Sağlık

Prakten Şurup Ne İşe Yarar? Prakten Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Prakten Şurup genel olarak alerji ve alerji belirtilerini iyileştiren bir ilaçtır. Bu yazıda genel olarak Prakten Şurup’un ne olduğunu, fiyatını, ne işe yaradığını, ne için kullanıldığını, nasıl kullanıldığını, kilo aldırıp aldırmadığını ve kullananların yorumlarını anlatacağız.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Prakten Şurup Nedir?

Prakten Şurup vücuttaki doğal kimyasal histamini azaltan bir antihistamin ilaçtır. Histamin genel olarak hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir. Prakten Şurup genel olarak hapşırma, kaşıntı, sulanma, burun akıntısı, ödem, şişlik ve diğer alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Prakten Şurup, bu ilaç kılavuzunda hiç bahsedilmemiş olan başka amaçlar için de doktorların önerdiği şekilde kullanılabilir.

Prakten Şurup Ne İşe Yarar?

Prakten Şurup genel olarak alerjik reaksiyonların neden olduğu belirtiler, alerjik konjonktivit, anafilaksi, anjiyoödem, vazomotor rinit, dermatografi, kurdeşen, soğuk, rinit, göz kızarıklıkları, saman nezlesi ve ürtiker gibi hastalıkları iyileştiren ve tedavi eden bir ilaçtır.

Reklamlar
Prakten Şurup Ne İşe Yarar?
Prakten Şurup Ne İşe Yarar?

Prakten İştah Şurubu Ne İçin Kullanılır?

Prakten Şurup vücuttaki doğal kimyasal histamini azaltan bir antihistamin ilaçtır. Histamin yani alerji hastalığı hapşırma, kaşıntı, ödem, şişlik, gözlerde sulanma ve burun akıntısı semptomlarına neden olabilir. Prakten Şurup hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma, şişlik, ödem, gözlerde kızarıklık, burun akıntısı ve diğer alerji belirtilerini tedavi etmek için kullanılır. Prakten Şurup, Prakten kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Prakten İştah Açıcı Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurup iki ila altı yaş arası çocuklara günde üç kez olmak üzere birer ölçek verilmelidir. Yedi ila on dört yaş arası çocuklara günde üç kez olmak üzere ikişer ölçek verilmelidir.

Yetişkinler ise bu şurubu günde üç kez ikişer ölçek kullanmalıdır.

Prakten Şurup Kilo Aldırır Mı?

Bu şurup iştah açar ve kilo aldırır.

Reklamlar

Prakten Şurup Kullananlar

“Çok güçlü bir antihistaminik şurup. Fakat her ne kadar o amaçla reçete edilse de sıklıkla iştahın açılmasına ve sürekli bir uyku haline neden olan yan etkilerinden dolayı düzensiz bir hayat yaşayan kişilerce de kullanılabilir.”

“Daha boğazınızdan geçerken bir yorgunluk hissi veren, sineksiklet bünyemi 15 dakikada esnemeye başlatıp uyutan şahane ilaç. Bitkisel yaşama girerek kilo almak için idealmiş.”

“Benim için dünyanın en güzel şurubu. Geceleri uyuyamıyor, uyusam dahi uykumu alamıyordum. Sabah bi’ kapak attım bundan. İştah da açıyormuş aynı zamanda. Gün içinde sığır gibi tıkınıp, akşam üzeri insomnia’yı açtım. Çok manidar oldu gerçekten. Filmin sonunu getiremedim, 19:00 gibi uyuyakaldım. 22:30’da uyanıp bi’ kapak daha attım ve öküz gibi yemeye devam ettim. Saat 00:30, tekrar uykum geldi. Kullanın, hayatınızı yola yordama sokun. Ama sakın ola sabahları içmeyin. Hele çalışıyorsanız, hapı yuttuğunuzun resmidir. Kafanızı koyacak yer ararsınız akşama kadar.”

“Alerji ilacı olduğu halde iştah açıcı niyetine kullanılan bir ilaç. Annemin elinden gelse bana damar yolu açıp ya da boğazımdan tüp geçirip vereceği ilaçtır aynı zamanda. İlk birkaç gün deli gibi acıktırır ama ilacı içtikten on beş dakika sonra gözleriniz kararmaya, başınız dönmeye başlar ve karşı koyulamayacak bir uyku haline girersiniz. Sadece bir kaşığı bile bütün gün sersemletir, uyutur. Yani kilo alacağım derken sadece uyursunuz.”

“İştah açsın diye alınan şurup. Ancak o kadar çok uyutuyor ki uyumaktan yemeye vakit kalmıyor. Depresyona giriyorum sandım, ilacın yan etkisinin iştah açmaktan ziyade uyku getirmek olduğunu öğrenene kadar. Çünkü bir insan ancak bunalımdayken falan bu kadar uyuyabilir. Uyanık kalmak her şekilde çok zor ama şurubu gece yatarken içmek yerine sabah kalktığınızda içerseniz yine bir nebze mücadele edebiliyorsunuz. Aman diyeyim gece içmeyin, sabah uyanamama ihtimaliniz var. Sonsuz bir uykuya dalabilirsiniz.”

“Canım bu şurubu bende kullanıyorum çok iştah açıyor ama bırakınca iştah gidiyor. İlk zamanlar çok uyku yapıyor bünye alışınca uyku yapmıyor. Şurup hakkında kilo almak isteyenlerin paylaşım alanı var ordan daha çok bilgiye ulaşırsın bu sorunu orda sorsan daha çok yanıt alırsın”

“Arkadaşlar kilo almak isteyenler için şiddetle tavsiye edebileceğim bir şurup. Ben de kendimi bildim bileli kilo almak isteyenlerdenim. İştah problemi olanlardanım. Sofraya oturdu mu bi tabak yemeği bitirenlere hep özenenlerdendim.. Çok şükür artık o derdim kalmadı bu şurup sayesinde 1 ay kullandım üstelik düzenli de kullanmadım, buna rağmen 4 kilo aldım düzenli kullansaydım kaç kilo olurdum acaba 🙂 fiziğim iyiydi ama ben yine de birkaç kilo almak istiyodum. İnanın görenler anında fark ediyordu “yüzün dolmuş dedikleri zaman ayrı bi mutlu oluyodum. Ama şunu da bilin ki inanılmaz derecede uyku yapıyor evde olanlar için sorun yok da biz çalışanlara eziyet resmen ama kilo almak için katlanmak lazım.”

Bu yazımızda Prakten Şurup nedir, ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir, nasıl kullanılır ve kullanıcı yorumları gibi merak edilen konuları sizlerle paylaştık. Sorularınızı ve yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Mukotik Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx