Sağlık

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak için Hangi Sigorta Türü Gerekli?

Reklamlar

Sağlığınıza ne kadar dikkat etseniz de beklenmedik bir anda bir kaza yapabilir ya da bir hastalıkla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda ise ortaya yüksek masraflar çıkabilir. Sağlık sigortaları, sağlık masraflarınızın bir kısmını ya da tamamını karşılayabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının teminatları genellikle tüm sigorta şirketlerinde aynı olsa da limitleri farklılık gösterebilir. Bununla birlikte dilerseniz sigortanızın kapsamını genişletmek için ek teminatlar da seçebilir ve böylece hem bütçenizi hem de sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz. Birçok özel hastaneden hizmet almanıza olanak tanıyan bu sigorta ile masraflarınızı düşünmeden tedavi olma imkânı elde edebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, kişilere sağlık hizmetleri konusunda avantajlı teminatlar sunar. Bunlar arasında ayakta tedavi, yatarak tedavi, tıbbi malzeme, yapay uzuv teminatları ve evde bakım hizmeti bulunabilir. Ayakta tedavi kapsamına tanı, tetkik ve röntgen gibi giderler girer. Hastaneye yatış gerektirmeyen masraflar da bu sayede tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanır.

Reklamlar

Sigorta yaptırdığınız takdirde sigorta süresince geçirdiğiniz bir kaza ya da hastalık için aldığınız yatarak tedavi hizmeti sigorta tarafından karşılanır. Cerrahi müdahaleler, yoğun bakım, diyaliz, kemoterapi ve radyoterapi gibi hizmetler yatarak tedavi kapsamındadır. Ek olarak bu tedavilerin bir parçası olarak kullanılan kişiye özel ekipman ya da aparatlar da tıbbi malzeme veya yapay uzuv teminatı kapsamındadır.

Aldığınız yatarak tedavi hizmeti sonrasında evde bakım gerekli görülürse bu da sigortanız tarafından karşılanır. Bu hizmetlerin anlaştığınız sigorta şirketi tarafından belirlenmiş limitleri olabilir. Ek olarak bazı sigorta şirketleri check-up hediyesi de verebilir. Bunlar dışında ise isteğe bağlı teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında isteğe bağlı olarak alınabilecek teminatlar; hamilelik ve doğum, diş bakım teminatı ve acil yardım hizmetidir. Bebek harcamaları hariç olmak üzere hamilelik ve doğum için yapılan tüm giderler için hamilelik ve doğum teminatı alınabilir. Bu teminatların limit ve kapsamları sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı size en uygun olanı öğrenmek için sigorta şirketleri ile görüşebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isterseniz doğrudan sigorta şirketleri ile iletişime geçerek bilgi alabilir ya da internet üzerinden size en uygun teklifleri sigortam.net aracılığıyla inceleyebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında verilen teklifler poliçenin kapsamı, limitleri ve seçtiğiniz ek teminatlara göre değişir. Kişinin yaşı da sağlık sigortası primini etkileyen faktörler arasında yer alır.

Reklamlar

Sigorta şirketlerinin sunduğu en kapsamlı, en uygun ve size özel teklifleri inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için yalnızca T.C. kimlik numaranız gereklidir. Bu sayede dilediğiniz yerden rahatlıkla teklifleri görüntüleyebilir, istediğiniz hizmetlere göre bir seçim yaparak sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile isterseniz tüm ailenizin çeşitli sağlık hizmetlerini uygun fiyatlarla almasını sağlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmak İçin Gereken Sigorta Türü

Tamamlayıcı sağlık sigortasının en önemli şartı kişinin SGK’lı olmasıdır. SGK’lı, Bağ-Kur’lu ya da devlet memuru olmayan bireyler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıramaz. Ancak ailenizdeki 0-65 yaş arasındaki kişiler için ayrı ayrı prim ödemek kaydıyla onların da tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Sigortanın yanı sıra tamamlayıcı sağlık sigortası için yaş şartı da bulunur. Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte tamamlayıcı sağlık sigortası için üst yaş sınırı 55 ila 64 arasındadır. Ömür boyu yenileme garantisi ile bu sınır bazı şirketlerde 80’e kadar çıkar.

Elif Akkaş
Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx