Magazin

Sezen Aksu’nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?

Reklamlar

Sezen Aksu 13 Temmuz 1954 tarihinde Denizli’de dünyaya gelmiş Türk şarkıcı, söz yazarı ve bestecidir. Tam adı Fatma Sezen Yıldırım olan başarılı isim sahne adını Sezen Aksu olarak kullanmıştır. Yalnızca yazmış olduğu şarkılar ile değil özel hayatı ile de bir hayli merak edilen Sezen Aksu sosyal medya kullanmamaktadır. Sezen Aksu kiminle evli? Sezen Aksu’nun eşi kim? Sezen Aksu çocukları? Bu ve bunun gibi merak edilen bütün soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Sezen Aksu kimdir?

13 Temmuz 1954 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Fatma Sezen Yıldırım sahne adıyla Sezen Aksu müziğe yön veren isimlerden birisidir. 1970’lerin ortalarında yıldızını parlatan başarılı sanatçı yazmış olduğu eşsiz şarkılar ve sesi ile ikon haline gelmiştir. Bestelediği şarkıları başkalarına vermesi ile de bir hayli konuşulan sanatçı aynı zamanda kendine vokalistlik yapan birçok kişiyi de desteklemiştir.

Başarıları sayesinde yalnızca kendi yıldızını değil birçok isminde fark edilmesini sağlayan ünlü sanatçı aradan geçen yılların ardından Minik Serçe unvanı ile anılmaya başlamıştır. Selanik’ten göç eden bir anne ve Rizeli babanın kızı olan Fatma Sezen Yıldırım Denizli’de dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

3 yaşındayken ailesi İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir kız meslek lisesinde eğitimini tamamlayan Fatma Sezen Yıldırım, Ege Üniversitesi Ziraat fakültesinde eğitim almaya başlamış ikinci sınıfta iken okulu bırakma kararı almıştır. 1974 yılında ise “Haydi Şansım” isimli ilk plağını çıkarmıştır. Sezen Aksu dünya genelinde tanınan ve albümleri en fazla satan sanatçıdır. Annesi Şehriban hanım fen bilgisi öğretmeni iken babası Sami Yıldırım ise matematik öğretmenidir.

Sezen Aksu'nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?
Sezen Aksu’nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?

Fatma Sezen Yıldırım’ın bir de Nihat adında erkek kardeşi vardır. Başarılı sanatçı küçük yaşlardan itibaren pek çok farklı sanat alanında eğitimler almaya başlamıştır. 1974 yılında ilk şarkısını çıkaran başarılı sanatçı aynı zamanda aynı yılın Kasım ayında Ali Engin Aksu ile evlenmiştir.

1976 yılından itibaren sahne çalışmalarına başlayan ünlü sanatçı günümüze kadar birçok şarkı çalışmasında bulunmuştur. Yalnızca müzik dünyasında değilsin ama sektöründe de yer alan başarılı isim ilk filmini baş rolünü Bulut Aras’la paylaştığı “A Star is Born” bir yıldız doğuyor filminden uyarlanan Minik serçe oldu. Sanatçıya takılan Minik serçe lakabı da buradan geldi. 

Müzik dünyasının ünlü ismi Fatma Sezen Yıldırım ya da bilinen adıyla Sezen Aksu 10 Temmuz 1981 tarihinde Sinan Özer ile evlendi. Başarılı sanatçı 11 Kasım 1981 tarihinde oğlu Mithat Can Özer’i doğurdu. Yapmış olduğu çalışmalar ile pek çok dönem içerisinde düzenlenmiş olan yarışmalarda ödüllere layık görülen Sezen Aksu, Eurovision’ da katıldı.

Reklamlar

1983 yılında eşi Sinan Özer’den boşandı. 1985 yılında başarılı sanatçının albümleri TRT’de yayınlanmaya başladı. 1993 tarihinde gazeteci Ahmet Utlu ile evlenen sanatçının ne yazık ki bu evliliği de kısa sürmüştür.

Sezen Aksu kaç yaşında?

13 Temmuz 1954 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Fatma Sezen Yıldırım bilinen sahne adıyla Sezen Aksu, 67 yaşındadır.

Sezen Aksu aslen nereli?

Selanik’ten göç eden bir anne ve Rizeli babanın kızı olan Fatma Sezen Yıldırım Denizli’de dünyaya gelmiştir.

Sezen Aksu hangi burç?

13 Temmuz 1954 tarihinde Denizli’de dünyaya gelen Fatma Sezen Yıldırım, Yengeç burcudur.

Sezen Aksu boy ve kilo

Müzik dünyasının ünlü ismi Fatma Sezen Yıldırım ya da bilinen adıyla Sezen Aksu, 1.55 boyunda 71 kilodur.

Sezen Aksu mesleği ne?

Ege Üniversitesi Ziraat fakültesinde eğitim almaya başlamış ikinci sınıfta iken okulu bırakma kararı almıştır. 1974 yılında ise “Haydi Şansım” isimli ilk plağını çıkarmıştır. 1970 yılından bu yana müzik piyasasının vazgeçilmez isimlerinden birisi olmuştur.

Sezen Aksu'nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?
Sezen Aksu’nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?

Sezen Aksu şarkıları

1970’lerin ortalarında yıldızını parlatan başarılı sanatçı yazmış olduğu eşsiz şarkılar ve sesi ile ikon haline gelmiştir. Bestelediği şarkıları başkalarına vermesi ile de bir hayli konuşulan sanatçı günümüze kadar bir çok albüm ve şarkı çalışmasında bulunmuştur.

 • Allahaısmarladık (1977)
 • Serçe (1978)
 • Sevgilerimle (1980)
 • Ağlamak Güzeldir (1981)
 • Firuze (1982)
 • Sen Ağlama (1984)
 • Git (1986)
 • Sezen Aksu88 (1988)
 • Sezen Aksu Söylüyor (1989)
 • Gülümse (1991)
 • Deli Kızın Türküsü (1993)
 • Işık Doğudan Yükselir (1995)
 • Düş Bahçeleri (1996)
 • Düğün ve Cenaze (1997)
 • Adı Bende Saklı (1998)
 • Deliveren (2000)
 • Şarkı Söylemek Lazım (2002)
 • Yaz Bitmeden (2003)
 • Bahane (2005)
 • Deniz Yıldızı (2008)
 • Yürüyorum Düş Bahçeleri’nde… (2009)
 • Öptüm (2011)
 • Biraz Pop Biraz Sezen (2017)
 • Demo (2018)

Sezen Aksu evli mi?

1972 tarihinde Hasan Yüksektepe ile evlenen başarılı sanatçı aynı yıl içerisinde boşanmıştır. 1974 yılında ilk şarkısını çıkaran başarılı sanatçı aynı zamanda aynı yılın Kasım ayında Ali Engin Aksu ile evlenmiştir. Müzik dünyasının ünlü ismi Fatma Sezen Yıldırım ya da bilinen adıyla Sezen Aksu 10 Temmuz 1981 tarihinde Sinan Özer ile evlendi. Başarılı sanatçı 11 Kasım 1981 tarihinde oğlu Mithat Can Özer’i doğurdu. 1983 yılında eşi Sinan Özer’den boşandı. 1985 yılında başarılı sanatçının albümleri TRT’de yayınlanmaya başladı. 1993 tarihinde gazeteci Ahmet Utlu ile evlenen sanatçının ne yazık ki bu evliliği de kısa sürmüştür.

Sezen Aksu eşi kim?

1972 tarihinde ilk evliliğini gerçekleştiren Fatma Sezen Yıldırım bilinen sahne adıyla Sezen Aksu 1974 tarihinde yeniden evlenmiş ancak bu evliliği de uzun sürmemiştir. 1981 tarihinde Sinan Özer ile evlenen başarılı sanatçının oğlu Mithat Can Özer doğmuş ve çift 1983 tarihinde boşanmıştır. Sanatçının son evliliği ise 1993 tarihinde Ahmet Utlu ile olmuştur ancak aynı yıl içerisinde başarılı sanatçı yeniden boşanmıştır.

Sezen Aksu'nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?
Sezen Aksu’nun eşi kim? Sezen Aksu kaç yaşında?

Sezen Aksu Vazgeçtim

Vazgeçtim, gözlerinden
Vazgeçtim, sözlerinden

Bir ah de yeter
Sessizce, kimsesizce
Gönderdim dudaklarımı
Öpme al yeter

Sezen Aksu Bende Yoluma Giderim

Peki nasıl istersen öyle olsun
Tutamam tutamam gideni
Belli ki kırmak istemiyorsun kalbimi
Kıyamam, bir de kıyamam iyi mi?

Sezen Aksu İnstagram adresi

Müzik dünyasının efsanevi isimlerinden birisi olan Sezen Aksu gerek güzelliği ile gerekse yazmış olduğu şarkı sözleri ile geniş kitlelere hitap etmektedir Başarılı sanatçının herhangi bir İnstagram hesabı bulunmamaktadır. Resmi duyurularını yaptığı bir hesabı ve Youtube hesabı vardır.

Sezen Aksu Youtube https://www.youtube.com/c/sezenaksu/about

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız.

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx