Sağlık

Kamfolin Merhem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Kamfolin Merhem Faydaları

Reklamlar

Kamfolin merhem genel olarak çeşitli kas, omurga ve eklem hastalıklarını gideren bir üründür. Peki Kamfolin pomad krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Kamfolin Krem Nedir?

Kas yorgunluğu ve ağrısı, omuz tutulması, basit sırt ağrısı, morluklar, burkulmalar, incinmeler ve artrit ile ilişkili ağrı ve ağrıların giderilmesi için uygulanan bu merhem oldukça etkilidir.

Metil salisilat etken maddesi olan bu ürün topikal yani cilt için kullanılan bir merhemdir. Bu merhem, incinmelerin, burkulmaların, artrit, morarma, bel ağrısının, boyun ağrısının veya sırt ağrısının neden olduğu kas veya eklem ağrısının geçici olarak rahatlatılması için kullanılır. Bu merhem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Kamfolin Krem Muadili

Bu merhemin muadilleri arasında Algesal pomad, Algesal Suractive pomad, Ben-Gay pomad, Capsigel pomad, Jelgo jel, Prepagel jel, Reparil jel, Reparil-Gel N ve Rumasin pomad vardır.

Kamfolin merhem
Kamfolin merhem

Kamfolin Pomad Ne İşe Yarar?

Bu ürün, kaslarda ve eklemlerde (artrit, sırt ağrısı, burkulma gibi) küçük ağrı ve sancıları tedavi etmek için kullanılır. Mentol ve metil salisilat, cildin soğumasını ve ardından ısınmasını sağlayarak çalışır. Derideki bu hisler, sizi kaslarınızda ve eklemlerinizde daha derin ağrıları hissetmekten alıkoyar. Bu merhem, incinmelerin, burkulmaların, artrit, morarma, bel ağrısının, boyun ağrısının veya sırt ağrısının neden olduğu kas veya eklem ağrısının geçici olarak rahatlatılması için uygulanır. Bu ürün, on sekiz yaşından küçük çocuklar tarafından doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Ürünü daha önce kullanmış olsanız bile etiketteki malzemeleri kontrol edin. Üretici malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer adlara sahip ürünler, farklı amaçlara yönelik farklı içerikler içerebilir. Yanlış ürünü kullanmak size zarar verebilir.

Kamfolin Krem Faydaları

Bu merhem, incinmelerin, burkulmaların, artrit, morarma, bel ağrısının, boyun ağrısının veya sırt ağrısının neden olduğu kas veya eklem ağrısının giderilmesi için uygulanır. Ayrıca bu merhem çeşitli eklem, omurga ve kas ağrılarını iyileştirmek için kullanılır.

Reklamlar
Kamfolin merhem
Kamfolin Pomad Krem

Kamfolin Pomad Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.
 • Bu topikal merhemi uygulamadan önce cildinizin temiz ve kuru olmasını sağlayın.
 • Bu merhemi açık yaralara veya güneş yanığı, rüzgarda yanan, kuru, çatlamış veya başka şekilde tahriş olmuş cilde uygulamayın.
 • Bu ilaç genel olarak krem, jel, losyon, yağ, merhem veya sprey formunda vardır. Bu merhemi etkilenen bölgeye ince bir tabaka uygulayın ve tamamen emilene kadar hafifçe ovalayın. Sıvıyı veya çubuğu kullanmak için aplikatörün kapağını açın ve ilacı uygulamak için cildinize sıkıca bastırın. Tamamen emilene kadar etkilenen bölgelere nazikçe masaj yapın.
 • Bir Kamfolin topikal cilt yaması uygulamak için, ambalajını çıkarın ve yamayı cildinize ağrı bölgesinin üzerine uygulayın. Kenarları yerine sıkıca bastırın. Yamayı çıkarın ve gerekirse günde bir ya da iki kez yeni bir yama uygulayın.
 • Bu merhemi, günde dört defaya kadar veya ilaç etiketinde belirtildiği şekilde kullanılabilir.
 • Bu merhemi uyguladıktan veya cilt yamasını tutturduktan hemen sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Bu bölgelerdeki ağrıyı tedavi etmek için ilacı ellerinize veya parmaklarınıza uyguladıysanız, ellerinizi yıkamadan önce en az otuz dakika bekleyin.
 • İlacı uygularken parmaklarınıza bulaşmasını önlemek için ilacı uygulamak için lastik bir eldiven, pamuk top veya temiz bir mendil kullanabilirsiniz.
 • Bu merhemin uygulandığı yerde soğuk veya yanma hissine neden olabilir. Bu his genellikle hafiftir ve zamanla yavaş yavaş azalmalıdır.
 • Yanma hissi ağrılıysa veya önemli rahatsızlığa neden oluyorsa, tedavi edilen cilt bölgesini sabun ve soğuk suyla yıkayın. Şiddetli yanma, ağrı, şişme veya su toplamanız varsa hemen tıbbi yardım alın.
 • Tedavi edilen cildi yanma hissini artırabilecek bir bandaj veya ısıtma pedi ile örtmeyin. Deriyi kıyafetle kapatabilirsiniz.
 • Bu ilacı gözlerinize almaktan kaçının. Bu olursa suyla durulayın.
 • Ayrıca bu ilacı, vücudunuzun hassas bölgelerine temas eden kontakt lensler, takma dişler ve diğer maddeler üzerinde kullanmaktan kaçının.
 • Banyodan veya tıraştan hemen sonra bu merhemi uygulamaktan kaçının. Bu ilacı yeni tıraş edilmiş cilt bölgelerinde kullanmak ciddi cilt tahrişine neden olabilir.
 • Bu ilacı yedi gün kullandıktan sonra ağrınız düzelmiyorsa veya belirtileriniz kötüleşirse veya iyileşirse doktorunuzu arayın ve birkaç gün içinde tekrar gelin.
 • Bu ilacı, çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir yerde, nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın.
Kamfolin Krem
Kamfolin Krem

Kamfolin Krem Kullanım Şekli

Bu ilaç, kasların ve eklemlerin (artrit, sırt ağrısı, burkulma gibi) küçük ağrılarını, gerginliklerini ve ağrılarını tedavi etmek için kullanılır. Kapsaisin, vücudunuzdaki ağrı sinyallerinin beyne iletilmesine yardımcı olan belirli bir doğal maddeyi (P maddesi) azaltarak çalışır. Mentol, cildin serin ve ardından sıcak hissetmesine neden olarak çalışır. Derideki bu hisler, sizi kaslarınızda ve eklemlerinizde daha derin ağrıları hissetmekten alıkoyar.

Bu bölüm, bu ilacın, ilaç için onaylanmış profesyonel etiketlemede listelenmemiş ancak sağlık uzmanınız tarafından reçete edilebilecek kullanımlarını içerir. Bu ilacı, yalnızca sağlık uzmanınız tarafından reçete edilmişse bu bölümde belirtilen bir durum için kullanın. Bu ilaç aynı zamanda sinir ağrısını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Kamfolin Krem Yan Etkileri

Uygulama yerinde kızarıklık, hafif kaşıntı veya ciltte pullanma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüye giderse, derhal doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.

Doktorunuzun size yararının yan etki riskinden çok daha fazla olduğuna karar verdiği için bu ilacı reçete ettiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Uygulama yerinde kabarcıklanma, şişme, uygulama yerinde artan ağrı veya olağandışı ağrı gibi yan etkileri görürseniz bu ilacı kullanmayı bırakın ve ciddi yan etkileriniz varsa derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadir olarak görülür. Fakat kızarıklık, kaşıntı, yüz, dil, dudak ve boğazda şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz, derhal tıbbi yardım alın ve doktorunuza başvurun.

Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx