Moda

Davetlileri Hayran Bırakacak Gelinlik Modelleri

Reklamlar

Pek çok kişi kendi düğününde kusursuz ve muhteşem bir gelin olmak ister. Bu yüzden her gelin, görünümündeki detayları en ince ayrıntısına kadar düşünür. Bu doğrultuda ise başrolde elbette gelinlikler yer alır. Gelinlik ve düğün elbisesi gibi seçimler yaparken kararsızlıkların yaşanması da olasıdır. Öyle ki, etrafınız çeşitli gelinlik modelleri ile çevrelenmişken ne istediğinize emin olamayabilirsiniz. Bu yüzden konsept, mekan, vücut tipi ve mevsim şartları gibi faktörlerin göz önünde tutulması yardımcı olabilir. Ayrıca sadece gelinlik değil nikah elbisesi seçimi yaparken de pek çok faktör ön planda tutulmalı. Böylece doğru gelinlik veya elbise ile davetlileri kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Trendleri Takip Edin, Kendi Zevkinizi İhmal Etmeyin

Yeni sezona ait gelinlik modellerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Ancak bu noktada zevkinize hitap eden gelinlik modelleri es geçmemelisiniz. Gelinliğinizden ne kadar memnun olursanız, düğününüzde de o kadar mutlu olursunuz. Sizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayan bir gelinlik ile tüm gün etrafa ışık saçabilirsiniz.

Gelinlik Modeli Seçerken Tavsiyelere Dikkat!

Her detayı özenle tasarlanan gelinlik modelleri arasından sizin için en iyisini seçebilirsiniz. Çünkü en güzel gelinlikler sizin hayallerinizde tasarladıklarınız olabilir. Dilerseniz prenses, dilerseniz de kısa gelinlik çeşitleri arasından içinizi ısıtan modeli deneyebilirsiniz. Düğününüzde size eşlik edecek olan model başkalarını değil, ilk olarak sizi mutlu etmeli. Bu yüzden tercih yaparken her modeli alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Fakat doğru gelinlik tercihinde bir tavsiyeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Reklamlar

Gelinlik Seçiminde Vücut Tipinizi Dikkate Alın

Doğru gelinliği seçmek için konsept ve mekan gibi faktörlerin yanı sıra vücut tipide önemlidir. Kusursuz bir duruş için vücut tipinize uygun gelinlikleri değerlendirebilirsiniz. Gelinlik modelleri bu kapsamda çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Peki hangi vücut tipine hangi gelinlik modelleri uyar gelin göz atalım…

  • Dikdörtgen Vücut Tipine Göre: Dikdörtgen vücuda sahip gelin adayları daha zarif gözükmek için düz kesim gelinliklerden yana tercih yapmalı. Örneğin yeni sezonun trend tasarımlardan biri olan helen gelinlik modelleri oldukça uygundur. Bunun yanı sıra Şık bir tasarım olarak sunulan özellikle de yaka bölgesindeki detaylar ile dikkat çeken a kesim gelinlik modellerinden yana tercih yapılabilir. Tercih ettiğiniz bu gelinlik modelleri zarif bir kolye veya eldiven ile tamamlanırsa size hoş bir görünüm kazandırır.
  • Armut Vücut Tipine Göre: Armut vücut tipine sahip gelin adayları genellikle basen bölgesini saklayacak gelinlik modelleri isterler. Basen bölgesini saklayacak ve bel ve omuz kısmının zayıflığını ortaya çıkarak tasarımlar ise kabarık gelinlik modelleri olabilir. Bu modellerin etek kısmı kabarık olacağı için sizi kilolu göstermez ve zarif bir görünüm sunar. Bu tasarımlar arasında yer alan prenses model gelinlik modellerinden yanan tercih yapılabilir. Sade ve düz renk bir gelin çiçeği ile tamamlayacağınız bu modelleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca ışıltılı bir gelinlik tacı da hoş bir aksesuar olabilir.
  • Elma Vücut Tipine Göre: Elma vücut tipine sahip gelin adaylarının diğerlerine nazaran daha dikkatli seçim yapmasında fayda vardır. Elma vücut tipinde önemli olan üst ve alt bölgede orantıyı sağlamaktır. Bunun için alışılmışın dışında mini gelinlik modelleri tercih edilebilir. Bunun dışında V yaka veya buna benzer şekilde dekoltesi olan helen gelinlikler kullanılabilir. Farklı tasarımlara sahip gelinlik modelleri arasından tercih yaparken, boynu çok fazla kapatmamaya dikkat edilebilir.
  • Kum Saati Vücut Tipine Göre: Kum saati vücut tipine sahip adaylar daha cesur tercihler yapabilir. Özellikle de şıklığı ve zarifliği bir arada sunan dantelli gelinlik modellerinden yana tercih yapabilirler. Dantelli modeller duvak konusunda da çeşitli alternatifler sunar. Modele göre uzun veya kısa dantel işlemeli duvaklar tercih edilebilir. Aynı zamanda eldiven konusunda da dantel işlemeli modeller tercih edilirse şık bir uyum sağlanabilir. Kum saati vücut tipine uygun bir diğer model ise balık gelinlik olabilir. Balık ve sade gelinlik modelleri vücut hatlarınıza ortaya çıkarak ideal bir görünüm kazandırabilir.

Gelin adaylarının taleplerine en iyi şekilde cevap veren Alisse nuerA, geniş bir gelinlik skalasına sahiptir. Tesettür gelinlik gibi pek çok farklı modele Alisse nuerA’dan ulaşabilirsiniz.

Begonya

admin

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx