Sağlık

Fixoline Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fixoline Krem Faydaları

Reklamlar

Fixoline krem genellikle kas, eklem ve omurga sistemi rahatsızlıklarını tedavi etmek için uygulanır. Peki Fixoline krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fixoline Krem Nedir?

Ortopedik ve travmatik bozukluklara bağlı iskelet kas spazmı için bu krem etkili olabilir. Ağrılı veya kasılmış bölgeye günde iki ya da üç kez krem sürün. Topikal uygulama masajlar veya fizyokinetik tedavilerle ilişkilendirilebilir.

Reklamlar

Fixoline Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 40,71 liradır.

Fixoline Krem Faydaları

Bu krem antienflamatuar ve analjezik etkileri olan bir kas gevşetici maddedir. Güçlü konvülsan aktiviteye sahiptir ve nöbet geçirme eğilimi olan kişilere uygulanmamalıdır. Bu krem kas ağrıları, kas gerginlikleri, boyun tutulması, sporcu yaralanmaları, omuz tutulması, bel ağrıları, boyun ağrıları, omuz ağrıları, sırt ağrıları gibi kas ve eklem ağrılarının tedavisinde uygulanır. 

Fixoline Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem ortopedik, travmatik ve romatolojik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan iskelet kası gevşetici bir ilaçtır. Ağrılı kas kontraktürlerinin tedavisinde adjuvan bir ilaç olarak kullanılır ve akut spinal patolojide, yetişkinler ve adolesanlar için uygundur. Son çalışmalar, sporcuların spor müsabakaları sırasında yaşadıkları kas gerginlikleri, sertliği, kontraktürleri ve ağrı üzerindeki etkisini incelemiştir. Aynı zamanda kas ağrıları, kas gerginlikleri, boyun tutulması, sporcu yaralanmaları, omuz tutulması, bel ağrıları, boyun ağrıları, omuz ağrıları, sırt ağrıları gibi kas ve eklem ağrıları gibi hastalıkların iyileştirilmesi için kullanılır.

Fixoline Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayın.
  • Bu krem gözler, dudaklar, kulaklar ve burun ile temas ettirmeyin. Yanlışlıkla bu kremi gözler, dudaklar, kulaklar ve burun ile temas ettirirseniz hemen o bölgeyi bol suyla durulayın.
  • Bu krem, sinir sistemini etkileyen çeşitli durumlara bağlı olarak oluşabilecek kaslardaki sertlik, gerginlik ve sertlikten (spastisite) kurtulma sağlar.
  • Aşırı uyuşukluğa neden olabileceğinden, bu kremi kullanırken alkol tüketmekten kaçının.
  • Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirin.
  • Uzun süredir kullanıyorsanız, doktorunuzla konuşmadan aniden bu kremi kullanmayı bırakmayın.
  • Bu krem, on altı yaşından itibaren yetişkinlerde ve ergenlerde ağrılı kas kasılmaları için ilave bir tedavi olarak kullanılan bir kas gevşetici maddedir. Omurga ile ilgili akut durumlar için kullanılmalıdır.
  • Bu krem bir steroid değildir. Bir bitki kaynağından doğal olarak oluşan bir glukoziddir.
  • Bu krem, doktorunuzun önerdiği şekilde belirtilen süre boyunca reçete edilen dozlarda kullanıldığında güvenli bir ilaçtır.

Fixoline Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun belirttiği gibi kullanmanız gerekir. Bu kremi günde iki veya üç defa kullanın. Bu ilacı cildinize uygulamadan önce ve sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından bu kremi etkilenen bölgeye ince bir film şeridi halinde sürün ve hafifçe ovalayın. 

Reklamlar

Fixoline Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken kızarıklık, kabarma, kaşıntı, karın ağrısı, ciltte tahriş, kurdeşen, dudaklar, yüz, dil ve boğaz bölgesinde şişlik ile solunum güçlüğü gibi yan etkiler görülebilir. Bu semptomlardan ya da yan etkilerden herhangi birisini görürseniz hemen doktorunuza başvurun.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx