Dizi Haberleri

Sherlock Holmes ve Mindhunter sevenlere Ruh Avcısı dizisi (The Alienist)

Reklamlar

Ruh Avcısı dizisinin (The Alienist) konusu nedir? Ruh Avcısı dizisini (The Alienist) nereden izleyebiliriz? Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) oyuncu cast kimlerdir? Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi incelemesi ve yorumları:

Sherlock Holmes ve Mindhunter sevenlerin izlemesi için tavsiye ettiğimiz dizi Ruh Avcısı (The Alienist). Bir kitap uyarlaması olan Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) kitabını Caleb Carr yazmış. Dizi 1896 New York atmosferinde çekilmiş. Hikaye de o dönemde geçiyor. Times muhabiri John moore arkadaşı Dr. Laszlo Kreizer ile bir seri katilin peşine düşmesi ile başlayan dizi Polisiye suç gizem alanında kendine has bir yer edinmiş durumda.

Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) incelemesi ve yorumlar nelerdir?
Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) incelemesi ve yorumlar nelerdir?

Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) incelemesi ve yorumlar nelerdir?

Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) ile 1896 yılına gidiyoruz. Yaşadığımız şehir New York. Dönem filmleri arasında hikayenin geçtiği mekan ve yılların seyirciye aktarımı için çok çalışılmış.  Bu çalışma bize 19 yüzyıl sonlarında büyük şehri New Yorku yaşayabilmemizi sağlamış. İlginç bir bilgi ise bu atmosferin yaratılması için New York değil, Romanya seçilmiş. Dizinin çekimleri Romanya’da yapılmış.

Reklamlar

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi katil kim sorusunu cevabını henüz ilk bölümden vermeyen tahmin etmesi zor diziler arasında. Bulmaca çözme katil kim filmlerini dizilerini özel olarak takip eden izleyicilerin sevebileceği 2 sezonluk bir şaheser olmuş.

Filmin üç önemli karakteri var. Kadınların ikinci planda yer aldığı dönemde ilk kadın dedektif karakteri olan Sara, Times Muhabiri John ve katillerin Psikolojisini inceleyen doktor Laszlo birlikte katil avına çıkıyor. Sherlock Holmes’un zeki karizmatik ana karakteri dönemin Londrasında benzer çeşitli suçların çözümü için çeşitli maceralar atılmıştı.

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisinde ilk sezon bir çocuk katilinin peşinden gidiyor kim olduğunu çözmeye onu yakalamaya çalışıyoruz. 2 sezonda bu defa bir bebek öldürülüyor ve kim olduğunu bulup onu yakalamak için gizem dolu bir maceraya atılıyoruz. Dizinin 3 sezonu çekileceği çekileceği açıklaması önce gelmişti. 3.sezonu ne zaman çekileceği yayınlanacağını bekleyen Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi sevenleri çekimlerin iptal edildiği açıklaması ile hayal kırıklığı yaşadı.

Dizinin ilk sezonu 10 bölüm, ikinci sezonu ise 8 bölüm. Yaklaşık 50şer dakikalık bölümler halinde yayınlanmış olan Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi macera ve gizem atmosferini canlı tutması ile sıkıcı bir hal almaktan çok uzak. Bu gizem macera çözmek için New York’un 1890 lı yıllarında dolaşmak ise ayrı bir heyecanı seyirciye geçiyor.

Reklamlar

Rotten Tomatoes sitesi dizi için eleştirmenlerin ortalama puanını 77, izleyici puanını 80 olarak belirtmiş. Bu puanlar ile eleştirmenler; ortalamanın üstünde bir başarıda izlemesi gereken diziler arasında göstermiş.

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi 2018 yılında ilk sezonu 2020 yılında ise 2.sezonu yayınlandı.

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi 2018 yılında aralarında Emmy’in de yer aldığı bir çok ödüle aday gösterildi. Görsel efektler ve Prodüksiyon tasarımı dallarında ödüller aldı.

Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) nerede yayınlanıyor?
Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) nerede yayınlanıyor?

Ruh Avcısı dizisi (The Alienist) nerede yayınlanıyor?

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi 2 sezonu da Netflix Türkiye’nin Türkçe düblaj seçeneği ile dizi kataloğundan izlenebiliyor.

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisi oyuncu cast kimlerdir?

Ruh Avcısı (The Alienist) dizisinin oyuncu kadrosu oldukça güçlü 3 ana karaktere odaklanıyoruz.

  • Daniel Brühl çocukların zihinsel hastalıkları ile ilgilenen psikiyatrist doktor Laszlo Kreizler canlandırıyor. Doktor; Harvard üniversitesinden sınıf arkadaşı olan Theodore Roosevelt kendisini yaşanan çocuk cinayetlerin ardında yaşanan düşüncelerin araştırılması için davet ediliyor. Macar ve zengin bir aileden geliyor. Hizmet verenler dışında tek başına yaşıyor. Kollarından birisi çalışmıyor. Daniel Brühl ise 1978 doğumlu. Goodbye Lenin de başrol oynaması ile kariyerinde yükselişe geçti. Goodbye Lenin’deki rolü ile Daniel Brühl, Avrupa başta olmak üzere bir çok festivalde en iyi erkek oyuncu ödüllerini topladı. Ardından Quentin Tarantino’nun Soysuzlar Çetesinde rol aldı.  Rush filminde Niki Lauda rolü ile dünya çapında bir popülerliğe ulaştı. Marvel Evreninde Helmut Zemo’yu canlandırmakta olan Daniel Brühl, evli ve 2 çocuk babası. Ayrıca Ruh Avcısı (The Alienist) dizisinin en başarılı oyuncularından biri diyebiliriz.
  • Luke Evans canlandırdığı John Schuyler Moore, New York Times da Karikatür ve illüstrasyon ile uğraşıyor. Harvard Üniversitesinden Dr. Kreizler ve Roosevelt’in arkadaşı. Yakışıklı ve çekici. Genelevlerini seviyor. Nişanlısı kendisini bir erkek için terketmesi kendisinde çözemediği sıkıntı olarak görünüyor. Alkolik. Sara’yı çocukluk yıllarından beri tanıyor. Kariyeri yine güçlü oyunculardan biri de Luke Evans. Kendisini bir çok gişe ve başarılı filmlerde gördük. Fast and Furious, Hobbit, Dracula Untold, 3 Silahşörler, Pinokyo, İmmortals, Clash of Titans gibi önemli yapımlarda yer aldı.
  • Dakota Fanning ise Sara Howard’ı ekranlara taşımış. Sara Howard; komiser Roosevelt’in sekreteri. Ayrıca New York Polis Departmanının işe aldığı ilk kadın dedektifi. Babasını hem Roosevelt hem Moore tanıyor. Babasının ölümünden sonra bir süre akıl hastanesinde yatıyor. Dedektiflik mesleğinde erkeklerle dişli bir rekabet içinde, onlardan daha iyi olduğunu gösterme hırsına sahip. Roosevelt Moore Dr Kreizer üçlüsüne dördüncü olarak araştırma takımına dahil oluyor. 1994 doğumlu Dokota Fanning, 7 yaşında I am Sam filminde Lucy karakterini canlandırıyor. Twilight Saga da Jane’i oynuyor. Ocean 8’in başrol oyuncu kadrosunda yer alıyor. Once Upon a Time Hollywood filminde Quentin Tarantino ile çalıştı. Showtime yapım şirketinin yayınladığı First Lady biyografi dizisinde Susan Ford’u canlandırdı.

İlginizi çekebilir: The Empress dizisi inceleme yorumları?

Öner Ünlü

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx