Magazin

İrem Çıray Kimdir?

Reklamlar

Son günlerin sosyal medya fenomeni İrem Çıray hakkında tüm bilgileri yazımızda bulacaksınız İrem Çıray kimdir, boyu kilosu kaç, kaç yaşında, youtube kanalı hakkında bilgiler ve yaşantısı ile ilgili her şeyi bu yazımızda bulacaksınız. Gelin son günlerin konuşulan ve en çok aranılan sosyal medya fenomenini yakından tanıyalım.

İrem Çıray Kimdir?

Güney Kore’ye Türkiye’yi tanıtan, aynı zamanda Güney Kore’ye gidişi ayrı bir konu olan ve Güney Kore’de büyük başarılar elde ederek orada Channel A’da çalışan başarılı youtuberdir.

İrem Çıray
İrem Çıray

İrem Çıray Kaç Yaşında?

İrem Çıray 1992 senesinin 9 Ekim tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. İrem Çıray 29 yaşındadır.

Reklamlar

İrem Çıray Hangi Burç?

İrem Çıray 9 Ekim doğumlu olduğu için terazi burcudur.

İrem Çıray’ın Boyu Kaç?

İrem Çıray’ın boyu 1.72 cm’dir.

İrem Çıray Kilosu

İrem Çıray 53 kilodur.

İrem Çıray’ın Ailesi Hakkında Bilgiler

İrem Çıray’ın bir abisi vardır. Kendinden iki yaş büyüktür. Abisi doktordur. Baba tarafı Selanik göçmenidir. Fakat annesi de babası da İzmir doğumludur.

Reklamlar
İrem Çıray
İrem Çıray

İrem Çıray’ın Eğitim Hayatı

İrem Çıray İzmir’de İlkokulu okuduktan sonra Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi’ni bitirmiştir. Sonrasında Ege Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü kazanmıştır. Üniversiteye devam ederken birinci sınıfta bir arkadaşı aşırı Kore hayranıdır. İrem’de arkadaşının etkisiyle Kore’yi çok sevmiştir.

Aynı zamanlarda okulunda da üç tane Koreli kız ile tanışır. Ve Koreli kızlardan birisi en yakın arkadaşlarından birisi olur. Arkadaşı ile birlikte Kore’ye gitmek istemiş ancak ailesi parası varsa gidebileceğini söylemiştir. İrem bunun üzerine okul harçlarını hiç harcamadan biriktirmiştir. 1,5 sene birikim yaptıktan sonra ailesinin karşısına çıkmıştır.

1 ay Kore’de kalmıştır. Ancak bir ay içinde Koreli olan bir gence aşık olur. İlerleyen zamanlarda sevgilisinin hasta olduğunu öğrenince tekrar Kore’ye gitmek istemiştir. Gece gündüz çalışarak para biriktirdikten sonra Güney Kore Hükümet bursunu kazanmıştır. Ve Kore’ye gitmiştir.

Bir süre sonra sevgilisi sağlığına kavuşmuştur. Ancak sonraki zamanlarda ilişkileri sona ermiştir. Güney Kore’de bir ticaret firmasında çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda Güney Kore’de Medya İletişim Bölümünü kazanmış yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Şimdilerde ise Güney Kore televizyon kanalından teklif almıştır ve Channel A’da çalışmaktadır.

İrem Çıray
İrem Çıray

İrem Çıray Youtube Kanalı

İrem Çıray Youtube kanalında Kore’ye nasıl ve neden gittiğini ben kimin isimli videolarında anlatmıştır. Ve sonrasında da Güney Kore’ye Türkiye’yi anlatmaya karar vermiştir. Bu alanda tek olduğum için değil Korelilere Türkiye’yi tanıttığım için mutluyum şeklinde ifade etmiştir.

Aynı zamanda Korelilere Türkiye deyince akıllarına kebap, futbol gibi birkaç şey geldiğini Türkiye’nin bundan çok daha fazlasına sahip olduğunu anlatmak istemiştir. Bundan yola çıkarak Türkiye’yi tanıtacak videolar yüklemeye başlamıştır. Ve bu saye de ülkemize de çok sayıda turist kazandırmıştır.

İrem Çıray Güney Kore’de dizi yazarlığı ve oyunculuk da yapmaktadır.  Öncesinde Güney Kore’de ki bir grup ile Youtube kanalı olduğunu ve o kanalı bırakıp kendi Youtube kanalını açınca yeni iş kapıları da açıldığını dile getirmiştir. İrem Çıray’ın Youtube kanalında 40 bin abonesi vardır.

Yazımız ilginizi çekmişse daha önce yazdığımız Cansu Dengey Kimdir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlknur Gülhan

Reklamlar
Abone ol
Bildir

1 Yorum
Eski
Yeni Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle
Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx