Magazin

Elçin Uzun Kimdir?

Reklamlar

Elçin Uzun, Başarılı oyuncu Şoray Uzun’un eşidir. Trt 1 ekranlarında yayınlanan Ev Yapımı isimli dizide çocukları ile birlikte yer almıştır.

TRT 1’den Kovid-19 nedeniyle ülke olarak hatta dünya olarak zor süreçten geçtiğimiz günlerde, Ev Yapımı dizisi izleyicinin yüzünü güldürmeyi hedeflemiştir. Oyuncuların kendi evlerinde ve tamamen kendi imkanlarıyla çektikleri Ev Yapımı dizisinin yapımcılığını ve senaryosunu Birol Güven’in üstlenmiştir. Ev Yapımı dizisi konusuyla ve oyuncu kadrosuyla dikkat çekmektedir. Her evin ve ailenin fertlerinin de set ekibinin birer parçası olduğu yapımda Şoray Uzun’un set ekibinde yer alırken, eşi Elçin Şoray ve 3 çocuğu oyuncu olarak yer almışlardır. Şoray Uzun’un eşi Elçin Uzun kimdir, çocukları ve hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Elçin Uzun ve Şoray Uzun Ne Zaman Evlendi?

Elçin Uzun oyuncu Şoray Uzun ile 1999 senesinde hayatını birleştirmiştir. Bu evlilikten  2 erkek çocukları vardır. Elçin Uzun, Trt 1 ekranlarına gelen Ev Yapımı isimli diziye eşi Şoray Uzun ve çocuklarıyla birlikte rol almıştır.

Reklamlar

Elçin Uzun’un Eşi Şoray Uzun

Şoray Uzun 1968 yılında doğmuştur. 2023 itibari ile 55 yaşında olan Şoray Uzun ailesi ile birlikte Bulgar baskısından kaçmak zorunda kalmış ve Adana’ya taşınmışlardır. Çocukluk yılları Adana’da geçmiştir.

Elçin Uzun ve Şoray Uzun
Elçin Uzun ve Şoray Uzun

İsminin Şoray olmasının nedenine annesinin Türkan Şoray’ın filmini izlerken kızım olursa Türkan, oğlum olursa Şoray koyacağım dediğini söylemiştir. Bu şekilde Şoray isminin buradan geldiğini belirtmiştir. Babasının Tır şoförü olduğunu söyleyen Şoray Uzun İlk Okulu Adana’da Ortaokulu ise İstanbul Yenibosna 50. Yıl Ortaokulunda okumuştur. Şoray Uzun aslen Bulgaristan’ın Razgrad Şehri’ne kayıtlıdır ve Bulgaristan’da dünyaya gelmiştir.

Şoray Uzun Elçin Uzun ile evli ve iki oğulları vardır. Kanal 7’de Şoray Uzun Yolda isimli TV programını hazırlayıp sunmuştur. TRT 1’de ekranlara gelen uzun süre boyunca yayınlanan ve çok sevilen Seksenler dizisinde Ahmet karakteri ile ekranlara gelmiştir. ATV ekranlarına gelen Döndür Şansını adlı yarışmanın sunuculuğunu yapmıştır.

Seksenler dizisi hafta içi her gün kısa süreli olarak yayınlamış yeni bölümleri çekilmiş ve Şoray Uzun Ahmet karakterine can vermeye devam etmiştir. Son olarak da karantina döneminde TRT 1 ekranlarına Ev Yapımı dizisinde eşi ve ailesi ile birlikte evlerinden katılarak rol almışlardır.

Reklamlar

Elçin Uzun hangi dizi ve filmlerde oynadı

Uzun hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? Elçin Avcı yer aldığı dizilerin detaylı listesi aşağıda yer almaktadır.

  • 2020 yılı Ev Hali
  • 2005 yılı Saklambaç
  • 1995 yılı Bizim Ev

İlginizi Çekebilir: Eylem Şahin Kaç Yaşında?

Ahmet Aksöz Kimdir?

Youtube kanalına abone olun, birbirinden güzel videoları kaçırmayın https://www.youtube.com/c/begonyakadin

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx