Magazin

Banu El Kimdir?

Reklamlar

Banu El, Almanya’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Hamburg’da geçirmiş, okul çağına gelmeden önce Türkiye’ye dönmüştür. Eğitim öğretimini Kocaeli’nde tamamlamıştır. Voleybol ile profesyonel olarak uğraşmıştır. Lisans programından mezun olduktan sonra akademik kariyerine devam ederek Yüksek lisans tezi olarak Franz von Papen’in Türkiye Büyükelçilik Yıllarını incelemiştir. Banu El çok tanınan kanallarda görev almıştır. Banu El’in yaşı, boyu, kilosu, doğum tarihi, burcu, ailesi ve kariyeri hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Banu El Doğum Tarihi Ne?

Banu El 30 Ağustos 1981 tarihinde Almanya Hamburg’da dünyaya gelmiştir.

Reklamlar

Banu El’in Boyu Kaç?

Banu El’in boyu 1.67 cm’dir.

Banu El‘in Kilosu Kaç?

Banu El 52 kilodur.

Banu El Hangi Burç?

Banu El Başak burcudur.

Banu El’in Ailesi

Banu El ‘in iki kardeştir kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır.

Reklamlar

Banu El’in Eğitimi

Banu El çocukluk yıllarını Kocaeli’nde geçirmiş Kocaeli’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra siyasi tarih üzerine yüksek lisans yapmıştır. Franz von Papan’in Türkiye’de ki büyükelçilik yılları üzerine tezi ve makaleler yazmıştır. Banu El lisanslı voleybolcu olarak spor yapmıştır.

Banu El’in Televizyonculuk Kariyeri

Eğitimlerini tamamladıktan sonra bir süre reklam ve pazarlama alanı ile uğraşmıştır. Bir süre sora öncelikle reklam pazarlama ve idari işler pozisyonlarında çalışmaya başlamıştır. Bu işlerinin ardından yakın çevresinin de desteği ile televizyon ekranlarında kendisine şans verilmiştir Banu El’in mesleki kariyeri 1999 yılında Kocaeli’nde TV 41 ile başlangıç yapmıştır. Sonrasında Fox Tv haber merkezinde spikerlik yapmıştır. Fox Tv’de çalışırken transfer teklifi almıştır ve NTV’de spiker olarak kariyerine devam etmiştir.

Banu El'in Kariyeri
Banu El’in Kariyeri

Ntv’de kariyerine devam ederken 2011 yılında Turkuvaz Medya Grubu tarafından yeni açılan haber kanalı A Haber’e geçiş yapmıştır. A Haber’in kuruluşundan itibaren spiker ve moderatörlük yaparak kariyerini devam ettirmiştir.

Kariyerinin ilk günlerinden bu günlere kadar TC Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım, Sali Berisha ve Tarık El Haşimi gibi pek çok önemli isimle röportajlar yapmıştır. Çok sayıda kritik dönemde Televizyon yayınlarında görev almıştır. Banu El, televizyondaki görevine ek olarak panel ve konferanslarda sunucu ve moderatör olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Banu El bugüne kadar A Haber, ATV, Fox TV ve NTV gibi önemli kanallarda görev almıştır. Ancak yaptığımız araştırmalarımıza rağmen henüz aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

Banu El Sosyal Medya

Banu El’in www.banuel.com isimli bir blog sayfası vardır. Twitter ile bağlantılı olarak kullanmaktadır. Banu El’in instagram hesabının ismi ise banuel şeklindedir. Sayfasının 31 bin civarı takipçisi vardır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx