Dekorasyon

Genç Odası Dekorasyonu Fikirleri

Reklamlar

Gençlerin enerjisine uyum sağlayacak, renkli ve hareketli genç odası dekorasyon fikirleri ile çocuklarınızın en çok zaman geçirdiği alanı özelleştirebilirsiniz. 2021 genç odası dekorasyon seçenekleriyle, hem düzenli hem de eğlenceli bir oda dekorasyonu göz alıcı modellerle görenleri kendine hayran bırakacaktır.

1) Renkleri Yaşatan Mobilyalar

Son dönemde genç odası dekorasyon fikirleri arasında kullanım için ideal olan mobilya modelleri, renk seçenekleriyle de göz alıcı olabiliyor. Ahşap mobilyalarda kullanılan düzenleyici yöntemlerle, bütüncül renkler odanın renklerini yaşatırken dikkat dağıtıcı detayların da ortadan kalkmasını sağlıyor. Gençlerin enerjisine uygun mavi ve sarı tonlarını kullanabilirsiniz. Mobilyaların tamamen beyaz ya da kahve tonlarında olması odanın duvar ve perde renklerini de ortaya çıkaracaktır. Beyaz ve kahve ağırlıklı mobilyalarla birlikte açık ton duvar boyası tercih ederek, odanın hem hareketli hem de ferah bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Gençlerin enerjisine uygun aynı zamanda yaratıcı fikirlerle odanın kullanışlı bir alana dönüşmesini sağlayacak çok yönlü mobilya seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Portatif Mobilya Dekorasyonu
Portatif Mobilya Dekorasyonu

2) Portatif Mobilya Dekorasyonu

Gençlerin geniş bir alana ve onların hareketli dünyasına uyum sağlayacak mobilyalara ihtiyacı olabilir. Bunun için katlanabilir duvar monteli masalar ya da gömme dolaplar genç odası dekorasyon fikirleri için ideal seçenekler olabilir. Özellikle son dönemde epeyi moda olmuş, yatak mobilyasının yanlarındaki raf seçenekleri, hem oyuncaklarını ve süs eşyalarını koymak hem de küçük bir kütüphane oluşturmak için ideal olacaktır. Odaya hareket katacak portatif mobilyalar seçerek, odanın görüntüsünü hafifletebilir, çocuklarınızın yaratıcılığı artıracak renkleri tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve göz alıcı güzellikteki portatif mobilyalarla birlikte, kullanacağınız aksesuarların da yerini konumlandırmakta zorluk çekmez, odanın kalabalık bir görüntüden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

3) Renklerin Uyumu Ve Zıtlığı

Genç odası dekorasyon fikirleri evinizin genel uyumuna ve çocuklarınızın istediği özelliklere sahip olma düzeyini etkilemez. Bunun için zıt renklerle odanın enerji dolu olmasını sağlarken, aynı zamanda renk uyumuyla sade bir görünüm kazanılmasını da sağlayabilirsiniz. Beyaz ve mavi tonlarını kullanırken, siyah ve beyaz tonlarıyla da duvar desenlerine yer verebilirsiniz. Hafif bir görünüm için ideal olacak uyumlu renkleri mobilyalarda kullanırken, halı, perde ve nevresimlerde de zıt renkler seçerek odanın enerji dolmasını sağlayabilirsiniz. Son dönemde moda olan mavi tonları ve sarı tonları da odanın sıcak bir görünüme kavuşmasını sağlayacak dekorasyon çeşitleri arasında olabilir.

Desenli Perdelerle Hareketli Kıvrımlar
Desenli Perdelerle Hareketli Kıvrımlar

4) Desenli Perdelerle Hareketli Kıvrımlar

Enerjik ve sade görünüm arasında kalanlar için ideal bir seçim olacak olan perde modelleri, odanın atmosferini tamamen değiştirmektedir. Çocuğunuzun sevdiği eğlenceli kahramanlar ya da ilgilendiği alanlara özgü baskı perdeler kullanabilirsiniz. Örneğin uzayın derinliklerini göstermekte olan perdeler ya da kozmosun bulunduğu perde baskıları odanızda muhteşem bir görünüm oluşturacaktır. Perdelerle uyumlu beyaz mobilyalarla bu iki zıt görüntüden estetik bir görsellik oluşturabilirsiniz. Uzun perde modellerinden kaçınarak, pencere boyutlarında desenli perde modelleri tercih etmeniz, genç odası perde modelleri için muhteşem olabilir.

5) Duvar Grafi Modelleri

Odada sade bir görüntü varken evinizin duvarlarına grafi yapmanız çok güzel bir görünüm kazanılmasını sağlayacaktır. Örneğin renkli ve kübik grafilerle genç odası dekorasyonunun renklenmesi sağlanırken, odada beyaz ve mavi tonlarına da ağırlık olarak yer verilebilir. Sevilen renklere göre de dekore edebileceğiniz genç odasında, ergonomik ve portatif bir kullanım alanı oluşturulması daha şık olacağı gibi duvarın belirli bir alanında güzel bir grafi tasarımı da renk katacaktır. Hem sade hem de enerji dolu bir oda için duvar grafisi kullanamıyorsanız, duvar örtülerinden yararlanarak odanın renkli ve bütüncül bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Genç Odası Aksesuarı Seçerken
Genç Odası Aksesuarı Seçerken

6) Genç Odası Aksesuarı Seçerken

Gençlerin genel olarak tercih ettiği aksesuarlar sevdikleri film kahramanlarından olabilir. Ama masa lambası ve genel aydınlatmalar için odanın güzel bir görünüme sahip olması adına dekor kullanımına yatkın bir tasarım elde edebilirsiniz. Örneğin spot ışıkları kullanarak, belirli bir köşeyi özel kılarak çocuğunuzun da kendini odasında özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda duvar rengine uygun aydınlatmalar seçerek, odanın daha şık ve estetik bir görünüm kazanması sağlanabilir. Mobilyalar, duvar boyası ve perde modelleri ya uyumlu ya da tamamen zıt renklerden seçilerek farklı bir dekorasyon ortaya koyulabilir. Lamba modelleri sarkıt veya abajur şeklinde olabileceği gibi masa lambası kullanımı ve yerden aydınlatma seçenekleri de odanın özel bir alan olmasını sağlayacaktır.

Reklamlar

7) Sade Genç Odası Modelleri

Dikkat dağıtmayan ve sade bir görüntüyle huzurlu bir alan oluşmasını istiyorsanız, bu alanda iç mimaride kullanılmakta olan portatif ürünlere yer verebilirsiniz. Aynı zamanda renklerin geçişli olması, mavi ve beyaz tonlarıyla birlikte sarı, turuncu gibi hareketli ancak göz batmayan seçenekler kullanabilirsiniz. Sade bir oda için aynı zamanda duvar raflarına, küçük minimal bir çalışma masasına yer verilebileceği gibi duvarın da desensiz sade ancak huzurlu bir renk olması ideal olacaktır.

Genç odası dekorasyon fikirleri 2021 sadelik, minimalizm ve temel birkaç renkten en çok ikisini kullanmayı barındırır.

Genç Odası Dekorasyonu Fikirleri adlı yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Ayrıca, Apartman Teras Dekorasyonu adlı yazımıza göz atmanızı öneririz.

Bizi YouTube kanalımızdan da takip edebilirsiniz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx