Sağlık

Pensivir Krem Ne İşe Yarar? Pensivir Krem Nasıl Kullanılır?

Pensivir Krem Faydaları

Reklamlar

Pensivir krem, uçuk gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılır. Peki Pensivir krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Pensivir Uçuk Kremi Nedir?

Pensivir Uçuk Kremi Nedir?

Pensivir krem, antiviraller adı verilen ilaç ailesine aittir. Antiviraller, virüslerin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Genellikle yalnızca bir tür veya grup virüs enfeksiyonu için çalışırlar.

Bu krem, yetişkinlerde ve on iki yaş ve üstü çocuklarda nükseden herpes labialis (uçuk) tedavisinde endike olan bir nükleozid analog HSV DNA polimeraz inhibitörüdür.

Reklamlar

Topikal Pensivir krem, ağız çevresindeki herpes simplex virüs enfeksiyonlarının semptomlarını (uçuklar) tedavi etmek için kullanılır. Topikal Pensivir krem, herpes simpleksi tedavi etmeyecek olsa da ağrıyı ve rahatsızlığı gidermeye yardımcı olabilir ve yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle alınabilir. 

Pensivir Krem Fiyatı

Bu kremin güncel eczane satış fiyatı 41.97 liradır.

Pensivir Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, çeşitli herpesvirüs enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan guanin analogu antiviral bir ilaçtır. Düşük toksisite ve iyi seçicilik sergileyen bir nükleosit analoğudur.

Bu krem, herpes simpleks virüsünün neden olduğu uçukların tedavisinde yetişkinlerin dudaklarında ve yüzlerinde kullanılır. Bu krem, herpes enfeksiyonlarını iyileştirmez ancak en erken semptomlar ilk ortaya çıktığında uygulandığında ağrı ve kaşıntıyı azaltır.

Reklamlar

Bu ilaç bazen başka kullanımlar için reçete edilir. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Pensivir Krem Faydaları

Bu krem genel olarak antiviral bir ilaç grubuna aittir. Belirli virüs türlerinin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Bu enfeksiyonların örnekleri arasında uçuklar ve herpes simpleks virüsü bulunur. Bu ilaç uçuğu ve herpes simpleks virüsünü iyileştirmez. Yalnızca uçuk yüzünden ortaya çıkan kaşıntı, şişlik ve kızarıklık ile ağrı gibi etkileri yok eder. Bu ilaç başka amaçlar için kullanılabilir. Sorularınız varsa sağlık uzmanınıza, doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Pensivir Krem
Pensivir Krem

Pensivir Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu kremi kullanmadan önce, pensiklovir, asiklovir (Zovirax) veya diğer ilaçlara alerjiniz varsa doktorunuza ve eczacınıza söyleyin.

Bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza ve eczacınıza vitaminler dahil kullandığınız tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçları aldığınızı söyleyin.

Hamileyseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Bu kremi kullanırken hamile kalırsanız, doktorunuzu arayın.

Unutulan dozu hatırladığınız anda uygulayın ve o gün için kalan dozları eşit aralıklarla uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki doz için neredeyse zamanı gelmişse, kaçırılan dozu atlayın ve düzenli doz programınıza devam edin. Kaçırılan bir dozu telafi etmek için çift doz uygulamayın.

Bu kremi kullanmadan önce, bağışıklık sisteminiz zayıfsa doktorunuza bildirin.

Bu kremi kullanmadan önce, pensiklovir, diğer ilaçlar, yiyecekler, boyalar veya koruyuculara alışılmadık veya alerjik reaksiyonlarınız varsa doktorunuza bildirin.

Bu ilacı kendi tüpünde, sıkıca kapalı ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Oda sıcaklığında ve aşırı ısı ve nemden uzakta saklayın.

Tüm ilaçları çocukların erişemeyeceği ve erişemeyeceği bir yerde tutmak önemlidir çünkü pek çok kap çocuklara dirençli değildir ve küçük çocuklar bunları kolayca açabilir. Küçük çocukları zehirlenmekten korumak için, her zaman ilaç kapaklarını sıkıca kapatın ve ilacı hemen yukarıda, uzakta, görüş alanından ve ulaşamayacakları bir yere yani güvenli bir yere koyun.

Evcil hayvanların, çocukların ve diğer insanların bunları tüketmemesi için gereksiz ilaçlar özel yöntemlerle imha edilmelidir. 

Bu krem sadece dudaklarda ve yüzde kullanılmalıdır. Bu kremi gözlerinizle temas ettirmekten kaçının. Enfekte bölgeyi temiz ve kuru tutun.

İlacınızı başkasının kullanmasına izin vermeyin. Reçetenizi yeniden doldurmakla ilgili tüm sorularınızı eczacınıza sorun. Bu kremi bitirdikten sonra hala enfeksiyon semptomlarınız varsa, doktorunuzu arayın.

Aldığınız tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçların yanı sıra vitaminler, mineraller veya diğer besin takviyeleri gibi ürünlerin yazılı bir listesini tutmanız önemlidir. Bu listeyi her doktora gittiğinizde veya hastaneye kabul edildiğinizde yanınızda getirmelisiniz. Acil durumlarda yanınızda bulundurmanız gereken önemli bilgiler de vardır.

Bir dozu atlarsanız, mümkün olan en kısa sürede kullanın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zamanı gelmişse, sadece o dozu kullanın. Çift veya ekstra doz kullanmayın.

Doktorunuza veya sağlık uzmanınıza haber vermeden etkilenen bölgede başka cilt ürünleri kullanmayın.

Bu liste tüm olası etkileşimleri tanımlamayabilir. Sağlık uzmanınıza kullandığınız tüm ilaçların, şifalı otların, reçetesiz ilaçların veya diyet takviyelerinin bir listesini verin. Ayrıca onlara sigara içip içmediğinizi söyleyin. Bazı maddeler ilacınızla etkileşime girebilir.

Bu ilacı kullanıyor olsanız bile, herpes enfeksiyonunu başka bir kişiye bulaştırabilirsiniz. Yaraların (kabarcıkların) başka bir kişinin cildiyle temas etmesini engellemeye çalışın.

Bu ilaç, enfeksiyon seyrinde çok erken uygulandığında en iyi sonucu verir. İlk enfeksiyon belirtisinde tedaviye başlayın. Bu belirtiler, etkilenen bölgede karıncalanma, kaşıntı veya ağrıyı içerir.

Pensivir Krem Kullanımı

Bu ilaç sadece dudaklarda veya yüzde harici kullanım içindir. Göz içinde veya ağız içinde kullanmayın. Bu ilacı gözünüze alırsanız, bol soğuk musluk suyu ile yıkayın. Reçete etiketindeki talimatları izleyin. Kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Tüm yaraları veya kabarcıkları kapatmak için ince bir krem ​​tabakası uygulayın. İlk kabarcık belirtisinde veya semptomlar olur olmaz uygulamaya başlayın. Uyanıkken her iki saatte bir veya doktorunuzun ya da sağlık uzmanınızın söylediği şekilde uygulayın. İlacınızı belirtilenden daha sık kullanmayın. Doktorunuz veya sağlık uzmanınız tarafından verilen tüm süreyi bitirin. Bu ilacın çocuklarda kullanımı konusunda çocuk doktorunuzla konuşun. Özel bakıma ihtiyaç duyulabilir.

Bu ilacı çok fazla aldığınızı düşünüyorsanız, hemen bir zehir kontrol merkezine veya acil servise başvurun. Bu ilaç sadece sizin içindir. Bu ilacı başkalarıyla paylaşmayın.

Pensivir Krem Yan Etkileri

Genellikle tıbbi müdahale gerektirmeyen değişen tat hissi, dokunmaya karşı donuk hassasiyet, baş ağrısı, cilt tahrişi veya kaşıntı ve deri döküntüsü gibi yan etkiler devam ederse veya rahatsız ediciyse doktorunuza veya sağlık uzmanınıza bildirin. Bu liste olası tüm yan etkileri açıklamayabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye almak için doktorunuzu arayın.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx