Dekorasyon

Çalışma ve Yaşam Alanlarının Ayrılmaz Parçası Kitaplık Modelleri

Reklamlar

Şık ve dekoratif kitaplıklar; özellikle kitap okumayı seven kişiler için evlerinin vazgeçilmezidir. Evin salonunda, çalışma odasında veya çocuk odasında sıklıkla kullanılan kitaplıklarda kitaplarınız özenle sıralanır ve saklanır. Kitaplık modelleri günümüzde sadece kitapların sergilenebileceği tasarımlardan çıkıp aynı zamanda plaklar, CD’ler veya dergiler için de kullanılan göz alıcı tasarımlar haline dönüşebilir. Bu ürünler evin büyüklüğüne, evde yer alan diğer eşyaların tarzına ve sizin zevkinize göre farklı model ve materyallerde tercih edilebilir. 

Çalışma ve Yaşam Alanlarının Ayrılmaz Parçası Kitaplık Modelleri
Çalışma ve Yaşam Alanlarının Ayrılmaz Parçası Kitaplık Modelleri

Evinizde Farklılık Yaratan Kitaplık Modelleri!

Kitaplarınızı düzgün bir şekilde saklamanızı kolaylaştıracak modeller farklı tasarımları ile de evin dekorasyonuna katkı sağlar. Ancak evinizde kullandığınız pek çok eşya gibi kitaplık da hem dekorasyonunuza uyum sağlamalı hem de hem de kullanışlı olmalıdır. Salonunuza yerleştireceğiniz ahşap görünümlü kitaplık; içine koyduğunuz kitap, saat veya şık aksesuarlar ile evinizin odak noktası haline gelebilir. Metal detaylarla süslenmiş açık raflı modeller ise modern tasarımları ile dekorasyonunuza hareket kazandırabilir.

Kitaplık Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonunuza, çalışma odanızda, ofisinizde ya da çocuğunuzun odasında değerlendirebileceğiniz dekoratif kitaplık modelleri arasında seçim yaparken birkaç faktörü birden göz önünde bulundurmalısınız.

Reklamlar

Öncelikle, odanızın genişliği ve tavan yüksekliği dikkat etmeniz gereken unsurların başında gelir. Beğendiğiniz modeli almadan önce koymayı düşündüğünüz alanı ölçmeniz ve bu ölçüler doğrultusunda tercih yapmanız önemlidir.

Ürün materyali de model seçiminde önemli rol oynar. Ahşap görünümlü veya metal modeller modern ve sade tasarımları ile size çok fazla seçenek sunar. Salona koymak için bir model arayışındaysanız; diğer eşyalarla tarz ve model olarak uyacak tasarımları seçmeniz şık bir dekorasyon elde etmenizi sağlar.

Aldığınız ürünün aynı zamanda vazo, abajur, biblo gibi küçük dekorasyon objelerini koyabileceğiniz alanları olması görsel açıdan da odanın şıklığını tamamlamasına yardımcı olur.

Kitap sayınız da model seçiminizde etkili rol oynar. Ne kadar çok kitabınız varsa alacağınız kitaplığın o kadar çok rafı olması gerekir. Bol rafa sahip olan modeller; kitaplarınızı derli toplu durmasını sağladığı gibi istediğiniz kitabı kolaylıkla bulabilmeniz açısından da önemlidir.

Reklamlar
Çocuk ve Genç Odası İçin Uygun Kitaplık Nasıl Olur?
Çocuk ve Genç Odası İçin Uygun Kitaplık Nasıl Olur?

Çocuk ve Genç Odası İçin Uygun Kitaplık Nasıl Olur?

Çocuk veya genç odasında kullanılan kitaplıklar çocuğunuzun okuma alışkanlığı kazanmasında rol oynadığı gibi farklı objeler için de sergileme alanı oluşturur. Duvara dayalı açık raflı modeller; çocuğunuzun kitaplarını düzenlemesi için uygun alan sağlarken; kapaklı bölmeleri eşyaları için depolama alanı sunar.

Odasına koyacağınız kitaplığın çocuğun boyuna uygun olması, kendi başına kitap seçip inceleyebilmesi açısından önemlidir. Duvara monte edilen modeller de devrilme olasılığını ortadan kaldırır. Bu sayede odalarında güvenli bir kullanım sağlamış olursunuz. 

Çocuk odaları için daha çok krem rengi ve beyaz gibi renklerden tasarlanmış ürünler içinde seçim yaparken de odanın büyüklüğünü hesaplamalısınız. Minimal çocuk odalarında açık renk kitaplık kullanmanız, alanda ferah bir görüntüyü de beraberinde getirir. Açık meşe, krem rengi gibi renklerden yapılmış modeller özellikle genç odaları için çalışma masaları ile kombinleyebileceğiniz kullanışlı tasarımlar sunar. Az yer kaplayan tasarımlar arasında bulunan kitaplık raf modellerini de yine küçük çocuk odaları için tercih edebilirsiniz.

Aradığınız Kitaplık Modeli Divanev’de!  

Kitaplık fiyatları; pek çok etkene göre değişiklik gösterebilir. Bu etkenlerin başında üründe kullanılan malzeme, kitaplığın ölçüsü ve tasarımı gelir. Ahşap görünüme sahip modeller diğer ile metallerle desteklenmiş ve pirinç demir gibi farklı malzemelerle detaylandırılmış ürünlerin fiyatları arasında fark olabilir. Divanev’in geniş ürün yelpazesi arasında aradığınız kitaplık modelini bulabilir; bütçenize, dekorasyonunuza ve zevkinize uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Şaban Sarı

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx