Moda

Sarı İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Reklamlar

Eski dönemlerde hemen hemen hiç kullanılmayan bir renk olan sarı, artık yaygın bir şekilde herkes tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Birçok farklı elbise, çanta, ayakkabı, gömlek hatta pantolon gibi parçalarda sarı renge rastlamak mümkündür. Her sene sarının kullanıldığı parçalar farklı kombinlerle ön plana çıkmaktadır. Sarı ile uyumlu renkler yakalamak aslında oldukça kolaydır. Sarı bir kere uyum sağlandığında kişi ile bütünleşecek ve vazgeçilmeyecek bir renktir. Dikkat toplayan ve üzerinde taşıyan insana daima şıklık kazandıran bir renk olarak yer alır. Hem parlak hem de mat tonları ile oldukça fazla kombin seçenekleri mevcuttur. Ancak son dönemlerde moda olan sarı rengi ele aldığımız zaman parlak sarı renk kombinleri ile uyumdan bahsetmek gereklidir. Son zamanların modası olan sarı renklerde parlak tonlar tercih edilmektedir.

Sarı parlak bir ton olarak ele alındığında kombin yapılması en zor renklerden birisi olarak yer alır. Doğru rengi bulmak ve renk içerisindeki en doğru tonu seçmek oldukça önemlidir. Eğer doğru renk tonu ile birlikte sarı seçilir ise iddialı bir görüntü elde etmek çok kolaydır. Sarı ile uyumlu renkler tercih etmek birçok kişi tarafından oldukça yorucudur. Çünkü sarı öne çıkan bir renktir ve yanındaki rengin nasıl olacağı kişiler tarafından endişe vericidir. Dikkat çekici sarı tonunu, diğer dikkat çeken tonlarla birlikte kullanmak göz yorucu olabilir.

Ancak dikkat çeken sarı tonunu yumuşak tonlarla kullanmak da rengin bütün havasını kaçıracaktır. Bu nedenle sarı renklerde parçalar tercih edilirken doğru ton seçimi yapmak önemlidir. Diğer renk ile birlikte bir uyum yakalanmalı ve kombin içerisinde renkler eşit durmalıdır. Bu bazen herhangi bir rengin daha fazla kullanılması ile sağlanabilirken, bazen takılarla tamamlanabilir.

Reklamlar
Sarı İle Uyumlu Kombin Önerileri
Sarı İle Uyumlu Kombin Önerileri

Sarı İle Uyumlu Kombin Önerileri

Sarı ile uyumlu kombin önerilerinde parça seçimleri oldukça önemlidir. Bu nedenle sarı renge sahip bir giysiyi tercih ederken öncelikle renk uyumu sağlanması gereklidir. Sarıya yakışacak bir renk bulmak, kombinin üzerinizde güzel bir şekilde taşınmasını sağlayacaktır. Şık bir görünüm elde etmek için birbiri ile uyumlu renkleri yakalamak önemli bir etkendir. Sarı ile uyumlu kombin önerileri şöyledir.

Sarı Kazak ve Etek

Sarı kazak ya da gömlek olarak ele alınabilir. Sarı herhangi bir üst parça ile abartılı bir etek birbirini dengeleyici iki ton olacaktır. Abartılı olarak tasvir edilen etek payet detaylı ya da pullu olarak tercih edilebilir. Sarının ilgi çekici özelliği, payet deseni yanında sade kalacaktır. Böylelikle etek ile üst parça oldukça şık bir görünüm yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu kombin sokak tarzı olarak ele alınabilir ve tamamlayıcı olarak sneaker tercih edilebilir. Ancak kişiler isteğe göre bu kombinin altına postal da tercih edebilirler. Küçük kare çantanın postal ile aynı renk olması tamamen uyumlu bir kombin yakalanmasına yardımcı olacaktır.

Sarı pantolon ve üst

Sarı pantolon denildiği zaman biraz çekimser yaklaşıyor olabilirsiniz. Fakat sarı iddialı olduğu kadar şıklık yakalama konusunda da başarılı bir renktir. Bu nedenle sarı renkte bir pantolon tercih etmek sanıldığı gibi göz yorucu olmayacaktır. Eğer sarı renk pantolon tercih etme konusunda emin değilseniz, koyu tonlarla bu pantolon deneyimine adım atabilirsiniz. Sarı dar pantolon üzerine atılacak beyaz salaş bir kombin oldukça telaşsız olacaktır. Hiçbir riske girmeden şık ve basit bir kombin ile göz doldurabilirsiniz. Beyaz salaş kazaklar da sarı pantolonla oldukça uyumlu olacaktır.

Sarı Hangi Renklerle Kombinlenir?
Sarı Hangi Renklerle Kombinlenir?

Sarı Hangi Renklerle Kombinlenir?

Sarı hangi renklerle kombinlenir sarı rengi tercih etmek isteyen birçok kişinin sorduğu bir sorudur. Sarı sanıldığı gibi kısıtlı renklerle kombin yapılacak bir renk değildir. Sarının öne çıkabileceği birçok farklı renk tonu bulunmaktadır. Doğru bir sarı ile yılın en şık kombinlerini yapmak mümkündür. Siyah ya da beyaz gibi risksiz kombinler yapılabilirken, iddialı kombinler yapmak için farklı renk seçenekleri de mevcuttur.

Reklamlar

Mor – Sarı

Yılların değişmeyen uyumlarından birisi de mor ile sarı rengin uyumu denilebilir. Sarı ya da mor kaşe mont tercih edilebilir. Özellikle sarı renk kaşe montlar daha fazla ön planda olmanıza yardımcı olacaktır. Sarı renk kaşe montun içerisine mor elbise ya da mor kazaklı bir kombin tercih edilebilir. Mor sarıyı ön plana itecek, sarı da moru daha da iddialı gösterecektir. Bu iki renk ile birlikte sarı kombinleri her zaman uyumlu olacaktır. Hem sokak tarzı içerisinde hem de klasik olarak tercih edilebilecek bir renk uyumu olarak nitelendirilebilir.

Sarı – Gri

Sarı hangi renklerle kombinlenir yanıtında gri renk kombininin uyumlu olmayacağını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak zıtlıklardan uyum yakalamak son zamanların modası arasında yer almaktadır. Sarı ile gri birbirlerini destekleyici renkler olarak kombin içerisinde uyum sağlayacaktır. Özellikle mont ya da kabanlarda gri renk ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Sarı renk ayakkabı ve çanta bu kombinler içerisinde tamamlayıcı olarak tercih edilebilir. Koyu renk bir mont içerisine açık renk gri ile sarı renkte bir kombin yapılabilir. Yapılan kombin ise sarı renkte bir çanta ve ayakkabı ile oldukça hoş bir tamamlama olacaktır. Sarı renkte kombin yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Kişiler sarı rengi taşıdıkları zaman bu rengin gücünü oldukça sevecektir.

Sarı İle Uyumlu Renkler Nelerdir? adlı yazımızı beğendiyseniz, 2021 İlkbahar Yaz Modasının En Popüler Renkleri adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx