Magazin

Şeyma Ünal Kimdir?

Reklamlar

1988 yılında dünyaya gelen Şeyma Ünal Yeditepe Üniversitesi Matematik öğretmenli bölümünü bitirmiştir. Boğaziçi üniversitesinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Sonrasında Eczacıbaşı’nda çalışmıştır. Ve sonra kendini bloğunu açmıştır. Bloğunun ismi Blue Electrıc Bırd şeklindedir.

Sonrasında kendisine ait bir youtube kanalı açmıştır. Kanalında izlediği dizileri, kitapları ve kişisel gelişim konularında içerikler paylaşmaktadır. Ve Şeyma Ünal yakın arkadaşı ile çocukluk hayali olan kafe açma hayalini gerçekleştirmiştir.

Şeyma Ünal Kaç Yaşında?

Şeyma Ünal 1988 yılının 15 Ağustos tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

Şeyma Ünal’ın Burcu

Şeyma Ünal Aslan burcudur.

Şeyma Ünal Eğitim Hayatı

Yeditepe Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirmiştir.  Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini ortaöğretim matematik alanında yapmıştır. Tez yazma zamanı geldiğinde akademik ve eğitim alanında bir şeyler yapmak istemediğini fark etmiştir. Radikal bir kararla kurumsal hayata başlamıştır. Sonra doktora yapmak istemiştir ancak Bilgi Üniversitesi iletişim bölümü 2019 yılında öğrenci almayınca şimdilik rafa kaldırmıştır. Eczacıbaşı firmasında proje yönetimi ve iş analizi konusunda çalışmıştır.

Şeyma Ünal
Şeyma Ünal

Şeyma Ünal Ailesi

Ailesinin en küçük çocuğudur. Kendisinden 10 yaş büyük ikiz ağabeyleri vardır. İstanbul’da yaşamaktadır. 9 yaşına kadar Mersin’de yaşamıştır. 9 yaşından üniversiteye kadar Adana’da yaşamıştır.

Şeyma Ünal
Şeyma Ünal

Şeyma Ünal Eşi ve Çocukları

2014 yılında eşi Efe ile evlenmiştir. Temmuz 2017 tarihinde oğlu Çınar dünyaya gelmiştir. Eylül 2019’da kızı Nil dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

Şeyma Ünal Youtube

Blog ile başlamıştır. Bloğunun ismi Blue Electrıc Bırd şeklindedir. Sonrasında kendi kanalını açmıştır. Aynı zamanlarda kafe işletmeciliği de yapmaya karar vermiştir. 2016 yılında yoga eğitmenliği de yapmaya karar vermiştir. Yoganın hayatında çok önemli bir yer aldığını söylemiştir.

Şeyma Ünal
Şeyma Ünal

Şeyma Ünal Hakkında

Ya hep ya hiç şeklinde yaşayan biri olduğunu ve çok planlı olduğunu söylüyor. Kendini çok iyi hissettiği arkadaşları olduğunu söylüyor.

Şeyma Ünal’ın üç tane markası vardır.

Küçük prens ve hayvan çiftliği kitaplarını unutmadığını söylüyor. Ruhsal gelişim için acımasız dünya kitabını öneriyor.

Şeyma Ünal vejetaryendir. Pilav çeşitlerini ve zeytinyağlı yemekleri çok sevdiğini söylüyor.

Okumayı ve dinlemeyi çok sevdiği için diksiyonunun düzgün olduğunu dile getiriyor.

Yakın arkadaşı ile kafe açmıştır. Ve sabah 8 buçuktan akşam 4 buçuğa kadar yapılacak bütün işleri yaptığını söylüyor.

Şeyma Ünal’ın youtube hesabında 90bin abonesi vardır. Instagram hesabındaki ismi _seymaunal_ şeklindedir. Instagram hesabında 26 bin takipçisi vardır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx