Sağlık

Contractubex Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Contractubex Krem Faydaları

Reklamlar

Contractubex krem son yıllarda pek çok cilt sorununu mucize bir şekilde tedavi ettiği için çok trend haline gelmiştir. Eğer Contractubex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Contractubex Krem Nedir?

Contractubex jel krem, yara iyileşmesi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir. Bu jel kremin içinde bulunan soğan özü, anti-enflamatuar etkiye sahiptir ve göze hoş görünmeyen yara izlerinin başlamasını destekleyen hücre büyümesini engeller.

Heparinin antienflamatuar etkileri vardır ve dokuları rahatlatır. Allantoin, dokuların suyu bağlama yeteneğini artırarak yaralı bölgede yeni doku oluşumunu (epitalizasyon) destekler. 

Reklamlar

Bu jel krem, çeşitli yara izlerinin (ağır yara izleri, ameliyat sonrası görsel olarak rahatsız edici yara izleri ve dikiş izleri, ampütasyonlar, yanıklar veya yara büzülmesi gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Bu jel krem yetişkinler, ergenler ve üç yaşından büyük çocuklar tarafından kullanılabilir. Bu jel krem iyileşme için veya tamamen iyileşmemiş yara izleri için yalnızca bir doktorun tavsiyesi üzerine kullanılabilir.

Contractubex Krem
Contractubex Krem

Contractubex Krem Ne İşe Yarar?

Bu jel krem, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve cildi pürüzsüz ve sağlıklı bırakmak için kullanılan bir kremdir. İlaç, yeni deri hücrelerinin ve kan damarlarının oluşumunu uyararak etki eder böylece iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yara izi oluşumunu önemli ölçüde azaltır.

Bu jel kremdeki aktif maddeler allantoin, extractum cepae cepalin ve heparindir. Bu bileşenler birlikte cildin sağlıklı iyileşmesine, hasarlı kan damarlarının iyileşmesine ve yara oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Bunların dışında, aktif bileşenlerin cilt üzerinde etki etmesine yardımcı olan diğer nötr bileşenler de bu jel kremin bir parçasıdır.

Contractubex Jel Ne İçin Kullanılır?

Bu jel krem, keloidler, sivilce izleri, kesikler, yaralar, cilt yanıkları, deri çatlakları, çizikler ve sıyrıklar gibi cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılır. Yukarıda bahsedilmeyen diğer cilt rahatsızlıkları da Contractubex jel kullanılarak tedavi edilebilir.

Reklamlar
Contractubex Krem
Contractubex Krem

Contractubex Krem Faydaları

Bu jel krem, yara izlerinin yönetimi için mevcut olan sadece farmasötik bir preparattır. Bu jel krem, hem eski hem de yeni yara izlerine etki ederek onu daha pürüzsüz hale getirir ve dokuyu daha işlevsel, elastik, güçlü ve daha az dikkat çekici hale getirir. Üç bileşen ekstratum cepae, allantoin ve heparin sodyum, patolojik izleri iyileştirmede etkilidir. Serol, suda çözünür baz, aktif bileşenlerin deriye derinlemesine nüfuz etmesine aracılık eder.

Bu jel krem, hipertrofik skarlar ve keloidal skarlar, sikatrisyel kontraktürler yani atrofik izler, ameliyat izleri, ameliyat dikişleri, ampütasyonlar, yanıklar ve kazalardan sonra hareketi kısıtlayan ve kozmetik olarak bozucu yaraların tedavisinde ve giderilmesinde uygulanır. 

Contractubex Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Bu kremi kesinlikle açık yaraya uygulamayın.

Contractubex Krem Göz Altına Sürülürmü?

Evet, bu kremi dikkatli bir şekilde göz altı bölgesine uygulayabilirsiniz.

Contractubex Krem Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Hayır, bu kremi eczaneden ücretini ödeyip satın alabilirsiniz.

Contractubex Krem Cilt Lekelerine İyi Gelirmi?

Evet, bu krem düzenli kullanımında cilt lekelerini iyileştirir.

Contractubex Krem
Contractubex Krem

Contractubex Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Hastalar, zararlı ilaç reaksiyonlarının gelişmesini önlemek için bu jel kremi kullanırken yapılacak ve yapılmayacakları takip etmelidir. Bunu yapmaya yardımcı olacak önemli noktalardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.
  • Hastalar, bu jel kremi uygulamadan başlamadan önce geçmişte sahip olabilecekleri herhangi bir cilt rahatsızlığı hakkında doktorlarını bilgilendirmelidir.
  • Doktor, bu jel kremi kullanmadan önce, hastanın diğer sağlık durumları için alabileceği ilaçlardan haberdar edilmelidir.
  • Bu jel krem, derin yaraların veya enfekte olmuş yaraların tedavisinde kontrendikedir.
  • Bu jel krem, gözlerin yanmasına ve sulanmasına neden olabileceğinden gözlerle temas etmemelidir.
  • Bu jel krem aşırı sıcaklıklardan uzak, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.
  • Çocuklarda cilt bozuklukları, bir çocuk doktoru bu jel kremi reçete etmediği sürece kesinlikle kullanılmamalıdır.
  • Bu talimatlara uyulması, herhangi bir zararlı ilaç reaksiyonunu engelleyecek ve bu jel kremin terapötik etkisini artıracaktır.

Contractubex Krem Kullanımı

Her zaman bu jel kremi tam olarak bu broşürde açıklandığı gibi kullanın. Eğer bu jel kremin nasıl kullanılacağından emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu jel kremin günde birkaç kez cilde uygulayın ve jel tamamen emilene kadar yara dokusuna nazikçe masaj yapın.

Eski sert izlerin olması durumunda, eski ve sert izlerin üzerine bu jel kremi gece boyunca ve bir bandajla kaplı şekilde uygulanabilir.

Tedavi, yara izi veya kontraktür boyutuna bağlı olarak birkaç hafta veya ay sürebilir. Taze yaralar durumunda aşırı soğuk, UV radyasyonu veya aşırı soğuk gibi fiziksel tahriş edici maddelerden kaçının.

Üç yaş ve üstü çocuklarda kullanıldığında jelin yara dokusuna bir veya iki kez uygulanması önerilir. Bu ilacın üç yaşın altındaki çocuklarda kullanılması yetersiz veri nedeniyle önerilmemektedir. Bu ilacın kullanımına ilişkin başka sorularınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Contractubex Krem Yan Etkileri

Bu jel kremi, herhangi bir tıbbi endikasyon olmadan kullanılırsa, fazla kullanılırsa veya hastanın bileşenlerinden herhangi birine alerjisi varsa yan etkilere neden olabilir. Bu jel kremin bazı yan etkileri arasında deride kaşıntı, deride kızarıklık ve kırmızılık, kuru cilt, deride koyu renk değişikliği ile jelin uygulandığı ciltte ağrı veya şişlik vardır.

Bunların dışında bu jel kremin kullanımına bağlı olarak başka yan etkiler de ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen bu jel kremi kullanmayı bırakın ve derhal doktor veya dermatoloğunuz ile iletişime geçmelisiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Reklamlar
Başa dön tuşu