Sağlık

Jetex Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Reklamlar

Jetex krem genel olarak lokal anestezi amacı ile kullanılan bir ilaçtır. Peki Jetex krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Uyarı
İlaç Satışı İnternet Sitelerinden Yapılamaz. İlaçlar Sadece Eczanede Satılır. Bu yazı sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Jetex Krem Nedir?

İğneli epilasyon, lazer epilasyon, küçük cerrahi epilasyonlar, dövme gibi işlemlerde cildin uyuşturulması ve acı hissedilmemesi için kullanılır.

Derin nüfuz edici formülü olan bu krem, yüzde 5 lidokain sağlar ve daha sağlıklı bir uyuşturma deneyimi için mümkün olan her yerde güçlü doğal bileşenler kullanır. Anorektal hemoroidlerin daha yüksek ağrı eşiğinde ihtiyaç duyulan ağrı ve kaşıntı giderilmesi için tasarlanmış güçlü ağrı giderici özel formüle sahiptir.

Reklamlar

Jetex Anestezik Krem

Bu kremin etken maddeleri lidokain ve prilokain adı verilen iki madde içerir. Bu krem, lokal anestezik adı verilen ilaç kategorisine aittir.

Bu krem, cildin yüzeyini kısa bir süre ve hızlı bir şekilde uyuşturarak çalışır. Bazı tıbbi prosedürlerden ve küçük cerrahi işlemlerden önce bu krem kullanılır. Bu krem, ciltte ağrı hissini durdurmaya yardımcı olur ancak yine de baskı ve dokunma hissedilir.

İğne yapılmadan önce ya da kan tahlili yaptırmadan önce, küçük cilt operasyonları, bazı cilt grefti tipleri, bacak ülserlerinin temizlenmesi ve debridmanı, cinsel organların uyuşturulması ve siğillerin temizlenmesi gibi tıbbi prosedürlerden önce bu lokal anestezik krem kullanılabilir. 

Jetex Krem Eşdeğeri

Emla krem, Lidorin tüp, Lidorin krem, Lokaril krem ve Lpkain krem bu ürünün eşdeğerleridir.

Reklamlar

Jetex Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Lidokain, prilokain veya bu kremin herhangi bir bileşenine karşı alerjik ya da aşırı duyarlıysanız bu kremi kullanmayınız.
 • Eğer anemi hastalığınız varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. 
 • Eğer glikoz-6 hastalığınız varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. 
 • Eğer fosfat dehidrojenaz hastalığınız varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. 
 • Eğer mehemoglobinemi adı verilen kan pigment düzeylerinde bir probleminiz varsa bu kremi kullanmayınız.
 • Eğer atopik dermatit hastalığınız varsa bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. 
 • Başka bir ilaç alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız lütfen doktorunuza, eczacınıza veya hemşirenize söyleyiniz. Buna reçetesiz satın aldığınız ilaçlar ve bitkisel takviyeler de dahildir. 
 • Yakın zamanda, sülfametoksazol gibi “sülfonamidler” adı verilen ilaçları kullandıysanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza belirtiniz. 
 • Yakın zamanda, diğer lokal anestezik ilaçları kullandıysanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza belirtiniz. 
 • Yakın zamanda, meksiletin veya amiodaron gibi düzensiz kalp atışlarını tedavi etmek için kullanılan ilaçları kullandıysanız bu kremi kullanmadan önce doktorunuza belirtiniz. 
 • Hamileyseniz ya da emziriyorsanız, bu kremi kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Jetex Krem Faydaları

Bu kremi, iğne yapılmadan önce ya da kan tahlili yaptırmadan önce, küçük cilt operasyonları, bazı cilt grefti tipleri, bacak ülserlerinin temizlenmesi ve debridmanı, cinsel organların uyuşturulması ve siğillerin temizlenmesi gibi tıbbi prosedürlerden önce, lazer epilasyon, dövme işlemleri, küçük estetik operasyonlar ve iğneli epilasyon gibi işlemlerden önce kullanabilirsiniz.

Jetex Krem İçeriği

Bu kremin etken maddeleri lidokain ve prilokain hidroklorür adlı maddelerdir. Yardımcı maddeleri ise polioksietilen yağ asidi esteri, poliakrilik asit, sodyum hidroksit ve saf sudur.

Jetex Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, iğne yapılmadan önce ya da kan tahlili yaptırmadan önce, küçük cilt operasyonları, bazı cilt grefti tipleri, bacak ülserlerinin temizlenmesi ve debridmanı, cinsel organların uyuşturulması ve siğillerin temizlenmesi gibi tıbbi prosedürlerden önce cildin lokal olarak anestezi yapılması amacıyla kullanılır. 

Ayrıca bu krem genel olarak lazer epilasyon, dövme işlemleri, küçük estetik operasyonlar ve iğneli epilasyon gibi işlemlerden önce cildin uyuşturulması ve hastanın acı duymaması amacı ile uygulanır. 

Jetex Krem kullanımı konusunda bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken detayları aşağıda derledik.

Jetex Krem Kullanımı

Jetex Krem

Jetex Krem, daima doktorunuzun size söylediği gibi kullanın.  Emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın. Bu kremi, bacak ülserleri hariç kesikler, sıyrıklar veya yaralar, deri döküntüsü veya egzama olduğunda, gözlerin içinde veya yakınında, burun, kulak veya ağız içinde, anüs içinde ve  çocuk cinsel organlarında kullanmayınız. Bu krem 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılır.

Jetex Krem Kullanım Miktarı

Jetex Krem

Bu kremi, ince bir tabaka halinde operasyonun yapılacağı bölgeye uygulayın. 10 cm² olan her cilt bölgesi için 1.5 g ila 2 g krem sürülmelidir. Doktorunuzun sizin için uygun gördüğü süre kadar kullanımını sürdürünüz.

Jetex Krem Fiyatı

Bu kremin 2020 yılı fiyatı 79.59 liradır.

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Reklamlar
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Inline Feedbacks
Yorumları Görüntüle

İlgini çekti mi? Bunlara da bakabilirsin

Reklamlar
Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi yazabilirsinizx