Cilt Bakımı

Avokado ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Avokado ile Cilt Bakımı Sırları

Reklamlar

Avokado ile cilt bakımı son zamanlarda popüler hale geldi. Avokado, bence, insanlar için bilinen en sağlıklı gıdalardan biridir. Hiç şüphesiz ilk beşte yer alır. Ancak, en azından ülkemizde, insanlar bu yağsız, yeşil, kanser öldürme makinesinin avokado faydaları hakkında çok az anlayışa sahip gibi görünüyor.

Örneğin, avokado bir sebze değildir aslında bir meyvedir. Çoğu insan, avokadoyu en yüksek potansiyele nasıl kullanacağına dair hiçbir fikre sahip değildir bu nedenle genel olarak sandviç ve salataları süslediklerini veya lezzetli bir yemekte nasıl tüketildiğini bilirsiniz.

Bunların hepsi iyi kullanımlar olsa da, birçok kültür avokadonun yararlarını tatlılara dahil eder. Hafif lezzetleri ve kremsi kıvamları sayesinde avokado, çikolatalı mus ve diğer tatlılara mükemmel bir katkı sağlar. 

Reklamlar

Ama avokado aynı zamanda cilt güzelliğinin sırlarından birisidir. Avokado ile cilt bakımı yaparak genç ve güzel görünmek mümkündür. Peki ama nasıl? Gelin avokado ile cilt bakımının faydaları nelerdir, avokado ile yapılan maskeler nelerdir, hep birlikte öğrenelim.

Avokado ile Cilt Bakımı
Avokado ile Cilt Bakımı

Avakado ile Cilt Bakımı Faydaları

Hiç şüphe yok ki avokado bir süper gıdadır. Avokadonun sağlığa ve cilde faydaları nelerdir?

Beta-sitosterol, Glutatyon ve Di̇ğer Fi̇toki̇mi̇kler İçerir

Fitokimyasallar katarakt ve maküler dejenerasyon gibi hastalıklarla savaşmaya yardımcı olur.

Bakir, Demi̇r ve Di̇ğer Mi̇neraller İçerir

Avakado, demir, bakır, fosfor, magnezyum ve potasyum gibi mineraller bakımından zengindir. Aslında, sadece bir avokadonun potasyum seviyesine ulaşmak için iki veya üç muz yemeniz gerekir.

Reklamlar

Yağda Çözünen Vi̇tami̇nler İçerir

Avokadoya yağda çözünen A, E ve K vitaminleri yüklenir. Vücudumuzun sadece doğru çalışması için bu temel vitaminlere ihtiyacı yoktur aynı zamanda vitaminler magnezyum, çinko ve diğer temel minerallerle birlikte çalışacak şekilde çalışabilir. 

Doğal Lifler Açısından Zengindir

Avokadonun sağlığa olan yararları, yüksek lif seviyeleri sayesinde kan şekeri seviyelerini stabilize etmeye, kilo kontrolünü sürdürmeye ve uygun bağırsak düzenliliğini sağlamaya yardımcı olur.

Folat Bakımından Zengindir

Folatın zaten spinal bifida ve nöral tüp defektleri gibi bazı doğum kusurları riskini azalttığı bilinmesine rağmen, inmeyi önlediği de kanıtlanmıştır.

Tekli̇ Doymamiş Yağlar İçerir

Avokado, tekli doymamış yağların mükemmel bir kaynağıdır. Aslında, dünyanın en iyi kaynaklarından biridir. Tekli doymamış yağların insülin direncini normal seviyeye getirdiği ve kan şekerini düzenlediği söylenir ve bu da avokadoyu şeker hastaları için harika bir tedavi haline getirir.

Bitkisel Besinler İçerir

Polifenoller ve flavonoidler, eklemleri, bağ dokularını, iç organları ve cildi etkileyen dejeneratif bozuklukları azaltan anti-enflamatuar phytonutrientlerin örnekleridir.

Bol Miktarda Protein İçerir

Avakado en yüksek protein seviyesine ve herhangi bir meyvenin en düşük şekerine sahiptir. Avokadonun yararlarının bu eşsiz kombinasyonu, vücudunuzun yağ hücrelerini yok ederken yağsız kas kütlesi oluşturmasına yardımcı olur.

Suda Çözünen Vi̇tami̇nler Olan B Vitamini ve C Vitamini İçerir

B-kompleks vitaminleri ve C vitamini vücutta depolanmadığından, günlük olarak değiştirilmesi gerekir. Eminim ki hepiniz “Günde bir elma doktoru uzak tutar” dediğini duymuşsunuzdur, ancak bu söz gerçekten avokado olarak değiştirilmelidir.

İlginizi çekebilir: Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yumurta Akı Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Avokado ve Cilt Sağlığı

Avokado yağlarının sağlık için kullanılmasının topikal faydalarına bakan bir dizi çalışma vardır ancak avokado tüketimi ile cilt sağlığı arasındaki doğrudan ilişkiyi inceleyen sınırlı miktarda araştırma bulunmaktadır.

Bir çalışma, diyetteki yağ ve antioksidan bakımından zengin sebzelerin (özellikle yeşil ve sarı sebzelerin) alımını, bazı Japon kadınlar arasında cilt yaşlanması ile karşılaştırmıştır. Araştırmacılar yüzdeki cilt nemini ve elastikiyetini, el, sırt ve kolu ölçtüler. Katılımcılar diyet ve yaşam tarzı alışkanlıkları (güneşe maruz kalma, sigara içme ve çevre) ile ilgili bir anket doldurmuşlardır. 

Araştırmacılar, daha fazla toplam yağ alımının cilt elastikiyetinde bir iyileşme ile ilişkili olduğu ve daha fazla yeşil ve sarı sebze alımının azalmış kırışıklık ile ilişkili olduğu sonucuna varmışlardır. Bitkisel bazlı cilt yararlarının yeşil ve sarı sebzelerdeki karotenoidlere (bitki bazlı besin ailesi) bağlı olduğu düşünülse de, sebzedeki diğer besin maddelerinin de cilt yararları olup olmadığını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. 

Avokado ile Cilt Bakımı
Avokado ile Cilt Bakımı

Avokado Yağı Cilt Bakımı Faydaları

Cilt için tüm avokado yağı faydalarını bilmek ister misiniz? Avokado yağının lezzetli ve sağlıklı yiyecekleri pişirmek için harika bir araç olmasının yanı sıra, cildinizin beslenmesi için ihtiyacınız olan zengin bir antioksidan ve vitamin, mineral yağ ve yağ asidi kaynağıdır. Bu yazıda, avokado yağının daha fazla faydasını öğreneceksiniz.

Avokado Yağı Nedi̇r?

Cildinizde hiç avokado yağı kullandınız mı? Kesinlikle kullanmalısınız! Avokado yağı, taze olgun avokado tohumlarından soğuk sıkılmış olağanüstü sızma bir yağdır. Avokado yağı, avokado tohumlarından elde edilen yoğun ve ağır, hızlı emilen bir yağdır. Botanik adı persea gratissima’dır. Rafine edilmiş avokado yağı açık sarı renkte iken rafine edilmemiş avokado yağı koyu yeşildir. Rafine edilmiş avokado yağı neredeyse hiç kokmuyor ancak rafine edilmemiş avokado yağı fındık gibi kokuyor.

Avokado yağı palmitik asit, linoleik, oleik asit ve linolenik asit gibi çeşitli yağ asitleri içerir. Diğer bileşikler arasında mineraller ve A, C, D ve E vitaminleri bulunur.

Avokado yağı harika bir antimikrobiyal, antioksidan ve antienflamatuar cilt bakım nemlendiricisidir. Avokado yağı kollajen sentezini arttırır ve böylece cilt kızarıklığı, kırışıklıklar ve sedef hastalığı gibi cilt problemlerinin iyileştirilmesinde yardımcı olur.

Avokado yağı faydalarını özellikle cilt için seviyoruz. Rafine edilmemiş avokado yağı, rahatlatıcı yüz ve vücut yağlarında, losyonlarda, cilt bakımı maskelerinde, scrub ürünlerinde, kremlerde, merhemlerde ve peeling ürünlerinde kullanılır. 

Cildinizi iyi nemlendiren, yumuşak ve esnek bırakan tüm temel besinleri ve antioksidanları sağlayan bitki sterolleri ve omega 9 yağ asitleri bakımından zengin, cilt dostu bir nemlendiricidir.

Avokadodaki bitki sterolleri, cildinizi nemlendirir, yumuşatır, yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları azaltır. Peki ama nasıl? Cildin ölü yüzeylerini temizler ve altındaki hücrelerin durumunu iyileştirir.

Avokado Yağının Kullanımı

Avokado yağı, sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerin pişirilmesi için çok gerekli olan tekli doymamış bir yağdır. Yağ, kalp dostu yiyecekleri kızartmak ve ızgara yapmak için şiddetle tavsiye edilir. Salatalarda kullanıldığında, avokado yağı, vücudunuzun salatadan besin alma yeteneğini artıran mükemmel bir salata sos yağıdır. Ayrıca, avokado yağı, ev yapımı saç şampuanı ürünlerinin mükemmel bir bileşendir ve hızlı ve sağlıklı saç uzamasını teşvik etmek için mükemmeldir.

Ci̇ldi̇ni̇zde Kanıtlanmış Avokado Yağının Faydaları

Avokado yağı, kırışıklıklara ve sedef hastalığına karşı savaşmanıza yardımcı olan harika bir cilt ve saç nemlendiricidir.

Bu nedenle, zarif bir şekilde yaşlanmak isteyen kişiler için avokado yağı gerçekten yardımcı olabilir. Soğuk preslenmiş rafine edilmemiş avokado yağı ayrıca kesikleri ve yaraları iyileştirmeye ve cildi onarmaya yardımcı olur. Bunun için koyu yeşil olan avokado yağlarını satın almanız gereklidir. 

Avokado Yağı Nasıl Çalışır?

Avokado yağının yoğun ve ağır olması nedeniyle kuru, çatlamış ve hasar görmüş bir cilt için mükemmel bir nemlendirici işlevi görür. Avokado yağı normal ve hassas ciltlerde mükemmel çalışır.

Kuru, hasarlı, elektriklenmiş ve kabarık saçlara birkaç damla avokado yağı uyguladığınızda, saçlarınızı mükemmel bir şekilde canlandırır. Bu bitkisel yağ yoğun görünse de, cildinizde ve saçlarınızda hızla emilir.

En iyi sonuçlar için, kuru cildinize avokado yağı masaj yapın veya mükemmel bir karışım için başka bir kalın yağ kombinasyonuyla kullanın.

Avokado yağı, yağ temizleme yöntemine geçiş yaparken de harika bir cilt temizleyicisidir. Temizlik için ideal olan diğer büyük yağlar jojoba ve hint yağlarıdır.

Yüzü temizlemek için yağ kullanırken, eğer varsa, daha az akne ve sivilce olur ve cildiniz kuru veya gerilmiş hissetmez çünkü doğal koruyucu yağları kalır. Mantıksız görünebilir ancak yağ diğer yağı çözer. Temizleme yağı cilde sürülerek gözeneklerde sertleşen ve biriken “kötü” yağı gevşetir. Avokado yağı ile cildinize masaj yapın ve isterseniz yüzünüze sıcak bir bez kapatın ve birkaç dakika bekletin. Ardından, yüzünüzdeki fazla yağı silmek ve son olarak yüzünüzü durulamak için yumuşak bir bez kullanın. 

Avokado yağı, makyajın çıkarılması için de harika bir üründür. En iyi sonuç için makyajı yüzünüzden çıkarmak için birkaç damla avokado yağı kullanın.

Kırışıklıklar, cilt kızarıklığı, çatlaklar, cilt yenilenmesi, kollajen üretimi ve skleroderma için avokado yağı mükemmel bir çözüm olabilir.

Araştırmaya göre, avokado yağının akneye ve muhtemelen hassas bir cilde sahip insanlar için mükemmel bir cilt bakım ürününe neden olması olası değildir.

Aslında, avokado yağı akne riskini azaltır ve daha önce açıklandığı gibi ‘kötü’ yağları parçalar. Avokado yağı cildi nemlendirir ve gözenekleri tıkamadan veya yağlı bir kalıntı bırakmadan nemlendirir. Avokado yağını kullanmadan önce, önce yama testi yapın ve cildinizde nasıl çalıştığını görün.

Bunu kulağınızın arkasına veya dirseğinizin iç kısmına biraz avokado yağı sürerek yapabilir, birkaç saat verebilir ve yağın cildinize nasıl tepki verdiğini görebilirsiniz. Alerji belirtisi bulunmazsa, avokado yağının birçok kullanımını deneyebilirsiniz.

Avokado yağı güneşten yanmış cildin tedavisinde yardımcı olur. Bu bitkisel yağ, D vitamini, E vitamini, beta karoten, lesitin ve esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir böylece cildin iyileşmesini ve soğumasını destekler.

Avokado yağı saçlarınız için inanılmazdır. Beş dakikalık bir tedavi yapmak için saç kremi saçınıza ekleyin. Sadece saçınıza masaj yapın, beş dakika sonra durulayın ve sonuçlar şaşırtıcı olacaktır.

Avokado yağı, kepek ve kuru saç derisi ile ilişkili diğer sorunları azaltarak sağlıklı bir saç derisini destekler. Saç serumu kullanmak yerine kıvırcık saçları kolay taramak ve kolay şekillendirmek için küçük bir damla da kullanabilirsiniz.

Avokado ile Cilt Bakımı
Avokado ile Cilt Bakımı

Avokado ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Avokado, çoğu insanın bildiği gibi, diyetlerimize dahil etmek için iyi bilinen sağlıklı bir yağ kaynağıdır. Kalplerimizi sağlıklı tutan, kolesterolü düşüren bazı tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar bakımından zengindirler ve bizi dolu tutmak için lif ve protein bile içerirler. Avokado, yiyebileceğiniz en iyi yaşlanma karşıtı gıdalardan biridir ancak onları sadece mutfakta değil, güzellik rutininizde de kullanabilirsiniz!

Doğal yaşam tarzı seçenekleriniz için bu parlak yeşil meyveyi satın almayı düşünmemiş olsanız da, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz. Güzellik ürünlerinin esas olarak vücudumuzu zehirleyen ve karaciğeri yükleyen kimyasallar içerdiğini göz önünde bulundurarak, muhtemelen hayvan testini teşvik eden veya hayvan bileşenleri içeren veya daha iyi markalar (birkaç istisna dışında) satın alırsak bize bir servete mal olan şirketlerden geliyorlar. Öyleyse neden tamamen doğal bir yol izlemiyor ve doğayı bize sağlıklı bir cilt vermek için kullanmıyorsunuz?

Hindistan cevizi yağı cildinizi iyileştirebilir ve elma sirkesi gibi ilaçlar ve hatta yulaf ezmesi maskeleri sivilceleri ve bakterileri azaltabilir. Bunun yanı sıra avokado ile cilt bakımı da cildinizin genç ve parlak görünmesini sağlayarak size fayda sağlayabilir.

Temel olarak, avokado sadece patlamayı bekleyen bir havai fişek! Sadece sağlıklı yağlar değil aynı zamanda iltihabı azaltmak için klorofil, suyu hidratlamak için E, yumuşaklığı teşvik etmek ve kırışıklıkları önlemek için E vitamini ve avokadodan yapılmış doğal bir maskenin birbirine yapışmasına yardımcı olabilecek yumuşak lifler içerir. Avokado ile cilt bakımı yapmak için cildinize bir maske olarak uygulayabilir ve sadece avokado meyvesini tek olarak kullanabilir veya diğer sağlıklı malzemelerle karıştırabilirsiniz.

Avokado ile Cilt Bakımı
Avokado ile Cilt Bakımı

Avokado Yağı ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Avokado yağı ile cilt bakımı yapmanız için önerilerimize bir göz atın.

Yüz Nemlendiricisi Olarak Avokado Yağı

Avokado yağındaki eşsiz yağ asitleri karışımı, derin cilt nemlendirmesi için idealdir. Özellikle kuru ila normal cildiniz varsa, bu bileşen cildiniz için bir nimet olabilir. Daha önce tartışıldığı gibi, avokado yağı orta derecede komedojeniktir ancak oldukça besleyicidir. Bu nedenle akneye yatkın ve yağlı cilde sahip insanlar da bazen bundan yararlanabilir.

Avokado yağını bir yüz nemlendiricisi olarak kullanmak için, yüksek kaliteli avokado yağı bazlı bir nemlendirici satın alabilirsiniz. Bu da diğer bileşenlerle çeşitli kombinasyonlarda da gelebilir ve bu da onu yağlı ciltler için az çok uygun hale getirir.

Bunu kullanmanın bir başka yolu, bir pamuk topu almak ve saf avokado yağı ürününe daldırmaktır. Pamuk topu ile yüze az miktarda yağ eşit olarak uygulayın ve on beş ila otuz dakika cildinizde bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın ve gözeneklerin temiz ve tıkanık olduğundan emin olmak için yüzünüzü temizleme ihtiyacını hissedersiniz.

Banyo Nemlendirici Ürünü Olarak Avokado Yağı

Eğer hepimiz olduğumuzu tahmin ediyorum uzun, rahatlatıcı köpük banyoları hayranı iseniz, o zaman banyo küvetinin içine birkaç yemek kaşığı avokado yağı ekleyerek suyun cildinizi aşırı kurumasını önlemek için inanılmaz bir formül bulabilirsiniz.

Uzun banyolar cildi doğal yağlarından uzaklaştırabilir ve ölü cilt hücrelerini tamamen temizleyerek cildi savunmasız ve kuru bırakabilir. Bu durum, banyoya biraz avokado yağı eklenerek kolayca sabitlenebilir. Su cildinize daha yumuşak ve yumuşak hissedecek, avokado yağının tüm faydalarını emecek ve nemini koruyacaktır.

Vücut Losyonu Olarak Avokado Yağı

Benim en iyi seçimim, banyo yaptıktan sonra vücut nemlendiricisi olarak avokado yağı kullanmaktır. Cildi gerçekten yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. En iyisi, gerçekten istediğiniz kokuyu elde etmek için en sevdiğiniz bileşenle birlikte bir avokado yağı kremi satın alabilir veya saf avokado yağınıza esansiyel yağlar ekleyebilir ve sakinleştirebilir ve duyularınızı daha da rahatlatabilirsiniz.

Makyaj Temizleyici Olarak Avokado Yağı

Avokado yağı, cildi tahriş etmeden veya zarar vermeden makyajı nazikçe çıkarmanıza yardımcı olabilir. Dahası, cildi besler ve nemlendirir, nem ve yumuşaklığını korumaya yardımcı olur.

Avokado ile Cilt Bakımı
Avokado ile Cilt Bakımı

Avokado ile Maske Tarifleri

Avokado ile cilt bakımı için harika cilt bakım maskelerini evde kendiniz çok kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Avokado ile Yaşlanma Karşıtı Maske

Avakadodaki oleik asit (sağlıklı bir yağ), iltihabı azaltmaya, kızarıklığı azaltmaya ve ayrıca kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olur. Avokado meyvesine bir şans vermek için aşağıdaki bu avokado ile cilt bakımı maskesini uygulayın.

Bir olgun avokadoyu dokununca yumuşak olduğundan anlayabilirsiniz. Bu avokadoyu kesin, çekirdeğini çıkarın ve bir kasede çatal yardımı ile püre haline getirin. Bu pürenin içine bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize elinizle ya da bir fırça yardımıyla uygulayın. Bu maskeyi cildinizde otuz dakika kadar bekletin. 

Cildi yumuşatır ve bu maskeyi gece yatmadan önce yapmak her gün daha genç görünmek için uyanmanıza yardımcı olabilir ancak önce makyajınızı hindistan cevizi yağı ile çıkarmayı unutmayın!

Akne Karşıtı ve Gençlik İksiri Avokado Maskesi

Burada, aslında bakterileri azaltan ve iltihabı azaltan asitler içeren limon suyu kullanılır. Ayrıca çok güzel kokuyor! Avokado, akne ve yaşlanmaya neden olabilecek kuruluğu önlemeye yardımcı olurken, yulaf bakterileri emmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bir adet olgun avokadoyu ikiye bölün, çekirdeğini çıkarın ve çatal yardımıyla bir cam kasede püre haline getirin. Bu kasenin içine bir limonun suyu ile iki yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Daha sonra tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bu maskeyi yüzünüzde otuz dakika bekletin. Ardından ılık suyla durulayın. En iyi sonuçlar için haftada dört kez uygulamanız gerekir.

Yaşlanma ile Mücadele Rahatlatıcı Spa Etkili Avokado Maskesi

Bu maske spa benzeri bir tedavi isteyenler içindir. Ölü cilt hücrelerini yok edecek doğal eksfoliye sahiptir ve cildi uyarmak için doğal kafein kaynakları içerir. Avokado, cildinizi yumuşak ve esnek tutarken, nem ve besinler de ekler.

Bir olgun avokadoyu kesin, çekirdeğini çıkarın ve bir çatalla püre haline gelene kadar bir cam kasede iyice ezin. Bu pürenin içine bir tatlı kaşığı organik kahve telvesi, bir tatlı kaşığı kakao, bir tatlı kaşığı avokado yağı ve bir tatlı kaşığı hindistan cevizi şekeri ekleyin. Tüm malzemeleri kıvam alana kadar iyice karıştırın. Bu maskeyi bir fırça yardımı ile cildinize eşit miktarda uygulayın. Bu maskeyi cildinizde otuz dakika bekletin. Ardından ıslak ve yumuşak bir bez ile yüzünüzü silin ve bol suyla durulayın. Düzenli olarak haftada üç gün bu maskeyi kullanın. 

Avokado Yoğurt Yüz Maskesi

Cildinize nem pompalamak istiyorsanız, bu maske hile yapacaktır. Yoğurt ayrıca yağlı ciltler için de iyi çalışır. Bu maske kış ayları için harikadır. Kurumuş, çatlamış ve ağır bir şekilde tahriş olmuş cildi yatıştırır, sakinleştirir, onarır ve derinden nemlendirir.

Çeyrek olgunlaşmış avokadoyu alın ve topak kalmayıncaya kadar bir kapta ezin. Bu pürenin içine bir tatlı kaşığı sade organik yoğurt ve bir çay kaşığı balı ekleyin. Düzgün kıvamda bir maske elde edene kadar iyice karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın ve yaklaşık on beş dakika kadar bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın ve cildinizi yumuşak bir havluyla kurulayın. Son olarak cildinize her zaman kullandığınızı gece kremini ya da nemlendirici kremi uygulayın.

Avokado ve Spirulina Yüz Maskesi

Spirulina bu günlerde oldukça ses getiren ve sansasyon yaratan bir süper gıda. Enflamasyonu azaltan, bakterilerle savaşan ve yaşlanma belirtileri ile mücadele eden C ve E vitaminleri ve amino asitler gibi antioksidanlarla doldurulur. Avokado ayrıca cildinizi nemlendiren, nemli ve yumuşak tutan vitaminlerle doludur. İkisini karıştırmak yüzünüz için bir süper cilt bakımı yaratmak gibidir.

Yarım avokadoyu bir kaseye alın ve bir macun haline getirene kadar ezin. Ardından cam kasenin içine bir yemek kaşığı spirulina tozu ekleyin. Tüm karışımı yumuşak püre haline getirin. Bu maskeyi yüzünüze bir fırça veya parmaklarınızla dairesel hareketlerle uygulayın. Yirmi dakika veya kuruyana kadar bekletin. Cildinizi ılık suyla durulayın ve hafif bir nemlendirici veya losyon uygulayın. Bu maskeyi düzenli olarak haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Begonya Kadın Instagram: begonyakadin

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx