Sağlık

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Acnemix jel genel olarak akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Eğer Oximin jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Acnemix Jel Nedir?

Bu jel krem genel olarak ciltteki akneleri, sivilceleri ve siyah noktaları temizler. Ciltteki sivilce alevlenmelerini yatıştıran, yeni sivilce alevlenmelerini önleyen bu jel krem yeni aknelerin ve sivilcelerin de oluşumunu önler. Bu jel krem cildi kurutmaz. Cildi yumuşak ve dolgun hissettirir. Ciltteki fazla yağı yani sebumu da temizleyen bu jel krem pek çok kişinin sivilce ve aknelerini giderir. Üstelik ciltteki koyu lekeleri de iyileştiren bir formüldür.

Reklamlar

Acnemix Jel Muadili

Benzaderm topikal jel, Benzamycin topikal jel ve Eritretin jel bu ürünün muadilleridir.

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem, sivilceleri ve akneleri uzaklaştırmak için derinlemesine nüfuz ederek alevlenmeleri ve lekeleri önleyen ve düzelten hafif bir formüldür. Yoğun benzoil peroksit konsantrasyonu, koyu lekeleri yenen faydalar sağlayarak cilt dokusunu ve berraklığını artırır.

Acnemix Jel
Acnemix Jel

Acnemix Jel Cilde Faydaları

Bu ilaç hafif ila orta derecede akne ve sivilce tedavisinde kullanılır. Diğer akne tedavileri ile kombinasyon halinde kullanılabilir. Bu jel krem cilde uygulandığında, akneye neden olan bakteri miktarını azaltarak ve cildin kurumasına ve soyulmasına neden olarak çalışır. Üstelik ciltteki siyah noktaları gideren bu krem koyu lekelere de veda etmenizi sağlar.

Ürünü daha önce kullansanız bile etiketteki malzemeleri kontrol edin. Üretici, malzemeleri değiştirmiş olabilir. Ayrıca, benzer adlara sahip ürünler, farklı amaçlar için tasarlanmış farklı bileşenler içerebilir. Yanlış ürünü almak size zarar verebilir.

Reklamlar

Acnemix Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu jel kremi kullanmadan önce, bu ürünün etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler (parfümler gibi) içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza ve eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Bu ilaç sizi güneşe karşı daha duyarlı hale getirebilir. Güneşte zamanınızı sınırlayın. Bronzlaşma kabinlerinden ve solaryumdan kaçının. Güneş koruyucu kullanın ve dış mekanlarda koruyucu giysi giyin. Güneş yanması veya ciltte kabarcıklar ve kızarıklık varsa hemen doktorunuza bildirin.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok fazla ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
Acnemix Jel Ne İşe Yarar? 2024 Acnemix Jel

Acnemix Jel Kullanımı Nasıldır?

Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce eczacınızdan temin edebiliyorsanız Hasta Bilgi Broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Bu ürünü ilk kez kullanmadan önce, alerjiniz olup olmadığını kontrol edin. Kontrol etmek için, üç gün boyunca bir veya iki küçük sivilce bölgesine küçük bir miktar bu jel kremi sürün. Alerjik reaksiyonunuz varsa, bu ürünü kullanmayı bırakın ve hemen tıbbi yardım alın. Alerjik reaksiyonunuz yoksa ürünü kullanabilirsiniz.

Mevcut birçok sivilce kremi ürünü vardır. Birçoğu reçetesiz satın alınabilir. Bazı ürünler (temizleyiciler, köpük veya losyonlar gibi) reçete gerektirebilir. Sizin için en uygun ürünün seçimi konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu jel kremi kendi kendinize tedavi etmek için kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiyse, talimatlara uygun olarak kullanın.

Akneden etkilenen cildinize bu kremi uygulayın. Bu ilacı gözlerinize, burnunuzun veya ağzınızın içine veya tahrişe neden olabileceğinden aşırı tahriş olmuş cilt bölgeleri ile temas ettirmekten kaçının. Böyle bir durumda, bölgeyi bol suyla yıkayın. Bu jel krem saçları veya kumaşları beyazlatabilir. Dikkatli kullanın ve saç, kıyafet ve mobilyalarla temastan kaçının.

Tıraş kremi kullanıyorsanız, önce tıraş edilecek alanı ıslatın. Az miktarda ilaç uygulayın, bölgeye hafifçe ovalayın ve tıraş edin.

Krem jel kullanıyorsanız, etkilenen bölgeye belirtildiği gibi, genellikle günde bir veya iki kez uygulayın. Her dozu uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi hafif bir temizleyici ile hafifçe yıkayın, sonra kurulayın. Etkilenen bölgeye az miktarda ilaç uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bazı ürünler uygulamadan sonra belirli bir süre durulama gerektirebilir. Bu ilaç formunuzun durulanması gerekip gerekmediğini görmek için ürün paketinizi kontrol edin.

Dozaj, tıbbi durumunuza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Sivilcede iyileşme genellikle üç haftalık kullanımdan sonra görülür ve sekiz ila on iki haftalık kullanımdan sonra maksimum fayda sağlar. Dozunuzu artırmayın veya bu ilacı yönlendirilenden daha sık veya daha uzun süre kullanmayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riskiniz artacaktır.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Acnemix Jel Kac Gunde Etkisini Gosterir?

Bu ürünü düzenli olarak bir ay boyunca uygularsanız harika bir cilde sahip olursunuz.

Acnemix Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Hayır, bu kremi aile hekimi yazmaz.

Acnemix Jel Alerji Yapar Mı?

Evet, bu krem alerjiye yol açabilir.

Acnemix Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Evet, bu krem reçetesiz olarak alınabilir.

Acnemix Jel ve Benzamycin Aynı Mı?

Bu iki krem birbirinin eşdeğeri olan ürünlerdir.

Acnemix Jel Yan Etkileri

Özellikle tedavinin başlangıcında soyulma, kaşıntı, tahriş ve kızarık cilt gibi cilt reaksiyonları oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Daha az miktarda ilaç uygulamanız veya daha az kullanmanız gerekebilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha çok olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı yüz, boğaz, dil ve dudak bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi yan etkiler de dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Begonya Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx