Girişimci Kadınlar

Elektrik Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni bir destek kampanyası başlatıldı. Maddi açıdan sıkıntı yaşamakta olan ailelere yönelik verilen yeni destek ile beraber elektrik faturalarına ek destek sağlanacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile ortak hareket eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni destek ile beraber ihtiyacı olanlara elektrik faturası desteği verecek. Bu destekten faydalanmak isteyen kişiler belirli koşulları yerine getirmeleri halinde destekten faydalanabilecek.

Elektrik Faturası Yardımı Başvuru Şartları

Bakanlık tarafından verilecek olan elektrik faturası yardımı muhtaç kişilere belli bir süre boyunca verilir. Eğer kişilerin muhtaçlık durumlarının giderilmesi durumu ortaya çıkarsa destek kesilmektedir. Destek alacak kişilerin evvela Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan birine kayıtlı olması gerekir.

Elektrik yardımı desteğinden faydalanmak isteyen kişilerin hane içinde kişi başı gelirlerinin asgari ücretin 3’te 1’i oranında olması gerekir. 701 TL olan bu tutarı sağlamakta olan kişilere destek verilir. Kişilere elektrik faturası desteği güncel faturalar üzerinden yapılır. Bu sebeple müracaat yapacak kişiler, güncel faturalar ile merkezlere başvurmalıdır. Devlet tarafından verilen destek fatura tutarından düşülerek kişilerin çok daha uygun fatura ödemesi sağlanır.

Reklamlar
Elektrik Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır
Elektrik Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Elektrik Faturası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Elektrik desteğinden faydalanacak kişiler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmalıdır. Kişiler ikametgah bilgilerine göre en yakın merkeze gitmelidir. Başvuruda bulunacak kişi müracaat dilekçesi, aile bireylerinin T.C. Kimlik numarası ve kimlik fotokopisi, güncel elektrik faturası ile müracaatlarını gerçekleştirebilir. Muhtaçlık belgesi olan kişiler bu belge ile de başvurabilmektedir.

Elektrik Desteği Yardımı Ne Kadar?

Elektrik desteği yardımı kişilere faturaları üzerinden düşürülerek verilir. Kişilerin güncel faturalarına göre hesaplanan destekler, kişinin kullanmış olduğu elektrik ve konutunun yapısı desteği etkilemektedir. Bu şekilde her ay kişinin faturasından destek düşürülerek uygun fatura ödemesi yapması temin edilmektedir.

  • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kilovasaat- 40 TL
  • 3 kişilik hanelere aylık 100 kilovasaat- 53 TL
  • 4 kişilik hanelere aylık 125 kilovasaat- 67 TL
  • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kilovasaat- 80 TL yardım yapılmaktadır.

İlk yardım

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx