Moda

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Aksesuar Modelleri Nelerdir?

Reklamlar

Takının tarihine baktığımızda insanlık kadar eski olduğunu görebiliyoruz. Şıklığın ve zarafetin temsilcileri olan kolyeler, küpeler, bileklikler ve yüzükler eski zamanlarda başka anlamlarda kullanılıyormuş. Erkeklerin kullandıkları takılar gücü, cesareti ve üstünlüğü temsil ediyormuş. İlk takılar hayvan kemiklerinden, kabuklulardan ve özellikli taşlardan yapılıyordu. Şekil vermek ya da delmek için sürtünme tekniği kullanılıyordu. Helenistik dönemde ise erkekler yüzük, kıyafetlerini tutturmak için iğneler doğu tarafına inildiğinde küpe, boyun bandı ve bilezik gibi aksesuarlar kullanıldığını görüyoruz. Roma döneminde ise erkekler değerli ve yarı değerli taşları kullanarak rütbe, evlilik, nişan ve mühür gibi sembolleri oluşturuyorlardı. Geçmiş krallıklara baktığımızda ise oldukça gösterişli değerli takılar erkekler de ön plana çıkıyor.

Günümüzde ise erkekler altın dışında bronz ve gümüş gibi değerli metaller kullanıyor. 1980 yıllarında erkeklerde küpe kullanımı yaygınlaşıyor. Şu an ise küpe kullanımı devam etse de bileklikler, kolyeler ve yüzükler özellikle popüler isimlerin kullanmasıyla oldukça yaygınlaşıyor. Bu üçlüyü incelediğimizde ilk sırada bileklikler sonra kolyeler ve son olarak yüzükler geliyor diyebiliriz.

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Bileklik Modelleri
Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Bileklik Modelleri

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Bileklik Modelleri

Erkeklerin kadınlardan daha çok saatlerine bağlı olduğu bilinir. Erkek aksesuarları arasında saatler oldukça ön plana çıkar. Saatlerin yansıttığı tarzın tam zıttı bir bileklik seçerek genel görüntü istenilse hareketlendirilebilir. Zıttı derken renk ya da stil anlamında bir farklılık yaratılabilir. Saatinizin metali altın rengi ise siz gümüş rengi bir bileklikle kombinasyon kurabilirsiniz. Kişiye özel bir bileklik de konuya dahil olabilir. Kendi baş harfinizin ya da önemsediğiniz kişilerden birinin baş harfini bilekliğinize ekleyebilirsiniz. Gösterişi seviyorsanız gurmet zincir küp tasarımı erkek bilekliğini inceleyebilirsiniz. Erkek gümüş bileklik modellerini hemen inceleyin!

Reklamlar

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Kolye Modelleri

Günümüzde takılar sadece aksesuar olarak kullanılsa da bazı sembollerle kendimizden sırlar ortama yansıtabiliriz. Bunlardan bir tanesi burç figürlerini taşıyan kolyeler. Bana burcunu söyle sana kim olduğunu anlatayım, diyen bir ses olmasa da yine de güneş burcunuzu temsil eden bir kolyeyi günlük kombininizde tercih edebilirsiniz. Zincir kolyeler ise her kıyafete eşlik edebilecek bir duruş sergiliyor diyebiliriz. Yön duygunuzu temsil eden pusula ve cesareti temsil eden mermi gibi farklı figürlerle de kimliğinizi stiliniz üzerinden yansıtmayı tercih edebilirsiniz.

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Yüzük Modelleri
Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Yüzük Modelleri

Erkeklerin En Çok Tercih Ettiği Yüzük Modelleri

Evliliği ya da nişanı yani bağlılığı temsil eden yüzükler dışında görüntüyü tamamlayacak birçok erkek gümüş yüzük modeli bulunuyor. Bu yüzükler içinde renkli taşlar farklılık arayanlar için ön plana çıkıyor. 925 ayar gümüş erkek yüzük çeşitleri arasında ise el işi tasarımı oniks taşlı yüzükler dikkat çekiyor.

Else Silver’ın erkeklere özel takı ürün çeşitlerini deneyimleyebilir ve stilinizi aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz.

Öner Ünlü

Reklamlar

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx