Sağlık

Fuggy Krem Ne İşe Yarar?

Fuggy Krem Faydaları

Reklamlar

Fuggy krem farklı cilt enfeksiyonlarını tedavi eden bir cilt ürünüdür. Peki Fuggy krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

UYARI! İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır.

Fuggy Krem Nedir?

Cildin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ilk veya ara tedavi edilmesi için bu krem uygulanır. Örneğin el bölgesinde, ayakların interdigital boşluklarında ve kasık bölgelerinde ve genital bölgelerde yüksek enflamatuar veya egzamatöz cilt rahatsızlıkları ile görülen mantar enfeksiyonlarının tedavisi için bu krem kullanılır.

Reklamlar

Fuggy kreminin her bir gramı 10 mg izokonazol (Fuggy) nitrat içerir ve 1 mg diflukortolon valerat (Fuggy), çıkarılması kolay, düşük yağlı bir bazda (su içinde yağ emülsiyonu) içerir.

Fuggy Krem Muadili

Albacort Krem, Dermo-Rest solüsyon, Fugisid krem, Fungoid krem, Funocord krem, İzocort krem, İzosol krem, İzovef krem, Mantazol krem, Oly Plus krem, Tevoral krem, Tinagen deri kremi, Tiozone krem, Tracovol krem, Travazol krem, Travacort krem ve Troderm krem bu kremin muadilleridir.

Fuggy Krem Etken Maddesi

Bu kremin aktif maddeleri izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat adı verilen bileşenlerdir.

Fuggy Krem Eşdeğeri

Albacort Krem, Dermo-Rest solüsyon, Fugisid krem, Fungoid krem, Funocord krem, İzocort krem, İzosol krem, İzovef krem, Mantazol krem, Oly Plus krem, Tevoral krem, Tinagen deri kremi, Tiozone krem, Tracovol krem, Travazol krem, Travacort krem ve Troderm krem bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Reklamlar

Fuggy Krem Faydaları

Bu krem genel olarak ayak mantarı, tırnak mantarı, kasık mantarı, saçkıran ve diğer mantar cilt enfeksiyonları (kandidiyaz) gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir cilt problemini, boynun, göğsün, kolların veya bacakların cildinin açılmasına veya kararmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu tedavisinde de kullanılır. Bu krem, mantarın büyümesini önleyerek çalışan bir azol antifungal ilaçtır.

Fuggy Krem
Fuggy Krem

Fuggy Krem Neye Yarar?

Bu ilaç vajinal mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu durumla ortaya çıkabilecek vajinal yanma, kaşıntı ve akıntıyı azaltır. Bu ilaç bir azol antifungaldir. Enfeksiyona neden olan maya (mantar) büyümesini durdurarak çalışır. Bazı ürünler vajinanın dışındaki bölgeye uygulanacak bir cilt kremi ile birlikte gelir.

İlk vajinal enfeksiyonunuz ise bu ilacı kendi kendine tedavi için kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu ilaç sadece vajinal mantar enfeksiyonları için işe yarar. Farklı bir enfeksiyon türünüz olabilir (bakteriyel vajinoz gibi) ve farklı bir ilaca ihtiyacınız olabilir.

Ateş, titreme, grip benzeri semptomlar, mide ağrısı, karın ağrısı veya kötü kokulu vajinal akıntı varsa bu ilacı kullanmayın. Hemen doktorunuza başvurun çünkü bunlar daha ciddi bir enfeksiyon belirtisi olabilir.

Fuggy Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Ayrıca klotrimazol, ekonazol veya ketokonazol gibi diğer azol antifungallere veya bu ilacın bileşenlerine karşı bir alerjiniz varsa veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin.
  • Hamilelik sırasında, bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.
Fuggy Krem
Fuggy Krem

Fuggy Krem Kullanımı

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Bu ilacı etkilenen cilde, genellikle günde iki kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Sprey formunu kullanıyorsanız, uygulamadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Bunu öngörülenden daha sık uygulamayın. Durumunuz daha hızlı düzelmez ancak yan etkiler artabilir.

Etkilenen bölgeyi ve çevresindeki cildi kapsayacak kadar bu kremi uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu ilacı uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe alanı sarmayın, üzerini örtmeyin veya bandajlamayın.

Bu ilacı göz, burun, ağız veya vajina içi bölgesine uygulamayın. En fazla faydayı sağlamak için bu ilacı düzenli olarak kullanın. Her gün aynı saatlerde kullanmayı unutmayın.

Bu kreme başladıktan sonra semptomlar kaybolsa bile, bu ilacı belirtilen miktarın tamamı bitene kadar kullanmaya devam edin. İlacın çok erken durdurulması, mantarın büyümeye devam etmesine neden olabilir ve bu da enfeksiyonun nüksetmesine neden olabilir. Durumunuz devam eder ya da kötüleşirse lütfen doktorunuzu bilgilendirin.

Fuggy Krem
Fuggy Krem

Fuggy Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında mukoza zarlarının kuruluğu, cildin kalınlaşması, kırılganlık, eritem, keilit, kaşıntı, burun kanaması, konjonktivit, ağız kuruluğu ve palmo-plantar pul pul dökülme ile kuruluğu yer alır.

Ayrıca korneal opasiteler, kuru gözler, görme bozuklukları, iskelet hiperostozu ve kas-iskelet sistemi semptomları, serum trigliserit, LFT, ESR ve kan şekerinin yükselmesi, saç incelmesi, ışığa duyarlılık, cilt pigmentasyonundaki değişiklikler, paronişi gibi yan etkilerde görülebilir. 

Hepatit, baş ağrısı, uyuşukluk, terleme, ruh hali değişiklikleri, psikotik belirtiler, depresyon, intihar eğilimleri, hipertansiyon, nöbetler, vaskülit, anafilaksi, hemorajik pankreatit, aşırı duyarlılık reaksiyonları ve IBS vardır.

Bu yan etkilerden herhangi birisini ya da birkaçını görürseniz hemen kremin kullanımını durdurun ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx