Saç Bakımı

Evde Saç Boyama Merve Özkaynak

Merve Özkaynak Saç Boyama Teknikleri

Reklamlar

Merve Özkaynak, evde saç boyama ile ilgili harika tekniklerini paylaştığı bir video çekti. Bu yararlı ve pratik evde saç boyama videosunu sizler için yazdım.

Evde Saç Boyama
Evde Saç Boyama

Merhaba Ben Merve Özkaynak. Bugün değişik bir video ile karşınızdayım. Daha önce çektiğim videolara hiç benzemiyor çünkü bugün evde saç boyayacağız umarım keyifle izlersiniz. Saç boyama videomda tabiki bir arkadaşımın bana eşlik etmesi gerekiyordu bugün bana sevgili Valerie eşlik etti. 

  • Hoş geldin Valeri’cim.
  • Hoşbulduk Merve nasılsın?
  • İyiyim sağol sen nasılsın? 

Biz daha önce Valeri ile aslında bir projede birlikte çalışma fırsatı bulduk o günden beri de tanışıyoruz. Bugün de bu saç boyamayı işlemini birlikte yapalım dedik. Zaten Valeri de artık önümüz yaz, saçlarımı boyamak istiyorum demişti. Gerçi bugün çok büyük bir değişiklik yapmayacağız. Çünkü Valeri’nin zaten saç tonu kendisine çok gidiyor. 

Reklamlar

Bugünkü amacımız Valeri’nin saçındaki renk eşitsizliklerini ve dengesizliklerini giderip, biraz matlığı alıp, yaza daha parlak girmesini sağlamak. Bunun için de biz Palette Deluxe’ün 7 65 numara altın parıltılı toffee rengini tercih ettik. Son zamanların da en popüler rengi bu. İstersen yavaş yavaş başlayalım. Heyecanlı mısın?

Biz eski bir tişört giymenizi öneriyoruz boyama işleminden önce… Tabi ki bir tane havlu veya buzdolabı poşetini de ensenize koyup, ensenizi koruyabilirsiniz. İstersen havluyu al sen Valeri, ensene koyalım. Bu arada hatırlatmakta da fayda var eğer saçlarınız bu arada Valeri’nin saçları üzerinde göstereyim, saçlarınız böyle toka tutmayacak kadar kalın ve gür ise yedekte olması açısından iki üç kutu boyayı hazır ederseniz duruma göre boyayı da artırabilirsiniz. Biz bugün yanımıza üç kutu boya aldık çünkü Valeri’nin saçlarının maşallahı var. 

Merve Özkaynak
Merve Özkaynak Evde Saç Boyama

Şunu da vereyim. Boyama öncesinde boyanın teninize işlememesi için şu bölümlerinize, saç diplerinize doğru minik minik kremler sürebilirsiniz ya da vazelin de sürebilirsiniz. Saç boyasını açtığımız zaman kutuda bize zaten ikili eldiven veriyor. Eldivenleri takacağız. Valeri vereyim eldivenleri sana şöyle kucağına koyalım. Kutudan oksidan losyonu çıkıyor, boyamız çıkıyor. Boyamızı, oksidan losyonumuzun içine döküp çok çok iyi şekilde çalkalayacağız.

Oksidan losyonla boyanın çok iyi karışmış olması gerekiyor. Çalkalama sonrasında oldukça homojen bir boya elde etmemiz gerekiyor. O yüzden açtıktan sonra, bunları ben senin için yapıyorum arkadaşım, çok iyi çalkalıyoruz. Çok çok iyi karıştırıyoruz. Biz Valeri ile en az iki tane hazırladık öncesinde çok iyi çalkaladık çalkaladık. Gerekirse videomuzda bir üçüncüyü de hazırlayacağız. Başlayalım mı? Hadi başlayalım.

Reklamlar

Kapağını açayım. Önce orta hattan başlayacağız böyle. Sen böyle net görebiliyorsun di mi? Biz şimdi saçı dörde böldük. Valeri orta kısmı iyice boyayıp boyayı yedirdi. Kulaktan kulağa olan bölümdeki kısma süreceğiz şimdi bir bu tarafa bir bu tarafa sürecek Valeri. Evet şimdi bu tarafa da sür. Buradan bakıyorum zaten. Bir iki tutam alıp diplerini boyamaya devam ediyorum. Onu böyle tarak gibi kullanıyoruz değil mi? Saçı böyle alıp, alıp buradaki kısmı boyayacağız. Oradaki dibe iyice yediriyorsun di mi? Böyle böyle gideceğiz o zaman değil mi? Her birinin arasını açıp line line boyayacağız. 

Aslında biz neredeyse saçın diplerinin tamamını boyadık.  Aslında boyadık değil boyadın. Buradan bana boyanmış gibi görünüyor ama sen ne dersin? Bir tarafı az gelmişse belki minik dokunuşlarla falan tamamlayıp daha sonra arka taraftan diplerden uçlara doğru geçebiliriz.  Böyle böyle parmak uçlarıyla hafif hafif boyayı saçlara yedirebiliriz. Şimdi biz saçın diplerinin tamamına boyayı uyguladık. Öncesinde diplerin iyice boyayı alması için on beş dakika bekleyeceğiz.  Daha sonra uçlara geçeceğiz.  Orada bir parça boyayı bekleteceğiz.  Bu arada söylemekte fayda var eğer alerjik bir durumunuz varsa ve bünyeniz alerjikse bu tarz evde boyama işlemlerinde mutlaka kırk sekiz saat önce bir deneme yapmalısınız. O zaman şimdi bekliyoruz on beş dakika.  

Saç Boyama
Saç Boyama

Şimdi uçlara geçiyoruz Valeri. Böyle alttan alıp zaten elinde de eldiven var saçını avuç içinde toplayabilirsin değil mi?  Bu arada neden biz önce dipleri boyadık,  on beş dakika bekledik daha sonra uçları boyuyoruz biliyor musunuz? Diplerdeki ve uçlardaki renklerin birbirinden farklı olması aynı zamanda vücut ısısı ile de alakalı bir durum.  O yüzden mutlaka kademeli şekilde gitmek lazım evde saç boyarken. Evde saçınızı nasıl boyayacağızı anlayabilmeniz için mutlaka öncesinde boyanın kullanım kılavuzunu detaylı bir şekilde okumanızı tavsiye ederim. Şimdi artık uçlara başladık.  Ellerimizle yedire yedire gideceğiz. En son hepsini karıştırıp öyle bekleteceğiz.  Merak ediyor musun? Evet ben de çok merak ediyorum.  

Şimdi biz Valeri ile saçlarının diplerini bitirmiştik biliyorsunuz on beş dakika da bekledik. Sonra  uçlara geçtik bu arada doğru bildiğimiz yanlışlardan bir tanesi de  tarakla  diplerdeki boyayı uçlara doğru akıtmak.  Bunu asla  yapmıyoruz, mümkünse  boyayı bolca uçlara da sürerek  tüm saçın eşit miktarda boya ile boyanmasını sağlıyoruz.  Şimdi nasıl yapacaksın Valeri göster.  Şu şekilde tutam tutam alıp saçlarımızı aça aça boyanın saçların içine girdiğini kontrol ede ede devam ediyoruz. Burada yine doğru bilinen bir yanlış bilgi daha saç diplerine çok sert bir şekilde masaj yapmıyoruz. 

Saçları hafif bir şekilde aça aça, böyle biraz mıncıklaya mıncıklaya  saç boyasını, saç tellerini yediriyoruz.  Yavaş yavaş kibarca aralara boyaların girdiğinden emin olacağız. Sonrasında bu şekilde bekleyeceğiz yine. Böyleyece saç zaman içerisinde emecek boyayı. Bakalım sonuç nasıl olacak. Evet saçları yıkadık ve fönümüzü çektik.  Valeri’nin bugün saçlarına fön çekmek çok fazla zamanımızı almış olsa da bence sonuç mükemmel oldu.  Ama ama en önemlisi Valeri senin ne hissettiğin çünkü herkes senin ne hissettiğini merak ediyor. Sence nasıl?

  • Evde saç boyama işlemi benim için çok kolay oldu. Açıkçası bu kadar kolay olacağını beklemiyordum.  

Hemen çatır çatır boyadın vallahi bravo. Doğrusu çok beğendim rengini çok doğal oldu çok güzel oldu.  Hatta kameraya göstersene Valeri tam şu kısımları. Çok güzel saçların gerçekten. Çok gür çok parlak bu boya ile beraber hepten rengi çıktı hem gözlerinin hem teninin.  Şu anda Valeri’nin suratında hiç makyaj yok ona rağmen bu kadar iyi görünüyor. Sadece bir maskara sürüp kapatıcı sürsen okeysin yani. Siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bırakmayı lütfen unutmayın.  

Ayrıca bknz: Merve Özkaynak Kimdir?

Evde saç boyama ile alakalı yazımızı beğendiyseniz, Merve Özkaynak | Okul Makyajı adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx