Sağlık

Fungoid Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fungoid Krem Faydaları

Reklamlar

Fungoid krem genel olarak antifungal ilaç kategorisine ait bir üründür. Peki Fungoid krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fungoid Krem Nedir?

Fungoid krem, antifungal bir ilaçtır. Bu ilaç cildinizde mantar oluşumunu engeller. Fungoid krem, cilt için kullanılan bir ilaçtır. Bu krem ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran, tinea versicolor (derinin rengini değiştiren bir mantar) gibi cilt enfeksiyonlarını ve cildin maya enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Reklamlar

Fungoid Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Albacort krem, Dermo-Rest krem, Dermo Trosyd solüsyon, Dermo Rest tırnak solüsyonü, Dermo Trosyd deri kremi, Fungoid krem, Fuggy krem, Izocort krem, Izosol krem, Gyno Trosyd vajinal krem, Tiocan krem, Tioderma krem, Tioderma pudra, Tioderma losyon ve Tiogyn vaginal ovül gibi çeşitli krem ve ilaçlar vardır.

Bu kremin 2024 yılı eczane satış fiyatı 130.66 TL dir.

Fungoid krem
Fungoid krem

Fungoid Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, ayak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve diğer mantar cilt enfeksiyonları (kandidiyaz) gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacakların cildinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, mantar büyümesini engelleyerek çalışan bir azol antifungal ilaçtır.

Fungoid Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, kasık mantarı, ayak mantarı, kandidiyaz, pityriasis (tinea versicolor) ve saçkıran gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca bu krem farklı maya, küf ve mantar enfeksiyonlarını iyileştirmek için uygulanan bir ilaçtır. Mantarın meydana gelmesini engelleyerek çalışan bir antifungal ilaçtır.

Reklamlar

Daha detaylı bilgi almak için ilacın üreticisine ait siteyi ziyaret edin: http://www.terrailac.com.tr/

Fungoid krem
Fungoid krem

Fungoid Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin etken maddesine mikonazole maddesine karşı ya da bu kremin yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Özellikle başka tıbbi durumlarınız varsa, bu ilacı kullanmanın sizin için güvenli olup olmadığını bir doktora veya eczacıya sorun.
  • Warfarin, Coumadin, Jantoven gibi bir kan inceltici kullanıyorsanız bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Bu kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz, bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.
  • Bu kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız, bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın.
  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya ekonazol, ketokonazol veya mikonazol gibi diğer azol antifungaller; veya başka alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Bu ilaç sadece hamilelik sırasında açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Fungoid Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi, etikette belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Daha büyük veya daha küçük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Bu kremi ağızdan almayın. Bu krem sadece ciltte kullanım içindir. Bu ilacı açık yaralarda kullanmayın. Bu krem vajina veya rektumda kullanım için değildir.

Ellerinizdeki cilt rahatsızlığını tedavi etmiyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Kremi, losyonu, spreyi veya tozu iki ila dört hafta boyunca belirtildiği şekilde günde bir veya iki kez uygulayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini kapatmayın. Giysileri korumak için hafif bir pamuklu gazlı bez kullanılabilir.

Bu ilacı tam öngörülen süre boyunca kullanın. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden belirtileriniz düzelebilir. Dozu atlamak, antifungal ilaca dirençli başka enfeksiyon riskinizi de artırabilir. Enfeksiyon iki hafta (veya ayak mantarı dört hafta) içinde geçmezse veya daha da kötüye gidiyorsa doktorunuzu arayın. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayınız. Kullanılmadığı zaman tüpü sıkıca kapalı tutun.

Fungoid Krem Yan Etkileri

Kurdeşen, zor nefes alma, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi, tedavi edilen ciltte şiddetli kabarcıklanma, kaşıntı, soyulma veya cilt kuruluğu, kızarıklık veya tahriş ve karın ağrısı gibi alerjik reaksiyon belirtileriniz varsa acil tıbbi yardım alın. 

Bu krem cilde uygulandığında ciddi yan etki riski düşük olsa da, ilacın kan dolaşımınıza emilmesi durumunda ağız kuruluğu, dil ağrısı, diş ağrısı, kırmızı veya şişmiş diş etleri, değişen tat duygusu, bulantı, ishal veya baş ağrısı da dahil yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden birisini görürseniz hemen ilacı kullanmayı bırakın ve varsa hemen doktorunuzu arayın.

Bu, yan etkilerin tam listesi değildir ve diğerleri ortaya çıkabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx