Sağlık

Virosil Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Virosil Krem Faydaları

Reklamlar

Virosil krem genel olarak ciltteki çeşitli virüsleri gideren bir üründür. Peki Virosil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, virosil ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Virosil Krem Nedir?

Bu krem topikal olarak yani cilt üzerinde kullanılır. Bu krem, herpes virüsünden kaynaklanan cilt semptomlarını tedavi etmek için kullanılan antiviral bir ilaçtır. Bu topikal krem, dudaklardaki ve yüzdeki uçukların tedavisinde kullanılır. Bu krem, genital herpes lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Uçukların tedavisi yoktur ve bu ilaç gelecekte uçuk geçirmenizi engellemez. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda belirtilmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Virosil Krem Fiyatı 2024

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 69.06 Türk Liradır.

Virosil Krem Nedir Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, varisella zoster virüsü veya herpes simpleks virüsünün neden olduğu ağız çevresindeki enfeksiyonların (uçuklar) tedavisi için kullanılır.

Virosil Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak varisella zoster virüsü veya herpes simpleks virüsünden dolayı oluşan, genellikle ağız çevresinde oluşan uçukların ve enfeksiyonların giderilmesi için kullanılır.

Virosil Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem sivilceler üzerinde etkili değildir.

Reklamlar
Virosil Krem
Virosil Krem

Virosil Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • İlaç etiketiniz ve paketinizdeki tüm talimatları izleyin. Sağlık uzmanlarınızın ve doktorlarınızın her birine tüm tıbbi durumlarınız, alerjileriniz ve kullandığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi verin.
 • Asiklovir veya bu kremin herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.
 • Bu kremi, on iki yaşından küçükler tarafından kullanılması onaylanmamıştır.
 • Zayıf bir bağışıklık sisteminiz varsa (hastalıktan veya belirli bir ilacı kullanmaktan kaynaklanan) doktorunuza söyleyin.
 • Bu ilacın doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bununla birlikte, herpes virüsü, doğum sırasında enfekte bir anneden bebeğine geçebilir. Genital herpesiniz varsa, bebeğiniz doğduğunda genital bir lezyonun olmaması için hamileliğiniz sırasında uçuk lezyonlarının önlenmesi çok önemlidir.
 • Göğsünüzün üzerinde veya yakınında uçuk lezyonunuz varsa emzirmemelisiniz.
 • İlacı olabildiğince çabuk kullanın ancak bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın. Bir seferde iki doz kullanmayın.
 • Bu kremin aşırı dozunun tehlikeli olması beklenmemektedir. Herhangi bir kişi yanlışlıkla ilacı yutmuşsa, acil tıbbi yardım isteyin.
 • Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. Yanlışlıkla bu krem, bu bölgeler ile temas ederse hemen bol suyla durulayın. Uçuk bir yarayı tedavi ederken, ilacı sadece dudaklarınızın dış kısmına uygulayın.
 • Doktorunuz size söylemediği sürece bu krem ile tedavi ettiğiniz bölgelerde başka ilaçlar kullanmaktan kaçının.
 • Bu ilacı kullanmak genital herpes’i başkalarına geçirmenizi engellemez. Herpes enfeksiyonları bulaşıcıdır ve bu kremi kullanırken bile diğer insanlara virüsü bulaştırabilirsiniz.
 • Virüsü başkalarına yaymanıza engel olmak için cinsel ilişkiden kaçının veya lateks prezervatif kullanın. Enfekte bölgelerin diğer insanlarla temas etmesine izin vermekten kaçının. Enfekte bir bölgeye dokunmaktan ve ardından gözlerinize dokunmaktan kaçının. Enfeksiyonun yayılmasını önlemek için ellerinizi sık sık yıkayın.
 • Tüm sağlık uzmanlarınıza ve doktorunuza bu kremi kullandığınızı söyleyin. Buna doktorlarınız, hemşireleriniz, eczacılarınız ve diş hekimleriniz dahildir.
 • Bu ilaç uçukları iyileştirmez. Sorularınız varsa, doktorla konuşun.
 • Cildinizde başka ilaçlar veya ürünler kullanmadan önce doktorunuzla konuşun.
 • Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Sizin ve bebeğiniz için yararları ve riskleri hakkında konuşmanız gerekecek.
 • Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Size verilen tüm bilgileri okuyun. Tüm talimatları yakından izleyin.
 • Bu kremi, belirtileriniz iyileşse bile size söylendiği gibi kullanın.
 • Bu kremi ağızdan almayınız. Sadece cildinizde kullanın. Ağzınızdan, burnunuzdan ve gözlerinizden uzak tutun.
 • Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.
 • Bu kremi kullanmadan önce etkilenen kısmı temizleyin. İyice kuruttuğunuzdan emin olun.
 • Etkilenen cilde bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve nazikçe ovalayın.
 • Bu kremi uçuğun ilk belirtisinde kullanın.
 • Uçuğu ovalamayın. Uçuğun ovalanması durumu daha da kötüleştirebilir. Ayrıca uçuğun ağız çevresindeki diğer bölgelere yayılmasına da neden olabilir.

Virosil Krem Kullanımı

Reçete etiketinizdeki tüm talimatları izleyin ve tüm ilaç kılavuzlarını veya talimat sayfalarını okuyun. İlacı aynen belirtildiği gibi kullanın. Bu kremi ağızdan almayın. Topikal krem sadece cilt üzerinde kullanım içindir. Uçuğun semptomları (karıncalanma, yanma, kabarcıklar gibi) ilk ortaya çıkmasından sonra mümkün olan en kısa sürede bu kremi kullanmaya başlayın.

Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Yalnızca uçuk veya karıncalanma bölgesini kaplayacak kadar krem ​​uygulayın.

Sadece genital lezyonu veya lezyonları tamamen kaplayacak kadar merhem sürün. Virüsün vücudun diğer bölgelerine ve diğer insanlara yayılmasını önlemek için merhemi uygularken eldiven veya pamuklu çubuk kullanın.

Bu topikal krem ​​genellikle dört gün boyunca günde beş kez uygulanır. Bu topikal merhem genellikle yedi gün boyunca günde altı kez uygulanır. Doktorunuzun dozaj talimatlarını çok dikkatli izleyin. Belirtileriniz hızla düzelse bile, bu ilacı tam öngörülen süre boyunca kullanın. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın.

Virosil Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, zor nefes alma, karın ağrısı, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa hemen acil tıbbi yardım alın. 

Bu kremin yan etkileri arasında kurumuş dudaklar, çatlamış dudaklar veya soyulmuş dudaklar, tedavi edilen cildin kuruluğu veya ciltte deri döküntüsü, bu kremin uygulandığı bölgede yanma hissi, batma hissi veya kaşıntı vardır. Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz acil olarak bu kremi kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuza başvurun. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

YouTube Kanalımız Abone Olabilirsiniz: https://www.youtube.com/c/begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx