Magazin

Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!

Reklamlar

Burak Deniz 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk oyuncudur. İstanbul’da dünyaya gelen Burak Deniz hayatının büyük bir çoğunluğunu İzmit’te geçirmiştir. İzmit 50 yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunda eğitim gördükten sonra Gazi Lisesi’ne giden ve burada eğitimini tamamlayan Burak Deniz, başarıları ve yakışıklılığı ile merak edilmektedir. Adı son dönemlerde aşk üçgenlerinin arasında yer alan Burak Deniz’in özel hayatına bugün biraz daha yakından bakacağız. 

Burak Deniz kimdir?

Burak Deniz, 17 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başarılı isim yaşamının büyük bir çoğunluğunu İzmit’te geçirmiştir.  İzmit 50 yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda eğitim gören Burak Deniz, Gazi Lisesi’ni bitirdikten sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur. Gazi lisesinde eğitim aldığı dönem içerisinde oyunculuk atölyelerine başvuran Burak Deniz, İstanbul’da yer alan bir cast direktörü Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilmiştir.

Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!
Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında yayınlanan “Kolej Günlüğü” dizisi ile gerçekleştiren Burak Deniz, burada Onur karakterine hayat vermiştir. 2012 yılında “Sultan” dizisinde Tarık karakteri ile ekran karşısına geçen Burak Deniz, 2013 ile 2015 yılları arasında “Kaçak” televizyon dizisinde Burak Topçuoğlu karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Medcezir dizisinde hayat verdiği Aras karakteri ile yıldızını parlatan Burak Deniz, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Toprak Kaynak karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Reklamlar

Şüphesiz başarılı oyuncunun sosyal medya ve ekran başındakiler tarafından en çok takdir gördü yapım ise 2016 ile 2017 yılları arasında yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde hayat verdiği Murat Sarsılmaz karakteri ile olmuştur. 2017 ile 2019 yılları arasında Bizim Hikaye dizisinde Savaş Aktan karakterine hayat veren Burak Deniz, 2021 yılında Maraşlı dizisinde Celal karakteri ile beğenilmiştir. 2020 yılında Blue TV ekranlarında yayınlanan Yarım Kalan Aşklar yapımında Ozan karakterini canlandıran ünlü oyuncu 2021 yılında Disney de yayınlanan Cahil Periler yapımında Asaf karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır. Başarılı ismi şu an herhangi bir yapımda yer alıp almayacağı ise belli değildir.

Burak Deniz kaç yaşında?

17 Şubat 1991 tarihinde dünyaya gelen ünlü oyuncu 31 yaşındadır.

Burak Deniz aslen nereli?

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı isim hayatının büyük bir çoğunluğunu İzmit’te geçirmiştir. Başarılı oyuncunun aslen İstanbullu olduğu bilinmektedir. 

Burak Deniz hangi burç?

17 Şubat 1991 tarihinde dünyaya gelen Burak Deniz, kova burcudur.

Reklamlar

Burak Deniz boyu ve kilosu

Uzun ve kıvrımlı kirpikleri ile genç bayanların yakından takip ettiği isimlerden birisi olan Burak Deniz, hakkında en çok sorulan sorulardan birisi de boyu ve kilosu olmuştur. Başarılı isim 1.85 boyunda 75 kilodur.

Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!
Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!

Burak Deniz mesleği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur. Gazi lisesinde eğitim aldığı dönem içerisinde oyunculuk atölyelerine başvuran Burak Deniz, İstanbul’da yer alan bir cast direktörü Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilmiştir.

Burak Deniz dizileri

İlk oyunculuk deneyimini 2011 yılında yayınlanan “Kolej Günlüğü” dizisi ile gerçekleştiren Burak Deniz, burada Onur karakterine hayat vermiştir. 2012 yılında “Sultan” dizisinde Tarık karakteri ile ekran karşısına geçen Burak Deniz, 2013 ile 2015 yılları arasında “Kaçak” televizyon dizisinde Burak Topçuoğlu karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında Medcezir dizisinde hayat verdiği Aras karakteri ile yıldızını parlatan Burak Deniz, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Toprak Kaynak karakteri ile büyük bir çıkış yakalamıştır. Şüphesiz başarılı oyuncunun sosyal medya ve ekran başındakiler tarafından en çok takdir gördü yapım ise 2016 ile 2017 yılları arasında yayınlanan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde hayat verdiği Murat Sarsılmaz karakteri ile olmuştur. 2017 ile 2019 yılları arasında Bizim Hikaye dizisinde Savaş Aktan karakterine hayat veren Burak Deniz, 2021 yılında Maraşlı dizisinde Celal karakteri ile beğenilmiştir.

Burak Deniz yeni dizisi

Başarılı ismi şu an herhangi bir yapımda yer alıp almayacağı ise belli değildir.

Burak Deniz babası kim?

Ünlü oyuncu Burak Deniz’in babası Teoman Deniz hayatını kaybetmiştir. Başarılı oyuncunun babasının ölümünden sonra kullanıcılar sıklıkla bu konuyu aramaya başlamışlardır. Oyuncu Burak Deniz’in İzmit’te yaşayan babası Teoman Deniz, rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiştir. 

Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!
Burak Deniz aşk hayatı ile kafaları karıştırdı!

Burak Deniz ve Didem Soydan

Uzun zamanlar boyunca beraber oldukları bilinen manken Didem Soydan ile Burak Deniz, Ekim ayında ilişkilerini noktalama kararı almışlardı. Maraşlı dizisinde göstermiş olduğu eşsiz yeteneği ile dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu 2020 Eylül tarihinde manken Didem Soydan’a olan aşkını itiraf etmiş ve sosyal medyada beraber poz vermişlerdi. Bir dargın bir barışık ilişkilerini sürdüremeyen çift Ekim ayında ilişkilerini noktalama kararı almışlardı. Çift hakkında yeniden barıştılar iddiaları yapılmış olsa da haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Burak Deniz sevgilisi kim?

Didem Soydan ile ayrıldıktan sonra adı arklı isimler ile anılmaya başlanan ünlü oyuncu ayrılığın hemen ardından Deniz İrem ve Şahika Ercümen ile aşk yaşadığı iddia edilmişti. Ocak ayında rol arkadaşı olan Deniz İrem ile tatil fotoğrafları bu iddiaları güçlendirmiş olsa da aradan geçen 1 ayın sonunda ise milli yüzücü olan Şahika Ercümen ile gecelerde yakalanmıştı. Ancak başarılı oyuncu daha sonrasında Etiler’de bir mekanda oyuncu Deniz ıIşın ile bir arada olması ile kafaları iyice karıştırdı.

Burak Deniz bölüm başına ne kadar kazanıyor?

Rol almış olduğu yapımlarda göstermiş olduğu başarıları ve yakışıklılığı ile dikkatleri üzerine çeken Burak Deniz, hakkında merak edilen Bir diğer soru ise bölüm başına ne kadar kazandı oldu. Son olarak Maraşlı dizisinde rol alan ünlü oyuncu burada bölüm başına 55.000 TL alıyordu.

Burak Deniz İnstagram adresi

Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan ünlüler arasında yer alan Burak Deniz, İnstagram platformunda 5.9M takipçiye sahiptir.

Burak Deniz İnstagram adresi https://www.instagram.com/_burakdeniz/?hl=tr

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Onur Seyit Yaran silahlı saldırı kurbanı oldu!  hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx