Burçlar

Astroloji Nedir? Astroloji Geleceği Bilir Mi? Astroloji Hakkında Tam Rehber

Reklamlar

Astroloji Nedir?

Astroloji nedir? Astroloji, , gök cisimlerinin astronomik konumlarının ve bunların dünyadaki olaylarla ilişkisinin incelenmesidir. Astrologlar (ve astrolojiyi takip edenler), gezegenler ve doğal dünya arasındaki etkiyi anlayarak gelecekteki olası olayları tahmin edebileceklerine inanırlar. Birçok kültür yüzyıllardır astroloji uygulamıştır ve Çin, Vedik (Hint), Tibet ve Batı gibi uygulamaların kendi varyasyonlarını yaratmıştır.

Astrolojinin Tarihi

En eski ve şu anda uygulanan astroloji türlerinden biri olan Batı astrolojisi, eski Mezopotamya’da bir şehir olan Babil’de MÖ 2000’e kadar uzanmaktadır. Başlangıçta, Babilli astrologlar astrolojik çizelgelerini hava durumunu ve mevsimsel değişiklikleri tahmin etmek için kullandılar ve bu da astrolojinin takvime benzemesine yol açtı. Ayrıca gök olaylarını tanrıların ölümlü dünyayla iletişim kurması olarak yorumladılar. Sonunda, MÖ 700 civarında, Babilli astrologlar bugün zodyak astrologlarının kullandığı gezegenleri ve evleri yarattılar. 

Büyük İskender MÖ 331’de Babil’i fethettiğinde, eski Yunanlıların astroloji ile tanışmasını sağladı. Şimdiki Batı Astrolojisi olarak adlandırdığımız Helenistik sistemi ortaya çıkmış oldu.12 zodyak işaretine Yunan mitolojisindeki karakterlerden sonra isim verenler yine Yunanlılardı. Bilinen beş gezegen, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn, Roma imparatorluğunun yükselişi sırasında Roma mitolojisindeki karakterlerden sonra adlandırıldı.

Reklamlar

Ancak Roma imparatorluğunun çöküşünden sonra astroloji bir süreliğine ortadan kayboldu. Orta Çağ’da geri döndü ve hatta Cambridge Üniversitesi’nde astronomi ile birlikte öğretildi. Ancak, ilgi arttıkça ve güç kazandıkça, astroloji sapkın ilan edildi ve uygulama tekrardan düşüşe geçti. Daha sonra Astroloji “eğlence” kategorisine girdi, 1715’ten 1789’a kadar olan “Aydınlanma Çağı” sırasında bu düşüş katlanarak devam etti.

Astroloji, 1900’lerde psikolog Carl Jung’un pratiği psikolojik analizlerinde kullanmaya başlamasından sonra geri dönmeye başladı. Yıllar geçtikçe, astroloji giderek daha fazla kabul gördü. Ve bugün, daha fazla insan cevaplar için gece gökyüzüne baktıkça Astroloji inanılmaz derecede popüler hale geldi.

Güneş, Ay ve Yükselen Burcunuz Arasındaki Fark Nedir
Güneş, Ay ve Yükselen Burcunuz Arasındaki Fark Nedir

Güneş, Ay ve Yükselen Burcunuz Arasındaki Fark Nedir?

Güneşiniz, ayınız ve yükseleniniz, burçların astrolojide “üç büyüğü” olarak kabul edilir. Kimliğinizin en önemli üç parçasını temsil ederler: öz benliğiniz (güneş), iç benliğiniz (ay) ve başkalarının sizi nasıl algıladığı (yükselen). Bu üç burç, aynı burçta olabilir veya tamamen farklı olabilir, ancak üçünün birlikte sizin üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Güneş burcunuz, doğum günlerimizden türetildiği için çoğu insanın aşina olduğu işarettir. Güneş yaklaşık 30 gün bir burçta kalır, dolayısıyla doğduğunuz gün bu burcu belirler. Güneş kimliği, benliği ve yaşam amacını temsil ettiğinden, bu burç kendiniz, değerleriniz ve dünyaya bakışınız hakkında nasıl hissettiğinizi gösterir. Temel olarak, güneş burcu insanın özünü yakalar ve dünyaya yayar.

Reklamlar

Ay burcunuz, güneş burcunuz kadar iyi bilinmese de, kendimizi güvende, rahat ve sevilmiş hissetmek için ihtiyacımız olan şeyleri temsil ettiği için genel kişiliğiniz için hala çok önemlidir. Davranışları, farkında olmadığınız şekillerde etkiler çünkü tipik olarak olaylara karşı duygusal tepkilerinizi yönetir. Güneş burcunuzun aksine, doğru bir ay burcu almak için doğum tarihinizi ve yerini bilmeniz gerekir.

Yükselen burcunuz, tam olarak doğduğunuz anda doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burç, doğum saatinize, tarihinize ve bulunduğunuz yere göre belirlenir. Doğum zamanlarının inanılmaz derecede önemli olmasının nedeni budur. Yükseleniniz genel kimliğinizi temsil eder. Etkisini görünüşünüzde, tavrınızda ve genel kişiliğinizde görebilirsiniz. Bu nedenle, başkaları üzerinde yaptığınız ilk izlenim yükselen burcunuz ile olur.

Astroloji Nedir, Astroloji Geleceği Bilir Mi?

İşte astrolojideki bir numaralı soru: Astroloji nedir, bundan sonra ne olacağını tahmin edebilir mi? Cevap karmaşık bir cevap. Özünde, astroloji potansiyel olayları tahmin etmek için kullanılabilir. “Potansiyel” diyoruz çünkü özgür irade, kişisel yaşamınız üzerinde gezegenlerin hareketi kadar büyük bir etkiye sahiptir.

Örnek olarak, yıldız falı sizi ileride bir ayrılık yaşayacağınız konusunda uyardığını düşünelim. Böylece ilişkiniz üzerinde düşünmeye, daha fazla iletişim kurmaya ve çabalamaya başlarsınız ve ayrılmazsınız. Aslında, ilişkiniz her zamankinden daha güçlü. Ne oluyor? Burcunuz “yanlış” değildi, sadece yolunda gitmeyen şeylere dokunmanıza ve kaderinizi değiştirmenize izin verdi. Astroloji, dikkat edilmesi gereken şeylere ışık tutar, ancak bunu gerçekten takip etmek ve olumlu değişiklikler yapmak bizim elimizde.

Bu bizi bir sonraki sorumuza götürüyor: Nasıl oluyor da bazı burçlar işlerken diğerleri tamamen kapalı? Bunun cevabı, burcunuzu yanlış okumanız olabilir. Güneş burcunuz Akrep ise, ancak ayınız ve yükselen burcunuz Terazi ise, muhtemelen Terazi burcunu da okumaya başlamalısınız. Aynı zamanda hangi burç okuduğunuza da bağlıdır. Bir aşk burcu okuyorsanız, güneş burcunuzu değil, Venüs burcunu okumak gerekir. Başka bir örnek olabilir: Kariyeriniz için okuyorsanız, Satürn burcunuzun yıldız falını dikkate almanız gerekir.

Tarot ve el falı gibi astroloji tahminlerinin de beklediğinizden farklı sonuçlanabileceğini hatırlamak da önemlidir. Örneğin, burcunuz iyi haberler alacağınızı söyleyebilir. Bunun bir terfi ile ilgili olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bir arkadaşınızın ziyarete gelmesiyle ilgili olabilir. Haber aslında iyi ama sizin beklemediğiniz yerden geldi.

Astroloji Analizi Nasıl Yapılır?
Astroloji Analizi Nasıl Yapılır?

Astroloji Nasıl Çalışır? Astroloji Analizi Nasıl Yapılır?

Astrolojinin bir dizi tahminde bulunmak ve en iyisini ummakla ilgili olduğunu varsayan birçok insan var. Ancak gerçekte, astroloji çok fazla astronomi, hesaplama ve şaşırtıcı miktarda matematik gerektirir.

Astrolojinin nasıl çalıştığını anlamak için önce astrologları gezegenlerin yorumcuları olarak düşünmeliyiz. Evrenin kendi dili vardır, döngülerin ve kalıpların dili ve onları yorumlamak için astrologlar vardır. Bunu yapmak için astrologlar gezegenlerin, takımyıldızların ve asteroitlerin hareketlerini hesaplar. Bir kişinin doğum haritasındaki yükselen veya orta gök işaretleri gibi gökyüzündeki belirli noktaları bulmak için astronomik haritayı incelerler.

Bu nedenle, bir doğum haritası okurken, doğru pozisyonları ve açıları alabilmeniz için doğumunuzun tam zamanını ve yerini bilmek önemlidir. Bir astrolog, işaretlerinizi ve gökyüzündeki konumlarını aldığında, bu gezegenlerin hangi evlerin altına düştüğünü not edecektir. Ardından, bu gezegenlerin birbirleriyle nasıl konuştuklarını yorumlayacaklar.

Ancak o zaman astrolog hepimizin bilmek istediği soruları cevaplayabilir. Venüs’ün İkizler’e girmesi Akrep güneşi için ne anlama geliyor? Satürn’ün dönüşü bir insanın hayatını nasıl etkiler? Satürn’ün Plüton ile kavuşması ne anlama geliyor? Bu hareketlerin anlamını çözerek, evrenin bize söylemeye çalıştığı cevapları çözmeye başlayabiliriz.

Astrolojide Açı Nedir?

Bir gezegen, doğum haritanızda yer alan gezegenlerden birinden geçtiğinde bir geçiş meydana gelir. Örneğin, doğum haritanızda Mars’ın Yengeç’te olduğunu ve Merkür’ün şu anda Yengeç’te hareket ettiğini varsayalım. Merkür, doğum öncesi Mars yerleşiminin 10 derece içinde hizaya geldiğinde, Merkür, doğum Mars’ınızdan geçiyor olacaktır. İç gezegenler (güneş, ay, Merkür, Venüs, Mars) daha hızlı hareket etme eğilimindeyken, bu da etkilerinin daha kısa olduğu anlamına gelir. Dış gezegenler (Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton) daha yavaş geçiş yapar, böylece etkilerini daha uzun süre hissedersiniz.

Öte yandan, açılar hareket etmez. Bunlar, bir gezegenin başka bir gezegenle yaptığı doğumsal veya anlık bağlantılardır. Doğum haritanız yönlerden oluşur. Gezegenlerin birbirleriyle yaptıkları açılar, kim olduğunuz veya şu anda yaşamınızda neler olup bittiği hakkında ayrıntılı açıklamalar verir.

Astrolojide Açı Nasıl Hesaplanır?

Astrolojide en sık kullanılan dört ana açı vardır: Kavuşma, iki gezegenin 10 derecelik bir küre içinde aynı burçta olmasıdır. Bu, anında bir bağlantı ve anlayış yaratan uyumlu bir yöndür. Bir kare, iki gezegenin doğum haritasında 90 derece ayrı oturduğu zamandır. Bu çok fazla gerilim ve doğal çatışma getiriyor. Güç mücadeleleri, sürtüşmeler ve sürprizler burada görülebilir.

Üçgenler, aynı elementte görünen gezegenlerle oluşur. Trines, senkronize olan bir enerjiyi kanalize eder. Uyum ve şans getiren bir ilişki kurar. Bir karşıtlık, iki gezegenin birbirinden olabileceği en uzak mesafedir. Karşıtların çekimi! Birbirlerine denge veya tam bir uyumsuzluk getirebilirler. Uzlaşma anahtardır.

O halde, astrologların da dikkate aldığı, hâlâ önemli ama daha az etkili olan üç yön vardır. Yarı sürgün, iki gezegenin birbirinden 30 derece uzakta oturmasıdır. (Aslan güneşi ve Başak ayı olan birini düşünün.) Bu açı sürtünmeye neden olur. Pek ortak noktaları yoktur ve farklı mizaçları vardır. İki gezegen birbirinden 45 derece ayrı oturduğunda yarım kare oluşur. Bu tür enerji, kareye benzer şekilde tezahür eder, ancak daha az güçlü bir şekilde. Bu enerji türü Altmışlık, iki gezegen birbirinden iki burç ayrı olduğunda yumuşak bir açıdır. Çok uyumlu ve birlikte iyi akar ve iyi hisler getirir. 

Birleşmeyen veya kavuşmayan açı quincunx, daha karmaşıktır ve gezegenler birbirinden 150 derece ayrı oturduğunda ortaya çıkar. Bu garip bir ilişki. Ortak hiçbir şey yok ve uyum sağlamak için zaman ve sabır gerekiyor.

Tarih Boyunca En Ünlü 4 Astrolog

1-Claudius Ptolemy

2. yüzyıldan Mısırlı bir bilge olan Ptolemy, astrolojinin piri kabul edilir. Astroloji ders kitabı Tetrabiblos ile ünlüdür. Astroloji öğrencileri arasında çok popüler oldu ve 1800 yılı aşkın bir süredir sürekli olarak farklı dillere çevrilen tek astrolojik metinin sahibidir. Tetrabiblos, çekirdeği (gezegenler, burçlar, evler ve açılar) bugüne kadar hala kullanılan astrolojik uygulamaların tekniklerini özetlemektedir.

2-Nostradamus

Michel de Nostredame (aka Nostradamus) bir Fransız doktor ve astrologdu.1555 koleksiyonu The Prophecies ile ünlüydü. Teorik koleksiyon, dört satırlık şiirlerle yazılmış yüzlerce astrolojiye dayalı tahmin içerir. Bazı insanlar Nostradamus’un Fransız devrimini, hem Dünya savaşlarını, hem de Hiroşima’nın bombalanmasını ve diğer büyük dünya olaylarını öngördüğüne inanıyor. Bununla birlikte, kehanetler yoruma açıktır ve yıllar içinde yetersiz şekilde tercüme edilmiştir.

3-Alan Leo

Modern astrolojinin babası olarak bilinen Alan Leo (1860-1917), 20. yüzyılın başlarında astrolojiye olan ilgiyi canlandırmasıyla tanınır. Leo (aynı zamanda Aslan burcudur) konuyla ilgili kitaplar ve dergiler yazdı ve doğum haritası okumaları satma pratiğine başladı. Astrolojinin teknik yöntemini basitleştirerek yeni öğrencilerin öğrenmesini kolaylaştırdı. Dünya olaylarını tahmin etmeye çalışmak yerine, başkalarına karakter analizi için okumaya odaklanmayı öğretti.

4-Demetra George

Geleneksel bir astrolog olan Demetra George, 1971’den beri pratik yapıyor ve mitolojide sağlam bir geçmişe sahip. Douglas Bloch ile birlikte yazdığı Asteroid Goddesses: The Mythology, Psychology, and Astrology of the Re-Emerging Feminine adlı kitabı 1986’da yayımlandı ve Ceres, Pallas, Juno ve Vesta asteroidlerine odaklanmanın önemini vurguladı. Çalışmaları sayesinde, bu asteroitler artık astrolojide inceleniyor ve doğum haritasının önemli bir yönü olmayı başardılar.

Astroloji Bilim Midir?
Astroloji Bilim Midir?

Astroloji Bilim Midir?

Çoğu insan astrolojiyi sahte bir bilim olarak görse de, hem astronomi hem de psikoloji ile örtüşür. Astrologlar, gezegenlerin ve asteroitlerin hareketlerini izlemek için astronomi kullanırlar (bir gezegen geri hareket ettiğinde, bir transit meydana geldiğinde, ayın evrelerini incelemek vb.). Tüm takımyıldızların nerede olduğunu, bir gezegenin bir burçtan geçmesinin ne kadar sürdüğünü ve özellikle şu anda tüm gök cisimlerinin gökyüzünde nerede olduğunu bilmeleri gerekiyor. Astrologlar ayrıca, yönleri belirlemek ve gezegenlerin tam açılarını hesaplamak için sık sık matematik kullanırlar. Bu bilgiler sayesinde astrologlar buna göre analiz yapabilirler.

Astrologlar aynı zamanda psikolojinin uygulayıcılarıdır. Venüs Yengeç’e girdiğinde, güneşi Aslan’da ve Venüs’ü Yengeç’te olan biri için bu ne anlama gelir? Bu, ilişkilerdeki davranışlarını nasıl etkiler? Ve çocukluk yaraları, bu yeni ilişki değişikliklerine nasıl tepki vereceklerini nasıl etkiler? Astrologlar, kalıpları ve döngüleri görmek için eğitilmiştir. Yalnızca evrende değil, insanlarla. Birinin davranış kalıbını sadece çizelgelerinden alarak, gökyüzünde gördüklerine göre tavsiyelerde bulunabilirler.

Astroloji Çeşitleri?

Astroloji deyince aklınıza ne geliyor? Astroloji (Yunanca yıldız anlamına gelen astron ve çalışma anlamına gelen logos kelimelerinden türetilmiştir) aslında gök hareketlerinin incelenmesini ve yorumlanmasını tanımlamak için kullanılan çok genel bir terimdir. Farklı insanlar için farklı şeyler ifade eder. Gezegenler, güneş, ay ve yıldızlar günlük yaşamlarımız üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve tüm astroloji türleri onların hareketlerine bakar, onları analiz eder ve yaşamlarımızla bir şekilde nasıl alakalı olduklarını açıklar.

Yine de bilmediğiniz şey, birçok farklı astroloji türü olduğudur ve tam olarak neredeyse 80 astroloji çeşidi vardır ve her astrologun kullanmayı seçtiği astroloji türü, yaşadıkları yerden dini inançlarına ve ötesine kadar çeşitli nedenlere dayanır. Ancak hepsinin nihai amacı, gök cisimlerinin nasıl davrandığına bakmak ve onları yaşamlarımızda anlam bulmak ve yorumlamak için kullanmaktır. En yaygın kullanılan astroloji türleri;

  • Batı Astrolojisi
  • Vedik Astroloji
Batı Astrolojisi Nedir?
Batı Astrolojisi Nedir?

Batı Astrolojisi Nedir?

Batı astrolojisi, Mezopotamya’ya kadar uzanan en eski astroloji biçimlerinden biridir. Bu zaman diliminde insanlar ilk olarak dünyevi olaylarla gökyüzünde olup bitenleri fark etmeye ve aralarında bağlantı kurmaya başladılar. İlk Batı zodyak, MÖ 5. yüzyılda doğum astrolojisi kavramına dayalı olarak geliştirildi. Kişinin kaderinin gezegenlerin doğum anındaki konumuna bağlı olduğu inancıyla tanımlanır. Kadim uygulama yavaş yavaş Mezopotamya’daki kökenlerinden Mısır’a ve daha fazla gelişmenin meydana gelmeye devam ettiği dünyanın geri kalanına taşındı. MÖ 6. yy civarında antik Yunanistan’a ulaştığında ilk Yunan filozoflarının girişine denk gelmiş ve Yunan mitolojisinin yükselişi ile iç içe geçmiştir.

Modern Batı astrolojisi, bugün Batı ülkelerinde muhtemelen en popüler ve yaygın olarak kullanılan daldır. Bir kişinin tarihi, saati ve doğum yeri kullanılarak hesaplanan güneş işaretlerine dayanır. Bu bilgi, güneşin (ve diğer gezegenlerin) o belirli anda tam konumunu verir.

12 güneş işareti vardır ve her burç 12 kişilik tipinden birini ve buna karşılık gelen bir dizi yetenek ve zorluğu temsil eder. Her burç kendi benzersiz sembolü veya glifi ile temsil edilir. 12 zodyak burcunun her biri bir astrolojik eve karşılık gelir (Koç, 1. Ev, Boğa 2. Ev vb.) ve her biri bir gezegen tarafından yönetilir.

Batı astrolojisinde burçlar dört elemente ayrılır: Ateş (Koç, Aslan ve Yay), toprak (Boğa, Başak ve Oğlak), hava (İkizler, Terazi ve Kova) ve su (Yengeç, Akrep ve Balık). Ayrıca üç niteliğe ayrılırlar: kardinal (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak), sabit (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) ve değişken (İkizler, Başak, Yay ve Balık).

Vedik Astrolojisi

Hindu veya Hint astrolojisi olarak da bilinen Vedik astroloji, birkaç önemli farkla Batı astrolojisine benzer. Her iki sistem de burçları, gezegenleri ve evleri kullanırken, Vedik’te yükselen burç güneş burcunun yerini alır. Yükselen burç, doğum anında hangi gezegenin doğu ufkunda yükselmekte olduğunu gösterir.

İki sistem arasındaki bir diğer önemli fark, zodyakın kendisinin nasıl belirlendiğidir. Batı astrolojisinde Zodyak mevsimlere dayanır, oysa Vedik astrolojide zodyak gökyüzündeki gerçek takımyıldızlara (Sidereal Zodyak olarak adlandırılır) dayanır. İkisi binlerce yıl önce bir noktada hizadayken, bugün neredeyse bir bütün olarak hizadan çıkmış durumdalar. Batı astrolojisi, Vedik astrolojinin gerçek zamanlı olarak gerçek gökyüzüne atıfta bulunduğu mevsimlere, ekinokslara ve gündönümlerine dayanır. İki farklı yöntem, ancak hiçbiri “yanlış” sayılmaz.

Vedik astrolojinin Batı astrolojisinden farklı bir başka yönü, dış gezegenleri (Uranüs, Neptün ve Plüton) sınırlı kullanmasıdır. Çıplak gözle görülmediklerinden yaygın olarak kullanılmazlar. Vedik astrolojideki gezegenlerin her biri, yoga, Ayurveda (Hindu’nun toplam vücut dengesi uygulaması) ve diğer metafizik Hint disiplinleriyle bağlantılı enerji verici faktörlerle doğrudan ilişkilidir.

12 zodyak işaretine ek olarak, Vedik zodyak 27 Nakshatra’ya (her biri 13.2 derece olan uzak yıldızlar/takımyıldızlar) ayrılmıştır. Bu, Batı astrolojisinden inanılmaz derecede farklıdır. Bu Nakshatralar, ayın her gün dünya etrafındaki geçişini işaretler ve çeşitli niteliklere sahiptir. Ana nitelik, kişinin doğduğu anda ayın nerede olduğunu gösteren Janma’dır (doğum yıldızı).

Astrolojinin Dalları
Astrolojinin Dalları

Astrolojinin Dalları

  • Horary Astroloji
  • Tıbbi Astroloji

Horary Astroloji

Horary Astroloji, bir soruyu, sorunun tam olarak sorulduğu zaman için bir çizelge oluşturarak yanıtlamayı amaçlayan bir antik astroloji biçimidir. Daha sonra bir astrolog tarafından yorumlanır. Cevap basit bir evet veya hayır olsa da, Horary astrolojisi genellikle daha ayrıntılı ve karmaşıktır. Soruyu soran kişinin güdüleri ( querent olarak bilinir ), duruma dahil olan diğer kişilerin güdüleri ve durumu düzeltmek için mevcut çeşitli seçenekler gibi içgörüler sağlayabilir.

Bu astroloji okulu kendi özel sistemini kullanır (ev sistemine Regiomontanus denir). Evler ve gezegensel yönler ana odak noktasıdır. Soruyu soran kişi, okumada yükselen (birinci evin burcunun hükümdarı) tarafından temsil edilir. Horary astrolojisinde, söz konusu evlerin gezegensel yöneticileri en yüksek önceliğe sahiptir. Ev başlangıç ​​çizgilerinin gezegensel yönleri de diğer dallardan daha önemlidir.

Örneğin, bir Horary çizelgesi, önce sorulan şey (sorgulanan) çizelgedeki belirli bir eve atanarak okunur. Kariyerini soran biri 10. eve atanır çünkü bu ev kariyerleri, hırsı ve başarıyı yönetir. 10. evin ev doruk noktası belirli bir burçta olacak, bu örnek için Boğa diyelim. Boğa, Venüs gezegeni tarafından yönetildiğinden, Venüs (söz konusu konunun) göstergesi olarak kabul edilir. Ve Venüs’ün burçtaki yeri (ve açıları vb.) sorulan soru hakkında ipuçları verecektir.

Horary astrolojisinin yalnızca ciddi sorgulamalar için kullanıldığını (eğlence amaçlı değil) not etmek önemlidir. Geniş durumları ve genel cevapları bulmada yardımcı olsa da, daha küçük ölçekli sorular için güvenilmemelidir.

Tıbbi Astroloji

Geleneksel Tıbbi astroloji, birçok durumda önleyici kapasitede elementleri, işaretleri, evleri ve gezegenleri kullanarak rahatsızlıkları, hastalıkları ve hastalıkları teşhis etmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir uygulama dalıdır. Tahmine dayalı Tıbbi astrolojinin umudu/amacı, semptomlar kendini göstermeden önce bir hastalığı teşhis etmek için kullanılabilmesi ve dolayısıyla olumlu bir nihai sonuca yol açabilmesidir. Tıbbi astroloji, birini etkili bir şekilde tedavi etmek için çok fazla zaman ve düşünce gerektiren karmaşık bir sistem olduğu için, ancak doğru kullanılması en zor astrolojik yöntemlerden biridir.

Bununla birlikte, doğru kullanıldığında Tıbbi astroloji, sağlık sorunlarının teşhis, tedavi ve prognozunda son derece yardımcı olabilir. Dengesizlikleri saptamak için yapı taşları olarak dört elementi (ateş = sıcak/kuru olan sarı choler, hava = sıcak/nemli kan, toprak = soğuk/kuru olan siyah choler ve su = soğuk/nemli balgam) kullanarak Tıbbi astroloji, vücuttaki bu dengesizlikleri bulmayı amaçlar (örneğin, çok fazla ateş, vücudumuzun çok sıcak ve çok kuru olduğunu gösterir, çok fazla toprak, çok soğuk ve çok kuru olduğumuz anlamına gelir, vb.) uyum ve dengeyi yeniden sağlamak için nasıl yapılacağına dair önerilerde bulunur.

Tıbbi bir astrolog, bir kişinin yaşamları boyunca ne tür dengesizliklere maruz kalabileceğini belirlemek için doğum çizelgesini de kullanabilir. Tıbbi astrolojinin dört unsuru, belirli vücut bölümleriyle ilgili potansiyel-kronik problemler, hastalıkların şiddeti-süresi, olası sonuç ve tedavi önerileri hakkında daha doğru bir görünüm elde etmek için bir doğum haritasındaki gezegensel yerleşimlerle bağlantılı olarak kullanılabilir.

İlginizi çekebilir: Yay Burcu Kadınına Alınabilecek Hediyeler

Instagram hesabımız: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx