Sağlık

Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar?

Tyoflex Merhem Faydaları

Reklamlar

Tyoflex merhem farklı kas hastalıkları, eklem ve iskelet sistemi hastalıklarını tedavi eden bir üründür. Peki Tyoflex merhem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir,

ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Reklamlar

Tyoflex Merhem Nedir?

Bu merhem, anti-enflamatuar ve analjezik özellikleri olan bir kas gevşetici üründür. Rekabetçi bir GABAA reseptör antagonisti ve ayrıca benzer potens ve glisinik asetilkolin reseptörlerine çok daha az ölçüde sahip olan glisin reseptör antagonisti olarak işlev görür. Güçlü konvülsan aktiviteye sahiptir ve nöbet eğilimli bireylerde kullanılmamalıdır.

Bu merhem, kasların, sinirlerin, omurgaların ve eklemlerin çeşitli hastalıklarında ağrılı sertliği veya gerginliği hafifletmek için kullanılır.

Tyoflex Merhem Muadili

Adeleks Tablet, Kaserax Krem, Kenfix Tablet, Maxrelax Merhem, Maxthio Tablet, Megaflex Kapsül, Muscal Tablet, Muscomed Krem, Muscoril Kapsül, Muscoflex Krem, Musfixa Merhem, Myal Fort Kapsül, Recoside Merhem, Redemus Merhem, Tefel Efervesan Tablet, Thiospa Merhem ve Tiorelax Merhem bu merhemin muadilleridir.

Tyoflex Merhem Fiyatı 2024

Bu merhemin güncel eczane satış fiyatı  92.01 TL’dir.

Reklamlar
Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar?
Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar?

Tyoflex Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem, omurgadaki kas sertliğini, bel ağrısını, eklem hastalıklarını, sinir hastalıklarında kas sertliğini ve diğer durumları tedavi etmek için reçete edilen bir kas gevşetici ilaçtır. 

Bu merhem genel olarak kas gevşemesi, sırt ağrısı, kas ağrıları, siyatik ağrısı ve kas-iskelet ağrıları gibi farklı hastalıkları ve iskelet kaslarının ağrılı spazmlarını hafifletmek için kullanılır.

Omurgada kas sertliği, sırtta kas sertliği, kas hastalıklarında kas sertliği, eklem hastalıklarında kas sertliği, artiküler olmayan romatizmanın neden olduğu ağrı ve sinir hastalıklarında kas sertliği tedavisinde bu merhem kullanılır. 

Ayrıca romatizmal eklem iltihabı, ankilozan spondilit, kireçlenme ve skapulohumerous periartriti iyileştirilmesi için bu ilaç uygulanır.

Tyoflex Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu ilacın etken maddesi olan tiyokolşikosid veya herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa bu merhemi kullanmayın.
 • Tiyokolşikoside karşı aşırı duyarlılığınız varsa bu merhemi kullanmayın.
 • Ülser hastalığınız varsa  bu merhemi kullanmayın.
 • Akut rinit hastalığınız varsa  bu merhemi kullanmayın.
 • Astım hastalığınız varsa  bu merhemi kullanmayın.
 • Emzirme döneminde bu merhemi kullanmayın.
 • Hamilelik döneminde bu merhemi kullanmayın.
 • Herhangi bir ilacı almadan önce doktordan doğru rehberlik almanız önerilir. Tıbbi durumunuz ve diğer sağlık sorunları için izleyebileceğiniz herhangi bir ilaç hakkında doktorunuza bilgi verin. Vitamin veya bitkisel takviyeler gibi herhangi bir sağlık takviyesi kullanıyorsanız doktorunuzu bilgilendirin. Bu ilacın bir kombinasyonu ile bazı sağlık koşulları daha fazla yan etkiye neden olabilir. Bu nedenle, bu tür yan etkilerden kaçınmanız gereken sağlık sorunları hakkında doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu ilacın yatıştırıcı bir etkisi olduğundan, alkolle veya anti-depresanlar gibi diğer yatıştırıcı ilaçlarla birlikte kullanılırsa, bu tür ilaçların etkinliğini daha da artıracaktır. Bu tür bir ilaç kullanıyorsanız dikkatli olun.
 • Herhangi bir böbrek veya karaciğer sağlığı sorununuz varsa bu merhemi kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirin.
 • Bu ilacın reçete edilen dozdan daha fazlası, zararlı yan etkilere neden olabilir. Bu tür yan etkiler görürseniz derhal doktorunuza veya eczacınıza danışın.
 • Belirli bir dozu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alın ve bir sonraki doza yaklaşıyorsa, eksik dozu atlayın ve normal doza devam edin. Asla ekstra doz almayın.
 • Bu merhemin emzirme döneminde kullanılması güvenli değildir. Bu nedenle emziren anneler için önerilmez.

Tyoflex Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde kullanın. Bu merhemi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi suyla ve sabunla temizleyin. Günde iki veya üç kez etkilenen bölgeye merhemi masaj yaparak uygulayın.

Tyoflex Krem Yan Etkileri

Her türlü ilacın çok az yan etkisi olduğu gibi, bu ilacın da bazı yan etkileri de vardır. Bu merhemin yan etkileri arasında karın ağrısı, uyuşukluk, gaz, mide bulantısı, alerji ve ağız kuruluğu vardır. Bu yan etkiler her bireyde görülmeyebilir. Ancak eğer bu yan etkilerden birini ya da birkaçını görürseniz, herhangi bir tıbbi komplikasyondan kaçınmak için derhal doktora başvurmanız şiddetle tavsiye edilir.

Çok nadir durumlarda kalp atım hızında ve kan basıncında ani bir düşüş olabilir bu nedenle sadece tıbbi gözetim altında kullanılması önerilir.

YouTube Adresimiz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx