Sağlık

Thermo Rheumon Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Thermo Rheumon Krem Faydaları

Reklamlar

Thermo Rheumon krem genel olarak kas, eklem ve iskelet sistemi rahatsızlıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Thermo Rheumon krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Thermo Rheumon Krem Nedir?

Bu krem, osteoartrit ağrısı gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir. Bu krem, aktif bileşen olarak diclofenac topical içerir. Bu krem, prostaglandin sentezini azaltarak çalışır. Bu kremin kullanımı, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Reklamlar

Bu krem, osteoartrit ağrısı, lumbago, sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, kas tutulması, kas gerginliği, donmuş omuz, siyatik ağrısı, spondiloz, eklem kireçlenmesi ve kas romatizması gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu krem, burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Thermo Rheumon İçeriği

Bu kremin etken maddesi etofenamat adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise benzil alkol, sitrik asit, makrogol Stearat 5000, metilhidroksietilselüloz, sodyum sitrat, gliseril monostearat ve isopropil miristat adlı maddelerdir.

Thermo Rheumon Krem Fiyatı 

Bu kremin 2024 yılı güncel eczane satış fiyatı 135.59 liradır.

Thermo Rheumon Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem genel olarak analjezik, anti-enflamatuar, antiplatelet, antipiretik, antiromatizmal, dekonjestan, nonsteroidal antiinflamatuar, oftalmolojikler, ağrı kesiciler kategorisindedir. Eklem ve kas ağrısı, kas tutulması, kas gerginliği, osteoartrit ağrısı, lumbago, sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, donmuş omuz, siyatik ağrısı, spondiloz, eklem kireçlenmesi ve kas romatizması gibi hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde bu krem kullanılır.

Reklamlar
Thermo Rheumon krem
Thermo Rheumon krem

Thermo Rheumon Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak eklem ve kas ağrısı, kas tutulması, kas gerginliği, osteoartrit ağrısı, lumbago, sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı, donmuş omuz, siyatik ağrısı, spondiloz, eklem kireçlenmesi ve kas romatizması gibi çeşitli rahatsızlıkları iyileştirmek için kullanılır.

Thermo Rheumon Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuza mevcut ilaç listeniz, reçetesiz satılan ürünler, . vitaminler, bitkisel takviyeler, alerjiler, önceden var olan hastalıklar ve hamilelik, yaklaşan ameliyatlar gibi mevcut sağlık durumları hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Doktorunuzun önerdiği şekilde alın veya ürün prospektüsünde yazılı olan yönü izleyin. Dozaj, durumunuza bağlıdır. Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin. Önemli danışma noktaları aşağıda listelenmiştir.
 • Bu kremi ağızdan almayın. Bu ilacı açık yaralarda, kuru, çatlamış, tahriş olmuş veya güneşte yanmış ciltte kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Bu kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tedavi edilecek cilt bölgesini temizleyin ve kurulayın.
 • Bu kremi hemen uyguladıktan sonra tedavi edilen alanı yıkamayın. Ayrıca, doktorunuz tarafından belirtilmedikçe, tedavi edilen bölgede diğer ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Bu kremi aşırı miktarda uygulamak boncuklanmaya neden olabilir. Tüylenmeyi önlemek için daha ince bir tabaka veya daha az miktarda ilaç kullanın.
 • Bu ilacı gözlerinizle, burnunuzla veya ağzınızla temas ettirmekten kaçının.
 • Lütfen vakaya özel tavsiyeler için doktorunuza danışın.
 • Lütfen riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
 • Bu kremi ilacını kullanırken yan etki olarak uyuşukluk, baş dönmesi, hipotansiyon veya baş ağrısı yaşarsanız, o zaman bir araç veya ağır makine kullanmak güvenli olmayabilir. İlacı kullanmak sizi uykulu, baş dönmesi yapıyor veya tansiyonunuzu büyük ölçüde düşürüyorsa araç sürmemelidir. Alkol uyuşukluğun yan etkilerini yoğunlaştırdığı için eczacılar, hastalara ilaçlarla birlikte alkol almamalarını da tavsiye etmektedir. Lütfen bu kremi kullanırken bu etkileri vücudunuzda gözlemleyin. Vücudunuza ve sağlık durumunuza özel tavsiyeler için daima doktorunuza danışın.
 • Çoğu ilaç, bağımlılık veya istismar potansiyeli taşımaz. Genellikle hükümet, bağımlılık yapabilen ilaçları kontrollü maddeler olarak sınıflandırır. Lütfen ilacın bu tür özel ilaç kategorilerine ait olmadığından emin olmak için ürün paketine başvurun. Son olarak, doktor tavsiyesi olmadan kendi kendine ilaç almayın ve vücudunuzun ilaçlara bağımlılığını artırmayın.
 • Bazı ilaçların azaltılması gerekir veya geri tepme etkileri nedeniyle hemen durdurulamaz. Vücudunuza, sağlığınıza ve kullanıyor olabileceğiniz diğer ilaçlara özel tavsiyeler için lütfen doktorunuza danışın.
 • Bir dozu kaçırırsanız, fark ettiğiniz anda onu kullanın. Bir sonraki dozunuzun zamanına yakınsa, kaçırılan dozu atlayın ve doz programınıza devam edin. Unuttuğunuz bir dozu telafi etmek için ekstra doz kullanmayın. Düzenli olarak doz kaçırıyorsanız, bir alarm ayarlamayı veya bir aile üyesinden size hatırlatmasını istemeyi düşünün. Son zamanlarda çok fazla doz atladıysanız, doz programınızdaki değişiklikleri veya kaçırılan dozları telafi etmek için yeni bir programı tartışmak için lütfen doktorunuza danışın.
 • Daha fazla ilaç almak semptomlarınızı iyileştirmez. Daha ziyade zehirlenmeye veya ciddi yan etkilere neden olabilirler. Sizin ya da bir yakınınızın aşırı dozda bu kremi kullandığından şüpheleniyorsanız, lütfen en yakın hastanenin acil servisinizi ziyaret edin. Doktorlara gerekli bilgiler konusunda yardımcı olmak için yanınızda bir ilaç kutusu, kap veya etiket getirin.
 • Aynı duruma sahip olduklarını bilseniz veya benzer durumları varmış gibi görünse bile ilaçlarınızı başkalarına vermeyin. Bu, aşırı doza neden olabilir.
 • Daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışın veya prospektüsü okuyun.
 • İlaçları oda sıcaklığında, ısıdan ve doğrudan ışıktan uzakta saklayın. Prospektüste gerekmedikçe ilaçları buzdolabında saklamayın. İlaçları çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutun.
 • İlaçları tuvalete atmayın veya talimat verilmedikçe drenaja boşaltmayın. Bu şekilde atılan ilaçlar çevreyi kirletebilir. Bu krem ilacını nasıl güvenle yok edeceğiniz konusunda lütfen doktorunuza ya da eczacınıza danışın.
 • Tek bir doz son kullanma tarihi geçmiş ilacı kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır. Bununla birlikte, uygun tavsiye için veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız veya hasta hissediyorsanız, lütfen doktorunuzla veya eczacınızla görüşün. Süresi dolan ilaç, reçeteli durumlarınızın tedavisinde etkisiz hale gelebilir. Güvenli tarafta olmak için son kullanma tarihi geçmiş ilacı kullanmamak önemlidir. Kalp rahatsızlığı, nöbetler ve yaşamı tehdit eden alerjiler gibi sürekli ilaç almayı gerektiren kronik bir hastalığınız varsa, birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınızla veya doktorunuzla iletişim halinde kalmak çok daha güvenlidir böylece yeni bir süresi dolmamış ilaç kaynağına sahip olabilirsiniz.
Thermo Rheumon krem
Thermo Rheumon krem

Thermo Rheumon Krem Kullanım Şekli

Bu krem, etkilenen bölgeye günde iki kez lokal olarak uygulanır ve bu krem cilde nazikçe uygulanır. Gereken miktar, etkilenen alanın büyüklüğüne bağlıdır. Normalde bezelye büyüklüğünde krem 5 cm x 5 cm’lik lezyon bölgesinde kullanılır. Günlük maksimum sekiz gram ürün miktarı, geniş bir cilt yüzey alanının aynı anda uygulanabilir.

Normal tedavi süresi iki ila üç yıldır. Bu aralığın üst ucuna doğru tedavi süresiyle maksimum etkinlik gözlenmiştir. Lezyonların tam olarak iyileşmesi veya optimal terapötik etki, tedavinin kesilmesini takip eden otuz güne kadar belirgin olmayabilir.

Thermo Rheumon Krem Yan Etkileri

Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve ağrı gibi bu kremin içerisindeki bileşenlerden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değildir. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman ortaya çıkmaz. Bazı yan etkiler nadir fakat ciddi olabilir. Bu yan etkilerden, özellikle de beklemenize rağmen geçmeyen herhangi birini gözlemlerseniz mutlaka doktorunuza danışın. Bu krem ayrıca burada listelenmeyen yan etkilere neden olabilir.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx