Sağlık

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Anestol krem ne için kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Reklamlar

Anestol pomad krem genel olarak vücuttaki ağrıları ve kaşıntıları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Peki Anestol pomad krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Anestol Pomad Krem Nedir?

Anestol pomad krem, lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir. 30 gramlık tüplerde beyaz renkli olarak satışa sunulan bu pomad krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı önler. Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığından anestol krem bilinç kaybına neden olmaz. Anestol sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Anestol lokal merhem, belirli tıbbi prosedürleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olması için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Ayrıca güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehir sumak gibi zehirli bitki alerjileri, küçük kesikler, sıyrıklar veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek için kullanılır. 

Reklamlar

Bunun dışında göğüs ucunda oluşan çatlaklar ve dudaklarda soğuk havadan dolayı oluşan çatlakların tedavisinde uygulanır. Dövme yaptırmadan önce, kulak deldirmeden önce ya da iğneli epilasyon yaptırmadan önce, etkilenen bölgenin uyuşması için de bu pomad krem cilde uygulanabilir.

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?
Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Anestol krem genel olarak anestezik, antiaritmik, antiprüritik (kaşıntı önleyici), antihistaminik, lokal anestezik ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Bu pomad krem, amid grubunun lokal anestezisi görevi gören bir ürünüdür. İntravenöz bölgesel anestezide ve sinir uçları bloklarında kullanılması endikedir.

Anestol tedavisi, belirli tıbbi metodolojiye sahip hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılır. Bu pomad kremin kullanımı çok yönlüdür. Güneş yanıkları, hafif dereceli yanıklar, böcek sokmaları veya böcek ısırıkları gibi durumların tedavisinde de kullanılır. Ayrıca zehirli sarmaşık, zehirli meşe, ısırgan otu ve zehirli sumak gibi bitkilerin ciltte yol açtığı tahrişi yatıştırmak ve tedavi etmek amacıyla kullanılır. 

Bunun dışında deride oluşan küçük kesikler, sıyrıklar veya çizikler gibi koşullardan kaynaklanan acı hissi ve karıncalanma hissini sakinleştirmek için kullanılır. Kulak deldirmeden, iğneli epilasyon yaptırmadan ve dövme yaptırmadan önce de o bölgeyi uyuşturmak ve hissizleştirmek için uygulanabilir. 

Reklamlar

Aynı zamanda soğuktan dolayı kuruyan ve çatlayan dudakların tedavisinde, göğüs ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde de Anestol krem kullanılabilir. Son olarak hemoroid acısını dindirmek için anüs bölgesinde, hemoroid olan bölgenin etrafına az miktarda bu pomad kremden uygulayabilirsiniz. Böylece ağrı ve acı hissi geçici olarak yok edilmiş olur.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır?

Bu pomad kremi uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi bol suyla mutlaka yıkayın ve bölgeyi iyice kurulayın. Ardından bu pomad kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Ellerinizi iyice kuruttuktan sonra merhemden küçük bir miktarda alın ve etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın. Merhemi, etkilenen bölgeye sürdükten sonra düzgün bir şekilde ovalayarak bir süre ciltte emilmesine izin verin. Daha sonra, bu kremi ellerinize sürmediyseniz ellerinizi suyla iyice yıkayın. Etkilenen bölgeyi, merhemi uygulandıktan hemen sonra yıkamayın.

Bu krem pomadın göz, kulak, ağız veya diğer hassas organlarla temasından kaçının ve organlarla kazara temas halinde su ile iyice yıkayın.

Bu pomad kremi, cilde uyguladıktan on beş dakika sonra etkisini göstermeye başlar. Bu sürede ciltte uyuşma ve his kaybı oluşur. Bu kremin lokal anestezik etkisi yaklaşık iki ya da üç saat kadar sürer.

Anestol Pomad Krem Yan Etkileri
Anestol Pomad Krem Yan Etkileri

Anestol Pomad Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanda yan etkiler görülmez veya küçük yan etkileri vardır. Bu pomad kremi kullandığınız bölgede hafif kaşıntı, kızarıklık veya şişme, ciltte küçük kırmızı veya mor lekeler görülebilir. Bu durumda kremi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar, bu pomad kremin kullanıldığı yerlerde morarma, yanma, ağrı veya kanama, şiddetli veya kalıcı kaşıntı, kızarıklık veya şişlik gibi ciddi yan etkiler gördüğünüz zaman derhal ilacı kullanmayı bırakın ve hemen bir doktora başvurun.

Anestol Pomad Vajinada Nasıl Kullanılır?

Anestol merhemi cinsel organda nasıl kullanılır sorusu sürekli sorulur. Genel olarak ilk cinsel deneyimini yaşayan kişiler ve yeni evli çiftler tarafından ilk gece kullanılan bir pomaddır. İlk gece kullanımı genellikle ağrılı cinsel ilişkiyi önlemek içindir.

Sadece cinsel ilişki için anestezik merhem sürerken vajina çevresine çok az miktarda sürülmelidir. Cinsel ilişkiden on beş dakika önce uygulama yapabilirsiniz.

Anestol Pomad Prospektüs
Anestol Pomad Prospektüs

Anestol Pomad Prospektüs

Anestol Pomad’ın etken maddesi lidokain hidroklorür maddesidir. Yalnızca eczanelerde otuz gramlık alüminyum tüplerde satılan Anestol Pomad, metil paraben, polietilen glikol 16000, propilen glikol, propil paraben ve polietilen glikol 1500 içeren bir ilaç türüdür.

Reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden satın alınan Anestol merhem, cilde uygulandığı andan itibaren kısa sürede etkisini gösterir ve uygulandığı bölgeyi kısa süre içinde uyuşturur ve hissiz hale getirir. Bu sayede ağda, lazer epilasyon gibi ağrılı ve ağrılı işlemlerin üstesinden daha rahat ve kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Bu reçeteli kremin aktif maddesi olan lidokain, her tüpte %5 veya 30 gram lidokain içerir.

Son derece güçlü ve başarılı bir lokal anestezik olan Anestol Pomad’ın neler yaptığını ve kullanımlarını şu şekilde özetlemek mümkündür.

Cilt tahrişlerine, cilt aşınmalarına ve cilt yanıkları ile seyreden ağrı ve sızıları iyileştirir. Kalça kırıkları ve hemoroidin neden olduğu ağrıyı giderir. Doktorlar, ağız içini ve dilin arkasını uyuşturmak için gereken operasyonlarda lokal anestezik ve kayganlaştırıcı olarak kullanabilirler.

Lazer ve ağda öncesi kullanıldığında lazer ve ağdanın ağrısız ve sorunsuz geçmesini sağlar. Kuru cilt, kullanılan sutyene bağlı cilt tahrişi vb. etkenlere bağlı olarak memede meme başı ve meme ucu çatlaklarının neden olduğu ağrıları ortadan kaldırır. Ayrıca güneş yanığından kaynaklanan ağrıyı da azaltır. Bir yaradan veya yanıktan gelen ağrıyı gidermek için kullanılır. Ağda öncesi evde ağrısız ağda yapmak için kullanılır. Dövme ağrısını azaltmak için de bu krem uygulanır.

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar, nedir ve yan etkileri nelerdir, bu soruların tamamına cevap verdik. Sizde deneyimlerini ve yorumlarınızı aşağıda yazı, yayınlayalım.

Şu içeriğimize de göz atabilirsiniz: Genital Bölgede Sivilce Nasıl Geçer?

Begonya Instagram hesabımızdan daha fazla içeriğe ulaaşbilirsiniz.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

20 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
20
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx