Cilt Bakımı

Yıldız Anason Yağı Ne İşe Yarar?

Yıldız Anason Yağı Kullanım Alanları

Reklamlar

Yıldız anason yağı, cilde, saçlara ve vücuda pek çok fayda sağlayan harika bir aromatik yağdır. Bu yazımızda vücuda, saçlara ve cilde faydası genel olarak pek bilinmeyen yıldız anason yağını derinlemesine inceleyeceğiz.

Yıldız Anason Yağı Ne İşe Yarar?

Anason esansiyel yağının sağlık yararları, anti-epileptik, anti-histerik, anti-romatizmal, antiseptik, antispazmodik, aperient, gaz giderici, samimi, dekonjestan, sindirim, balgam söktürücü, böcek ilacı, yatıştırıcı, uyarıcı ve vermifuge bir maddedir.

Antik çağlardan beri, anason birçok yiyecek ve içecek için baharat ve aroma maddesi olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda likörleri tatlandırmak için de kullanılır. Bazı ülkelerde, anason aynı zamanda ağız ferahlatıcı ve sindirim ajanı olarak da kullanılmaktadır. Bu bitkinin tıbbi özellikleri uzun zaman önce eski Mısır, Yunanistan ve Roma’da biliniyordu. 

Reklamlar
Yıldız Anason Yağı Ne İşe Yarar
Yıldız Anason Yağı Ne İşe Yarar

Anasonun uçucu yağı, botanik terminolojide bilindiği gibi kurutulmuş anason veya Pimpinella Anisum meyvelerinin buharla damıtılmasıyla elde edilir ve bu, anetolün ana bileşeni olan ve yaklaşık yüzde 90’ından oluşan ince ve berrak bir yağ verir ayrıca karakteristik aromasından da sorumludur. Diğer bileşenler alfa-pinen, anisaldehit, beta-pinen, kamfen, linalol, cis ve trans-anetol, safrol ve asetoanizoldür. Gelin, anason hakkında neyin bilindiğini ve şu ana kadar hangi tıbbi özelliklerin keşfedildiğini görelim.

Yıldız Anason Yağı Ne İşe Yarar? / Çeşitli Faydaları

Anti-epileptik ve anti-histerik etkisi vardır

Anason esansiyel yağı, narkotik ve yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğundan, daha yüksek dozlarda uygulandığında dolaşımı, solunumu ve sinir tepkisini yavaşlatarak epileptik ve histerik atakları yatıştırabilir. Bu, daha düşük dozajlarda uygulandığında gösterilen uyarıcı ve canlandırıcı özelliklerine aykırıdır. Sinir rahatsızlıklarını, hiper reaksiyonları ve konvülsiyonları yatıştırmada da etkili bulunmuştur. Bu özellik çok uzun zamandır bilinmekte ve bu özelliklerinden dolayı genel olarak yıldız anason çok eski çağlardan beri sürekli olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, özellikle çocuklarda ağır dozajların yan etkileri olabileceği için bu özellik mutlaka dikkatli kullanılmalıdır. Bu yıldız anason yağını kullanmadan önce doktorunuza mutlaka danışmanız gerekir.

Antiromatizmal etkisi vardır

Yıldız anason yağı, kan dolaşımını uyararak ve etkilenen bölgelerde ağrı hissini azaltarak romatizmal ve artritik ağrılardan kurtulmanızı sağlayabilir. Yıldız anason yağı genel olarak mide rahatsızlığı, bağırsak gazı ve burun akıntısı gibi çeşitli rahatsızlıkları etkili bir biçimde tedavi etmek için kullanılır. 

Antiseptik etkisi vardır

Bu uçucu yağ aynı zamanda yaralara enfeksiyonlara ve sepsise karşı etkili bir koruyucu tabaka sağlayan antiseptik özelliklere de sahiptir. Bu, yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Reklamlar

Antispazmodik etkisi vardır

Spazmların neden olduğu durumlar veya rahatsızlıklar kramplar, öksürükler, ağrılar, ishal, sinir rahatsızlıkları ve kasılmalardır. Spazmlar, solunum yolları, kaslar, sinirler, kan damarları ve iç organların aşırı kasılmasıdır ve şiddetli öksürük, kramp, kasılma, tıkalı kan dolaşımı, mide ve göğüste ağrı ve diğer semptomlarla sonuçlanır. Yapısı gereği gevşetici ve spazm önleyici olan anasonun uçucu yağı, bu kasılmaları gevşetir ve yukarıda bahsedilen rahatsızlıklardan kurtulma sağlar. 

Müshil etkisi vardır

Bu yağın hafif temizleme özellikleri vardır ancak kullanımı güvenlidir. Diğer sentetik veya sert müshillerden farklı olarak mide ve karaciğere sert değildir ve sizi yorgun ve bitkin bırakmaz. Düşük dozlarda alındığında, hareketleri temizlemeye yardımcı olur ve kabızlığı, sonuçta ortaya çıkan şişkinliği ve hazımsızlığı iyileştirir.

Gaz giderici etkisi vardır

Sadece gazdan muzdarip olanlar, ondan kurtulmanın ne kadar rahatlatıcı olduğunu bilirler. Çok ciddi bir rahatsızlıktır ve zamanında tedavi edilmelidir. Hazımsızlık, gaz, akut göğüs ağrısı, mide ağrıları, kas krampları ve ağrıları, uzun vadede romatizma, ağırlık, hipertansiyon ve hatta kronik hale gelirse saç dökülmesi ve görme azalması gibi sorunlara yol açar. Anason esansiyel yağı, gazların uzaklaştırılmasını sağlar ve sindirim sistemi olarak oluşmasına izin vermez, çünkü hazımsızlık aşırı gazın nedeni.

Canlandırıcı bir maddedir

Bu yağın solunum ve dolaşım sistemi üzerindeki ısınma etkisi onu canlandırıcı kılar. Bu özellik, soğuk algınlığına, balgam birikmesine ve romatizma ve artrit gibi sorunlara karşı koymaya yardımcı olur.

Dekonjestan etkisi vardır

Bu yıldız anason yağı, astım ve bronşit gibi durumlar için akciğerlerdeki ve solunum yollarındaki tıkanıklığı gidermede çok etkilidir.

Yıldız Anason Yağı Faydaları
Yıldız Anason Yağı Faydaları

Yıldız Anason Yağı Faydaları

Yıldız anason yağı sağlığa faydalarını bu bölümde öğreneceksiniz.

Sindirime Yardımcı Olur

Yıldız anasonun ve yıldız anason yağının bu özelliği, sindirimi desteklemek için çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Anason tohumları çiğnemek, anason içeren tatlılar servis etmek veya özellikle ağır bir yemek veya ziyafetten sonra sindirime yardımcı olmak için birkaç damla anason esansiyel yağı içeren bir bardak ılık su bulundurmak eski bir uygulama olmuştur. 

Solunum bozukluklarını tedavi eder

Bu yağ bir balgam söktürücü olarak gerçekten dikkat çekicidir ve bu özelliği ona etkileyici bir ün kazandırmıştır. Akciğerlerde ve solunum yollarında biriken mukus veya balgamı gevşetir ve öksürük, göğüste ağırlık, solunum sorunları, astım, bronşit, tıkanıklık ve diğer solunum rahatsızlıklarından kurtulma sağlar. Tohumlarda bu uçucu yağın varlığından dolayı, tohumlar nezle veya sigara yüzünden olan balgamı sökmek için kullanılır.

Böcek ilacı olarak kullanılır

Yıldız anason uçucu yağı böcekler ve daha küçük hayvanlar için zehirlidir bu nedenle kokusu böcekleri uzak tutar. Bu nedenle bu yağ, fumigantlarda, buharlaştırıcılarda ve spreylerde kullanılarak böcekleri uzaklaştırmak için kullanılabilir.

Yatıştırıcı olarak kullanılır

Biraz narkotik ya da uyuşturan etkileri nedeniyle anksiyete, sinir rahatsızlıkları, depresyon, öfke ve stres gibi sakinleştirici ve gevşetici etkilerinden dolayı uykusuzluk gibi semptomlarda yatıştırıcı olarak kullanılır. Bu etki özellikle yüksek dozajlarda kullanıldığında belirgindir, çünkü çok küçük dozlarda uyarıcı görevi görür. Bununla birlikte, narkotik etkileri göz önünde bulundurularak, yüksek dozlarda uygulanırken azami özen gösterilmelidir.

Uyarıcı olarak kullanılır

Yıldız anason esansiyel yağının uyarıcı özelliği bize aşağıdaki şekillerde fayda sağlayabilir. Dolaşımı uyarabilir ve romatizma ve artritten rahatlama sağlayabilir, enzimlerin ve hormonların salgılanmasını uyarabilir, böylece tüm metabolizmayı hızlandırabilir ve son olarak sinir sistemini ve beyni uyararak bizi daha aktif ve uyanık hale getirebilir.

Bağırsaklardaki solucanları öldürür

Bu, böcek öldürücü özelliğinin bir başka yönüdür. Bağırsaklarda bulunan solucanları öldürebilir. Bu özellik, en çok bağırsak kurtlarından muzdarip oldukları için özellikle çocuklar için faydalı olabilir.

Ağır dozlarda narkotik etkiye sahiptir ve solunumu ve dolaşımı yavaşlatır. Bazı küçük hayvanlar ve kuşlar için zehirlidir ve bu nedenle çocuklara yüksek doz verilmemelidir. Ayrıca bazı cilt tiplerinde tahrişe neden olabilir. Hamilelik sırasında bundan kaçınmak en iyisidir. Östrojen hormonu üzerindeki etkisinden dolayı ortaya çıkan belirli kanser türlerini de ağırlaştırabilir.

Yıldız Anason Yağı Cilde Faydaları
Yıldız Anason Yağı Cilde Faydaları

Yıldız Anason Yağı Cilde Faydaları

Yıldız anason yağı cildinize iyi gelir mi? Kısa cevap, yıldız anasonunun cilt için faydaları sizi şaşırtabilir. Cildi sıkılaştırma ve tonlama, sıkı ve pürüzsüz bırakma kabiliyeti nedeniyle mucize bir baharat olarak adlandırılır. Bu, uçucu yağ ile güle güle kırışıklıklar ve merhaba genç görünen cilt!

Yıldız anason yağı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirdiği kanıtlandığı için harika bir esansiyel yağdır. Ayrıca sivilce izlerinden ve hasarlı ciltten anında rahatlama sağlamak için kullanılmıştır. Yıldız anasonun cilt için diğer faydaları arasında cildi pürüzsüzleştirme, koyu lekeleri azaltma, serbest radikalleri azaltma, ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderme ve cildi sıkılaştırma vardır.

Peki, yıldız anason yağı cildinize iyi gelir mi? Kısa cevap, evet. Daha fazla kanıta ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin…

Yüzünüzdeki kırışıklıkları doğal olarak azaltmanın bir yolu da yıldız anason yağı kullanmaktır. Hiçbir ürün kırışıklıkları tamamen gideremezken, görünümünü ve görünürlüğünü azaltabilirsiniz.

Yıldız anason yağı, cildi detoksifiye etmede son derece etkili olan anethole içerir. Aynı zamanda kasların sıkılığını güçlendirerek sarkmayı önleyerek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olan tanenler içerir.

Cildinize yıldız anason yağı sürdüğünüz anda daha yumuşak ve pürüzsüz görünür. Gece boyunca bırakıldığında, dokulara nüfuz ettiği ve zamanla kırışıklıkları yumuşattığı bilinmektedir. Faydalarını gerçekten görmek için zaman içinde tutarlı bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu bir gecelik bir çözüm değildir.

Sorulduğunda, kırışıklıklar için yüzünüze sürmeniz gereken en iyi şey nedir? Yüzünüzdeki kırışıklıkları doğal olarak nasıl azaltabilirsiniz? Cevabım her zaman yıldız anason esansiyel yağıdır. Her gün yıldız anason toniği ve nemlendiricisi kullanın ve bu muhteşem sonuçları göreceksiniz.

Yıldız Anason Yağı Nasıl Kullanılır?

Yıldız anason, özellikle şık restoranlarda şeflerin kullanmayı çok sevdiği bir baharattır. Hindistan’ın bazı bölgelerinde, bazı yemeklerin hazırlanmasında temel bir malzemedir. Ama bu güzel görünümlü aromatik baharatın yaşlanmayı geciktirmek için mükemmel olduğunu biliyor muydunuz?

Bu baharat zaten güzellik rejiminizin bir parçası değilse ve muhtemelen yaşlanma belirtileriyle savaşan bir cilt bakımı rutinine yeni başladıysanız, o zaman eklemenin tam zamanı. Cildiniz için fark yaratan farklı tarifler vardır. Bu tarifleri kullanmadan önce mutlaka bir yama testi yapın. İşte bunlardan kolay ve etkili bazıları…

Yıldız Anason Yağı Nasıl Kullanılır
Yıldız Anason Yağı Nasıl Kullanılır

Tazelenmiş bir cilt için yıldız anason yağı

Yıldız anason yağını, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, susam yağı, avokado yağı ya da jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırın. Pamuklu bir top veya sprey şişesiyle yüzünüze uygulayın veya püskürtün. Daha fazla etkinlik için bir gecede bırakabilirsiniz. Bunu her gün yapın.

Tarçınlı yıldız anason yağı karışımı

Bir çay kaşığı tarçın ve bir tatlı kaşığı yıldız anason yağını iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın ve bir gece cildinizde bırakın. Bu işlemi her gün yapın.

Derin kırışıklıklar i̇çin maske tarifi

Yüzünüzde belirgin kırışıklıklardan kurtulmak için daha fazla yardıma ihtiyaç duyan belirli bölgelere sahipseniz, ihtiyacınız olan şey bu tariftir. Bir cam kasede bir çay kaşığı yıldız anason yağı ve bir tatlı kaşığı jojoba yağını iyice karıştırın. Bu karışımı, her gece uyumadan önce pamuk ile en çok ihtiyaç duyulan bölgelere uygulayın.

Pirinç suyu ve yıldız anason yağı maskesi

Bu, yaşlanma karşıtı etkileri olan ve sihir gibi çalışan güçlü bir çözümdür!

Beş yıldız anasonu yarım litre suyla karıştırıp beş dakika kaynatın. Diğer yarım litre suda, bir çay bardağı jasmin pirincin birkaç saat ıslanmasına izin verin. Pirinci süzün ve suyu bir cam kavanoza alın. Anason suyunu, pirinç suyuyla karıştırın ve içine üç damla yıldız anason yağı damlatın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Her sabah ve akşam bu karışımla yüzünüzü yıkayın.

Yağlı ciltler i̇çin yıldız anason yağı maskesi

Üç yemek kaşığı anason tozunu, üç yemek kaşığı fuller toprak veya multani mitti ile karıştırın ve bir macun yapmak için biraz suyla karıştırın. Ardından içine birkaç damla yıldız anason yağı ekleyin ve bu maskeyi haftada bir cilde uygulayın. Bu maskeyi, cildinizde otuz dakika bekletin. Ardından cildinizi soğuk suyla yıkayın.

Yaptığınız tüm çözümler bir hafta süreyle saklanabilir. Yüzünüze uygulamadan önce dirseğinizin içinde deneyin ve test edin. Her cilt tipi farklı tepki verir, bu yüzden risk alamayız.

Yıldız anason yağı yaşlanma karşıtı serum

Bir tencerede iki su bardağı suyu kaynayana kadar ısıtın. İki yemek kaşığı jojoba yağı, iki çay kaşığı E vitamini, bir buçuk yemek kaşığı kuşburnu tohumu yağı ve bir avuç yıldız anason tohumlarını bir cam kavanoza koyun ve kavanozu su dolu tencereye koyun. Bu karışımı iki ila dört saat veya daha uzun süre suda bekletin. Ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur. Yıldız anasonun yağlara nüfuz etmesine izin verin.

Bu karışımı soğumaya bırakın ve ardından iki damla tütsü yağı, iki damla yıldız anason yağı ve iki damla lavanta esansiyel yağını ekleyin. Hafifçe karıştırarak günlük kullanım için küçük şişeye veya temiz bir cam kavanoza aktarın.

En iyi sonucu almak için, gece kırışıklıklar için bu harika serumu her gün kullanın. Tamamen doğal tonik ve esansı yüzünüze uyguladıktan sonra yıldız anason yağı serumunu uygulayın. Bütün gece cildinizde kalmasına izin verin ve sabahları sabah cilt bakımı rutininizde yıkayın. Zamanla sonuçları seveceğinizi düşünüyorum.

Yıldız anason yağı ile cilt sıkılaştırıcı tonik

Bu, en sevdiğim toniklerden biri. Alışılmadık bir şekle sahip harika bir tohum içerir. Illicium verum olarak da bilinen yıldız anason, Hindistan ve Çin’e özgü bir baharattır. Bu bitkinin tohumları farklı bir tada ve aromaya sahiptir ve cildiniz ve genel sağlığınız için birçok fayda sağlar. Neden onu seviyoruz? Çünkü bu baharat sivilce izlerinden, kırışıklıklardan ve hasarlı ciltten anında rahatlama sağlama özelliğine sahiptir.

Yıldız anason yağı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğünü en aza indirgeme yeteneklerinden dolayı mucize bir baharat olarak adlandırılmıştır. Aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve gerginleştirir, cildi pürüzsüzleştirir, ciltteki ince çizgileri ve kırışıklıkları giderir. Dahası, sonuçları bir hafta kadar kısa bir sürede görmeye başlayabilirsiniz. Bu, hazırlaması kolay ve ucuz olan ve tamamen doğal ve inanılmaz derecede etkili bir ev ilacıdır. Genel yaşlanma karşıtı rejiminize ek bir destek istiyorsanız, bu toniğe birkaç damla tütsü yağı ekleyin.

Buhur yağı yani tütsü yağı, cilt hücrelerinin korunmasına yardımcı olduğu anlamına gelen güçlü bir büzücüdür. Cildi sıkılaştırırken sivilce lekelerini ve koyu lekeleri azaltan yaşlanma karşıtı yetenekleri ile bilinir.

Yıldız anason yağı ile cilt sıkılaştırıcı tonik
Yıldız anason yağı ile cilt sıkılaştırıcı tonik

Kırışıklıklarınızla savaşmaya ve gergin, pürüzsüz bir cilde sahip olmaya başlamak için aşağıdaki talimatları izleyin. En iyi sonuçlar için bu toneri yıldız anason yaşlanma önleyici yüz nemlendiricinizle takip ettiğinizden emin olun.

Bir su bardağı suyu bir tencerede kaynatın. Yarım çay bardağı yıldız anasonu tencereye ekleyin ve kaynatın. Orta-kısık ateşte dört ila beş dakika pişirin. Yıldız anason tohumlarının yanmamasına dikkat edin. Bir çay bardağı esmer pirinci bir kaseye koyun ve pirincin üzerine yıldız anason suyu ve tohumları dökün. Bu karışımı bir cam kavanoza alın ve cam kavanozun kapağını kapatın ve altı saat veya bir gece bekletin. Karışımı süzün ve bir şişeye dökün. Bu karışımın içine iki damla tütsü yağı yani buhur yağı ve iki damla yıldız anason yağı ekleyin. Yüzü temizledikten sonra pamuklu bir pedi tonikle ıslatın ve yüzünüzü silin. Beş dakika kurumasını bekleyin ve ardından nemlendirici uygulayın. Buzdolabında on güne kadar saklayın.

Yıldız anason yağı ile yaşlanma önleyi̇ci̇ yüz nemlendi̇ri̇ci̇ kremi

Birkaç ay önce keşfettiğimde yıldız anason yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri dikkatimizi çekti. İlk denemede harika sonuçlar elde ettik. 

Akne izleri, kırışıklıklar ve hasarlı ciltten anında rahatlama sağlama yeteneğini öğrendikten sonra, onu kullanarak cilt sıkılaştırıcı bir yüz toniği oluşturduk. Toniği o kadar çok sevdik ki, güzellik ürünlerimize bile yıldız anason yağı katmanın başka yollarını bulmak istedik. 

Yıldız anason sadece ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünürlüğünü en aza indirmekle kalmaz, aynı zamanda cildi sıkılaştırır ve sıkılaştırır ve bu, yüz egzersizlerinizi yapmadan öncedir ve kendi ürünlerinizi yaratırsanız, bu kolay ve ucuz bir doğal cilt bakımı çözümüdür. Yıldız anason yağını shea yağı veya başka bir yağla karıştırmak, cildi yeniden tanımlamak için çalışır. Bu karışım koyu lekelerden, sivilcelerden ve hasarlı ciltten anında rahatlama sağlar.

Shea yağı oldukça faydalıdır. Bu yüzden yıldız anason ile aşılanmış yağla karıştırılmış shea yağı kullanarak bir yüz nemlendirici kremi oluşturabilirsiniz. Bitki ile aşılanmış yağlar, uçucu yağlar kadar güçlü olmasa da, yine de aynı faydalı özelliklerin çoğunu içerirler. Sadece bir taşıyıcı yağ kullanmak yerine demlenmiş yağ kullanmanın bir başka yararı, yağ karışımının hem yağın hem de bitkilerin besleyici özelliklerini içermesidir.

Shea (Karite) ağacının meyvesinin tohumlarından elde edilen shea yağı, doğal olarak A, E ve F vitaminleri açısından zengindir.

Cilde gerekli yağ asitlerini ve kolajen üretimi için gerekli besinleri sağlar ve biraz UV koruması sunar. Yaşlanma karşıtı özelliklerinden dolayı yüz nemlendiricim için temel olarak kullanmaya karar verdim. Daha sonra daha fazla yaşlanma karşıtı özellikler sağlamak için birkaç başka yağ ekleyebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı doğal olarak antibakteriyel ve antifungaldir ve mükemmel bir nemlendiricidir. Cildinizin nemli kalmasına ve kendini onarmasına yardımcı olur. Nemlendirici özelliği olduğu için cildi pürüzsüzleştirir ve göz altı kırışıklıkları ve ince çizgileri önler.

Lavanta esansiyel yağı, kırışıklıklar, akne, sedef hastalığı ve diğer iltihaplı durumlar gibi çeşitli cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır. İyileşme sürecini hızlandırır ve hatta yara dokusu oluşumunu iyileştirir.

Mür yağı çatlamış veya çatlamış cildi rahatlatır. Aynı zamanda antioksidan özelliklere sahiptir, bu da onu yaşlanma karşıtı ve cilt gençleştirme için harika kılar.

Gül, kuru cildi nemlendirmek için mükemmel kılan özelliklere sahiptir. Ayrıca sivilceyi tedavi etmek için antiseptik ve büzücü özelliklere ve kızarıklık ve iltihaplanmayı tedavi etmek için anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

Bi̇tki̇sel i̇nfüze yağ nedi̇r?

Bitkisel infüzyon, bitkilerin ve bitkilerin tıbbi özelliklerini yağlar halinde aşılayarak korumanıza izin verir. Bitkinin raf ömrünü uzatır ve güzellik ürünlerinde veya tek başına kullanılabilen konsantre bir doğal çare yapar.

Bitkileri yağda, güneşte, soğukta, sıcakta demlenmenin birkaç farklı yolu vardır. Güneş veya soğuk demleme yöntemleriyle alacağı haftaları bekleyecek kadar sabırlı olmadığım için set üstü ocak yöntemini kullanabilirsiniz. Bu, aşılanmış yağı dört ila sekiz saat içinde almamı sağladı. Bununla birlikte, sizin için en uygun yöntemi seçebilirsiniz.

Bu yaşlanma karşıtı yüz nemlendiricisini denemeye hazır mısınız? Bu cilt sıkılaştırıcı yüz nemlendiricisi kremle genç bir görünüme kavuşun. Yıldız anason ile aşılanmış shea yağı cildi sıkılaştırmaya yardımcı olurken nem sağlar. Buna hindistan cevizi yağı, mür yağı, gül yağı ve lavanta yağı ekleyin ve genç bir görünümü geri kazandıran bir cilt kokteyliniz var.

Yarım çay bardağı bardağı saf ve rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı ve bir  avuç yıldız anason tohumunu cam kavanoza ekleyin ve kapağı kapatın. Kavanozu tencereye koyun ve kavanozun yarısına gelene kadar tencereyi sıcak suyla doldurun.

Tencerede bulunan sıcak suyun sıcaklığını korumak için ocağı kısın. Kavanozun sıcak suda dört ila altı saat kalmasına izin verin. İçindekilerin birleşmesine yardımcı olmak için kavanozun içindekileri ara sıra karıştırın. Kavanozun içine su girmemesine dikkat edin, çünkü su bakteriler için bir nefes alanı oluşturacaktır. Kavanozu ocaktan alın ve biraz soğumaya bırakın. Daha fazla infüzyon için bu karışımı bir gece ılık bir alanda bekletebilirsiniz.

Bir su bardağı saf ve organik shea yağını bir cam karıştırma kabına koyun. Bir el mikseri kullanarak shea yağını kabarana ve kremsi hale gelene kadar çırpın. Yıldız anasonla aşılanmış yağı yavaşça ekleyin ve çırpmaya devam edin. Bu karışıma on damla mür uçucu yağı, on beş damla saf gül esansiyel yağı, yirmi damla lavanta esansiyel yağı ve on damla yıldız anason yağını ekleyin ve birleştirmek için çırpın. Karışımı saklamak için bir cam kavanoza koyun.

Kore güzelli̇k ci̇lt bakımı ruti̇ni̇ni̇z i̇çi̇n yıldız anason yağı kağıt maskesi

Kore ve Japon güzellik rutinleri şu anda çok popüler ve haklı olarak öyle. Rutini takip etmek, parlak, daha genç görünen bir cilde neden olabilir.

Çok adımlı Kore güzellik rutininin bir adımı kağıt maskesidir. Çarşaf maskeleri cilde vitamin ve mineraller katar ve cildi derinlemesine nemlendirir. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok mağaza markası maskesi var, ancak tamamen doğal ve kimyasal içermeyen bir şey isterseniz, bu maske harikadır.

Yıldız anason yağı kağıt maskesi sadece cildinizi sıkılaştırmak ve kırışıklıkları düzeltmekle kalmaz aynı zamanda cildinizi nemlendirir ve hidrasyonu artırır. Ancak her tarifte olduğu gibi, önce malzemeleri herhangi bir alerjen için kontrol edin ve cildinizin ihtiyaçlarına göre ayarlayın.

Bu tarif için kuru kağıt maskelerine veya sade gazlı beze ve tabii ki biraz yıldız anasona ihtiyacınız olacak. Yerel olarak elde etmekte zorlanıyorsanız, online olarak yıldız anason satın alabilirsiniz. Ayrıca E vitamini yağı, jojoba yağı, tütsü esansiyel yağı ve gliserine ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri topladıktan sonra mutfağa veya banyoya gidin ve karıştırmaya başlayın!

İki yemek kaşığı jojoba yağı, bir tatlı kaşığı yıldız anason yağı, bir tatlı kaşığı gliserin, bir tatlı kaşığı E vitamini yağı ve üç damla tütsü yağını bir cam kasede karıştırın. Kağıt maskesini karışımın üzerine koyun ve tüm parçaların sıvıyı iyice emmesini sağlayın. Maskeyi yüzünüze nazikçe uygulayın ve tüm cildin maske ile temas halinde olduğundan emin olmak için hafifçe vurun. Yaklaşık on beş dakika bekletin. Cildinizi durulamayın. Maske çıkarıldıktan sonra fazla karışımı cilde masaj yapın. Nemlendirici bir krem ile devam edin.

Sizlerle beraber bu yazımızda Yıldız anason yağı hakkında detaylı bilgiler öğrendik. Eğer bu tarz yağ yazılarımızdan memnunsanız sizlere önerebileceğimiz birdiğer bitkisel yağ yazmız olan Mandalina Yağı Ne İşe Yarar? yazımız da okumanızı öneririz. Hepinize sağlıklı günler dileriz

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx