İsim Anlamları

Sibil İsminin Anlamı ve Özellikleri

Reklamlar

Sibil ismi ne demek, anlamı nedir? bilmediğimiz ve duymadığımız belkide anmayacağımız bir isim ancak sosyal medya fenomeni Sibil Çetinkaya ile birlikte bu isim hepimizin diline dolandı ve popüler oldu. Bkz: Sibil Çetinkaya kimdir?

Sibil isminin popüleritesinin artması ile birlikte kesinlikle çocuğuna bu ismi koymuş yada koyacak olan insanların varlığını düşünüp Sibil ismi için geniş bir inceleme yapmaya karar verdim.

Bu içerikte Sibil isminin anlamı, kişisel (karekteristik) özellikleri, ebced değeri gibi çok fazla merak edilen bilgileri bulabileceksiniz. Üstüne bu isim Kuran-ı Kerim’de geçiyor mu? Çocuklara konulmasında dinen bir sakınca var mı? gibi soruların cevapları ve Sibil isminin farklı dillerde yazılışı gibi ekstra bilgilere ulaşabileceksiniz. öyleyse hadi başlayalım.

Reklamlar

Sibil İsminin Anlamı Ne Demek?

Sibil isminin anlamı için TDK sözlükte farklı filtreler kullanarak anlam aradım ancak sonuç yok. TDK sözlüğünde Sibil ismi bulunmuyor, buna karşın 3. kaynaklarda Sibil siminin anlamı “Pişirilmiş topraktan yapılan bir çeşit pipo.” ve “Çöp, süprüntü” gibi farklı farklı anlamlar içeriyor.

Farklı dillerde Sibil ismi ile ilgli araştırma yaptım ve sibyl kelimesinin filipincede kullanıldığını ve sivil + civil gibi anlamlar içerdiğini gördüm. Sonra ingilizce kaynaklara da göz atayım derken Sibyl kelimesinin ingilizceden Türkçe’ye çevirisi sonucu Sİbil kelimesi çıkıyor ve anlamı “eski zamanlarda bir tanrının kehanetlerini söylediği düşünülen bir kadın.” şeklinde.

Sibil İsminin Kuran’da ki Anlamı

Sibil kelime olarak Kuran-ı Kerim’de geçmediği için bu kısımda herhangi bir bilgi veremeyeceğim. Ancak dinen Sibil isminin çocuklarda kullanılmasının caiz olup olmadığı konusunda net bir kaynak bulunmuyor. Yine de sakıncalı isimler arasında geçmediği için çocuklara konulabilir ancak çocuğunuza isim koymadan dini açıdan dikkat edilmesi gereken detayları öğrenmek için “buraya” bakmanızı öneririm.

Sibil İsminin Özellikleri

Sibil İsminin Anlamı ve Özellikleri
Sibil İsminin Anlamı ve Özellikleri
  • Hayalperest ve eğlenceli yapıları onları üretken yapıyor. Her zaman eğlence üretecek bir konu bulabilirler. Hayal kurarlar ve zaman zaman bu konuda aşırıya kaçabilirler.
  • Büyücü gibiler ve zorlukların üstesinden gelmenin bir yolunu bulmak için kesinlikle bir yol bulurlar. Çok sıcak ve tutkulu insanlardır. Duyguları çok güçlü. Duygularında kendinden emin bir şekilde hareket ettiklerinde çok hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bu nedenle hareket etmeden önce beklemek ve düşünmek onlar için faydalı olabilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.
  • İş dünyasında iyi gözlemcidirler bu özellikleri ile mükemmel moda tasarımcı ve yazar olabilirler. Çok fazla işle mücadele ediyor olmaları hayatlarında sorun yaşamalarını sağlayabilir. Ellerindeki bir işi bitirmeden diğer işe başlayabilir ve bu nedenle işlerinin başarıya ulaşmasını sıkıntıya sokabilirler. Çok merhametli ve düşünceli insanlardır.
  • Çok atılgan insanlardır ve olayın yönüne göre kararlar alırlar. Gergin ortamlarda alacakları kararlar ile ortamı yatıştırabilirler. Yaşayarak öğrenmek onlar için bir yaşam felsefesidir, ancak karar vermeleri bazen uzun süre alabilir ve bu nedenle başarısız olabilirler. Çok dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyi şeyler yapmayı severler. Üretken yapıları vardır, tam bir sanatçı ruhuna sahipler.

Sibil İsminin Ebced Değeri

Ebced Hesabı, Arap alfabesinde kullanılan bir tarih düşürme ve hesaplama sistemidir. Arap alfabesinin alfabetik sayı sistemini kullanarak kelimelerin sayısal değerlerini hesaplamak için kullanılan bir sistem olarak da tanımlanabilir.

Reklamlar

Sibil isminin Arapça yazılışı “العرافة” şeklindedir. Bu harflerin ebced değerlerini hesapladığımızda ise “Asıl Ebced Değeri: 782, Büyük Ebced Değeri: 1106” olarak çıkmaktadır.

Sibil İsminin Harf Analizi

SHayalperest ve eğlenceli yapıları onları üretken yapıyor. Her zaman eğlence üretecek bir konu bulabilirler. Hayal kurarlar ve zaman zaman bu konuda aşırıya kaçabilirler.
İÇok kırılgan. çok duygusallar. Umulmadık anda çabucak incinebilirler. Hassas bir yapıya sahipler.
BSezgisi çok güçlü, kendi duyularına göre iş yapmayı sever, olayları ümitle ele alır ve en kötü koşullarda bile asla iyimserlik ve ümitli yapısını kaybetmez.
İÇok kırılgan. çok duygusallar. Umulmadık anda çabucak incinebilirler. Hassas bir yapıya sahipler.
LÇok yetenekli bir kişilik yapısına sahiptir. Sanat alanında da yetenekleri çok fazladır ve bu yeteneklerini her ortamda açığa vurmaktan çok hoşlanırlar.
Sibil İsminin Harf Analizi Tablosu

Sibil İsmi ile Akrostiş

Dizenin ilk harflerini yukarıdan aşağıya okuduğunuzda bir kelime (örneğin, bir ozan veya şiirin adandığı kişinin adı) görünecek şekilde yazılmış bir dizenin herhangi bir parçası akrostiş şiir olarak adlandırılır.

Akrostiş şiir yazmak çok kolaydır bu sadece Sibil ismi için değil tüm isimler için geçerlidir. Hadi Sibil ismi için bir akrostiş şiir yazalım.

Sevgi seli akıyor her yanımızdan
İçten içe yakıyor kalbimizi
Buruk yaşatıyor ömrümüzü
İçten içe yakıyor dilimizi
Laf ettirmiyor zalim aşk

Sibil İsmi ile Uyumlu İsimler

Sibil ismini ikinci isim olarak kullanacaksanız ister istemez diğer isimle uyumlu olması ve birbirlerinin yanlarına yakışmasını istersiniz.

Aşağıda Sibil ismi ile beraber kullanılınca uyumlu olacağını düşündüğüm isimler bulunuyor. Bu isimlerden hangisi Sibil’in yanına yakışıyor? Hadi kararınızı verin ve listeden bir isim seçin. Eğer seçmek istediğiniz isim listede yok ise yoruma yazarak ankete istediğiniz ismin eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Sibil isminin yanına en çok yakışan isim hangisi?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Sibil İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Sibil isminin Arapça Yazılışı : العرافة
Sibil isminin Japonca Yazılışı : シビル
Sibil isminin Korece Yazılışı : 무당
Sibil isminin Çince Yazılışı : 西比爾
Sibil isminin Osmanlıca yazılışı:سيبيل
Sibil İsminin Farklı Dillerde Yazılışı

Sibil İsmi Hakkında Merak Edilenler

Sibil ismi ne anlama gelir?

Sibil kısaca “eski zamanlarda bir tanrının kehanetlerini söylediği düşünülen bir kadın“, “Pişirilmiş topraktan yapılan bir çeşit pipo.” ve “Çöp, süprüntü” anlamlarına gelmektedir.

Sibil ismi Kuran’da geçer mi?

Sibil Kuran-ı Kerim’de geçmiyor. Bu nedenle nerelerde geçtiği yönünde herhangi bir bilgi veremiyorum.

Sibil tek başına konulur mu?

Sibil isminin tek başına kullanılmasında dinen belirlenmiş bir sakınca var yada yok diyemeyiz. Böyle bir isimin sorgulanmışlığı yok.

Sibil ismi caiz mi?

Sibil isminin çocuklarda kullanılmasının dinen bir mahsuru olup olmadığı yönünde şimdilik bilgi vermek doğru olmaz ancak bu konuda bilgi edindikten sonra doğru bilgi buraya eklenecektir.

Sibil isminin kökeni nedir?

Sibil ismi Yunanca Sybil kelimesinden gelmektedir.


Türkiye’de Sibil İsmi Kaç Tane?

Türkiye’de Sibil ismi, son dönemde popülerliğini korumaya devam eden isim Türleri arasında yer almaya devam eder. Sibil ismi; kız çocuklarında sık tercih edilebilecek bir isimdir. Ancak, bu isim türü yeni yeni popülerleşmeye devam ettiği için; isme sahip olan çocukların sayısı çok azdır. Türkiye’de hesaplanan verile göre; Sibil isminin yalnızca 2.345 kişide olduğu verilen bilgiler arasında yer alır. Ancak bu sayının her geçen gün artış göstermeye devam ettiği de verilen bilgiler arasına yerini almaktadır.

Sibil İsminde Ünlüler

Sibil isminde ünlüler de ailelerin sık sık araştırdığı konular arasında bulunur. Sibil ismindeki ünlüler ise, şu şekildedir;

Sibil Çetinkaya: Blogger

Umarım Sibil ismi ile ilgili aradığınız her sorunun cevabını bu içerikte bulmuş olursunuz. Diğer isimlerin anlamları için ” İsim Anlamları” kategorimize göz atmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir: Bade İsminin Anlamı ve Özellikleri

Merve Ekinci

Renkli kişiliğim ile efsane içerikler üretmeye geldim. Asla vazgeçmeyen her kadın gibi biraz süslü ve ne istediğini bilen biriyim. Kafamın içinde kurduğum senaryoları yazılarıma aktarıyorum. Umarım sizlerde keyifle okursunuz.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx