Sağlık

Allerset Şurup Ne İşe Yarar? Allerset Şurup Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Allerset Şurup genel olarak alerjiyi tedavi eden bir ilaçtır. Bu yazımızda Allerset Şurup nedir, Allerset Şurup fiyatı ne kadar, Allerset Şurup ne işe yarar, Allerset Şurup ne için kullanılır, Allerset Şurup prospektüs nedir, Allerset Şurup kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, Allerset Şurup kullanımı nasıldır, Allerset Şurup uyku yaparmı, Allerset Şurup öksürüğe iyi gelirmi, Allerset ne şurubu, Allerset Şurup muadili ilaçlar nelerdir ve Allerset Şurup kullanan anneler yorumları nelerdir gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Allerset Şurup Nedir?

Allerset Şurup, anti-histamin veya anti-alerjik olarak adlandırılan bir ilaç sınıfına aittir. Öncelikle çeşitli alerji türlerini tedavi etmek için kullanılan setirizin içerir. Alerji, tipik olarak vücudunuza zararlı olmayan yabancı elementlere karşı bir bağışıklık sistemi tepkisidir. Bu yabancı elementler ‘alerjenler’ olarak bilinir. Alerjik durum kişiden kişiye değişir. Bazıları belirli gıdalara alerjisi olabilir ve saman nezlesi gibi mevsimsel alerjiler olabilir. Aynı zamanda, diğerleri polen veya evcil hayvan kepeğine alerjisi olabilir.

Allerset Şurup, alerjik reaksiyonlarda doğal olarak yer alan ‘histamin’ olarak bilinen kimyasal bir habercinin etkilerini bloke ettiği için alerjileri tedavi etmek için kullanılan setirizin (anti-histamin) içerir. Ayrıca Allerset Şurup saman nezlesini (mevsimsel alerjik rinit), yıl boyunca toz veya evcil hayvan alerjilerini (uzun süreli alerjik rinit) ve ürtikeri (ciltte şişme, kızarıklık ve kaşıntı) tedavi eder. Kısacası tıkalı/burun akıntısı/kaşıntısı, gözlerde kızarıklık/sulanma, deri döküntüleri gibi alerjik durumlar nedeniyle oluşan rahatsızlık ve rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.

Reklamlar

Allerset Şurubu her zaman tam olarak doktorunuzun size reçete ettiği şekilde alınız. Emin değilseniz doktorunuza danışın. Tableti çiğnemeyin, kırmayın veya bölmeyin; bir bardak su ile bütün olarak yutunuz. Tüm ilaçlar gibi Allerset Şurup da bazı yan etkilere neden olabilir; ancak, herkes onları almaz. Yorgunluk belirtileri, uykulu hissetme, karın ağrısı, baş ağrısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu, boğaz ağrısı, mide bulantısı, soğuk algınlığı benzeri burun semptomları (çocuklarda) veya ishal (çocuklarda) gözlemlerseniz. Çok nadir durumlarda, insanlar intihar etmeyi düşünmüş olabilir. Böyle hissederseniz ilacı durdurunuz ve derhal doktorunuza başvurunuz.

Setirizin alerjiniz varsa, şu anda emziriyorsanız veya şiddetli böbrek yetmezliğiniz varsa, idrar retansiyonu ve fruktoz intoleransı sorununuz varsa Allerset Şurup almamalısınız. Bu ilacı iki yaşından küçük çocuklara vermeyin.

Allerset Şurup Nedir?
Allerset Şurup Nedir?

Allerset Şurup Fiyatı

Bu şurubun 2023 yıl eczane satış fiyatı 51.41 TL’dir.

Allerset Şurup Ne İşe Yarar?

Yaygın alerjiler, saman nezlesi, konjonktivit, egzama, böcek ısırıklarına ve sokmalarına karşı reaksiyonlar, deri döküntüleri gibi cilt hastalıklarına karşı bu şurubu kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Allerset Şurup, alerjik reaksiyonlarda doğal olarak yer alan ‘histamin’ olarak bilinen kimyasal bir habercinin etkilerini bloke ettiği için alerjileri tedavi etmek için kullanılır. Allerset Şurup, saman nezlesi (mevsimsel alerjik rinit), yıl boyunca toz veya evcil hayvan alerjileri (uzun süreli alerjik rinit) ve ürtiker (şişme, kızarıklık ve kaşıntılı) olan yetişkinleri ve çocukları (iki yaş ve üzeri) tedavi etmek için kullanılır. cilt). Kısacası burun tıkanması, burun akıntısı, burun kaşıntısı, gözlerde kızarıklık, gözlerde sulanma ve deri döküntüleri gibi alerjik durumlar nedeniyle oluşan rahatsızlık ve rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur.

Allerset Şurup Ne İşe Yarar?
Allerset Şurup Ne İşe Yarar?

Allerset Şurup Ne İçin Kullanılır?

Bu şurup genel olarak bronşiyal astım tedavisi, alerjiye bağlı hapşırma ve burun akıntısının tedavisi, saman nezlesi tedavisi ve alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılır.

Astım, çocuğunuzun solunum yollarının daraldığı ve bunun sonucunda nefes almanın zorlaştığı bir durumdur. Allercet Şurup, solunum yollarını genişleterek kolay nefes alınmasına yardımcı olur. Ayrıca göğüste sıkışma, nefes darlığı, hırıltı ve öksürük gibi semptomların giderilmesini sağlar.

Alerjiye bağlı hapşırma ve burun akması tedavisinde bu şurup kullanılır. Allerset Şurup, tıkalı veya burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı veya sulu gözler gibi semptomlardan kurtulma sağlayan bir kombinasyon ilacıdır. Bu, günlük aktivitelerinizi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Nadiren ciddi yan etkileri vardır ve sadece semptomlarınız olduğu günlerde almanız gerekebilir. Semptomları önlemek için alıyorsanız, en fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak kullanmalısınız.

Alerjik rinit olarak da adlandırılan saman nezlesi, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma ve sinüs basıncı gibi soğuk algınlığına benzer belirti ve semptomlara neden olur. Tek fark, saman nezlesinde bu semptomların bir virüse bağlı olarak ortaya çıkmaması, sadece vücudumuzun alerjenlere (polen gibi alerjiye neden olan maddeler) karşı alerjik tepkileri olmasıdır. Allerset Şurubu saman nezlesinin bu semptomlarından kurtulmak için kullanılır. Bu tür alerji semptomlarının üretilmesinden sorumlu kimyasal maddenin salınımını bloke ederek çalışır. Allerset Şurup saman nezlesi tedavisine yardımcı olan ve bizi rahatlatan güvenli bir ilaçtır.

Allerset Şurup, alerjik cilt durumlarının iltihaplanma ve kaşıntı ile tedavisinde etkilidir. Ciltte iltihaplanmaya neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltır. Doğru kullanıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Cildinizin tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kızarıklık, ağrı veya kaşıntıyı azaltır. Böylece görünümünüz değiştikçe benlik saygınızı ve güveninizi geliştirir. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece almaya devam edin.

Astım, çocuğunuzun solunum yollarının daraldığı ve bunun sonucunda nefes almanın zorlaştığı bir durumdur. Allerset Şurup, solunum yollarını genişleterek kolay nefes alınmasına yardımcı olur. Ayrıca göğüste sıkışma, nefes darlığı, hırıltı ve öksürük gibi semptomların giderilmesini sağlar.

Allerset Şurup, tıkalı veya burun akıntısı, hapşırma ve kaşıntılı veya sulu gözler gibi semptomlardan kurtulma sağlayan bir kombinasyon ilacıdır. Bu, günlük aktivitelerinizi yapmanızı kolaylaştıracaktır. Nadiren ciddi yan etkileri vardır ve sadece semptomlarınız olduğu günlerde almanız gerekebilir. Semptomları önlemek için alıyorsanız, en fazla faydayı elde etmek için düzenli olarak kullanmalısınız.

Alerjik rinit olarak da adlandırılan saman nezlesi, burun akıntısı, gözlerde kaşıntı, tıkanıklık, hapşırma ve sinüs basıncı gibi soğuk algınlığına benzer belirti ve semptomlara neden olur. Tek fark, saman nezlesinde bu semptomların bir virüse bağlı olarak ortaya çıkmaması, sadece vücudumuzun alerjenlere (polen gibi alerjiye neden olan maddeler) karşı alerjik tepkileri olmasıdır. Allerset Şurubu saman nezlesinin bu semptomlarından kurtulmak için kullanılır. Bu tür alerji semptomlarının üretilmesinden sorumlu kimyasal maddenin salınımını bloke ederek çalışır. Allerset Şurup saman nezlesi tedavisine yardımcı olan ve bizi rahatlatan güvenli bir ilaçtır.

Allerset Şurup, alerjik cilt durumlarının iltihaplanma ve kaşıntı ile tedavisinde etkilidir. Ciltte iltihaplanmaya neden olan vücuttaki kimyasalların etkilerini azaltır. Doğru kullanıldığında güvenli ve etkili bir tedavidir. Cildinizin tahriş edici bir maddeye verdiği tepkinin neden olduğu kızarıklık, kızarıklık, ağrı veya kaşıntıyı azaltır. Tam fayda sağlamak için reçete edildiği sürece almaya devam edin.

Allerset Şurup Prospektüs
Allerset Şurup Prospektüs

Allerset Şurup Prospektüs

Allerset Şurubu, çocuklarda burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı, şişme, tıkanıklık ve gözlerde sulanma gibi alerji semptomlarını tedavi etmek için yaygın olarak reçete edilir. Ayrıca astım ve cilt alerjilerinin tedavisinde de yardımcı olabilir.

Bu ilacı çocuğunuza yemekten önce veya sonra belirli bir saatte, öngörülen dozda, zamanda ve şekilde verin. Astım için Allerset Şurubu akşamları veya fiziksel aktiviteden iki saat önce vermeyi tercih edin. Alerji için, semptomların başlama zamanına bağlı olarak sabah veya akşam vermek en iyisidir. Çocuğunuzun her ikisine de sahip olması durumunda, akşam vermeyi tercih edin. Çocuğunuz bu ilacı aldıktan sonra otuz dakika içinde kusarsa, aynı dozu tekrar verin, ancak bir sonraki dozun zamanı geldiyse atlayın.

Çocuğunuz birkaç düzenli dozdan sonra kendini daha iyi hissetmeye başlayabilir. Bununla birlikte, maksimum fayda sağlamak için reçete edilen dozu yine de tamamlamanız gerekir. Ayrıca ilacı aniden kesmek çocuğunuzun durumunu kötüleştirebilir. Bu ilaç, kusma, ishal, mide bulantısı, baş dönmesi, ağız kuruluğu, döküntü ve baş ağrısı gibi bazı küçük ve geçici yan etkilere neden olabilir. Genellikle, bu bölümler çocuğunuzun vücudu ilaca uyum sağladığında azalır. Ancak bu etkilerin devam etmesi veya çocuğunuzu rahatsız etmeye başlaması durumunda vakit kaybetmeden çocuğunuzun doktoruna başvurunuz.

Çocuğunuzun halihazırda herhangi bir ilaç alıp almadığını çocuğunuzun doktoruna bildirin. Ayrıca, önceki alerji atakları, kalp sorunu, kan bozukluğu, damar bozuklukları, doğum kusurları, hava yolu tıkanıklığı, akciğer anomalisi, cilt bozukluğu, karaciğer bozukluğu ve böbrek yetmezliği de dahil olmak üzere çocuğunuzun tüm tıbbi geçmişini anlatın. Bu bilgi, doz değişiklikleri ve çocuğunuzun genel tedavisinin planlanması için kritik öneme sahiptir.

Allerset Şurup Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Allerset Şurup Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Allerset Şurup Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Allerset Şurubu, yan etkileri olabileceğinden asla diğer soğuk algınlığı ve grip ilaçları ile birlikte kullanmayınız.
 • Allerset Şurubu astım ataklarını önlemeye yardımcı olur. Zaten başlamış bir saldırıyı durdurmak için asla kullanmayın, çünkü faydası olmaz.
 • Allerset Şurubu çocuğunuza astım veya alerji nedeniyle veriyorsanız, egzersize bağlı solunum problemlerini önlemek için başka bir doz vermenize gerek yoktur. Herhangi bir karışıklık durumunda, mümkün olan en kısa sürede çocuğunuzun doktoruna danışın.
 • Her zaman yeterli ilacınız olduğundan emin olun.
 • Çocuğunuzu alerjenlerle temastan kaçının.
 • Çocuğunuzu yüz maskesi takmaya ve tozlu yerlerden kaçınmaya teşvik edin.
 • Akciğerlerdeki mukusun incelmesine ve gevşemesine yardımcı olduğu için bol miktarda sıvı verin.
 • Gebe kadınlarda yeterli güvenlik verisi bulunmadığından, gelişmekte olan fetüs için risk bilinmemektedir. Hamileyseniz, Allerset Şurubu sadece doktorunuz tarafından reçete edildiği takdirde kullanınız.
 • Allerset Şurubu anne sütüne geçer. Bu ilacın yüksek dozda veya uzun süreli kullanımı bebeğinizde uyuşukluğa ve başka etkilere neden olabilir. Emziriyorsanız, doktorunuza danışın.
 • Allerset Şurubu, yatıştırıcı (uyku uyandıran) etkisi olan ilaçlarla birlikte alındığında uyku hali ve düşünme bozukluğu riskini artırabilir. Bu ilaçla tedaviye başlamadan önce herhangi bir şifalı bitki veya takviye içeren herhangi bir ilaç alıyorsanız doktorunuzu bilgilendirin.
 • Allerset Şurubu, güvenlik ve etkinlik verilerinin eksikliğinden dolayı 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.
 • Allerset Şurubu, yan etki riskinin artması nedeniyle yaşlı popülasyonda dikkatli kullanın. Doktorunuz uygun doz ayarlamaları ile birlikte yakın izlemeyi veya klinik duruma göre uygun bir alternatifle değiştirmeyi önerebilir.
 • Allerset Şurubu baş dönmesine veya uyuşukluğa neden olabilir. Bu ilacın tedavisi sırasında bu semptomlardan herhangi birini yaşarsanız, araç veya makine kullanmak gibi yüksek zihinsel uyanıklık gerektiren faaliyetlerden kaçının.
 • Tüm ilaçlar kişiden kişiye farklı etkileşir. Herhangi bir ilaca başlamadan önce doktorunuzla olası tüm etkileşimleri kontrol etmelisiniz.
 • Alkol ile etkileşimi bilinmemektedir. Tüketmeden önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.
 • Tramadol, kodein, izokarboksazid, pregabalin, loperamid, lorazepam ve metoklopramid gibi ilaçlarla etkileşime girebilir.
 • Artan yan etki riskinden dolayı karaciğer hastalığınız varsa Allerset Şurubu dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce doktorunuzu bilgilendirin. Doktorunuz uygun doz ayarlamaları veya gerekirse uygun bir alternatifle değiştirmeler önerebilir.
 • Artan yan etki riski nedeniyle böbrek hastalığınız varsa Allerset Şurubu dikkatli kullanılmalıdır. Bu nedenle, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce doktorunuzu bilgilendirin. Doktorunuz uygun doz ayarlamaları veya gerekirse uygun bir alternatifle değiştirmeler önerebilir.
 • Bu, olası ilaç etkileşimlerinin kapsamlı bir listesi değildir. Aldığınız ilaçların olası tüm etkileşimleri hakkında doktorunuza danışmalısınız.
 • Allerset Şurubu dozunu atlamamaya çalışın. Unuttuğunuz dozu hatırlar hatırlamaz alınız. Bir sonraki dozunuzun zamanı geldiyse, kaçırdığınız dozu atlayın. Kaçırılanı telafi etmek için dozu ikiye katlamayın.
 • Doktorunuzun önerdiğinden fazla doz almayınız. Allerset Şurubun doz aşımı durumunda hemen en yakın acil servise başvurunuz veya doktorunuzla temasa geçiniz.
 • Allerset Şurubu aç veya tok karnına alınız. Dozu ölçmeden önce şişeyi iyice çalkalayın. Tüketilen Allerset Şurubu miktarı, öngörülen dozdan daha az veya daha fazla olmamalıdır. Doktorunuz tarafından belirtilen tüm kullanım talimatlarını/talimatlarını izleyin.
 • Doktorunuza danışmadan bu ilacı kesmeyiniz.
 • Uyuşukluk ve baş dönmesine neden olabileceğinden, bu ilacı alırken alkol tüketmekten kaçının. Dikkatinizi azaltabileceğinden araç veya makine kullanmaktan kaçının.
Allerset Şurup Kullanımı
Allerset Şurup Kullanımı

Allerset Şurup Kullanımı

Bu şurubu iki ila altı yaş arası çocuklara günde bir defa yarım kaşık (2.5 mg) verebilirsiniz. Altı ila on iki yaş arası çocuklara günde bir kez bir yemek kaşığı (5 mg) verebilirsiniz.

12 yaş ve üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde günde bir defa bir yemek kaşığı (5 mg) ya da günde iki defa birer yemek kaşığı toplam 10 mg kullanılmalıdır.

Allerset Şurup Uyku Yapar mı?

Evet, bu şurup derin uykuya sebep olur.

Allerset Şurup Öksürüğe İyi Gelir mi?

Alerjiden dolayı oluşan öksürüğe iyi gelir.

Allerset Ne Şurubu?

Allerset alerjiyi tedavi eden bir şuruptur.

Allerset Şurup Muadili

 • Cetryn (şurup ve tablet)
 • Hitrizin (şurup, tablet ve oral damla)
 • Lergy (şurup)
 • Ressital (tablet)
 • Rolinoz (tablet ve oral damla)
 • Setiral (tablet)
 • Yenizin (şurup)
 • Zyntra (tablet)
 • Zyrtec (şurup, tablet ve oral damla)
Allerset Şurup Kullanan Anneler
Allerset Şurup Kullanan Anneler

Allerset Şurup Kullanan Anneler

“Alerji ilacı değil de uyku ilacı olarak çok daha başarılı olabilir. Tamam bir ilacın yan etki olarak biraz uyku vermesi kabul edilebilir. Yani gece alındıysa o sabah uyanmakta biraz güçlük çekilmesi ya da sabah alındıysa gündüz biraz uykulu dolaşılması kabul edilebilir. Ama yan etki olarak her oturulan anda uyutuyor, bu etkisi (hafiflemiş bile olsa) ikinci gün sürüyorsa bence tedavi ettiği hastalığı değiştirmek çok daha iyi olur. Bu açıdan bu ilaçta yan etki olarak kaşıntıları azaltan mükemmel bir uyku ilacı.”

“Alerjik bünyesi sebebiyle dün oğluma verilen ama doktorun “uyku hali yapar” uyarısına ragmen gece boyu uyutmayan, an itibariyle de enerji patlaması yaşatan ilaç. Bir çocuğun her şeyi mi ters olur argidiş.”

“Allerset şurup genelde boğaz kaşıntılarında (bronşit, grip, diş zamanında verilen) şuruptur. Doktor bana 3 aylıkken verdi bronşit olmuştuk ama ben kullanmamıştım açıkçası. 1 yaşında tekrar bronşit olduk yine verdi kullandım çok şükür kızıma faydası oldu. Bir sorun olmaz canım doktor önerdiyse kullan.”

“Ben oğluma günde bir kaşık verdim 3 aylıkken bir hafta kullandık. Kırmızı lekeler vardı geçti. Ama uyku yapıyor bebeğe. Doktorun önerdiğinden fazlasını vermemeye özen gösterilmesi gereken bir ilaç. Geçmiş olsun”

“En etkili alerji ilaci diyebilirim ama alerji oldugunu düşünuyorsanız bunların yanı sıra çocuğunuza yumuşatıcı kullanmayın deterjan bitkisel olsun ve yeriniz varsa deterjanlar balkonda dursun asla yanında sigara içmeyin içenle en az 40 dk temas ettirmeyin en büyük faktor bunlar demişti kızımın doktoru”

“Bu konu ile alakalı kullanmadık ama bizim normal alerjımız yüksek olduğu için böcekler ve gıdalara kızımda kullandık çok memnun kaldık hatta alerjısının yüksek olduğu için atarax sürübu ile birlikte kullandık”

İlginizi çekebilir: Helmipar Şurup Ne İşe Yarar?

Faydalı ve güncel içerikler için bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx