Magazin

Berk Keklik Kimdir?

Reklamlar

Son dönemde toplu taşıma araçlarında yaptığı bilgi yarışması içerikleri ile gündem olan, herkesin sevgisini kazanan ve fenomen haline gelen Berk Keklik’in doğum tarihi, yaşı, eğitimi, ailesi ve hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Berk Keklik Nasıl Fenomen Oldu?

20 yaşındaki genç sosyal medya fenomenidir. Kelime oyunu yarışmasına katılmıştır ve Ali İhsan Varol’a sorular sormuştur. Ayrıca tiyatroya çok ilgilidir Reklamcılık Bölümü okumaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nin Kısa Film yarışmasından en iyi senaryo ödülünü alan genç yetenektir.

Berk Keklik
Berk Keklik

Berk Keklik Kaç Yaşında?

Berk Keklik 2000 yılının 9 Mayıs tarihinde Sivas’ta dünyaya gelmiştir. 2020 itibari ile 20 yaşındadır.

Reklamlar

Berk Keklik Hangi Burçtur?

Berk Keklik 9 mayıs doğumlu olduğu için Boğa burcudur.

Berk Keklik Ailesi Hakkında

Berk’in annesi Afife Keklik sınıf öğretmenidir. Babası Aytaç Keklik ise eski milli güreşçidir.

Berk Keklik Hangi Üniversite Mezunu?

Berk Keklik lise eğitimini Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimine ise Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık bölümünde devam etmektedir.

Berk Keklik
Berk Keklik

Berk Keklik En İyi Senaryo Ödülü

Berk Keklik Ortaokul eğitimine devam ederken Devlet Tiyatroları bünyesindeki oyunlarına katılmıştır. İlk olarak 11 yaşındayken tiyatro deneyimini Kral Çıplak oyunu ile ilk deneyimini yaşamıştır. Sonrasında da okulundaki tiyatro etkinliklerinde yer almıştır.

Reklamlar

Liseyi Sivas Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde okurken edebiyat öğretmeninin hayatını değiştirdiğini söylemiştir. Öğretmeninden tiyatronun inceliklerini öğrendiğini ve birlikte skeçler yazıp, yarışmalara katıldığını, ödüller kazanmış, oyun kazanmış olduğunu kendini büyük ölçüde geliştirdiğini dile getiriyor. Lisede dil bölümünde olduğunu hocaları ile ters düşünce edebiyat hocasının gidip kendine geldiğini söylemiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nin KısaKes Film Yarışmasına katılmıştır. Ve bu yarışmada En İyi Senaryo ödülünü almıştır.

Instagramda Uberkuloz Berk Keklik

Berk Keklik 2018 yılında üniversite sınavlarına girdikten sonra özel yetenek sınavlarına katılmıştır yaz tatilinde uberkuloz ismi ile instagrama girmiştir ve komik videolar çekmiştir. Ve insanları güldürmeyi çok sevmiştir.

Berk Keklik
Berk Keklik

Berk Keklik’in Kariyeri Hakkında Bilgiler

Berk Keklik enstrüman çalmayı lisedeyken öğrenmiştir. Gitar, bağlama, klarnet, saksafon çalabilmektedir. Babasının tutucu olmasına rağmen bu tarz işlerle uğraşmasını desteklediğini çocukluğundan beri kendi kendine izleyip güldüğü şeyler çektiğini söylemiştir.

Berk Keklik Devlet Tiyatrosundayken Selçuk Veysel Zurzanlı, Murat Gökçer, Halil Aydoğdu gibi önemli Devlet Sanatçılarından eğitim almıştır. Bu eğitimler sonrasında senaryo yazımlarında dereceler almıştır. Instagram da mizahi içerikler üretmiştir. Ürettiği içeriklerde de müzik bilgisini de kullanmıştır.

Doğukan Sarıtaş ile Hevesim Yok isimli müzik parçasını çıkarmıştır. Sonrasında Duraktan Durağa isimli yarışma programını başlatmış ve çok sevilmiştir.

Berk Keklik ile Berna Keklik Akraba mı?

Berk Keklik ile Berna Keklik arasında bir akrabalık ilişkisi olduğuna dair kaynak bulunmamaktadır. Muhtemelen sadece soy isim benzerliği sebebiyle bu sorular akla gelmektedir.

Berk Keklik Hakkında Bilgiler

Berk Keklik Acun Ilıcalı’nın bir programında sunuculuk yapmak istediğini dile getirmiştir.  Berk Keklik 2019 senesinin yazında Reynmen’in başlatmış olduğu Houze platformunun ilk influencerı olmuştur.

Berk Keklik ve Evrim Keklik Akraba mı?

Aralarında herhangi bir akrabalık ilişkisi bulunduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Berk Keklik Kelime Oyunu

Berk Keklik senelerdir devam eden Ali İhsan Varol’un sunduğu Kelime Oyunu programını 19 Mayıs özel bölümünü sormuştur. Ve Ali İhsan Varol yarışmacı olmuş ve Berk Keklik ona sorular sormuştur. Ve daha çok tanınmıştır.

Berk Keklik Instagram

Berk Keklik’in instagram hesabındaki ismi uberkuloz şeklindedir. Hesabının 1,8 milyon takipçisi vardır.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx