Magazin

Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?

Reklamlar

Bir dönem verdiği kilolar ile gündeme gelen Ata Demirer hakkında birçok soru bulunmaktadır. Yaklaşık 50 kilo veren Demirer bu süreçte çok sıkı bir diyet yaptığını açıklamıştı. Bursa’da dünyaya gelen ve şu an Çanakkale’de yaşadığı bilinen Ata Demirer hakkındaki sorularınızın yanıtını, yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar… 

Ata Demirer kimdir?

Ata Demirer 6 Temmuz 1972 yılında Bursa’da dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Bursa Erkek Lisesi’nde, liseyi ise Çelebi Mehmet Lisesi’nde okumuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünü kazanmış ve bu bölümden mezun olmuştur.  Çocuk yaşlarda müziğe olan ilgisi başlayan Demirer bu alana yönelmiş ve liseden sonra gece kulüplerinde piyanist olarak çalışmıştır. 

Üniversite yıllarında ise İstanbul’da müzisyenlik yapmaya devam etmiş ve çevresinin desteği ile var komedyenliği denemelerine başlamıştır.  Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand-up gösterilerine başlamış ve aynı zamanda Vitamin Grubu’nun ‘Turkish Kovboylar’ şarkısındaki gazeli seslendirmiştir. Daha sonra ‘İsmail’ şarkısının klipinde de yer almıştır. Uğur Uludağ’ın desteği ile ilk profesyonel stand -UP gösterisini yapmıştır. 

Reklamlar
Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?
Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?

Assos’ ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu’nda ‘Komik Para’ isimli tiyatro oyununda yer almıştır. 1995 yılında kendi kurduğu ‘Ege Kumpanya’ isimli gösteri ile birçok kent merkezinde sahne almıştır.  Müzikten ziyade komedi alanına ağırlık vermiştir.  1998 senesinde Leman Kültür’de ‘Tek Kişilik Dev Kadro’ oyunu ile izleyicilerle buluşmuştur. Daha sonra oyunda geçen karakterler ile benzerliği bulunan ‘Korsan TV’ isimli bir televizyon programı hazırlamış ve sunmuştur.  Avrupa Yakası isimli dizide rol almasının yanı sıra birçok dizi ve filmde karşımıza çıkmıştır.  Geçtiğimiz yıllarda ev kazası geçiren Demirer’in ayak bileğinden ameliyat olduğu bilinmektedir. 

2012 yılında Özge Borak ile evlenen Demirer’in evliliği iki yıl sürmüştür ve çiftimiz 2014 yılında boşanma kararı almıştır.  Şu an Ata Demirer’in Çanakkale, Bozcaada’da hayatını sürdürdüğü bilinmektedir. Aynı zamanda Demirer deniz hastası ve Galatasaray taraftarıdır. 

Ata Demirer kaç yaşında?

6 Temmuz 1972 yılında dünyaya gelen Demirer, 2022 yılının temmuz ayı itibariyle 50 yaşında olacaktır. 

Ata Demirer aslen nereli?

Bursa’da doğduğu bilinen Demirer’in aslen nereli olduğu hakkında herhangi bir bilgi ne yazık ki bulunmamaktadır. 

Reklamlar

Ata Demirer hangi burç?

Temmuz ayının 6. gününde dünyaya gelen Demirer, Yengeç burcu erkeğidir. 

Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?
Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?

Ata Demirer boy ve kilo?

Verdiği kilolar ile birçok kişiyi şaşırtan ve gündemde uzun süre kalan Demirer tam olarak 50 kilo vermiştir. Bir dönem 140 kilo olan Demirer sıkı bir diyet ve spor ile fazla kilolarından kurtularak 90 kiloya düşmüştür. Şu an 1.87 boyunda ve 90 kilodur. 

Ata Demirer mesleği?

Birçok alanda karşımıza çıkan Demirer’in birden fazla mesleği bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;Komedyen, Şarkıcı, Film Yönetmeni, Senarist, Sunucu, Sinema Oyuncusu, Seslendirme Sanatçısı 

Ata Demirer dizileri

Assos’ ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu’nda ‘Komik Para’ isimli tiyatro oyununda yer almıştır. 1995 yılında kendi kurduğu ‘Ege Kumpanya’ isimli gösteri ile birçok kent merkezinde sahne almıştır.  Müzikten ziyade komedi alanına ağırlık vermiştir.  1998 senesinde Leman Kültür’de ‘Tek Kişilik Dev Kadro’ oyunu ile izleyicilerle buluşmuştur. Birden fazla dizide kendisini gördüğümüz başarılı oyuncunun yer aldığı diziler;

 • 2001-2004-Tatlı Hayat
 • 2004-2009-Avrupa Yakası 
 • 2011-İstanbul’un Altınları 
 • 2014-Sevdaluk
 • 2019-Jet Sosyete
Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?
Ata Demirer evlendi mi? Ata Demirer kaç kilo?

Ata Demirer filmleri

Sinema filmlerindeki başarıları ile kısa zamanda izleyicinin gönlünde yer edinmeyi başaran Ata Demirer, özellikle Eyvah Eyvah yapımı ile gişe de rekorlar kırmıştır. Aradan geçen onca senenin ardından bile yapmış olduğu filmlerde gülmemek mümkün değildir. Kaliteli yapımlarda ve senaryolarda rol alan ve bunları sinemaya dönüştüren Ata Demirer, komedyen kişiliği ile de tanınmaktadır. Dizilerin yanı sıra birçok filmde de yer alan başarılı oyuncunun oynadığı filmler şu şekildedir;

 • 2003- Vizontele Tuuba
 • 2003- Nerdesin Firuze 
 • 2006- Kısık Ateşte 15 Dakika
 • 2008- Osmanlı Cumhuriyeti 
 • 2010- Eyvah Eyvah 
 • 2011- Eyvah Eyvah 2
 • 2012- Berlin Kaplanı 
 • 2014- Eyvah Eyvah 3
 • 2015- Niyazi Gül Dörtnala
 • 2017- Olanlar Oldu
 • 2018- Hedefim Sensin
 • 2018- Organize İşler 2

Ata Demirer ödülleri

Ata Demirer birçok kez ‘En İyi Erkek Komedi Oyuncu Ödülü’ ve ‘En İyi Erkek Şovmen ödülü’ nün sahibi olmuştur. Aynı zamanda 2010 yılında ‘Kemal Sunal Özel Ödülü’ nü almaya hak kazanmıştır. 

Ata Demirer evli mi?

Ata Demirer 11 Kasım 2011 tarihinde Özge Borak ile nişanlanmış ve 2012 yılında evlenmiştir. Fakat çiftimiz iki yıllık evlilik sonrası 2014 yılında boşanmaya karar vermiştir. 14 Kasım 2014 tarihinde boşanmışlardır. 

Ata Demirer İnstagram adresi

Birçok alanda başarısından sıkça söz ettiren ve çok geniş kitleler tarafından sevilerek, beğenilerek izlenen, takip edilen Ata Demirer’in instagram hesabında 1.9M takipçisi bulunmaktadır. Günlük yaşamından ve iş rutininden kesitler paylaşan Demirer’in profiline ulaşmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir. 

Ata Demirer İnstagram adresi https://www.instagram.com/atademirerofficial/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Onur Seyit Yaran silahlı saldırı kurbanı oldu!  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx