ModaKombin

Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Modelleri

Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Önerileri

Reklamlar

Uzun boylu kadınlar için elbiseler ideal giysi parçalarıdır. Zarif ve şık görünmek için elbise giyebilirsiniz. Bu yazımızda uzun boylu kadınlar için nasıl elbise giymeli, uzun boylu elbise modelleri nelerdir ve uzun boylu bayanlar için kıyafetler nelerdir gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Nasıl Giymeli?
Uzun Boylu Kadınlar İçin Elbise Nasıl Giymeli?

Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Kıyafet Giymeli?

Uzun boyluysanız, doğru kıyafetleri bulmak zor olabilir. Muhtemelen ayak bileğinizin çok üstüne çıkan pantolonlar veya kolları kısa (kelimenin tam anlamıyla) olan üstleri satın almışsınızdır. Ya da belki kilolusunuz ve daha uzun bir boy için yapılmış büyük beden stilleri bulmakta zorlanıyorsunuz. Uzun boylu kadınlar için elbiseleri ve uygun parçaları nasıl satın alacağınızı ve benzersiz çerçeveniz için tüm uzman stil ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Uzun bir figürünüzün olup olmadığını belirlemek tamamen yükseklikle ilgilidir, bu nedenle ayrıntılar için okumaya devam edin. İşte bu kategoride olduğunuz anlamına gelebilecek iki özellik… 1.75 veya daha uzunsanız gerçekten uzun boylusunuzdur. Kollar ve pantolon paçaları genellikle çok kısadır.

Reklamlar

Unutmayın, bunların hepsi herkes için geçerli olmayacak. Daha uzun figürler tüm boyut ve oranlarda gelir. Daha uzun bir iç dikişe ihtiyaç duyan bacaklarınız olabilir, ancak kol uzunluğuyla ilgili hiçbir zaman gerçekten bir sorun yaşamayabilirsiniz.

Vücut şeklinizi bilin. Elma, armut, kum saati veya başka bir vücut tipine mi sahipsiniz? Vücut şeklinizi belirlemek size en uygun parçaları bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ölçülerinizi bilin. Şeklinize ek olarak, iç dikiş ve kol uzunluklarınız, kıyafet alışverişi yaparken elinizin altında bulunması gereken önemli ölçülerdir.

Oranlarınızı bilin. Koltuğunuz çerçevenizin yarısına kadar geliyorsa, muhtemelen gerçek bir uzunsunuzdur. Değilse, her ikisine birden değil, sadece uzun üstlere veya pantolonlara ihtiyacınız olabilir.

Reklamlar

Uzun olup olmadığınızı nasıl anlayacağınızı ve birkaç genel ipucunu ele aldık, bu yüzden spesifik olmanın zamanı geldi. Uzun boylu kadınlar için kıyafet alışverişi yaparken, aramanız gereken en iyi üstler, ceketler, pantolonlar, elbiseler, kot pantolonlar ve aksesuarlar burada…

Uzun boylu kadınlar için en iyi üstler
Uzun boylu kadınlar için en iyi üstler

Uzun boylu kadınlar için en iyi üstler

Kol uzunluğuna dikkat edin. Daha fazla esnek bir uyum için dörtte üçlük bir bermuda kol da seçebilirsiniz. Kol boyunu sevdiğimiz markalar arasında Equipment, Cotton Emporium, Madewell, Free People, Halogen ve Frame var.

Bluzlar, uzun gövdelere daha iyi uyan daha uzun kesimlere sahip olma eğilimindedir. V yaka bluzlar, açık siluet uzun bir dekolteyi güzel bir şekilde vurgular. Tunikler kısa boylu kadınlarda genellikle çok uzun görünür ancak uzun boylu kadınlar için harikadır.

Uzun boylu kadınlar için en iyi ceketler

Uzun boylu kadınlar için en iyi ceketlerle asla kötü görünemezsiniz. Uzun boylu kadınlar için sevdiğimiz markalar arasında BP, Madewell Thread & Supply ve Alex Mill var.

Tuniklerde olduğu gibi, uzun boylu kadınlar için uzun hırkalar da gerçekten şık ve hoş görünür. Bele oturan kumaş ceketler, belinizi ve figürünüzü vurgular.

Uzun boylu kadınlar için figürünüzü ikiye bölmek harika ve kolaydır. Belinize kemer takmak, yatay bir çizgi ile şekil oluşturur. 

Uzun boylu kadınlar için en iyi elbiseler

Sadece doğru noktada vuracak daha uzun etek boylarında elbiseler bulmayı çalışın. Elbise boyunu sevdiğimiz markalar arasında Reformation, Topshop ve Halogen vardır.

Uzun boylu kadınlar için elbise modellerinden en iyisi midi elbiselerdir. Baldırları saran etek boyu bacaklarınızı vurgular. Özellikle baskılı elbiseler, uzun bir figür üzerinde göz alıcı bir etki yaratır.

Streç elbiseler, şık yapıları ile yine uzun boylu kadınlar için elbise modelleri arasında yer alır. Hoş bir figür sağlayan bu elbiseler evrensel olarak gurur verici bir stildir.

Uzun boylu kadınlar için en iyi pantolonlar
Uzun boylu kadınlar için en iyi pantolonlar

Uzun boylu kadınlar için en iyi pantolonlar

Uzun boylu kadınlar için en iyi kot pantolonlar arasında skinny pantolonlar, slim fit pantolonlar ve mom jean pantolonlar vardır. Çoğu premium denim markası daha uzun iç dikişler sunarak onları uzun boylu kadınlar için ideal hale getirir. İç dikiş boyunu sevdiğimiz markalar arasında 7 For All Mankind, DL1961, Frame, Paige, Hudson, Joe’s ve Madewell vardır.

Biraz daha şekil oluşturmak istiyorsanız ispanyol paça pantolonlar uzun boylu kadınlar için mükemmeldir. Yüksek belli pantolonlar ise bacaklarınızı uzatır ve belinizi tanımlar.

Uzun boylu kadınlar için şık ayakkabı ve aksesuarlar

Bunların siluetiniz üzerinde bir etkisi olabileceğini düşünmeseniz de, şaşırtıcı bir şekilde yaparlar. Sevdiğimiz marka ayakkabılar arasında Schutz ve Sam Edelman, aksesuarlar için Madewell ve BP vardır.

Özellikle nötr renklerde, askılı sandaletler bacaklarınızı daha uzun gösterir. Bacaklarınızı ve genel siluetinizi uzatmak için sivri burunlu ayakkabılardır. 

Uzun boyluysanız, belki de diz üstü botların uzun bacaklarınız için doğru yerde olmadığını fark etmişsinizdir. Diz-ayak bileği ölçümünüzü öğrenin ve bunu botun şaft yüksekliğiyle karşılaştırın

35 santim veya daha az ölçüm baldır çevresi dar kabul edilir. Bazı botlar, değişen baldır boyutlarına uyan ayarlanabilir veya esnek imalatlara sahiptir. Diz üstü stillere alternatif olarak, uyumlu opak taytlarla giyilen kısa botlar da benzer bir etki yaratıyor.

Uzun boylu kadınlar için günlük kıyafetler
Uzun boylu kadınlar için günlük kıyafetler

Uzun boylu kadınlar için günlük kıyafetler

Yine, cesur baskılar uzun boylu kadınlar için idealdir. En üstte, modaya uygun bir hayvan baskısı veya klasik çizgiler tercih edin. Kot pantolonlar için, düz bacaklı bir siluette yüksek belli bir çift, daha uzun figürlü kadınlarda eşit derecede harika. Bir ceket ekliyorsanız, daha uzun bir etek çizgisi görünümü birbirine bağlayacaktır.

Sofistike iş kıyafetleri

Görünümü dengelemek ve beli belirginleştirmek için kısa kesimli, kişiye özel bir blazer ile zarif bir şekilde kloş pantolonu eşleştirin. Sivri burunlu bir çift topuklu ayakkabı ile boyunuza sahip olun. Çok yükseğe çıkmanıza gerek yok, bir yavru kedi topuğu bile sizi biraz kaldıracaktır. 

Gece gezmeleri

Gece dışarı çıkarken midi elbiseyi tercihiniz haline getirin. Özellikle daha uzun bacaklardan en iyi şekilde yararlandığı için, daha uzun boylu kadınların taşıması çok kolaydır ve baskılardan ve desenlerden korkmayın. Uzun boylu kadınlar için biraz çarpıcı desenler mükemmeldir.

Uzun Boylular İçin Elbise Modelleri
Uzun Boylular İçin Elbise Modelleri

Uzun Boylular İçin Elbise Modelleri

Yani hikaye biraz şuna benziyor: uzun boylu bir kız büyüyor ve kendine uygun şirin kıyafetler bulamıyor. Uzun boylu kız, lise ve üniversite boyunca takım markalı atletik eşofmanlardan başka bir şey giyerek protesto ediyor. Uzun boylu kız daha sonra büyümek, bir iş bulmak zorunda ve kendi kendine nasıl giyineceği hakkında hiçbir fikri yok çünkü büyük beden kapüşonluların büyük beden eşofmanlar dışında hiçbir şey öğrenmedi. Bu size tanıdık geliyor mu?

Ama zamanla, vücudunuzda neyin şık olduğunu ve daha kötü olduğunu bildiğiniz uzun bir figürünüz varsa kesimler, uyumlar ve stillerin ne olduğunu daha iyi anlamaya başlamak için yazımızı okumaya devam edin. İşte bu, stillere ve görünüşe odaklandığımız için gerçekten uzun boylu kadınlar için yarattığımız bir stil rehberi… 

İnsanların fikirleri yüzünden tarzınızı asla göz ardı etmeyin. Yeni trendleri ve teknikleri denemekten korkmayın ve kıyafetlerle denemeler yapmaya devam edin. Bu sayede vücut ölçünüzü daha iyi tanıyacaksınız. Farklı baskılar ve desenler denemeye devam edin. Bir boyunuz var ve herhangi bir baskının güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama desenleri, düz renklerle dengelemeyi unutmayın.

Vücut oranınızı dengeleyen zıt renkler veya baskılar giyin. Son derece çekici görünmediği için tepeden tırnağa tek renk giymeyin.

Size en uygun çevrimiçi kıyafetleri bulmak, çok uzun olduğunuzda oldukça zor olabilir. Bu yüzden internetten sipariş verirken dikkatli olun.

Gömlek, kazak ve blazer alırken kol uzunluğunu iki kez kontrol edin. Montaj uygun olabilir, ancak kolların kısa olma ihtimali vardır ve açıkçası insanların kıyafetlerinizin büzüldüğünü düşünmesini istemezsiniz. Onun yerine bir beden büyük alın.

Mini etek ve elbise giymeyin çünkü boyunuz onları daha da kısa gösterecektir. Hafif bir rüzgar veya oturma pozisyonunuz poponuzu görünür hale getirebilir.

Uzun boylu insanlar, figürlerini kum saati gibi göstermelidir. Belinizi belli eden elbiseler ve kemerler de bunda büyük katkı sağlıyor. Ayakkabı için yüksek çizmeler harika bir seçenektir.

Büyük aksesuarlar taşımalısınız çünkü onları iyi taşıyacak bir vücuda sahipsiniz. Bir moda ifadesi parçası ve vintage aksesuarlar sizin için bir şey olabilir.

Evet, uzun boylu kadınlar topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Kimse seni bundan alıkoyamaz. Topuklu ayakkabılar bacaklarınızı daha uzun gösterir ve aynı zamanda poponuzu kaldırır. Duruşunuzu daha iyi hale getirir. Ancak çok uzunsanız, kedi topuklu ayakkabı giymenizi öneririz çünkü on beş santimden daha uzun ayakkabılar gelmek iyi bir seçim olmayacaktır.

Uzun boyluysanız ve kıyafetlerinizin boyunuzu tamamlamasını istiyorsanız, o zaman mini etek ve elbiselerden kaçınmalısınız. Ayrıca çok dar kıyafetlerden ve dik çizgili baskılardan da kaçınmalısınız. Ayrıca kol ve pantolon boyunuza da dikkat etmelisiniz çünkü daha kısa olan beden kalıbı aynı olsa bile size yakışmaz. Özel olarak almak daha iyidir.

Uzun boylu kadınlar için maksi kıyafetler
Uzun boylu kadınlar için maksi kıyafetler

Uzun boylu kadınlar için maksi kıyafetler

Danteli çizgili kıyafeti mükemmel bir şekilde dengeler. Dikey çizgiler ve yatay tül danteller hayranlık uyandırıyor. Kendinizi zarafet ve asaletle taşıyın. Bu kıyafeti sedefli bir kolye ve yuvarlak hasır çapraz askılı çanta ile tamamlayabilirsiniz.

Kısa bir elbise giymek istiyorsanız, çekici ve şık görünmek için onlarla birlikte diz boyu çizmeler giyin.

Ortalama ve kısa boylu insanlar ne kadar denerlerse denesinler, uzun boylu kadınların yaptığı gibi bir maksi elbiseyi taşıyamazlar. Ne kadar rahat olduklarını unutmaya cüret etmeyelim. Konfor için bonus puanlar. 

Yaz için kendinize birkaç tane alın ve desen ve yaka ile denemekten korkmayın. Görünümü iddialı bir parçayla tamamlayın (bilezik, el çantası veya küpelerden bahsediyoruz) ve orta boy bir ceket giyin.

Uzun boylu kızlar için etekler

Etekler çoğu uzun boylu kadınların favori kıyafetidir. Kendiniz için doğru elbiseyi seçme konusunda ipuçları arıyorsanız, kişiliğinize en uygun olanı bulmak için her türlü eteği denemeyi unutmayın. Çoğunlukla, yüksek belli etekler en iyi seçenektir. Kemerler ayrıca en iyi vücut bölgelerinizi vurgulamanıza yardımcı olabilir.

Bahar kıyafetleri
Bahar kıyafetleri

Bahar kıyafetleri

Maksi elbiseler, doğru şekilde dikilirse uzun boylu kadınlarda harika görünür. Bir maksi elbise seçerken, en iyi özelliklerinizi vurgulayanı seçmeniz gerekir.

Uzun boylu ünlüler modası

Uzun boylu kadın modasından haberdar olmak istiyorsanız Taylor Swift’i takip edin. 1.78 boyu ile her mevsim şık elbiseleriyle karşımıza çıkıyor.

Uzun Boylu Bayanlar İçin Kıyafetler

Podyumda elbiselerle yürüyen birçok süper modelin bacak boyu çarpıcıdır, ortalama uzun boylu bir kızın vücutlarında bu kadar zahmetsizce çalışan elbiseleri bulması daha zordur. Bazen raftan doğru parçayı almak kadar basit, özel uzun boylara gerek yok!

Yüksek belli mom jean pantolonlar veya mini etekler gibi belirli trendlerle çalışmak zor olabilir ama stres yapmayın, stil ipuçlarımızla arkanızdayız. Giydiğiniz herhangi bir şeyde rahat ve kendinden emin hissetmeniz çok önemlidir, bu nedenle tüm bu stilleri satın almak isteyeceğiniz için sepetinizi hazırlayın. Her vücut tipine uygun popüler parçalar veya moda akımları bulmak zor olsa da, stilin öznel olduğunu ve kendinize karşı dürüst olduğunuz sürece harika görüneceğinizi unutmayın.

Maksi veya midi elbise ve etek seçimi
Maksi veya midi elbise ve etek seçimi

Maksi veya midi elbise ve etek seçimi

Maksi elbiseler, maksi etekler ve midi elbiseler, uzun boylu kızlar ve muhteşem uzun bacakları için pratik olarak yapılır. Maksi elbiseler ve midi boy elbiseler uzun boylu kızlar için idealdir. Şüphe duyduğunuzda, uzun bacaklarınızı ve muhteşem boyunuzu öne çıkaracakları için daha uzun parçalar tercih edin. 

Yüksek belli ürünlerin uzun boylu kızlar için yapılmış gibi görünmesi, mağazada ilk önce bu ürünlere ulaşmanız gerektiği anlamına gelmez. Yüksek belli elbiseler veya desenli gömleklerde her zaman bele dikkat etmeniz gerekiyor çünkü uzun bir gövdeniz var, bu yüzden çok yüksek belliyse gülünç görünebilirsiniz. Bazen bununla ne olursa olsun dökümlü bir hırka giyerek savaşabilirsiniz.

Boyunuzu vurgulamak için daha uzun parçalar kullanmak iyi olsa da, bu daha uzun parçalar, özellikle vücudunuzda çok yükseğe çıktıklarında ve sonra gömleğinizde kesildiğinde bazen sizi ekstra uzun yapabilir. Bununla birlikte, yüksek belli altlar, doğru yükseliş seçilirse, gövde ve bacak uzunluğunuzda inanılmaz derecede hoş olabilir, bu nedenle pantolonlarda bel yüksekliğini seçerken dikkatli olun.

Bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: Begonya Kadın

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx