İsim Anlamları

Kerem İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Kerem isminin anlamı ve özellikleri nedir? Kulağa hoş gelen ve anlam bakımından oldukça güzel olan Kerem ismi son dönemlerin en çok tercih edilen isimleri arasındadır. Anne ve baba olduğunu öğrendikten sonra heyecanla bebeklerini kucağına almayı bekleyen ebeveynler bebeklerine verecekleri isim konusunda detaylı araştırmalar içerisine girmektedir. Verecekleri isim bebeklerinin hayatı boyunca etkileyeceği için dikkat edilmesi gereken ve iyice araştırılması gereken bir durumdur. Bu yazımızda da Kerem isminin anlamı, Kerem isminin özellikleri, Kerem isminin harf analizi ve Kerem isminin Ebced değeri gibi merak edilen konu başlıklarını detaylarıyla bulabilirsiniz.

Kerem İsminin Anlamı
Kerem İsminin Anlamı

Kerem İsminin Anlamı

Kerem isminin anlamında birden çok güzel anlam yatmaktadır. Soyluluk, cömertlik, bağış ve el açıklığı anlamlarına gelmektedir.

Kerem İsminin Kökeni Nedir?

Kerem isminin kökeni Arapça ’ya dayanmaktadır.

Reklamlar

Kerem ismi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Bazı isimler Kur’an’da geçerken bazıları geçmeyebilir. Tabi bu durum bebeklerinize koyacağınız isimlerin konulmaması anlamına gelmemektedir. Kerem ismi de Kur’an’da geçmeyen güzel isimler arasında yer almaktadır. Kerem ismini rahat bir şekilde bebeğinize isim koyarken tercih edebilirsiniz.

Kerem İsminin Özellikleri
Kerem İsminin Özellikleri

Kerem İsminin Özellikleri

 • Kendine özgü kişilikleri vardır Kerem kişilerinin. Olaylara farklı yönden bakarak farklı pencereler yaratıp öyle analiz ederler. Böylelikle farklı kişiliklerini ortaya koyar ve girdiği ortamda dikkatleri üzerlerine çekerler. Tabi kimi zaman bu dikkat hoşlarına gitmese de kimi zaman oldukça hoşlarına gider. Dikkat çektiği durumlar her daim olumlu olmayabilir. Fikirleri ve bakış açıları genele hitap etmediği için bazı ortamlarda yadırganıp dışlanabilme ihtimalleri vardır.
 • Geçmişlerine çok takılıp kalırlar. Eskiden yaşadıkları olumsuzlukları düşünüp sürekli aynı olaya üzülürler. Tabi bu durum ruhsal durumlarını inişli çıkışlı yapabilmektedir. Ani çıkışlara da sebebiyet verir. Arkadaş ortamları az ve özdür. Arkadaşlarıyla beraber eğlenmeyi ve vakit geçirmeyi severler. Dışarda vakit geçirmeyi sevseler de ev ortamından da vazgeçemezler. Evde oturmak da tercihlerinin arasındadır.
 • Aşkı yaşayan nadir insanlardır. Adeta aşk için yaşar ve aşk için ölürler. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler ve özgürlükleri için belirledikleri çizginin aşılmasını asla istemezler. Hayatı ve yaşamayı oldukça çok severler. Dışarıda yalnız zaman geçirmektense arkadaşlarıyla zaman geçirmeyi isterler. Toplu eğlencelere, kalabalık ortamlara bayılırlar. Olaylara çok değişik pencerelerden bakarlar ve olayların değişik yönlerini görebilme ve değerlendirebilme gibi yetenekleri vardır.
 • Olumsuzlukları düşünüp kendilerini gereksiz kuruntuya sokarlar. Bu durum bazı zamanlarda çevresindekileri de olumsuz bir şekilde etkilemeye sebep olacaktır. Bu yüzden Kerem kişilerine her şeyi eksiksiz bir şekilde aktarıp kafasındaki soru işaretleri silmeniz önerilir.
 • Kerem isminin en bilindik özelliklerinden biri hayatı gelişi güzel yaşamalarıdır. Anı yaşarlar ve anda kalmayı tercih etmektedirler. Geleceği çok düşünmezler. Düşünseler bile sadece düşüncede kalır herhangi bir eyleme geçmezler. Yatırım veya herhangi bir plan yapmazlar. Tabi bu durum çoğu zaman olumsuzluklar yaratabilmektedir.

Kerem İsminin Harf Analizi

K: İş hayatında ve aşk hayatında oldukça iyidirler. Etrafında tanınan ve sürekli başarılı olan insanlar olarak bilinmektedirler. Yaratıcı bir kişiliğe sahiptirler.
E:Tam olarak arkadaş canlısı insanlardır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapıları bulunmaktadır. Çevresinde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslı kişilerdir. Bunun yanında da bulunduğu ruhsal durum sürekli değişebilmektedir. Üzüntülerinizi de mutluluklarını da bir arada yaşayan kişilikleri vardır.
R:Bazı durumlara karşı aşırı tepki vermeleriyle bilinirler. Tabi sonradan verdikleri tepkiye pişman olabilirler. Geçmiş üzüntülerini çabuk atlatamadığı için bu ani tepkiler normal karşılanmaktadır. Ayrıca bu durumdan dolayı karar vermekte güçlük çektikleri zamanlar da olmaktadır.
E:Tam olarak arkadaş canlısı insanlardır. İyi ve güvenilir bir arkadaşlık yapıları bulunmaktadır. Çevresinde olan kişilere karşı destek olabilecek potansiyele sahip olduğunuzdan sizinle arkadaş olacak kişiler oldukça şanslı kişilerdir. Bunun yanında da bulunduğu ruhsal durum sürekli değişebilmektedir. Üzüntülerinizi de mutluluklarını da bir arada yaşayan kişilikleri vardır.
M: Maddi durumlarını her daim düşünürler ve tasarruflu bir yapıya sahiptirler. Her daim kendilerini garantiye almak isterler. Zekasıyla kendilerine hayran bırakırlar ve ticaret kafası aşırı iyi çalışmaktadır.
Kerem İsminin Harf Analizi
Kerem İsminin Ebced Değeri
Kerem İsminin Ebced Değeri

Kerem İsminin Ebced Değeri

 • Ebced Değeri: 260
 • Arapça Yazılışı: كرم

Kerem İsmi ile İlgili Akrostiş

Kelimeler kifayetsiz kalır seni anlatmaya,
E
llerimi ellerinden asla mahrum bırakma.
R
ahata kavuştur senin için delice çarpan bu kalbimi,
E
ğer kavuşturmaz isen öldür beni sevgilim,
M
adem sen olmayacaksın yanımda benim ne işim var bu dünyada…

Kerem isminin Numerolojisi Kaçtır?

Kerem ismi 5 harften oluşmaktadır.

 • K: 14
 • E: 6
 • R: 21
 • E: 6
 • M: 16

= 63

Kerem İsminin Numeroloji Toplamı: 63 çıkmıştır.

Reklamlar

Anne baba adaylarının bebeklerine isim arama durumunda en ince ayrıntısına kadar araştırması gerekmektedir. Bebeklerimize verdiğimiz isimler karakterini oluşturmasında önemli etkisi bulunmaktadır. Bizler de bu araştırmalarınızı yaparken merak ettiğiniz bütün bilgileri sizler için derleyip topladık. Kerem isminin anlamı, Kerem isminin özellikleri, Kerem isminin harf analizi ve Kerem isminin numerolojisi gibi birçok konu başlığını yazımızda bulabilirsiniz. Varsa sorularınızı ve yorumlarınızı bekler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginizi çekebilir: Erdem İsminin Anlamı ve Özellikleri

Daha fazla içerik için bizi Instagram’dan takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Elif Akkaş

Merhaba ben Elif. 23 yaşındayım. Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisiyim. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Yazılarımın yolunuza ışık saçması dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx