Sağlık

Fugisid Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Fugisid Krem Faydaları

Reklamlar

Fugisid krem genel olarak çeşitli cilt enfeksiyonlarını tedavi eden ve iyileştiren bir üründür. Peki Fugisid krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Fugisid Krem Nedir?

El bölgesinde, ayaklardaki interdijital boşluklarında ve kasık ve genital bölgelerde yüksek derecede enflamatuar veya egzamatöz cilt rahatsızlıklarının eşlik ettiği derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının ilk veya geçici tedavisi için bu krem kullanılır.

Fugisid Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Albacort krem, Dermo-Rest krem, Dermo Trosyd solüsyon, Dermo Rest tırnak solüsyonü, Dermo Trosyd deri kremi, Fungoid krem, Fuggy krem, Izocort krem, Izosol krem, Gyno Trosyd vajinal krem, Tiocan krem, Tioderma krem, Tioderma pudra, Tioderma losyon ve Tiogyn vaginal ovül vardır.

Reklamlar
Fugisid Krem Ne İşe Yarar?
Fugisid Krem Ne İşe Yarar?

Fugisid Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem düşük yağlı bir bazda yani suda yağ emülsiyonudur. Bu kremin etken maddeleri arasında isoconazole nitrate ve diflucortolone valerat vardır. Bu krem vücudun çeşitli yerlerindeki maya, mantar ve küf enfeksiyonlarını iyileştirmek için uygulanır. Ayrıca bu ilaç çeşitli egzamaların iyileştirilmesi için haricen ve cilt üzerinde kullanılır.

Fugisid Krem Faydaları

Bu ilaç, böcek ısırıkları, zehirli meşe, zehirli sarmaşık, egzama, dermatit, alerji, döküntü, dış kadın cinsel organlarında kaşıntı, anal kaşıntı gibi çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, bu tür durumlarda oluşabilecek şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı azaltır. Bu ilaç hafif bir kortikosteroiddir.

Fugisid Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa veya diğer kortikosteroidlere (örneğin prednizon, triamsinolon) veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın.
  • Vajinal akıntı ile dış kadın üreme organlarında kaşıntı varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Tedavi edilecek bölgede enfeksiyon veya yara varsa bu kremi kullanmayın. Bu ilaç kullanıldığında cilt enfeksiyonları daha da kötüleşebilir. Bu kremi kullanırken kızarıklık, şişlik veya tahriş düzelmezse derhal doktorunuza söyleyin.
  • Çocuklar çok fazla kortikosteroid ilacının etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler. Daha fazla ayrıntı için mutlaka doktorunuza danışın.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç sadece çok fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu ilacın cilde uygulandığında anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Ağızdan alındığında benzer ilaçlar anne sütüne geçer. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Fugisid Krem Nasıl Kullanılır?

Birçok antifungal ürünü mevcuttur. Çoğu reçetesiz satın alınabilir. Bazı ürünler reçete gerektirir. Sizin için en iyi olan ürünün seçimi konusunda doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Ancak doktorunuz tarafından belirtilmediği sürece yüzünüzde veya koltuk altınızda bu kremi kullanmayın. Bazı ürünlerin saç derisi üzerinde çeşitli koşullar için kullanılması amaçlanmıştır. Bu ürünleri doğru şekilde kullanmak için ürün paketindeki talimatları izleyin.

Reklamlar

Bu kremi kullanmadan önce ellerinizi yıkayın ve kurulayın. Etkilenen alanı temizleyin ve kurulayın. Losyon veya köpüğü kullanıyorsanız, kullanmadan hemen önce iyice çalkalayın. Spreyi kullanıyorsanız, her kullanımdan önce çalkalanması gerekip gerekmediğini görmek için ürün paketini kontrol edin. Etkilenen bölgeye az miktarda ilaç uygulayın ve genellikle günde dört defaya kadar veya doktorunuzun veya ürün paketinin söylediği şekilde nazikçe ovalayın. Dozaj ve tedavi süresi, tedavi edilen rahatsızlığın türüne bağlıdır. Doktorunuz tarafından belirtilmedikçe alanı bandajlamayın, örtmeyin veya sarmayın. Bir bebekte bez bölgesinde veya yakınında kullanılıyorsa, sıkı oturan çocuk bezi veya plastik pantolon kullanmayın.

İlacı uyguladıktan sonra elleriniz tedavi edilmediği sürece ellerinizi yıkayın. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza sokmaktan kaçının. İlacı bu bölgelerde alırsanız bol su ile durulayın. Tahriş oluşursa veya devam ederse, hemen doktorunuza başvurun.

Bu ilacı yalnızca reçete edildiği veya ürün paketinde listelenen bir durum için kullanın. Ürün paketinde veya doktorunuzda belirtilenden daha uzun süre kullanmayın.

Hastalığınız yedi gün sonra devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız doktorunuza söyleyin.

Fugisid Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Hayır, bu krem vajinaya sürülmez.

Fugisid Krem Yan Etkileri

Bu kremin mukoza zarının kuruluğu, pul pul dökülme ile cilt kuruluğu, kırılganlık, eritem, keilit, kaşıntı, burun kanaması, konjunktivit, ağız kuruluğu ve palmo-plantar pul pul dökülme gibi yan etkileri vardır. Kornea opasiteleri, kuru gözler, görme bozuklukları, iskelet hiperostozisi ve kas-iskelet semptomları oluşabilir. Ayrıca ışığa duyarlılık, cilt pigmentasyonundaki değişiklikler, paronişi, baş ağrısı, uyuşukluk, terleme, duygu durum değişiklikleri ve aşırı duyarlılık reaksiyonları bu kremin yan etkileri arasındadır. Bu yan etkilerden herhangi birisi ile karşılaşırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakın ve acil olarak doktorunuza başvurun.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx