Teknoloji

En İyi Çaydanlık Modelleri

Reklamlar

Bu yazımızda sizlerle en iyi çaydanlık modellerini paylaşacağız. Neredeyse milli içeceğimiz haline gelen, sohbetlerin, misafirliklerin, kahvaltıların ve molaların vazgeçilmezi çayı ülkemizde tüketmeyen neredeyse yoktur. Evlerde, işyerlerinde, tarlada, yolculuklarda, sokakta, fabrikalarda verilen kısacık molaya bile ismini veren çay, elbetteki ürünün kalitesi kadar, kaliteli de demlenmiş olmalıdır. Bunun için en önemli malzeme elbette çaydanlıktır. Genç kızların çeyizinde başköşesinde duran, her evde her işyerinde bulunan ve kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline gelen çaydanlıkların en kalitelisi ve en dayanıklısına sahip olmak için kimimiz çarşı pazar gezeriz. Çünkü lezzetli ve iyi bir çay demlemenin ilk şartı, iyi bir çaydanlık setine sahip olmaktır. Günümüzde artık en iyi çaydanlıklar bulmak çok kolay.

Korkmaz Çaydanlık Takımı
Korkmaz Çaydanlık Takımı

Korkmaz Çaydanlık Takımı

Dünyanın en çok çay tüketen ülkeler arasında olan Türkiye oldukça sengin bir çay kültürüne sahiptir. Ülkemizde hala bazı ülkelerde çay semaverde demlenirken, genel olarak kullanılan daha çok çaydanlık takımıdır. Eski dönemlerde ateş üzerinde demlenen çay artık günümüzde ocakta demleniyor. Çayın ve suyun kalitesinin önemli olduğu kadar çaydanlığında önemi bulunan demleme işlemi olmazsa olmaz kaliteli bir çaydanlıkta gerçekleşir. Korkmaz markası yıllardır kalitesinden ödün vermeden birçok modelde çelik malzemeden çaydanlık üretimine devam ediyor. En iyi çaydanlıklar sıralamasında en bilinen marka olan Korkmaz, her zevke hitap eden tasarım ve her ihtiyaca cevap veren özellikleri ile ön plana çıkıyor. 

Karaca Çaydanlık Takımları

Korkmaz markası ile hemen hemen aynı kalite ve aynı özelliklere sahip olan Karaca marka çaydanlık takımı, Korkmaz çaydanlıktan sonra en iyi çaydanlıklar arasında bulunuyor. Farklı boyları ve Korkmaz markası gibi farklı renkleri bulunan Karaca çaydanlık takımı şık ve zarif tasarımı ile de göz doldurur. Çaydanlığın kalitesi çaydanlığın üretildiği materyale bağlıdır. Ayrıca çaydanlığın kullanımı ve temizliği ve dayanıklılığı çaydanlığın üretimi ile doğrudan alakalıdır. Mutfak malzemelerin demirbaşı olan çaydanlık, karaca markası ile vazgeçilmez bir uyum içindedir. Karaca çaydanlık modellerinden mini olanlar yalnız yaşayan ve geleni gideni olmayanlar için geçerli iken orta boy ve büyük boy modelleri daha çok kalabalık yaşayanlar için vazgeçilmezdir. 

Reklamlar
Emsan Emaye Çaydanlık Modeli
Emsan Emaye Çaydanlık Modeli

Emsan Emaye Çaydanlık Modeli

Çelik malzemeden üretilen çaydanlıkların yanı sıra farklı malzemelerden üretilen çaydanlıklarda en iyi çaydanlıklar arasında kullanımı oldukça tercih edilir. Örneğin Emsan marka çaydanlık modeli emaye malzemesinden üretilmiştir. Her tip ocakta güvenle kullanılabilen Emsan emaye çaydanlık modelleri 2.5 litre alt kısmı 1,1 litre de demlik kısmının hacmi ile oldukça kullanışlıdır. Bulaşık makinesinde de yıkanabilen Emsan emaye çaydanlıklar, demlik kulpu silikondan üretildiği için el yakmaz. Damlama veya akıtma yapmayan Emsan emaye çaydanlık modelleri genellikle beyaz renkte tercih edilirken, siyah ve kırmızı renkleri de mevcuttur. Tasarımı gayet şık olan Emsan emaye çaydanlıklar 2 yıl garantili olup gayet güvenilir bir markadır. 

Tefal Çaydanlık Modelleri

Yıllarca önemli bir konumda olan tencere, çaydanlık ve mutfak malzemelerinde bir öncü marka haline gelen Tefal, en iyi çaydanlıklar arasında da oldukça kalitelidir. Tefal çaydanlık modelleri oldukça geniş bir hacme sahiptir. Özel tasarım kulp kısımları ile el yakmaz ve tamamen tutuş kolaylığı sağlar. Kullanıcı kolaylığı sağlayan tefal marka çaydanlık modelleri, ara kapağı özelliği sayesinde demlikten su akmasını engeller. Yüksek kalitede hizmet veren Tefal çaydanlık modeli paslanmaz çelikten üretilir. Farklı boyları da bulunan Tefal çaydanlıklar, gayet estetik ergonomik bir tasarıma sahiptir. Polisaj kaplaması çaydanlığın çok uzun süre parlaklığını korumasını sağlar. Hacmi oldukça geniş olan Tefal çaydanlıklar kalabalık aileler için idealdir. 

Jumbo Metal Çaydanlık
Jumbo Metal Çaydanlık

Jumbo Metal Çaydanlık

Dayanıklılık ve sağlamlık dendiğinde en iyi çaydanlıklar arasında ilk akla gelen marka Jumbo Metal çaydanlık modelidir. Standart çaydanlıklara kıyasla düz bir tasarımda üretilen Jumbo metal çaydanlık modelinin alt hacmi 2 litre demlik hacmi ise 9 litredir. Standart çekirdek aileler için uygun olan Jumbo çaydanlık, indüksiyon ocaklar olmak üzere her ocakta güvenle kullanılabilir. Paslanmaz çelikten üretilen Jumbo marka çaydanlık, hem gövdesi hem de kulpu ile son derece dayanıklı ve sağlamdır. Kulpları ocakta bir süre sonra ısınsa bile kesinlikle el yakacak seviyeye ulaşmıyor. Çok uzun yıllar kullanım imkanı sunan Jumbo marka çaydanlıklar temizlemesi çok kolay ve ekonomiktir. 

Perotti Cam Çaydanlık Modeli

Estetik görünüme önem verenlerin tercih ettiği model olan cam çaydanlıklar Perotti markası ile çok beğeniliyor. En iyi çaydanlıklar arasında listede olan Perotti cam çaydanlık modeli,  şeffaf olduğu için içinde su seviyesi ve çayın demi her zaman görülüyor. Camdan üretilmiş olmasına rağmen kulpları ısınmaz ve dolayısıyla ile asla el yakmaz. Hem siyah çay hem de bitki çayı demlemek için ideal olan Perotti cam çaydanlık modelinin alt kısmı 5 litre demlik kısmı ise 800 ml hacme sahip. Genellikle orta boyda üretilen ve estetik tasarıma sahip olan cam çaydanlık daha çok 2 veya 4 kişilik aileler için uygun. 

Reklamlar
Hisar Çaydanlık ve Demlik Takımı
Hisar Çaydanlık ve Demlik Takımı

Hisar Çaydanlık ve Demlik Takımı

Hisar marka çaydanlık modeli büyük hacmi ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan modeller arasında en iyi çaydanlıklar olarakbilinir. 4 parçadan oluşur ve bulaşık makinesinde her programda yıkanabilir. Alt kısmı 5 litre demlik kısmı ise 1 litreye kadar sıvı alan çaydanlık sadece siyah çay değil bitki çayı demlemek içinde gayet idealdir. 8 ve 10 kişilik kalabalık ortamlar için doya doya çay keyfi yaşatan Hisar çaydanlık modeli, neredeyse ömür boyu kullanılabilecek bir dayanıklılığa sahiptir. Günlük kullanıma da uygun olan bu geniş hacimli çaydanlıkta sabit süzgeçte bulunduğu için ekstra süzgeç masrafından da kurtarır ve her türlü ocakta güvenle kullanılabilir. 

Taşev Miray Çaydanlık 

En iyi çaydanlık modelleri arasında en ekonomik olan, uygun fiyatlı Taşev Miray çaydanlık modeli emaye malzemeden üretilmiştir. Ergonomik ve şık bir tasarımda üretilen çaydanlığın en büyük özelliği ise birbirinden farklı birçok renk  seçeneklerinin bulunmasıdır. Yüksek ısıya dayanıklılığı ile bilinen bu Taşev Miray çaydanlık modelinin alt hacmi 2 litre demlik kısmı ise 1 litre sıvıyı alabilir. Ergonomik kulpları ne kadar ısınırsa ısınsın kesinlikle el yakmaz. Yeşil, Mavi, Siyah ve Beyaz renkleri de bulunan çaydanlığın hem alt kısmı hem de demlik kısmı için ayrı ayrı kapakları mevcut. Daha çok görsel estetiğe önem veren hanımların tercih ettiği Taşev çaydanlık uzun yıllar güvenle kullanılabilir. 

Grandeur Emaye Çaydanlık Bal Sarısı
Grandeur Emaye Çaydanlık Bal Sarısı

Grandeur Emaye Çaydanlık Bal Sarısı

İsminden de anlaşılacağı üzere Grandeur çaydanlıkların en büyük özelliği, tıpkı Taşev Miray çaydanlık gibi farklı renklerde üretildiği gibi en çok tercih edileninin bal sarısı modeli olmasıdır. En iyi çaydanlıklar arasında en şık tasarıma sahip olan Grandeur çaydanlık modelleri sadece bal sarısında değil, beyaz, pembe, kırmızı gibi farklı renklerde de üretimi bulunur. Bunun yanı sıra emayeden üretilen ve her türlü ısıya dayanıklılığı ile bilinen Grandeur çaydanlık modelleri, emaye özelliği sayesinde kireçlenme oluşmaz. Alt kısmı 3 litre, demlik kısmı ise 1,1 litre hacme sahiptir. Temizlemesi oldukça kolay ve pratiktir. Genellikle 4 kişilik aileler için kullanımı idealdir. 

İlginizi çekebilir: En İyi Şarjlı Süpürge Modelleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan da takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx