Magazin

Anya Chalotra Kimdir?

Reklamlar

Anya Chalotra, Netflix yapımı The Witcher dizisiyle çok tanınan İngiliz oyuncudur. Anya Chalotra kimdir, kaç yaşındadır, boyu ve kilosu..

Magazin dünyasının yakından takip ettiği The Witcher’ın Hint asıllı İngiliz oyuncusu Anya Chalotra hakkında bilinmeyenler, başarılı oyuncu Anya Chalotra hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazının devamında bulabilirsiniz.

Anya Chalotra Kaç Yaşında?

Anya Chalotra 1996 yılında dünyaya gelmiştir. 2020 itibari ile 24 yaşındadır.

Reklamlar

Anya Chalotra’nin Doğum Tarihi Nedir?

Anya Chalotra 21 Temmuz 1996’da İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde doğmuştur.

Anya Chalotra’nin Burcu Ne?

Anya Chalotra 21 Temmuz tarihinde doğduğu için yengeç burcudur.

Anya Chalotra’nin Boyu Kaç

Anya Chalotra’nin boyu 1.68 cm’dir.

Anya Chalotra’nin Kilosu Kaç

Anya Chalotra’nin kilosu 55’tir.

Reklamlar

Anya Chalotra’nın Ailesi

Anya Chalotra’nin annesi İngiliz babası Hint’tir. Çocukluğu İngiltere’de Staffordshire’daki Lower Penn köyünde geçmiştir. Bir ablası bir de küçük erkek kardeşi vardır. Ablası Reeya ve erkek kardeşi Arun’dur.

Anya Chalotra’nın Eğitim Durumu

Brewood’da yalnızca kız öğrencilerin okuduğu St. Dominic’s Grammar School’a gitmiştir. Sonrasında Londra Müzik ve Dram Sanat Akademisi’ne (London Academy of Music and Dramatic Art) ve Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda (Guildhall School of Music and Drama) eğitim almıştır.

Anya Chalotra
Anya Chalotra

Anya Chalotra’nın Kariyeri

Anya Chalotra şimdilerde sevilen Netflix dizisi The Witcher’da rol almakta ve çok sevilmektedir. Oyunculuğa tiyatro ile başlamıştır. Anya Chalotra öncesinde sanat üzerine eğitim almıştır. Eğitimi sonrasında tiyatroya yönelmiştir. İngiltere’de ‘The Merchant of Venice’, ‘Great Expectations’ ve ‘The Crucible’ gibi oyunlarda oynamıştır.

Sonrasında televizyon kariyerine Netflix ile başlamıştır. Anya Chalotra’nın oyunculuk kariyeri 2018 yılında Netflix‘te yayımlanan “Wanderlust” dizisi ile başlamıştır. Dizinin türü dramadır. Bu dizide 5 bölüm oynamış ve Jennifer Ashman karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl yani 2018 yılında BBC’nin gerilim dizisi ‘The ABC Murders’ da Lily Marbury rolünde Emmy ödüllü oyuncu John Malkovich’le birlikte oynamıştır.

Anya Chalotra, 2019 yılında paylaşılan Youtube yapımı Sherwood isimli animasyon filminde Robin Loxley adlı karakterini seslendirmiştir.

The Witcher kesinlikle Anya Chalotra’nın şimdiye kadar ki en bilinen ve en sevilen projesidir. 2019 yılının Aralık ayında 20 bölümlük ilk sezonu yayınlanmıştır. Dizi konusu bakımından fantezi ve drama türünde olduğu için Game of Thrones’un boşluğunu dolduracağı düşünülüyor. Dizinin konusu Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli kitap dizisinden uyarlanmıştır. The Witcher dizisinin konusu yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt’ın insanların yaratıklardan daha kötü olduğu bir dünyada kendisi tutunmaya çalışmaktadır. Fakat bu sırada kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurmuştur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmaya çalışırlar.

The Witcher dizinin başrol oyuncuları, Henry Cavill, (Rivyalı Geralt), Freya Allan, (Prenses Ciri), Anya Chalotra, (Vengerbergli Yennefer), Jodhi May, (Kraliçe Calanthe), Björn Hlynur Haraldsson, (Kral Eist Tuirseach) Adam Levy, (Fareçuval), MyAnna Buring, (Tissaia de Vries), Mimi Ndiweni, (Fringilla Vigo), Therica Wilson-Read, (Sabrina Glevissig), Emma Appleton, (Prenses Renfri) gibi isimlerdir. Anya Chalotra dizide, Geralt ile yolları kesişen büyücü Vengerbergli Yennefer karakterini canlandırıyor. Aynı zamanda bu dizi üne kavuşturan proje olarak da geçiyor.

Anya Chalotra
Anya Chalotra

Anya Chalotra Filmografi

Anya Chalotra 2018 yılında Wanderlust isimli dizisinde Jennifer Ashman karakteri ile yer alıştır. 2018 yılında The ABC Murders filminde Lily Marbury karakterine can vermiştir. Dizide 3 bölümde rol almıştır. 2019 Sherwood isimli filmde Robin Loxley karakterini seslendirmiştir. 2019 yılında başlayan ve hala devam eden Netflix dizisi The Witcher’de Vengerbergli Yennefer karakterine can vermiştir. Ve bu dizide başrol olarak yer almıştır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx