SporSağlık

Jennifer Lopez’in Antrenöründen Karın Bölgesi İçin 4 Farklı Egzersiz

Reklamlar

Sıkı ve seksi bir vücuda sahip olmayı hangi kadın istemez? Kimi zaman kilo alıp geri vermek, kimi zaman ise doğum yapmış olmaktan dolayı karın kasları iyice zayıflayıp vücut sarkmalarına neden olabiliyor. Hemen hemen her kadının hayalinde, hiçbir gevşeme bulunmayan ve taş gibi diye nitelendirilen bir karın bölgesine sahip olabilmek bulunuyor. Uzun yıllardır vücut hatları ile tüm dünyanın dikkatini çeken ve pek çok kadının imrenerek izlediği Jennifer Lopez bu işin sırrını çözmüş olan şanslı kadınlardan sadece bir tanesi…

Jennifer Lopez’in bu güzel vücut hatlarına ve karın kaslarına sahip olmasının arkasında ise Kate Upton, Heidi Klum ve Britney Spears gibi ünlü isimlerinde antrenörlüğünü yapan David Kirsch bulunuyor. Ünlülerin antrenörü olarak bilinen David Kirsch, binlerce insanın takip ettiği sosyal medya hesapları üzerinden de paylaştığı fitness programları ile fit ve kaslı bir bedene sahip olma kapısının anahtarını takipçilerine sunuyor.

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez gibi karın kaslarına sahip olmak bir hayal değil

Jennifer Lopez uzun yıllardır seksi vücut hatları ile kendinden sık sık söz ettirmeyi başaran dünyaca ünlü starlardan birisi. Son zamanlarda belirgin karın kasları ile gündemde olan ve müthiş bir hayranlık uyandıran starın vücuduna sahip olmak aslında hiç de zor değil. Biraz sabır, biraz motivasyon, biraz diyet ve en önemlisi sıkı bir çalışma sonucunda sizlerde sıkı ve kaslı bir karın bölgesine sahip olabilir ve tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

Reklamlar

David Kirsch tarafından hazırlanan ve sadece 4 farklı egzersizden oluşan fitness programına başlamadan önce şunu unutmamalısınız ki, sadece spor yaparak ve hatta saatlerce çalışarak karın kaslarına sahip olamazsınız. Öncelikle süregelen tüm beslenme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak tamamen sağlıklı bir beslenme düzenine kendinizi adapte etmeli ve karın kaslarına sahip olabilmenin ilk yolunun mideyi terbiye etmekten geçtiğini unutmamalısınız. Sağlıklı ve dengeli bir biçimde asla öğün atlamadan ve bol su tüketmeye dikkat etmeniz ile az sonra okuyacağınız Jennifer Lopez’in antrenöründen karın bölgesi için 4 değişik egzersizi düzenli olarak uygulayarak hayal ettiğiniz bedene kavuşmanız mümkün olacaktır.

Karın kaslarını geliştirmek için yapılacak 4 etkili egzersiz nedir?

Başarılı spor eğitmeni David Kirsch tarafından karın kaslarını çalıştırmak ve çok daha fit bir görünüm sağlamak için hazırlanmış programda 4 farklı ve çok etkili egzersiz bulunuyor. Az dahi olsa sporla ilgilenen ve kişiler tarafından kolayca yapılabilecek olan bu egzersizler için size gerekecek olan tek ekipman ise, kolaylıkla temin edebileceğiniz bir sağlık topu. Sadece sağlık topu ve kendi beden gücünüz ile çalışarak sizlerde kısa bir süre içerisinde karın kaslarına sahip olabilirsiniz. İşte, evde rahatlıkla yapabileceğiniz ve tüm dünyanın konuştuğu karın kası yapmayı sağlayan 4 egzersiz:

Medicine ball spider man egzersizi

Bir çeşit plank egzersizi olan medicine ball spider man egzersizini diğer egzersizler ile birlikte düzenli olarak uygulamanız durumunda güçlü karın kaslarına sahip olabilirsiniz. Bu egzersizi yaparak istediğiniz verimi alabilmek için sağlık topu ve uygun bir alana sahip olmanız yeterli. David Kirsch tarafından kesinlikle yapılması önerilen ve karın kaslarının tamamını çalıştıran bu egzersiz için düz bir zemine yüz üstü uzanmanız ve vücudunuzun alt kısmına sağlık topunu yerleştirmeniz gerekiyor. Bu duruşu hiç değiştirmeden plank pozisyonuna geçmeniz ve sonrasında dizleri vücudun üst tarafına doğru çekerek egzersizi tamamlayabilirsiniz. En az 15 kez tekrarlamanız gereken bu hareketi gün içerisinde dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

Hanging knee raise egzersizi
Hanging knee raise egzersizi

Hanging knee raise egzersizi

Jennifer Lopez’in müthiş karın kaslarına sahip olmasını sağlayan ve David Kirsch tarafından geliştirilmiş olan bir başka hareket ise hanging knee raise egzersizidir. Spor yapmaya yeni başlayan kişiler için biraz zorlayıcı olabilecek bu egzersizi yapmak için bacak kaslarınızın iyice ısınmasını sağlamadan uygulamanız önerilmiyor. Karın bölgesinde yer alan yağları yakmaya ve kısa sürede bu bölgenin toparlanmasına yarayan bu egzersiz için herhangi bir yere asılarak tüm gücünüz ile dizlerinizi kendinize doğru çekmeniz gerekiyor.

Reklamlar
Medicine ball slam egzersizi
Medicine ball slam egzersizi

Medicine ball slam egzersizi

Karın kaslarına sahip olmak ve fit bir duruş sergileyebilmeniz için önerilen bir başka David Kirsch egzersizi ise medicine ball slamdır. Kardiyo egzersizleri kategorisine de giren bu egzersiz uygulanırken en büyük özelliği tüm karın kaslarını çalıştırmaya yönelik olmasıdır. Spor eğitmeninin diğer karın egzersizlerinde olduğu gibi bu hareket içinde sağlık topu bulundurmanız yeterlidir. En az 15 kez tekrarlamanız gereken bu egzersizi gerçekleştirmek için sağlık topunu başınızın üzerine çıkardıktan sonra topu yere atmanız ve tekrar yukarıda yakalamanız gerekiyor. Egzersizden en olumlu sonuçları alabilmek için gün içerisinde setler halinde yineleyebilirsiniz.

Jackknives egzersizi
Jackknives egzersizi

Jackknives egzersizi

David Kirsch tarafından karın kaslarını geliştirmeye yönelik olarak geliştirilmiş olan 4 etkili egzersizden sonuncusu, herkesin kolaylıkla uygulayabileceği jackknives hareketidir. Kol ve bacak kaslarının da yoğun olarak çalışmasını sağlayan bu egzersiz için egzersiz matı veya farklı düz bir zemin üzerine sırt üstü vaziyette uzanmanız gerekiyor. Egzersizin en büyük yardımcısı olan sağlık topunu iki elin arasına aldıktan sonra bacaklar ile kolları aynı anda ve bükülmelerine izin vermeden dümdüz bir biçimde yukarıya doğru kaldırmanız gerekiyor. Egzersizin etkisini gösterebilmesi için kol ve bacaklar yukarıda iken birkaç saniye bekleyip, sonrasında başlangıç pozisyonuna dönmelisiniz. Egzersiz programının diğer hareketlerinde olduğu gibi karın kası güçlendirici jackknives egzersizini de en az 15 kez tekrarlamalısınız.

Bu yazımızda Jennifer Lopez’in antrenörü David Kirsch tarafından hazırlanmış olan karın kası oluşturmanız için en etkili 4 egzersiz ve bu egzersizlerin uygulama biçimlerinden bahsettik. Yazımızı ve içeriğindeki bilgiler sizin için faydalı oldu ise, paylaşmanızı ve arkadaşlarınızın da haberdar olup faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Buna benzer diğer egzersiz yazılarımıza da göz atmak isterseniz sitemizden Spor kategorisindeki yazıları inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Koşu yaparken diz ve diz kapağı sızlamalarının nedenleri nelerdir? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Deniz Solmaz

Merhaba Deniz ben. Bundan sonra bende buradayım, kadına ve yaşama dair keyifli yazılarda buluşmak dileğiyle.

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx