Yazarlar

Diyetisyen Dizge Mutlu Kimdir?

Reklamlar

Dizge Mutlu Kimdir?

Diyetisyen Dizge Mutlu 2012 yılında lise eğitiminin ardından 2013-2015 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesinde Gıda Teknikerliği bölümünü tamamladı. Bu mesleğin kapsamınca T.C. Tarım Ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan İstanbul Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’ndeki zorunlu stajını tamamlamıştır. Gıda Teknikerliği meslek kapsamında 2 yıl süresince özel bir laboratuvarın gıda analiz bölümünde çalışarak besinlerin biyokimyasal yapılarını yakından inceleme fırsatı bulmuştur. 2017 yılında girdiği Bilim Üniversitesin’den not ortalamasını yüksek tutarak Üsküdar Üniversitesine geçiş yapmıştır. 2020 yılında mezun olduğu Üsküdar Üniversitesi ile “Diyetisyen/Beslenme Uzmanı” unvanına sahip olmuştur. Eğitimini tamamladığı bu süreçte çeşitli konferans ve sempozyumlara katılarak mesleği için gerekli olan bir çok bilgiyi 1. Ağızdan dinleme fırsatı bulmuştur.

Eğitiminin son senesinde Diyetisyen Dizge Mutlu; zorunlu stajları gereğince; Türkiye Diyabet Vakfı’nda yaptığı staj ile Tip 1 ve Tip 2 DM hastalarının beslenmelerinin nasıl düzenlendiğinin, çocuk beslenmesini yakından inceleme fırsatı bulduğu özel bir anaokulunda, toplu beslenme sistemini ve yatan hastaların klinik beslenme düzenlerini inceleme fırsatı bulduğu özel bir hastane olan Avcılar Hospital Hastanesinde, Taksim Eğitim Araştırma ve Sultanbeyli Toplum Sağlığı Merkezi gibi kamu kurumlarında ise bire bir danışanların/hastaların listelerini düzenlemeye yardımcı olarak stajını tamamlamıştır.

Şu an için danışanları ile online görüşme ile danışmanlık hizmeti veren Dizge Mutlu, ilgi alanı kapsamındaki her hastasına/danışanına hizmet vermektedir.

Reklamlar
Diyetisyen Dizge Mutlu
Diyetisyen Dizge Mutlu

Dizge Mutlu’nun İlgi Alanları:

  • Obezite ve Kilo Kontrolü,
  • Hastalıklarda Beslenme ve Diyet Tedavisi,
  • Sporcu Beslenmesi,
  • Toplu Beslenme Danışmanlığı,
  • Yeme Davranış Bozukluklarında Beslenme,
  • Hamilelik/Emziklilik Döneminde Beslenme ve Kilo Kontrolü,
  • Okul Öncesi/Adölesan Dönemde Beslenme.

Diyetisyen Dizge Mutlu’ nun Eğitim Bilgileri:

Lise: Sabancı 50. Yıl Anadolu Lisesi

Önlisans: Gıda Teknolojisi-Namık Kemal Üniversitesi

Lisans: Beslenme ve Diyetetik-Üsküdar Üniversitesi

Diyetisyen Dizge Mutlu İletişim Bilgileri

Instagram Hesabı: diyetisyendizge (https://www.instagram.com/diyetisyendizge/)

Reklamlar

Telefon Numarası: 05538710371

Mail: diyetisyendizgemutlu@gmail.com

admin

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx