Çiçekler

Orkide Çeşitleri Nelerdir?

Reklamlar

Orkide çeşitleri tahmin edeceğinizden daha fazla. Güzellikleri ve zarafeti ile öne çıkan bu çiçekler esasında 700’den fazla cinse ve 28 binden de fazla türe ayrılan bir bitki ailesini oluşturuyor. Bitki aileleri arasında en büyüklerinden birisi olan orkideler zarif güzellikleri ile bulundukları ortama özel bir hava katıyorlar.

Brassavola Orkide

Orkide çeşitleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alan bu orkideler, dar yaprak yapıları, beyaz ve yeşilimsi çiçekleri ile birlikte güzel kokuya sahiptir. Parfümü andıran kokusu ile birlikte baş döndürücü bir koku veren bu orkide yetiştirmek için iyi bir tercih olacaktır.

Katasetum Orkide

Bu tür içinde aslında çok fazla orkide çeşitleri yer alır. En belirgin özelliği ise mumsu yapıyı andıran çiçekleridir. Görünüş olarak farklılık göstermelerine rağmen bu türe giren orkidelerin ortak özelliği yapraklarındaki etkileyici görünümdür.

Reklamlar

Cattleya Orkide

Çilli yaprakları, çok farklı renkleri ve zarif görünümleri ile öne çıkar. Özellikle hoş kokusu sayesinde ortamda bakılması açısından idealdir. Görünümünün de zarif olması sebebiyle bu orkide iyi bir tercih olabilir.

Cycnoches Orkide

En çok sevilen orkide çeşitleri arasında yer alan bu orkideler görünümü itibariyle “kuğu orkide” olarak da biliniyorlar. Uzun boya sahip gövdesi aynı zamanda uzun ömürlü de olduğundan 30’a yakın çiçeğin büyümesini sağlayabilmektedir. Özellikle tamamen beyaz yapıda olan çiçekler ile etkileyici bir görünüm oluşturmayı başarıyor.

Cymbidium Orkide

Diğer orkide çeşitlerine göre daha küçük yapıda olan çiçeklere sahip olan bu tür sivri uçlu yaprakları ile etkileyici bir görünüm oluşturmayı başarıyor. Özellikle orkide bakımına yeni başlayan için ideal bir türdür. Sarı, kırmızı ve pembe yaprakları en çok rastlanan renk aralığıdır.

Encyclia Orkide

Kokusuz orkide çeşitleri arasında yer alan bu tür, özellikle çiçeklerinin küçük yapıda olması ile öne çıkıyor. Ancak çok fazla sayıda çiçek açtığı için çiçeklerin küçüklüğü zarif bir görünüm vermeyi başarıyor.

Reklamlar

Ludisia Orkide

Büyüyen yapısı ile orkide türleri arasında en çok göz kamaştıran türler arasında yer alan bu orkideler kadifemsi çiçek dokusu ile birlikte etkileyici bir görünüm oluşturuyor. Özellikle yetiştirmesi de oldukça kolay olduğundan bakım için tercih edilecek türler arasında bulunuyor.

Mavi, sarı ve mor orkide çeşitleri https://www.ciceksanat.com/urunler/orkide adresinde sizinle buluşuyor.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx