Moda

Alyans Nedir? Alyans Modelleri ve Sade Alyanslar

Alyans nişan ve evlilik sırasında çiftlerin taktıkları ve halka biçimindeki sadakatinizi ve sevginizi tanımlayan özel simgelerin adıdır. Alyansın kelime anlamı ittifak şeklindedir. Alyanslar evliliğin ya da evliliğe atılan ilk adımın nişanesi olarak kültürümüzde her daim yeri bulunan bir eşyadır. Çiftlerin en çok değer verdiği takıların başında olan alyansların model, renk ve türlerine göre pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Alyans Modelleri

Alyans Modelleri
Alyans Modelleri

Alyanslar kullanılan malzeme, renk, desen ve boyut gibi özelliklerine göre değişken modelleri bulunmaktadır. Son dönemde alyans modellerindeki çeşitliliğin artması ile evlilik yoluna giren çiftlerin tercih yapması bir hayli zorlaşmış durumda. Günümüzde sıklıkla tercih edilen altın alyansların yanında gümüş, platin, titanyum ve çelik alyans gibi alyans modelleri de bulunmaktadır.

Sade Alyans Nedir?

Sade Alyans
Sade Alyans

Sade alyans, son dönemlerde oldukça popülerleşen, yeni evlenen çiftlerin yaygın olarak rahatlığı sebebi ile tercih ettiği bir alyans modelidir.

Hafifliğinin yanı sıra parmaklarınızda sanki yokmuşçasına bir etki bırakan bu alyans modelinde pek çok farklı çeşit mevcuttur. Eşler birbirleri için her zaman en iyi alyansı tercih etmek isterler.

Sade alyans, pek çok alyans çeşidinden birisidir. Bu alyans modelinde taş ve şekil işlemeciliği bulunmamaktadır. Olabildiğine sadedir ve sadeliği temsil eder. Kimi göz yoran alyans tasarımlarının yerine artık çiftler sade alyans modellerini tercih ederek şık bir görünüme kavuşuyorlar.

Sade Alyans Avantajları Nedir?

Sade alyanslar parmakları rahatsız etmeyen oval yapıları sayesinde kullanıcısının sanki parmağında yüzük yokmuş gibi hissetmesini, dolayısı ile kişinin kendin rahat hissetmesini sağlar. Alyansı her daim taktığımız için bir süre sonra bizleri rahatsız edecek modelleri kullanmak yerine bu şık modelleri tercih edebilirsiniz.

Sade Alyans Neden Tercih Ediliyor?

Sade alyansların üzerinde herhangi bir taş işlemeciliği tercih edilmediği için alyansınızın ömrü yine oldukça uzun olacaktır. Şekil ve bütünlüğü her daim korunacaktır. Ayrıca genişletme ve daraltma işlemleri sade alyanslarda daha rahat yapılabilmektedir. Yine bu özelliklerinin yanında iç kısmının oval olması sebebi ile parmağınızı acıtmadan ve kendisini hissettirmeden uzun süre takabileceğiniz bir alyanstır.

Sade Alyans Fiyatları

Son dönemlerde özellikle evli çiftlerin sıklıkla tercih ettiği sade alyanslar hafifliği ve parmakta kendini hissettirmeyecek derecede rahat olmaları sebebi ile tercih edilmektedir. Sade alyans fiyatları kişinin parmak boyu, alyansın modeli, tercih edilen renk gibi faktörler etkilemektedir. Dolayısı ile tam ve net bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Söz Yüzüğü Modelleri

Söz yüzüğü en mutlu günlerinizden biri olan nişan merasimlerinizin tamamlayıcısı, hayat boyu sürecek yolda atılan ilk adımın nişanesidir. Söz yüzüğü çiftlerin ilk yüzükleri olacağı için seçilecek model de sizi yansıtacaktır. Söz yüzüğü alırken çiftler en çok hassas ve dikkatli oldukları dönemde olurlar. Söz yüzüğü modelleri için bir listeleme yapmamız gerekirse aşağıdaki gibi bir liste size yardımcı olabilir.

  • Altın Kaplama Söz Yüzüğü
  • Beyaz Altın Söz Yüzüğü
  • Gümüş Söz Yüzüğü
  • Altın Kaplama Söz Yüzüğü

Söz Yüzüğü Modelleri Neye Göre Seçilir?

Renk ve modeli ne olursa olsun parmak şeklinizi ve zevkinizi göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Uzun yıllar boyu parmağınızda bu modelle gezeceğiniz için ilk adımda doğru tercih yapmanız en iyisi olacaktır. Seçim için çiftin ortak karar alması uzun süre boyunca rahatça yüzüğünüzü parmağınızda taşımanıza yardımcı olacaktır. Doğru parmak ölçüsünün alınması da parmağınızı sıkmaması ve mantar oluşumu gibi sağlıksız durumları yaşamamanız için önemlidir.

Genelde alyanslarda gelin adayları çok taşı ve desenli yüzükleri tercih etmekle beraber damat adayları ise taş olmayan ve sade modelleri tercih etmektedir. Bu şekilde birbiri ile uyumlu çift alyanslar ile eşler birbirleri ile uyumlu alyansları taşıyabilir.

Söz Yüzüğü Fiyatları Nedir?

Aşkınızı ve sevginizi perçinlemek için girdiğiniz bu yolda doğru alyansı tercih etmek oldukça önemlidir. Sizi resmedecek alyanslarınız sayesinde herkesin gözü üzerinizde olacaktır. Kültürümüzün vaz geçilmez öğelerinden olan alyanslardan söz yüzüğü seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok kriter fiyatlara etki etmektedir. Model, renk, boyut ve kullanılacak malzeme gibi pek çok değişken, alacağınız yüzüğün fiyatında etkilidir. Dolayısı ile sabit ve net fiyatlar vermek çok da mantıklı olmayacaktır.

Begonya

İlknur Gülhan

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx