Magazin

Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?

Burak bulut kimdir? Burak Bulut nereli?

Reklamlar

Burak Bulut, Sevmedim Deme, El İnsaf, Nabız ve Kara Bahtım gibi parçalarıyla tanınmıştır. Kurtuluş Kuş ile birlikte yaptığı şarkılar ile gündeme gelmiştir. İlk şarkılarından sonra çıkardıkları tüm şarkılar ise hit haline gelmiştir. Youtube’da 117 milyonu geçkin Sevmedim Deme ve 53 milyonu aşan Nabız şarkılarıyla uzun süre müzik listelerinde üst sıralarda yer almıştır. İnternette ise Burak bulut kimdir? Burak Bulut nereli? Burak Bulut nabız sözleri, Burak Bulut şarkıları gibi soru ve başlıklar ise çok fazla aratılmıştır. Yazımızın devamında tüm bu soruların ve başlıkların yanıtlarını okuyacaksınız. Keyifli okumalar dileriz..

Burak Bulut kimdir?

Burak Bulut 26 Eylül 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir ve Terazi burcudur. Burak Bulut’ın doğum yeri Elazığ Palu ilçesidir. 1 tane kardeşi vardır. Babası bakkal, annesi ise ev hanımıdır. Ünlü şarkıcı son zamanlarda Kurtuluş Kuş ile birlikte çıkardığı şarkılarla gündeme gelmektedir. Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş’un şarkıları milyonlarca kez dinlenmiştir ve binlerce beğeni almıştır.

Burak, ilköğretim yıllarını Ziya Gökalp ilköğretim okulunda okumuştur ve lise eğitimini ise Korgeneral Hulusi Sayın Ticaret Meslek Lisesinde Bankacılık Finans Finansman bölümünde tamamlamıştır. Burak üniversite bölümünü de lisede okuduğu bölüm olan Bankacılık Finans Finansman bölümü olarak tercih etmiştir aynı zamanda hala eğitimine devam etmektedir.

Reklamlar

Bulut, Kurtuluş Kuş ile beraber birçok başarılı işe imza atmıştır. Sosyal medyada şarkıları geniş kitlelere ulaşmıştır. Sevmedim Deme şarkıları Youtube platformunda 150 milyon görüntülemeyi aşmıştır. Ayrıca Baba Yak ve Nabız adında şarkıları da bir hayli ilgi görmüştür. 2 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan Herkes Duydu şarkısı ile yine dikkatleri Çeken ikili başarı merdivenlerini adım adım tırmanmaya devam ediyor. Son olarak Kurtuluş Kuş ve Ebru Yaşar ile birlikte İçime Ata Ata parçası paylaşıldı ve bu şarkıda yoğun ilgi ve beğeni topladı.

Burak, Kurtuluş Kuş ile çıkardığı şarkılarla kısa sürede Spofity gibi birçok platformda yerel listelerde en üst sıralara çıkarmayı başarmıştır. Her geçen gün kendisini dinleyenlerin artmasıyla birlikte hayran kitleside artan Burak kariyer basamaklarını hızla tırmanmaktadır.

Şimdi gelelim Burak bulut kimdir? Burak Bulut nereli? Burak Bulut nabız sözleri, Burak Bulut şarkıları gibi soru ve başlıkların yanıtlarına..

Burak Bulut kaç yaşında?

Hakkında merak edilen birçok sorunun arasında ise Bulut’un yaşı yer almaktadır. Dinleyiciler ve sevenleri tarafından oldukça merak edilen ve internette yüksek düzeyde aratılan başarılı şarkıcı 26 Eylül 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yakışıklı şarkıcı 2022 yılının Eylül ayından itibaren 26 yaşında olacaktır.

Reklamlar
Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?
Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?

Burak Bulut aslen nereli?

Burak, adından sıkça söz ettirmesinin yanı sıra trend olan şarkılarıyla gündeme gelen ünlüler arasındadır. Başarılı şarkıcının, dinleyici ve hayranları da şarkılarının her geçen gün armasıyla beraber aynı orantıda çoğalmaktadır. Hızla şarkı çıkarmaya başlayan şarkıcı birlikte şarkı çıkardığı yakın arkadaşı Kurtuluş Kuş ile şehir dışlarında konserlerini vermeye başlamıştır. Çıkardığı şarkılar sayesinde her geçen gün daha fazla sevilmeye başlayan Burak’ın verdiği konserlere çok fazla insanın gelmekte olduğu bilinmekle beraber konserlerinin eğlenceli geçtiği görülmektedir. Burak’ın hakkında merak edilen sorulardan biri ise aslen nereli olduğudur. Burak Bulut’ un aslen Elazığ’lı olduğu bilinmektedir. Yakışıklı şarkıcı Elazığ’da doğmuştur ve bir süre yaşamına Elazığ’da devam etmiştir.

Burak Bulut hangi burç?

Şarkıları ile gündemden düşmeyen ve yakışıklılığı ile büyük beğeni toplayan Bulut, Terazi burcudur.

Burak Bulut boy ve kilo

Her geçen gün Bulut’u merak edip araştıran insanların yanı sıra kendisini yakışıklı bulan kişi sayısıda bir hayli fazladır. Yakışıklı şarkıcının kilosu ve boyunun orantılı olduğu söylenmektedir. Burak Bulut’un boyu ve kilosu hakkında net bilgiler olmasada bilinen bilgilere göre boyu 1.76′ dır ve 75 kilyodur.

Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?
Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?

Burak Bulut sevgilisi

Burak Bulut çok uzun bir süredir trende girmiş olan şarkılarıyla gündemde kalmış olup kısa sürede çok geniş kitlelere ulaşmıştır. Dinleyicileri ve kendisine hayran olanların en çok merak ettiği şeyler arasında iser özel hayatı yer almaktadır. Burak’ın evli olup olmadığı ve sevgilisinin olup olmadığı merak konusu haline gelmiştir. Burak özel hayatına dair bilgi vermeyi istemeyip özel hayatını gizlemeyi tercih etmiştir. Evli olup olmadığı veyahut sevgilisinin olup olmadığı bilinmemekle birlikte, kendisinden bu yönde herhangi bir açıklama ve sosyal medya üzerinden bir paylaşım yapılmamıştır. Bu soru bir süre daha merak konusu olacak gibi görünüyor. Yapılan bir röportajda yöneltilen aşk sorusuna ise şu şekilde cevap vermiştir; ”Aşk diye bir şey yok. Karşılıklı saygı var. Karşındakine ne kadar saygılıysan aşkın da
o kadar büyüktür.”

Burak Bulut mesleği

Müzik geçmişi oldukça uzun ve uzun olduğu kadar da başarılı geçen Burak Bulut’un kariyer hayatı inişli çıkışlı geçmiştir. 2016 yılının sonlarına kadar başarıyla ilerlemiş olup 207 yılına gelindiği zamanlarda müzik hayatını sosyal medyada bırakıp memleketinde yani yaşadığı şehir olan Elazığ da devam etmiştir. Müzik kariyerine sosyal medyada 4 yıl ara vermiştir. Kendisini seven kişiler ve sosyal medyada takip edenler 4 yıl boyunca sesinden mahrum kalmıştır. 2020 yılının ortalarına doğru tekrar şarkı çıkarmaya başlayan Burak müzik kariyerine en yakın arkadaşlarından olan Kurtuluş Kuş ile devam etme kararı almıştır. İkili beraber çok güzel işlere imza atmış ve trend listelerinde uzun süre kalmıştır. Bulut hala Müzisyenlik yapmaya devam etmekte olup mesleği ile ‘Şarkıcı’ olarak nitelendirilmektedir.

Burak Bulut şarkıları

Uzun yıllardır müzik sektöründe olan Burak verdiği bir röportajda yazdığı sözler ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştır; ” Ben bir arkadaşımın gazıyla rap’e başladım, sonrasında bütün arkadaşlarım bana destek oldu. Ve o arkadaşlarımın hepsiyle şu an beraber yürüyoruz. Arkadaşlarım beni eleştirmekten çekinmedi. Her defasında bir daha, bir daha yazdım.” Kurtuluş Kuş ile yaptığı tüm şarkılarıyla hit olan ve trend listesinden düşmeyen Bulut’un şarkıları şu şekildedir;

 • Burak Bulut – Nabız
 • Burak Bulut – Sevmedim Deme
 • Burak Bulut – Kara Bahtım
 • Burak Bulut & Mustafa Ceceli & Kurtuluş Kuş – Leyla Mecnun
 • Burak Bulut – Kafama Sıkasım Var
 • Burak Bulut – Hasat
 • Burak Bulut – Rüya Gibi
 • Burak Bulut – Herkes Duydu
 • Burak Bulut – Beni Bu Geceden Öldür
 • Burak Bulut – Baba Yak
 • Burak Bulut – İçime Ata Ata
 • Burak Bulut – Sur
 • Burak Bulut – Oluruna Bırak
 • Burak Bulut – Rastgele

Burak Bulut nabız sözleri

Bir süre önce Kurtuluş Kuş ile çıkardıkları Nabız şarkısı kısa sürede viral haline gelmiş ve çok geniş kitlelere ulaşmıştır. Türkiye’nin dört bir yanında sürekli olarak dinlenen ve beğenilen bu şarkı belki de Bulut’un kariyerinin dönüm noktası haline gelmiştir. Trend olan o şarkının nakarat sözleri;

Öldürdün artık nabzımı yoklama
Sen gitsen de üstüne gül koklamam
Çok zor ama yakındır kendimi toplamam
Ben de böyle şanssız bir kulum..

şeklindedir ve birçok platformda bulunmaktadır.

Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?
Burak Bulut kimdir? Burak Bulut kaç yaşında?

Burak Bulut içime ata ata

Kurtuluş Kuş ve Ebru Yaşar ile birlikte İçime Ata Ata parçasını paylaşan Bulut’un ve bu şarkısıda yoğun ilgi ve beğeni topladı. Dinleyiciler tarafından oldukça beğenilen ve dillerden düşmeyen bir parça haline gelen ‘İçime Ata Ata’ şarkısının sözlerinin bir kısmı şu şekildedir;

İçime ata ata kadehimi vuruyorum masalara
Bu gece yarama meze olur anılar
Kârdan zarar katar acılar
Yapışır bana yaka paça..

Burak Bulut Ebru Yaşar

Burak Bulut ve Ebru Yaşar, sözü ve müziği Doğanay Karadeniz’e, düzenlemesi ise Mustafa Ceceli’ye ait şarkıyı birlikte seslendirmiştir. Ayrıca Kurtuluş Kuş’unda olduğu bu proje birçok kişi tarafından dinlenmiştir ve trend listelerinde yerini almıştır. Dinleyiciler tarafından çok beğenilen bu şarkının yorumlarında ise bu üçlünün bir şarkı daha yapmaları istenmiştir.

Burak Bulut İnstagram adresi

İnstagram platformunu oldukça aktif kullanan, gerek günlük yaşantısından gerek ise konserlerinden gönderiler paylaşan ünlü şarkıcının İnstagram hesabında 739 bin takipçisi bulunmaktadır. Profilini incelemek isteyenlerin aşağıdaki linkten İnstagram hesabına ulaşabilmesi mümkündür.

Burak Bulut İnstagram adresi; https://www.instagram.com/burakkbulut23/?hl=tr

En güncel magazin olaylarından haberdar olmak için bizi takipte kalınız..

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx