Magazin

Cem Adrian Kimdir? Hakkında Merak Edilenler

Reklamlar

Son yıllarda uzun ses oktavıyla dikkatleri üzerine çeken Cem Adrian kimdir? Albüm ve konserleriyle ilgi odağı olan Cem Adrian kaç yaşında? Nerede Yaşıyor? Nereli? Sorularıyla merakları gidermek gerekir.

Cem Adrian Kimdir?

Cem Adrian kimdir? 30 Kasım 1980 yılında Edirne’de dünyaya gözlerini açmıştır. Sahne adı olarak Edirne’nin eski adını soyadı olarak kullanmaktadır. Sanatçının gerçek adı Cem Filizdir. Boşnak kökenli bir ailede dünyaya gelen Cem Adrian bir kafede çalışırken Demet Sağıroğlu ile tanışma fırsatı yakalamış ve Edirne’de kaydettiği şarkılardan oluşan demo CD’lerini vermiştir, Demet Sağıroğlu’nun aracılığıyla Fazıl Say ile tanışır ve Bilkent Üniversitesine davet edilir. Müzik dünyasına adım atmadan önce dansçılık, radyoculuk gibi işlerde çalışmıştır. İstanbul’un trafik yoğunluğundan ve Ankara sevgisinden dolayı şu an Ankara’da yaşamaktadır.

Cem Adrian Boyu, Yaşı Kaçtır?
Cem Adrian Boyu, Yaşı Kaçtır?

Cem Adrian Boyu, Yaşı Kaçtır?

Cem Adrian 41 yaşında, yay burcu ve 1.89 boyundadır. Düzenli spor yapan sanatçının kilosu bilinmemektir. Cem Adrian hayvanlara düşkünlüğü ve yardım kampanyalarına desteği ile adından söz ettirmektedir. 

Reklamlar

Cem Adrian Hayatı, Kariyeri

Edirne’de dünyaya gelen sanatçının annesi ev hanımı babası tüccardır. Ailenin ikinci çocuğudur. Müzikal kariyerine Fazıl Say’ın davetiyle Bilkent Üniversitesinde adım atmıştır. Bilkent Üniversitesinde Fazıl Say ile birlikte konser vermiştir. Konserde Âşık Veysel’e ait Uzun İnce Bir Yoldayım’ı seslendirerek büyük bir beğeni toplamıştır.

Ses performansını göstermek için bu konserde Summertime adlı bir şarkı da seslendirmiştir. Sesini farklı şekillerde kullanabilen sanatçı büyük bir beğeni toplamıştır. 2005 yılında ilk albümü olan Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’ı çıkarmıştır. Sanatçının bu albümünde 1997 yılından beri kendi kaydetmiş olduğu şarkılar yer almaktadır.

2006 yılında yine kendi yazmış olduğu şarkılardan oluşan ikinci albümü olan Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti’yi çıkarmıştır. Bu albümde; Denizhan, Umay Umay, İntihar gibi sanatçılarla düet yapmıştır. 2008 yılında Seçkiler 1 albümünün yanı sıra Sıcak filminin müziklerini de yapmıştır. Ayrıca 2008 yılında Emir albümünü de piyasaya sürmüştür.

2010 yılında yine kendine has tarzıyla Kayıp Çocuk Masalları albümünü çıkarmıştır. 2012 yılında Siyah Bir Veda Öpücüğü albümünü çıkarmış ve sanatçı 10 bin adet albümü siyah ruj sürerek tek tek öpmüştür. 2013 yılında Şeker Prens ve Tuz Kral albümünü çıkarmıştır. 2014 yılında Umay Umay ile birlikte Cam Havli adlı bir single yayınlamıştır.

Reklamlar
Cem Adrian Müzik Hayatı
Cem Adrian Müzik Hayatı

Cem Adrian Müzik Hayatı

2014 yılında Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum albümünü piyasaya çıkarmıştır. 2016 yılında Seçkiler 2 albümünü yayınlayarak popüler türküleri kendi tarzında yeniden yorumlamıştır. 2017 yılında Tuz Buz albümünü yayınlamıştır. 2020 yılında Solmayan Şarkılar albümünü çıkarmıştır. 2021 yılında Mark Eliyahu ile düeti olan kül şarkısı da beğenilen şarkıları arasındadır. En son albümünü 2022 yılında Gökyüzümün Yıldızları adı ile çıkarmıştır.

Kendi Albümleri dışında farklı sanatçıların albümlerinde de düetleri vardır. Albümlerinde birçok sanatçıyla düet yapmıştır. Popüler birçok müziği dizilerde kullanılmış hatta Çukur dizisinde kendi de şarkı söyleyerek rol almıştır.

Çukur dizisinin yardım gecesinde Gazapizm ile birlikte sahne alıp düetlerini seslendirmiştir. Günümüzde programlara çıkmamaktadır. 5 oktavlık sesiyle dünyada çok nadir olan bir ses aralığına sahiptir. Sesini ustaca kullanabilen sanatçı Türkiye’de ve Dünyada sayısız konser vermektedir. Pandemi döneminde yaptığı ücretsiz ev konserleriyle hayranlarının takdirini kazanmıştır.

Hayranları tarafından ilgi odağı olan sanatçı geçmiş yıllarda Ankara’da saat dükkânı açmıştır ve burada kendi alıp restore ettiği klasik saat koleksiyonundaki saatlerini satışa çıkarmıştır. Kendi dövme ve sembollerinin basılı olduğu giyim ve rozet koleksiyonundan oluşan CA Cem Adrian adında bir markası vardır. Hümeyra Uçanın tasarımlarını yaptığı ürünler satılmaktadır.

Eşsiz bir tarzı olan Cem Adrian’ın sahne ve albüm çekimi kıyafetleri de yakın dostu Hümeyra Uçan tarafından tasarlanıp dikilmektedir. Her konserde farklı tarzıyla beğenilen Cem Adrian farklı sanatçıları konserlerinde konuk almaktadır. Birden fazla sanatçıyla düeti vardır. Müzik dünyasına yeni adım atan sanatçılara da destek olmaktadır. Bunun yanı sıra köy okullarına ve hayvan derneklerine de yardımcı olmaktadır.

2017 yılında Manuş Baba, Ceylan Ertem, Mabel Matiz ve Derya Köroğlu ile birlikte ”Bir Çocuk İçin Şarkılar” adı altında bir çocuğun ameliyat parasını toplayabilmek için konsere çıkmıştır. cemadrian.net adında bir web sitesi vardır. Instagramı da aktif kullanan sanatçının instagram adresi: cemadrian

İlginizi çekebilir: Taşkın Sabah Kimdir? Şarkıları ve Orkestrası

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx