Magazin

Danla Biliç|Mükemmel İlişkinin 5 Sırrını Açıklıyorum!

Danla Biliç Mükemmel İlişkinin Sırları

Reklamlar

Danla Biliç makyaj videoları serisine devam ediyoruz. Danla Biliç makyajlarını çok sevdiğinizi biliyoruz. Danla Biliç’in mükemmel ilişkinin 5 sırrını açıkladığı videosunu sizler için yazdık.

Hello! Hello! Hello! Ben geldim, bunu duymaktan sıkıldınız mı acaba? Ben söylemekten sıkılmadım ama acaba siz sıkıldınız mı? Bir makyaj videosunda daha birlikte değiliz çünkü okuduğunuz üzere bu bir makyaj videosu değil, Mükemmel İlişkinin 5 Sırrı üzerine konuşacağız. Bu konuya başlamadan önce iki güzel haberim var, biri sweatshirtlerle ilgili biri Flormar ile ilgili. Lafı çok uzatmayacağım, Sweatshirtler konusunda ilginiz için çok teşekkürler, çok sağolun ama fiyatlar biraz yüksek bulunmuş. Ben de fiyatları biraz aşağı çektim, fiyatlar artık 89 dan değil 54.90 dan bulunabilecek. Umarım bu sizi mutlu eder, daha ne yapayım.

Danla Biliç
Danla Biliç

Çok istediğiniz için fiyatları aşağı çektim. Ikincisi ise, Flormar ile yaptığımız bu make up killer çantalardan alan 10 kişi ile buluşacağım. Bu çok önceden planlanmış bir şeydi, şimdi söylemiş oluyorum yani bu videoda açıklamış oluyorum. Zaten siz aldığınızda Flormar isminizi vs kimin aldığını not alıyor. Ben de storylerden paylaşanları kaydediyorum, cevap vermesem bile hepsinin screenshot ını alıyorum. Hepsinden önemlisi bu bir anı sonuçta. Çok hoşuma gidiyor o storyleri görmek. Sonuç olarak kazanan kişilerle bir Flormar mağazasına gideceğiz, artık ne gelirse aklımıza çay, kahve, sohbet muhabbet edeceğiz.

Reklamlar

O zaman videoma başlıyım, konumuz mükemmel ilişkinin beş sırrı. Bu konuda youtube da biraz araştırma yaptığımda fark ettim ki herkes bu konuda video çekmiş ama kimsenin ilişkisi yok. Ilişkide yapılan hatalar konulu bir video çekmiş mesela, ama kendi ilişkisi yok. Demek ki aynı hatayı kendisi de yapmış. Ben, mükemmel ilişkisi olan biri olarak bu videoyu çekme hakkının bende olduğunu düşündüm. Mükemmel ilişkinin 5 sırrını biliyorsan zaten mükemmel ilişkin olur, öyle değil mi? Peki, başlayalım mı?

 • Başlayalım
 • 1- Kıskançlık, gereksiz kıskançlık. Kıskançlık neden olur sence?
 • Özgüven eksikliğinden mi olur? Kaybetme korkusundan olabilir. 
 • Çok kıskanıyorum, çünkü çok seviyorum diye bir mantık yoktur. Önceki videolarımda da bahsetmiştim mesela kız arkadaşına kırmızı oje sürdürmeyen var. Neden kız arkadaşının oje sürmesini istemiyorsun, çünkü çok seviyorum diyor. Kırmızı oje sürünce erkekler ona bakıyormuş. Baksın, bu neden seni ilgilendiriyor. Kırmızı oje sürünce bakacak erkekten zaten o kızı kimse kurtaramaz, böyle bir sapıklık olabilir mi? Of kırmızı oje sürmüş diyecek adam. Kendisi demesi lazım erkek arkadaşının, kırmızı oje sana çok yakışıyor sür diye. Kuzenimde var bu özellik, kız arkadaşı inanılmaz dikkat çeken bir kız. Upuzun sapsarı saçları var, her mekana girdiğinde doğal olarak dikkat çekiyor. Kuzenim de diyor ki, çeksin yani kendini bu şekilde iyi hissediyor demek ki. Kuzenime bir sürü kötü şeyler söyleyen birileri olacak şimdi muhtemelen ama doğru olan bu. 
 • Kız güzel, kendini de rahat hissediyor ama erkek de bakmamalı rahatsız edici şekilde çünkü erkek var orada. Ama zaten erkek olmasa da bakmaması lazım. 
 • Çok şüphecilik, ne yaptı, nereye gitti hiç bir şey ifade etmez. Çünkü yapacak olan insan bir şekilde yapar, başkaları ile görüşecek kişi de görüşür o yüzden insanları rahat bırakmak lazım. 
 • Bu özgüvensizlikten kaynaklı değil mi sence?
 • Evet, sürekli aklı kız arkadaşında kalıyor. Ne yapmış, nereye gitmiş, kimle buluşmuş sürekli bunu düşünüyor. Erkek arkadaşı mesela erkek arkadaşı ile buluşmuş ama hala kız nerede, ne yapıyor bunu konuşuyorlar. Yapacak olan kişi senin demenle yapmıyorsa zaten ondan hayır gelmez. Bir hatanın yapılması ile yapılmak istenmesi aynı şey sonuçta.
 • Mesela Berat’tan örnek vereyim. Diyelim ki Berat böyle bir sürü kızın olduğu bir ortama girdi ve orada bir şeyler yapmak istedi ama benim yüzümden yapmadı. İçinden yapmak geldiyse ,o  zaman bunun bir anlamı yok zaten. Yapması ile aynı şey bu sonuçta. Yapmak istiyorsa yapsın, sen de ayrılırsın. Kiminle konuşmak istiyorsa konuşsun, bir kıza mesaj mı atmak istiyor erkek arkadaşın demek ki bu onun içinde var. Çünkü zaten mesaj atmak istiyorsa bir şekilde atacaktır, saklamak dünyanın en kolay işi. Erkeklerde de aynı şekilde, kimse kimsenin sahibi değil sorgulayamaz o şekilde
 • Bir şey soracağım, Berat’a senin tanımadığın bir kız arkadaşından mesaj geldi diyelim. Içinden o gelen mesajları merak ediyor musun?
 • Hayır, gerçekten merak etmiyorum. Bence bu özgüvenle de alakalı bir şey değil, tamamen karşındakine ne kadar güvendiğinle alakalı bir konu. Çünkü karşındakine sonsuz güveniyorsan ne olursa olsun asla aklına bir şey gelmez. Büyük konuşmayayım, insan şeytana uyar ama, ben Berat’a sonsuz güveniyorum. Mesela Berat ile fotoğraf çekinmeye giden kızlar var, biz şaşırıyoruz tabi neden Berat ile fotoğraf çektirmek istiyorlar diye. Arkadaşlarım diyor ki, neden kıskanmıyorsun. Ben bunun neyini kıskanıyım, fotoğraf çekinip sohbet ediyorlar. İnsanların Berat ı sevmesi, onunla fotoğraf çektirmek istemesi güzel bir şey. Ilişkiyi asıl bitiren şeylerin başında kıskançlık geliyor. Işte insanlar bunu anlamıyor, o kıskanmak değil sahiplenmek. Hatta sahiplenmek de değil o tamamen özgüvensizlik. 
 • Sahiplenmek de önemli tabi tam sahibi gibi davranmadan, ama işte bunların ikisinin arasını bulmak gerekiyor.
 • Teşekkürler. Ikinci sırrımız ise, kendini asla ve asla değiştirmemek ve aşırı fedakarlık yapmamak. Mesela benim bir arkadaşım var, kız hem maddi anlamda hem de başarı anlamında yurt dışında okuyabilecek durumda bir kız. Dese ki şu anda ben gidiyorum şurada okuyacağım gidebilir. Ama bu kız gitmiyor çünkü erkek arkadaşı istemiyor gitmesini. Erkek arkadaş dediğin senin için daha iyi olanı ister. Sen gittiğinde daha iyi eğitim alacaksan, senin geleceğin için daha iyi olacaksa erkek arkadaşın bunu desteklemesi lazım zaten. Git hayatım, geliştir kendini demesi lazım. Gideceği süre 3 ay mı, 3 ay da görmesen özlesen olur. Ama bunun yerine gidemez diye tepki göstermek çok yanlış. O yüzden böyle hayatında güzel fırsatları tepmemek oldukça önemlidir. Tabi ki ilişkini de düşünürsün, özlersin. Ama tamamen kendi kendine karar verilmesi gereken bir şey, sonuçta onunla doğmadın. 
 • Sonra gidince tamamen boşluk duygusuna düşme ihtimali de var.
 • Gereksiz fedakarlık yapmak saçma, mesela karşı tarafın da bunu benim için yapmasını istemem. Mesela Berat’ın karşına güzel bir imkan çıksa, benim için onu tepmesini istemem. Özellikle onun için iyi olacak bir şeyse gitmesini isterim. Aşkım için bunları bunları bıraktım, yaptım demek çok saçma. Bütün arkadaşları silmek de son derece saçma. Bugüne kadar bu arkadaşlarımla zaman geçirmişsem, her fırsatta onlar yanımda olmuş ise bugün başka biri hayatıma girdi diye onları çıkaramam hatımdan silemem. Bir de o sevgiliden ayrıldıktan sonra yine o arkadaşlara ihtiyaç duyulur. Yani kısacası ölüm yoksa ucunda, biri için bir şeylerden vazgeçmek yanlış.
 • Benimle birlikteyken erkek arkadaşımın da bütün arkadaşlarını silip atmasını istemem. 3. Madde ise- geçmişi sorgulamayacaksın. Kiminle birlikte olmuş, ne yapmış, ne yemiş, o fotoğrafı kim ile çekinmiş sorgulamaycaksın. Bunların hiç biri artık seni ilgilendirmiyor. Bundan sonrasında da karışmak doğru değil. Bir şekilde karışılıyor tabi ki, ben de Berat a karışıyorum o da bana biraz karışıyor ama, geçmişe hiç karışmayacaksın. Sen benimle tanışmadan önce barlardan çıkmıyordun demek, senin arkadaş grubun şöyle böyle demek yanlış. Artık bunlara yorum yapmanın bir anlamı yok, kimse kimsenin geçmişine karışamaz. Geçmişini sorgulamak dünyanın en saçma şeyi, bırakmak lazım bu konular. 
 • Peki geçmiş hakkında bir şeyler bilmek doğru mu, ne kadar bilmek lazım? Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
 • Mesela bu konuda Berat tamamen hayırcı, hiç bir şey bilmek istemiyor ve aynı zamanda hiç bir şey de söylemek istemiyor. Ben de tam tersiyim, ben bilmek isterim. Çok şanslı bir insanım ki Berat’ın benden önce herhangi bir ilişkisi olmamış. Eğer olsaydı o zaman mutlaka neden ayrıldıklarını bilmek isterdim ben. Hani neden ayrılık noktasına geldiklerini, hangisinin ne hata yaptığını bilmek isterdim. Ben sevgilimin geçmişte neye üzüldüğünü, kimin onu neden üzdüğünü ya da onun kimi nasıl üzdüğünü bilmek isterdim. Bana kalkıp da , ben zamanında çok üzülmüştüm, diyebilmeli bence. Ama ben şanslı bir kızım bence o yüzden böyle bir şey yok söyleyebileceği. Ama bu sorgulamak değil. Mesela şu anda ailemden sonra en önemli insan Berat değil mi, o yüzden de gemişte onun neye üzüldüğünü bilmek isterim.
Danla Bilic Video
Danla Bilic Video

Dört, bir insanı değiştirmeye çalışmak. Sen o insanı o şekilde beğendin, ondan o şekilde hoşlandın ve onun ile o şekilde ilişkiye başladın. O şekilde beğendiğin biri ile ilişkiye başladıktan sonra insan neden o insanı değiştirmek ister. Minik etek konusu mesela. Bir erkek bir kadınla tanıştığında mini etek giyiyorsa kadın, onu o şekilde beğenmiş demektir. Ama ilişkiye başladıktan sonra mini etek giymemesini istemenin ne anlamı var? Kız mini etek seviyordur, giyer. Sonra mini etek giyme, saçı sarıdır ilk başta sonra der ki saçını sarıya boyatma. 

 • Bu negatif anlamda da oluyor bu arada. Mesela ilk tanıştıklarında kızın saçı kahverengidir, onu erkek o şekilde beğenmiştir. Ilişki ilerledikçe saçını sarıya boyamasını ister. Bu da olumsuz bir değiştirme isteğidir. 
 • Evet, aynen. Mesela ben çok yüksek sesli gülüyorum, sonra bana diyor ki yüksek sesli gülme. Pardon, ne demek istiyorsun? Çok saçma anladın mı? Bir insanı değiştirmeye çalışmak çok saçma. Mesela erkek arkadaşından gece dışarı çıkmasını istememek kadar saçma bir şey yok. Kız o erkekle tanıştığında da o adam dışarı çıkıyordu, şimdi de çıkıyor ve çıkacak doğal olarak. Bazı erkekler var mesela playboy tarzı erkekler, her gece dışarı çıkıyor hayatını yaşıyor.
 • Bazı kızlar böyle tiplerden hoşlanıyor. Hani dışarıda böyle çok gezen ortamcı erkekleri çok beğenir bu kızlar. Sonra ilişkiye başladıklarında da hemen çıkma dışarıya diye olay çıkarmaya başlar. Ben bu tipleri hiç sevmiyorum, onaylamıyorum. Bak Berat’ıma, hiç değiştirmeye çalışmıyorum çünkü ben onu bu şekilde olduğu için sevdim, beğendim. Değiştirmeye çalışmak kadar saçma bir şey olamaz tamam mı, onu sevdin keyfine bak işte. Istediğini aldın sonunda. Bir de iğrendiğim konu sürekli ayrılma konusu. Tamamen yapamayacağın şeyi yapma, sürekli bir ayrılık konuşması yapılan, sürekli her fırsatta ayrılıp barışan çiftler de sonunda ayrılıyor. Zaten ayrılmayacaksan o noktada onu dile getirmenin ne manası var.

Son olarak, son sözümüz kesinlikle ve kesinlikle sürekli ama sürekli birlikte olmamak. Bu bütün dergilerde, gazetelerde, ilişki ile bilgi veren veya yorum yazılan her yerde yazar. Sürekli birlikte vakit geçirmemek lazım. Illa başkaları ile görüşmek zorunda değilsiniz tabi ki de en azından yalnız bile zaman geçirecek olsanız, mutlaka sevgilinizden ayrı zaman geçirmeniz lazım. Mesela yine kendi ilişkimden örnek vereceğim, biz çoğunlukla çok fazla zaman geçiriyormuş gibi görünüyoruz. Ama Berat mesela gün içerisinde İzmit’te dükkanda çalışıyor, akşamları geliyor.

O yüzden gündüzleri ayrı vakit geçiriyoruz, sadece akşamları görüştüğümüz için ayrı vakit geçiriyoruz. Ama bazı insanlar gündüz, akşam , sabah sürekli beraberler. Bu da bir yerden sonra aşırı sıkıcı hale geliyor tabi ki. Çiftlerden biri bile çalışıyor olsa, gün içerisinde ayrı zaman geçirseler yeter. Bir de bir şey soracağım, neden ilişkiye başladığımızda ilişki içerisinde kendimizi salıyoruz, bırakıyoruz tamamen? Bakım olarak da bak yani kendini salıyorsun. 

Reklamlar
 • Çünkü bir ilişkin yokken başkaları tarafından beğenilmek istiyorsun bu nedenle de sürekli bakımlı ve hazır dolaşıyorsun etrafta.
 • Hayır ben buna çok karşıyım, çünkü bu benim tarzım değil. Ben ilişkim varken de yokken de yüzüme az bir şey sürerdim, kız arkadaşım  bile gelecek olsa üzerimi değiştirirdim. Hiç bir zaman kimsenin karşısına evde bile olsam yırtık pijama ile çıkmadım. Bu zaman zarfında birini bulma çabam da yoktu üstelik. Hani birini bulmaya çalışıyordum da o yüzden böyleydim desem doğru olmaz.
 • Başka arkadaşlarım vardı tabi ki, onların sürekli birbirini arama durumları vardı, ama ben öyle değildim. Hakaret olarak da algılanmasın bu, gerçekten bir sevgilisi olsun ilişkisi olsun isteyen milyonlarca insan var. Ama bende hiç bu tarz bir istek yoktu, asla bir sevgilim olsun ilişkim olsun isteğim hiç olmadı. Ama ona rağmen dikkat ediyordum, şu anda hiç etmiyorum. Neden bu kadar saldım bilmiyorum. 
 • Ilişki içerisinde olduğunda karşındaki insan ile aşırı konforlu ve mutlu hissettiğin için heralde o yüzden tamamen bir rahatlık ortaya çıkıyor. 
 • Evet, doğru olabilir. Şimdi bunu viodeyu bitirince bir düşüneceğim. Yani ne dedik biz beşe, gereksiz kıskanmayın. Saçma yani kendini üzüyorsun evde oturup kıskançlık yapıp onu düşünerek. Zaten karşındakinin umrunda da olmuyor. Ayrıca önemli olan yapmaması değil sadece böyle bir şeyi aklından geçirmemesi.
 • Gereksiz fedakarlık yapmak; tabi ki fedakarlık yapacaksın ilişkinin doğası budur. Ancak buradaki fedakarlık geleceğini yönlendirecek, senin için çok iyi doğru olan bir şeyden vazgeçmen. Çünkü asıl erkek yada kız arkadaşın senin için iyi olan o şeyi yapmaya seni yönlendirmesi lazım onu yapmaktan vazgeçirmeye çalışmak yerine. Iki tarafında hayrına olmalı fedakarlıklar. 

Üç herhangi birini değiştirmeye çalışmak; bırak değiştirme kimseyi. Bencilse zaten sen onu bencil olarak sevdin, yüksek sesle gülüyorsa o hali ile gülüşünü beğendin,sarı saçlıysa onu öyle sevdin. Dört; geçmişi sorgulamak! Onu yine o şekilde sevdin, ne yapsın geçmişini mi değiştirsin. Geçmiş geçmişte kalmış, artık kimseyi ilgilendirmez o yüzden sorgulamamak lazım. Geçmişinde bikinili fotoğraf mı atmış, olabilir. Türk erkeklerinde böyle bir şey var, geçmişinde bikini fotoğraf atmamasını istemek mesela. Ama o geçmişteyken atmış, artık senin ile birlikteyken atmayabilir artık. Ne yapsın zamanı geriye mi alsın?

Beşincisi ise vakit geçirmek dedik. Evet bu hepimizin en başta yaptığı hatadır ama çok vakit geçirmek zararlı olabilir. Zaten çok mutlu olan Danla böyle dedi ben hemen gidiyim demez. Başlangıçta çok vakit geçirseniz de sonra onu azaltmak gerekir bu her yerde yazar. Baktım herkes ilişkiler hakkında konuşuyor dedim ben de konuşayım. Bu konuda bir de video çekmek istedim. Makyaj yapmak için de hiç halim yoktu. Mükemmel ilişki konusunda tavsiye verebilecek asıl kişi de benim. Çünkü mükemmel bir ilişkim var, her şey mükemmel hayatımdaki.

Sorun herkese hepsi mükemmel. Neyse haftaya makyaj videosu çekeceğiz çünkü zaten bu açıyı sevmiyorum. En başta koltukta çekelim mi videoyu dediler, ben de koltukta çok hambıl görünüyorum. Hımbıl demek istemiştim, hepinizi öpüyorum. Başta da hatırlattığım gibi sweatshirtlerin fiyatını indirdim. Flormar’dan da aldığınız çanta sahipleri ile buluşacağım, belki on beş yaparız belki yirmi yaparız. Haftaya çekeceğimiz video için de farklı fikirleriniz varsa ve aşağıya yazarsanız çok iyi olur. Çünkü artık konu üretmekten, ne makyajı çeksek demekten canım çıktı. Ne isterseniz yapacağız, bu da beyin çünkü sonuçta daha fazla farklı fikir çıkmıyor. Aleyna artık gel. Herneyse hepinizi çok öpüyorum, haftaya cuma mı çarşamba mı? Neyse haftaya görüşmek üzere. 

Ayrıca bakınız: Danla Biliç Kimdir?

Mükemmel İlişkinin 5 Sırrını Açıklıyorum! Danla Biliç Videosu

Danla Biliç’in videosunu yazdığımız yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Zeynep Bostancı kimdir? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx