Sağlık

Redekain Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Redekain Krem Faydaları

Reklamlar

Redekain krem genel olarak farklı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir üründür. Peki Redekain krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, Redekain pomad ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Krem hakkında üreticiden bilgi alabilirsiniz: Redekain merhem

Redekain Krem Nedir?

Redekain topikal krem veya Redekain merhem, belirli tıbbi prosedürleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehirli sumak yüzünden oluşan cilt tahrişleri, küçük kesikler, sıyrıklar veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek gibi çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılır.

Reklamlar

Bu krem lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir. Redekain krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı önler. Bu krem, ameliyat için kullanıldığında genel anesteziklerin yaptığı gibi bilinç kaybına neden olmaz. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Redekain Krem Muadili

Anestol pomad, Aritmal ampül, Ejacera sprey çözelti, Jetmonal ampül, Jetokain Simplex ampül, Joymax sprey çözelti, Ksilidin pomad, Lidestol jel, Lidofast enjeksiyonluk çözelti içeren karpul, Lidon enjeksiyonluk çözelti, Lincaine sprey, LMX 4 krem, Locanest sprey, Lokalen pomad, Lpkain krem, Monocain ampül, Otipax kulak damlası, Precoxin sprey, Vemcaine pump sprey şişe ve Xylocain pump sprey bu ürünün muadilleridir.

Redekain Krem Ne İşe Yarar?
Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Topikal anestezik ilaç sınıfına ait bu krem, ciltteki ağrı ve kaşıntıyı geçici olarak iyileştirir. Küçük kesikler, sıyrıklar, çizikler, güneş yanığı, küçük sıyrıklar, küçük yanıklar, anal fissür, anal çatlak, böcek ısırığı, böcek sokması ve küçük cilt tahrişlerinin tedavisinde bu krem etkilidir. 

Redekain Krem Faydaları

Bu ilaç, ciltte bazı cilt rahatsızlıklarından örneğin kesikler, çizikler, sıyrıklar, güneş yanıkları, küçük yanıklar, egzama ve böcek ısırıklarından kaynaklanan kaşıntı ve ağrıyı durdurmak ve hemoroidin neden olduğu küçük rahatsızlıkları ve kaşıntıyı ve genital bölgedeki ya da anal bölgedeki bazı diğer sorunları tedavi etmek için kullanılır. Bu ilacın bazı formları, belirli tıbbi prosedürler ve muayeneler (örneğin, sigmoidoskopi, sistoskopi) sırasında rahatsızlığı veya ağrıyı azaltmak için de kullanılır. Bu krem, ciltte ve mukozalarda geçici uyuşma ve his kaybına neden olarak etki gösteren lokal bir anesteziktir.

Reklamlar

Redekain Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu kremi kullanmadan önce diğer amid tipi anestezi kremlerine veya başka alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya başka sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla ayrıntı için eczacınızla konuşun.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi, özellikle de bu kremin kullanılacağı bölgedeki aşırı tahriş olmuş cilt, enfeksiyon, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, belirli bir kan bozukluğu (methemoglobinemi) hakkında bilgi verin.
  • MRI testi yaptıracaksanız, test personeline bu ürünü kullandığınızı söyleyin. Bu ilacın bazı markaları, MRI sırasında ciddi yanıklara neden olabilecek metaller içerebilir ve MRI görüntülemeden önce kullanılmamalıdır. Markanızla ilgili soruları doktorunuza veya eczacınıza sorun.
  • Ameliyat olmadan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünlerden (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler) bahsedin.
  • Bu ilacı çocuklarda kullanırken dikkatli olunması önerilir çünkü ilacın yan etkilerine karşı daha duyarlı olabilirler.
  • Hamilelik sırasında bu ilaç yalnızca çok fazla ihtiyaç duyulursa kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla konuşun.
  • Bu ilaç anne sütüne geçer ancak emzirilen bebeğe zarar verme olasılığı düşüktür. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Redekain Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozaj talimatları için ilaç üzerindeki etiketi kontrol edin.

Kendi kendine tedavi etmek için reçetesiz satılan ürünü kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce ürün paketindeki tüm talimatları okuyun ve uygulayın. Herhangi bir sorunuz varsa eczacınıza danışın. Doktorunuz bu ilacı reçete etmişse, belirtildiği şekilde kullanın.

Ciltte kullanmadan önce, etkilenen bölgeyi belirtildiği gibi temizleyin ve kurulayın. Etkilenen cilt bölgesine genellikle günde iki ila üç kez veya belirtildiği şekilde ince bir ilaç tabakası uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bu kremi, vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın, bölgeyi su geçirmez bandaj veya plastikle sarmayın veya doktorunuz tarafından istenmedikçe ısı uygulamayın. Bunlar ciddi yan etki riskini artırabilir.

Ellerinizi tedavi etmiyorsanız, kullanımdan hemen sonra ellerinizi yıkayın. Bu kremi gözlerinize, burnunuza veya kulaklarınıza temas ettirmekten kaçının. İlaç bu alanlara girerse, alanı derhal temiz su ile yıkayın.

Bu kremin dozajı, tıbbi hastalığınıza ve tedaviye yanıtınıza bağlıdır. Bu ürünü daha fazla kullanmayın, daha sık kullanmayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Tedavi edilecek bölgede enfeksiyon veya yara varsa bu ilacı önce doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Durumunuz sürerse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, hemen tıbbi yardım alın.

Redekain Krem Yan Etkileri

Bu kremin uygulama yerinde geçici kızarıklık, batma ve bir miktar şişlik oluşabilir. Bu etkiler devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size sağlayacağı yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok kişinin ciddi yan etkileri yoktur.

Yavaş veya sığ solunum, nöbetler, soluk cilt, mavimsi cilt, gri cilt, olağandışı yorgunluk, nefes darlığı, hızlı kalp atışı, yavaş kalp atışı veya düzensiz kalp atışı dahil çok ciddi yan etkileriniz varsa hemen tıbbi yardım alın.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, yeni veya kötüleşen kızarıklık, yeni veya kötüleşen kaşıntı, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişme, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz hemen tıbbi yardım alın. Bu, olası yan etkilerin tam listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen başka etkiler fark ederseniz, doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçin.

Redekain Krem Hakkında Merak Edilen Sorular

Redekain krem hakkında google arama sonuçlarından derlediğimiz soruları cevapladık.

Redekain Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Bu krem sivilceler üzerinde etkili değildir.

Redekain Krem Basura İyi Gelirmi?

Bu krem basur tedavisinde kullanılmaz.

Redekain Krem Ne Kadar?

Bu kremin şimdiki fiyatı 31.40 liradır.

Redekain Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Bu krem kesinlikle vajina bölgesine sürülmez.

Redekain Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Bu kremi bölgedeki ağrıyı uyuşturmak için güneş yanığına sürebilirsiniz.

Redekain krem hamilelikte kullanılır mı?

Bu kremin hamilelik döneminde kullanımı ile alakalı doktorunuzun tavsiyesini dikkate almanız tavsiye edilir.

Redekain krem göze sürülür mü?

Bu kremin göz teması, gözün savunmasını etkisiz hale getirir. Kesinlikle göz teması olmamalıdır.

Bizi İnstagramda Takip Edebilirsiniz: https://www.instagram.com/begonyakadin/

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

4 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
4
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx