Pratik Bilgiler

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem

Reklamlar

Vücut tüylerinden rahatsız olan erkekler için tüy dökücü kremler çok pratik olabilir. Deri yüzeyinde oluşan tüyler insan doğasında normal olan bir durumdur. Vücudun belli bölgelerinde bulunan kıl kökleri tüylenme sonucunu oluşturmaktadır. Ancak genetik ve hormonsal sebeplere bağlı olarak aşırı tüylenme sorunu da bazı insanlar tarafından sıkça yaşanmaktadır. İstenmeyen tüylerin vücuttan temizlenebilmesi için birden çok yöntem bulunmaktadır.

Erkekler genellikle tüy alma işlemlerini tıraş bıçakları yardımıyla tamamlamayı tercih etmektedir. Ancak tıraş bıçaklarının yanlış kullanımı tüy oluşumunu etkilemekte ve bazı zamanlar yaralanmalara neden olmaktadır. Bu gibi sorunların yaşanmaması için erkeklerin kullanabileceği tüy dökücü kremler üretilmektedir. Erkekler için tüy dökücü krem hemen hemen tüm kozmetik marketlerde bulunabilmektedir.

Tüy dökücü kremler acısız ve zahmetsiz tüy almak isteyen bireylerin başvurduğu bir seçenektedir. Erkekler de kadınlar gibi bu yöntemden yararlanarak istenmeyen tüylerden kurtulabilmektedir. Erkekler için üretilen bazı tüy dökücü kremler ise şu şekildedir:

Reklamlar
  • Agiss Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem
  • Veet Men Tüy Dökücü Krem
  • Bioder Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem
  • Sesu Men Erkeklere Özel Tüy Dökücü Krem
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?
Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler istenmeyen tüylerin alınması için kullanılan bir üründür. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bu yöntem aynı zamanda acısız ve zahmetsizdir. Erkeklere özel olarak üretilen tüy dökücü kremler kozmetik marketlerde ve sanal marketlerde bulunmaktadır.

Tüy dökücü kremlerin uygulanması da işlemin sonucunu oldukça etkilemektedir. Erkekler için tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusu tüy dökücü krem kullanmak isteyen erkekler tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur.

Öncelikle tüy dökücü kremi içerisindeki aparat ile birlikte kuru vücudunuza, özellikle almak istediğiniz tüylü bölgelere, eşit olarak dağıtınız. Ovuşturmadan sadece tüylü bölge üzerine kremi uygulamaya özen göstermelisiniz. Ardından tüm bölgenin krem ile kaplandığından emin olduktan sonra ellerinizi yıkayınız ve bu şekilde 1 dakika boyunca bekleyiniz.

Duşunuzu her zamanki gibi alabilirsiniz ancak kremli bölgeye su değdirmemeye özen gösterin. 2 dakika kadar da duşta kremli kalan bölge daha sonra kendiliğinden arınmaya başlayacaktır. Krem toplamda 3 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra yine bir aparat yardımıyla küçük bir bölgeyi temizlemeyi deneyin. Tüyler kolaylıkla çıkıyorsa aparat yardımıyla temizlemeye işlemine başlayabilirsiniz. Ancak tüyleriniz henüz kolaylıkla çıkmıyorsa temizlemeden önce 3 dakika daha bekletin. 6 dakikalık uygulama süresini aşmamaya özen gösterin. Çünkü cildiniz üzerinde fazla kalan krem yan etkiye neden olabilmektedir.

Reklamlar

Tüylerinizi temizledikten sonra son olarak tüyden arınan bölgeyi bol su ile durulamayı ihmal etmeyin.

Tüy Dökücü Krem Zararlı Mı?
Tüy Dökücü Krem Zararlı Mı?

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem Zararlı Mı?

İstenmeyen tüylerin alınmasında kullanılan tüy dökücü kremler kişinin acısız ve zahmetsiz işlem yapmasını sağlamaktadır. Tıraş bıçağının aksine cildin yaralanmasına engel olan tüy dökücü kremler hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilmektedir.

Erkekler için üretilen tüy dökücü kremler taşıdığı tüm özellikler ile birlikte erkekler tarafından merak edilmektedir. Erkekler için üretilen tüy dökücü kremler hangisidir, nasıl kullanılır gibi sorular sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra erkekler için tüy dökücü krem zararlı mı sorusu da daha önce tüy dökücü krem kullanmamış erkekler tarafından araştırılmaktadır.

Tüy dökücü kremlerin ciddi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Ancak içeriğinde kullanılan ürünlerin kişi üzerinde alerjik reaksiyonlara sebep olması karşılaşılabilecek etkiler arasında görülebilmektedir. Aynı zamanda kullanım süresine ve şekline uymadığınız durumlarda cilt yüzeyinde kızarıklık ve yanma hissi de oluşabilecek durumlar arasında yer almaktadır.

Tüy Dökücü Krem Kullananlar
Tüy Dökücü Krem Kullananlar

Erkekler İçin Tüy Dökücü Krem Kullananlar

Tüy dökücü kremler tıraş bıçaklarının aksine daha kolay ve daha acısız bir tüy alma yöntemi sunmaktadır.  Kadınların sıkça tercih ettiği bu yöntem artık erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Erkeklere özel olarak üretilen tüy dökücü kremler hemen hemen her kozmetik mağazada ve sanal marketlerde bulunmaktadır.

Erkekler için tüy dökücü krem kullananlar gördükleri sonuçları yorum sitelerinde paylaşarak daha önce kullanmamış ve kullanmak isteyen kişilere önerilerde bulunmaktadır. Erkekler bu yazılara ulaşabilmek için arama motoruna tüy dökücü krem kullanan erkekler yazarak istedikleri sonuca rahatlıkla ulaşabilirler. Fakat unutulmaması gereken bir nokta vardır. Yorumlar üzerinden tercih edeceğiniz tüy dökücü krem kullanan kişi ile aynı sonuçlar almanızı sağlamayabilir.

Erkekler İçin Tüy Dökücü Kremler hakkında söyleyeceklerimiz bu kadardı. Bu tarz başka yazılarımız için Pratik Bilgiler kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Çamaşırlar Kaç Derecede Yıkanır? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Buse Öztürk

Yazmak en büyük tutkum. Yaklaşık 4 yıldır profesyonel olarak içerik üretiyor ve kendimi geliştiriyorum.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx