Moda

Kadınları Olduğundan Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler

Reklamlar

Kadınlar kilo sorununu çok kafalarına takarlar ve herkes olduğundan zayıf görünmek ister. İşte kadınları olduğundan daha zayıf gösteren kıyafetler. Sizler için ince görünme tüyolarını listeledik. Birkaç küçük tüyo ile olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Yapmanız gereken bedeninizi bilmek ve bedeninize göre giyinmektir.

Eveet şimdi gelelim ince gösteren kıyafet tüyolarına..

Kadınları Olduğundan Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler

Her kadın ince ve göz alıcı bir fiziğe sahip olmak ister. Ve giydiklerinin kendisine yakışmasını ister. Biraz kilonuz da olsa kıyafet seçimizle olduğunuzdan çok daha ince görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler;

Reklamlar

1. Bedeni bölün

Vücudunuzu net bir şekilde bölerek renk bloklarını kullanırsanız daha ince görüneceksiniz. Bu yöntemi özellikle uzun boylu kadınlar tercih edebilir. Üstü ve altı farklı renklerden oluşan bir elbise giyebilir ya da farklı parçaları uyumlu olarak bir bütün haline getirebilirsiniz.

2. Şekilli bacaklar yaratın

Bacaklarınızın daha şekilli görünmesi için diz altı etekleri tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda çok tercih edilen kloş etekleri kullanabilirsiniz. Bacakların baldır kısımları geniş olduğu için o kısmı kapatacak kloş etek bacakların daha şekilli görünmesini sağlayacaktır. Ve yüksek topuklu ayakkabılarda daha iyi bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

3. Geniş omuzları dengeleyin

Bu sezonun trednlerinden birisi de 70lerden gelen tekrar moda olan geniş kenarlı şapkalardır. Bu şapkalar omzunuzu daha dar gösterecek ve bunun yanı sıra, belinizi de ince gösterecektir.

Kadınları Olduğundan Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler - Geniş omuzları dengeleyin
Kadınları Olduğundan Daha Zayıf Gösteren Kıyafetler – Geniş omuzları dengeleyin

4. Trend olan parçalardan kullanın

Bacaklarınızı formda gösterecek etekler tercih etmelisiniz. Mesela maksi etekleri bu senenin en trend parçalarından birisi. Bu şekilde etekler ile bacaklarınızı gizleyebilirsiniz.

Reklamlar

5. Adımlarınızı mükemmel atın

Eğer bantlı ayakkabı giyeceksiniz bantların olduğu yere dikkat etmelisiniz. Bacaklarınızın boyunu uzun göstermek için bilekten bağlanan bantlar yerine ayağın burun kısmına yakın olanları tercih etmelisiniz.

6. Düz bir silüet oluşturun

Fazlalıkları kapatmak ve bacak boyunuzu uzun göstermek için düz kesim boru paça ipek pantolonları tercih edebilirsiniz.

Düz bir silüet oluşturun
Düz bir silüet oluşturun

7. Tüm dikkatleri gövdenize çekin

Gövdenizi şekillendirecek korseleri tercih etmelisiniz. Ayrıca sizi ince gösterecek bir diğer ayrıntı da kalp yaka ve ön ortadan dikey inen fermuardır.

8. Belinizi inceltin

Çok çeşidi olan kalın kemerler şık gösterdiği gibi bel bölgesindeki istenmeyen fazlalıkları da kapatmaktadır. Belinizi olduğundan ince göstermek için kalın kemerler kurtarıcınız olacaktır.

9. Boyunuzu uzatın

Boyunuzun daha uzun görünmesini sağlamak için tulumları tercih edebilirsiniz. Tulum boyunuzu olduğundan uzun gösterecektir. Tulumun etkisini arttırması için dikey kruvaze yakalı ve topuklu ayakkabı ile giyiniz. Ve ayaklarınızı örtecek uzunluktaki tulumları tercih etmelisiniz.

10. Kendinizi küçültün

Büyük çantalar kullanırsanız siz olduğunuzdan daha küçük görünürsünüz. Bu nedenle yapısı büyük olan bir çantayı isterseniz elinize alın ister çapraz takın etkisini göreceksiniz.

11. Kıvrımlara şans verin

Bel bölgesinde ve dizin üstünde bulunan yatay çizgiler vücudun en ince olan bölgelerine dikkat çekecek ve kusursuz bir görünüme kavuşacaktır.

12. İddialı olun

Saatlerinizi seçerken daha büyük olanlarını tercih ederseniz bilekleriniz çok ince görünecektir.

13. Bacaklarınızı vurgulayın

Bacaklarınızın ince ve uzun görünmesi için cool tarzı olan cepler, bacağı uzatan dikey pililer ve yüksek bel pantolonlar tercih edilmelidir.

Bacaklarınızı vurgulayın
Bacaklarınızı vurgulayın

14. Kalçalarınızı gizleyin

Kalçalarınızı örtmek için uzun ve dökümlü bir blazer kullanabilirsiniz. Blazer ince ve uzun yakalı olmalı kollarını kıvırıp bileklerinizi açıkta bırakabilirsiniz.

15. A Kesimden yardım alın

Armut şeklinde vücudu olan kişilerin A kesin tercih etmesi çok sağlıklıdır. Geniş pilili kloş etekler kalçanızı gizler ve bele oturan kesimiyle hacimli görünmenizi engelleyecektir.

16. Kum saati silueti

Omuzları dar olan kişiler kayık yakaları tercih ederse omuzlar daha geniş görünecektir. Ve bir diğer dikkat edilmesi gereken de vücuda oturan elbiseler tercih etmektir. Bu elbiseler beli daha ince gösterecektir.

17. ‘SKINNY’ giyin

Bacaklarınız ince ama şort giyecek kadar ince görünmüyorsa iyi bir skinny tercih ederek güzel bir Jean giyebilirsiniz.

18. Beyazla incelin

Beyaz renkli ve dökümlü kıyafetleri kullanarak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Bacaklarınızı ince gösteren dökümlü pantolonlar giyerseniz ve üzerinize de gövdesini uzun gösterecek smokin ceketler giyebilirsiniz.

Beyazla incelin
Beyazla incelin

19. Optik illüzyon yaratın

Göz yanılsaması yaratacak desenli kıyafetler ile daha ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu şekilde kıyafetler ile ve asimetrik kesimlerle göz yanılsamasını arttırabilirsiniz. Aksesuarları da düz renk olarak seçmelisiniz.

20. Göğüslerinizi büyütün

Üst kısmınızın daha hacimli görünmesini isterseniz göğsü kulplu olan bir bustiyer giyip üzerine yakası hacimli bir transparan gömlek giyebilirsiniz.

21. Yüksek belden yararlanın

Yüksek bel gövdeyi daha ince göstermektedir. Bel bölgesindeki fazlalıkları yüksel bel ile saklayarak daha ince görünebilirsiniz.

22. Bacak boyunuzu uzatın

Kısa boylu minyon olan hanımlar belde biten kısa ceketleri tercih edebilir. Bu ceketler ile boyunuz daha uzun görünecektir.

Yazımızda kadınları olduğundan zayıf gösteren kıyafetleri ele aldık. Sizde bu tüyoları dikkate alarak daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yazımızı beğendiyseniz 2021 ilkbahar yaz trendleri isimli yazımıza da göz atınız. Mutlu günler dileriz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx